Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23451) kampi_


kampi_
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Saphire Ati Raderon 4850-em, meg vettem hozzá Accelero S1 rev 2-őt is Turbo modullal. A házban van még két 8 cm-es ventillátor is, egy hátul, egy pedig felül. Eleinte csak 42°C körüli volt a videókártya hőmérséklete, de most már (két hónappal később) 45°C. Ahogy elnézem egyre csak nő a hőmérséklet. A kérdésem az lenne, hogy mennyi szokott az átlaghőmérséklete lenni egy ilyen videókártyának az Acceleroval eggyütt? Vagy esetleg van más ötletek amivel kicsit lehűthetném a házat? Ventillátorok elhelyezése mennyire számít? Mert most mind a kettő kifelé tolja a levegőt. Lenne értelme megfordítani az egyiket?

Előre is köszi!

(#23452) _Toka_ válasza kampi_ (#23451) üzenetére


_Toka_
senior tag

Viszont a 8cm-es ventik szívják be a port - akárhogy is, de lennie kell a lakásban - a házba, belül pedig minden alkatrészre folyamatosan rakódik. Kb. fél évente kitakarítod a géped, nem lesz semmi gond.

(#23453) kampi_ válasza _Toka_ (#23452) üzenetére


kampi_
csendes tag

Persze ez egyértelmű, de akkor a hőmérséklet nem sok ezek szerint? Mennyi az amikor már érdemes azon gondolkodni, hogy gáz lehet? Mert ez csak simán ennyi,nem játék közben.

(#23454) Alastair' válasza otto2008 (#23435) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Azért az AS Rock-nál hatalmas tudású mérnökök dolgoznak ha egy 865-ös chipset-ből ki tudnak hozni egy 45 nanos Wolf magos C2D támogatást! :R

Alister from Hell

(#23455) kriszbon válasza fagy53 (#23441) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia! Ez a kérdés csak kíváncsiság a részemről! Megnéztem én is a lapot és tényleg nincs a támogatott procik között az E5200! De akkor hogy a fenébe indulhatott el nála, erre nagyon kíváncsi lennék! Esetleg te tudod a választ? :F
Ui. Nekem is volt egy 05-A 45nm cerkám, de az Qrvára nem indult a lapomba :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23456) Zalaymate válasza pinat34 (#23450) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Vagy hibás a VGA-d, vagy talán kevés a táp neki, bár ezt kétlem!

Hogy van rákötve a táp a kártyára?

[OFF]Egyébként meg újonc-ként én nem pattognék ennyire, inkább hozd fel még egyszer a problémád, lehet, hogy a sok hsz között nem vettük észre!

Ezt a hangnemet meg majd otthon.....rendben? :(( [/OFF]

(= Zala =)

(#23457) Alastair' válasza pinat34 (#23450) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Menjél máshova kiabálni kisgyerek, ez a stílus itt nem divat! :W

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#23458) _Toka_ válasza kampi_ (#23453) üzenetére


_Toka_
senior tag

Mond az valamit, hogy én - igénytelen módon ... vagy valami más okból ... mondjuk, mert simán el tudom képzelni, hogy ha így engedték piacra, akkor nagy valószínűséggel így mennie is kell - a ref. 4850-esemen se hűtőt nem cseréltem, se ventit nem szabályoztam, ezáltal nálam idle 70+°C - lehet, hogy csak 6x... -, terhelve pedig 80-90+°C szokott lenni. De igazából azért nem tudok konkrét értéket, mert nem nézem. Valamikor nyáron néztem utoljára. Azóta legfeljebb azért jártam a GPU-Z azon oldalán, hogy linkeljem másoknak a nálam szereplő értékeket.

Megy minden játék rendben. Nem forró a ház oldala. A többi nem az én dolgom ... amíg megy minden rendben.

(#23455) kriszbon: Azért indul el, mert a Wolfdale lefelé kompatibilis mindazokkal a procikkal, amelyiknek ő belemegy a helyére. Nyilván csökkentett képességekkel megy, de esélyt ad arra, hogy letöltsd a neki megfelelő BIOS-t, aztán használhasd teljes értékűen.
Esetedben viszont már nincs ilyen BIOS...

[ Szerkesztve ]

(#23459) dpetiba válasza Zalaymate (#23447) üzenetére


dpetiba
aktív tag

1024x768ban 3000 pontot adott a 3Dmark 2006. Mennyire jo ez 7800gs-tol?

(#23460) kriszbon válasza _Toka_ (#23458) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszi ezt nem tudtam hogy lefelé kompatibilis ezért is kérdeztem hogy hogyan indulhatott el nála :B A saját lapomhoz tudom hogy nincs normális bios, meg "kissé" régi ezért is cserélem le hamarosan :D Mindíg tanul az ember itt a fórumon új dolgokat :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23461) Zalaymate válasza dpetiba (#23459) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Nagyjából 3200 pontot hoz ha ki van hajtva max, szóval nem vagy messze tőle! :N

Ennyi van ebben a kártyában alapon.

