Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22051) Stirbi válasza Alastair' (#22049) üzenetére


Stirbi
addikt

köszönöm aválaszt, igen, eröl halotam én is ,hogy kis étvággyal rendelkezik, :R

(#22052) Stirbi válasza kriszbon (#22048) üzenetére


Stirbi
addikt

hát igen sajnos nemadják meg aszöveghez a pontos képet mindig :W

(#22053) jaja1981 válasza Stirbi (#22046) üzenetére


jaja1981
addikt

Hogy takarékosabb az biztos.
Sebességben nem túl nagy lehet az eltérés. A 4xxx jól sikerült az ATI-nak.

(#22054) Khemmo válasza MegalodonS (#22029) üzenetére


Khemmo
csendes tag

Köszi az segítséget! Hát akkor majd várok én is a karira, nincs mit tenni :(

(#22055) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