Tuningal kihoztak belőle 3400-3600 pontot. De ez a max! (510/1545 -ös túlhajtással! )

(= Zala =)

(#23462) _Toka_ válasza kriszbon (#23460) üzenetére


_Toka_
senior tag

:R
Nem volt nehéz dolgom ... a cuccoknál szereplő lapomon is BIOS-t kellett frissítenem, hogy a gyári értékein járjon az E5200-m. És ezt úgy tettem meg, hogy valami halvány, de korrekt módon működött a lapban a proci, ment rajta minden.

(#23463) dpetiba válasza Zalaymate (#23461) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Szia,

köszi. De az nem baj, hogy az űrhajós, lövöldőzős, sárkányos részeknék csontra beszaggat? Én úgy emléxem a sokkal lassabb 9800pro-n ezek a tesztek folyamatos voltak!?

(#23464) Zalaymate válasza dpetiba (#23463) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Nem gond, mivel ez egy teszt program, és azok a részek a megterhelőek a kártya számára, így azoknál esik le leginkább az FPS, ezért be-beszaggathat! Nem feltétlenül, de ha nagyon leesik, akkor beszaggat, de ez nem bug!

(= Zala =)

(#23465) kampi_ válasza _Toka_ (#23458) üzenetére


kampi_
csendes tag

Értem! akkor királyság van. Köszi szépen a választ :)

(#23466) Evilangel


Evilangel
tag

Sziasztok!

Adott egy 9800pro AGP-s kártya. Boot alatt és Windowsban is van kép, de ha pl 3dmark-ot elindítom (2001, 2003-t próbáltam), azt mondja, hogy a kártya nem támogatja a 3d-s funkciókat. (a 2003 konkrétan ki is ír vagy 6-ot). Több catalyst verziót próbáltam már, és 2 teljesen különböző konfigban is uez a probléma. Directx-t is telepítettem külön.

Lehet valami trükkje vagy a kártya kuka?

Köszi a segítséget

(#23467) jaja1981 válasza Evilangel (#23466) üzenetére


jaja1981
addikt

És játékok alatt mi a helyzet?
Ha ott minden jó, akkor hagyd a mark-okat.

(#23468) Apone33 válasza Evilangel (#23466) üzenetére


Apone33
őstag

Hello

Attól, hogy a kártya nem támogatja egyes 3d funkciókat a 3dmark-ban attól még az tökéletesen működik, játékok alatt mi a helyzet vele?

Play Hard!!!

(#23469) Evilangel válasza Apone33 (#23468) üzenetére


Evilangel
tag

3DMark2001 SE was not able to detect the required minimum features in your 3D accelerator.

Egyébként ezután az üzenet után el sem indul a progi, hanem elszáll.

A nem támogatott funkciókat még csak el is fogadhatnám, de a leggagyibb 3d kártyákkal sem fordult még elő soha, hogy ilyesmire panaszkodott volna a 3dmark.

A kártyát igazából csak tesztelni szerettem volna (eladnám), így játékok nincsenek a gépen.

(#23470) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

A VGA-mon nem gyári hűtő van. És a borda (süni), amit adtak hozzá, ilyen kétoldalú ragasztóval rögzíthető. Már nem igazán akar ragadni, ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#23471) jaja1981 válasza Evilangel (#23469) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez drivernek tűnik.
Szűz win-re telepítetted az ATI drivert?
Volt előtte VGA a win alatt?

jer1cho:
Lehet venni kétoldalú hővezető fóliát. Itt a PH-n is árulnak, keress az apróban.

[ Szerkesztve ]

(#23472) Evilangel válasza Evilangel (#23469) üzenetére


Evilangel
tag

Most uninstalláltam a catalyst drivert, újraindítás után magától telepített drivert, és elindult a 3dmark. Aztán lefagyott. De ez már haladás.

(#23473) Evilangel válasza jaja1981 (#23471) üzenetére


Evilangel
tag

Igen, úgy tűnik driver gubanc

(#23474) jaja1981 válasza Evilangel (#23473) üzenetére


jaja1981
addikt

Valami driver cleaner progival szedd le az összes drivert, és csak egyet a legújabbat telepítsd fel.

(#23475) Evilangel válasza jaja1981 (#23474) üzenetére


Evilangel
tag

Mivel a tesztkonfig sem acélos, összedobok egy másikat, aztán arra szűz XP. Szerintem jó lesz :)
Köszi a segítséget

(#23476) TazLeacher válasza jaja1981 (#23471) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hálás köszönet, meg is van! :C

(#23477) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Sziasztok
Ha van valakinek 1 Inno 9800 gtx e ,legyenszives make fotó előlapról és hátlapról.......

A rugóscsavarok elhelyezésére vagyok kíváncsi és számára...

Köszönettel

Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#23478) Aviszti


Aviszti
tag

szerintetek meika legjobb hütés 4870x2 re?

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23479) Aviszti válasza Aviszti (#23478) üzenetére


Aviszti
tag

kb ilyen max 15 k ig?

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23480) _Toka_ válasza Aviszti (#23479) üzenetére


_Toka_
senior tag

Mi a baj azzal, ami rajtavan?
Használd lécci a (Szerkesztés) gombot a post-od tetején! Köszi!

(#23481) Tomate válasza Tommi000001 (#23477) üzenetére


Tomate
veterán

[link] Ezen belül pedig képek! ;)

(#23482) Aviszti válasza _Toka_ (#23480) üzenetére


Aviszti
tag

nem jőn be:) max 30 fokon akarom tartani a kártyát

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23483) Aviszti


Aviszti
tag

nvidiának jo a kinézete de ennek a atinak:)

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23484) _Toka_ válasza Aviszti (#23482) üzenetére


_Toka_
senior tag

vedd ki és fektesd a gép mellé...

(#23485) Aviszti válasza _Toka_ (#23484) üzenetére


Aviszti
tag

télleg most nézem kb 3 orája hoztam haza ránéztem :) nem let meg a szimpátia :) vista instal stb... játszotam vele most kb 40 percet és most kb 10 perce azon gondolkozom hogy lecserélem egy nvidiára 295 :) szerinted?

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23486) _Toka_ válasza Aviszti (#23485) üzenetére


_Toka_
senior tag

Töltsd ki az adatlapodon a cuccokat, aztán érdemben is tudnék válaszolni az ilyen jellegű kérdéseidre...
Azért megpróbálom... Nézd, van egy csúcskategóriás VGA-d. Vannak még VGA-k ebben a kategóriában. Mindegyik felesleges egy bizonyos konfig alatti vasba. Ha felette vagyy ennek a határnak, akár jobban is járhatsz egy még erősebb VGA-val. De ha nem, csak pénzkidobás.

(#23487) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Van egy X550-em Vista 32 SP1-el, tegnap és ma is többször game alatt lekapcsolt és megfagyott a windows BCCode: 117-et ír ár. Driver:9.2 van fent.
Ezt irja:
Leírás
A videohardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: LiveKernelEvent
Operációs rendszer verziója: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

Most ez biztos hogy hardverhiba?

(#23488) Aviszti válasza Baga1983 (#23487) üzenetére


Aviszti
tag

szerintem szoftver hiba :)

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23489) Aviszti válasza Baga1983 (#23487) üzenetére


Aviszti
tag

xp alatt ezt biztos nem csinálná :) de szerintem tőlcs le a karihoz egy másik drivert :R :R

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23490) Aviszti válasza Baga1983 (#23487) üzenetére


Aviszti
tag

vagy esetleg 64bites rendszer az kicsivel jobb vistában

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23491) Tomate válasza Baga1983 (#23487) üzenetére


Tomate
veterán

Hűtés megfelelő?

Aviszti: Ezt egy hozzászólásban is el lehetett volna mondani. Ha egyszerre nem jut eszedbe, mod gomb ;)

[ Szerkesztve ]

(#23492) InVeRiX válasza Baga1983 (#23487) üzenetére


InVeRiX
csendes tag

Gond az hogy ezeket a karikat a Vista is föltelepíti, ahogyan azt tudom.

Ha ez valóban így van, akkor eszközkezelőben távolítsd el illesztőprogramostul együtt, majd takarítsd le DriverCleaner-el az egész ATI, és CCC összetevőt.

Ezután indítsd újra, és próbáld még egyszer föltelepíteni.

De akkor is lehetséges, hogy túlmelegszik. vagy valamivel ütközik a hardver. Az eszközkezelőben ezt is megtudod nézni.

[ Szerkesztve ]

Pszíííít, még újonc vagyok.

(#23493) Baga1983 válasza Aviszti (#23490) üzenetére


Baga1983
senior tag

Lehet megpróbálok valami régi drivert feltenni
Tomate: Ez passzív hűtéses kari de van rákötözve egy 12-es venti.

[ Szerkesztve ]

(#23494) Baga1983 válasza InVeRiX (#23492) üzenetére


Baga1983
senior tag

Tehát akkor szedjek le mindent és hagyjam hogy a vista telepítsen? Mert már egyszer ujraraktam de ugy is ez volt.

(#23495) InVeRiX válasza Baga1983 (#23494) üzenetére


InVeRiX
csendes tag

Pont ezt ne hagyd, ne telepítsen a hardverhez illesztőprogramot. Majd te föltelepíted.

Pszíííít, még újonc vagyok.

(#23496) Baga1983 válasza InVeRiX (#23495) üzenetére


Baga1983
senior tag

És ezt hogy?

(#23497) Baga1983 válasza Baga1983 (#23496) üzenetére


Baga1983
senior tag

De az a durva hogyha uninstallni akarom az eszközkezelőböl, akkor is lekapcsol.

(#23498) Aviszti válasza Baga1983 (#23497) üzenetére


Aviszti
tag

netről tőlcsd le a legujabb driver és azt bazd fel

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#23499) InVeRiX válasza Baga1983 (#23497) üzenetére


InVeRiX
csendes tag

Előbb próbáld leszedni at ATI összetevőket a programok-nál.

Aviszti: szerintem a 9.2-től nincs újabb. :N

[ Szerkesztve ]

Pszíííít, még újonc vagyok.

(#23500) Aviszti válasza InVeRiX (#23499) üzenetére


Aviszti
tag

sry félre olvastam :) :R

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.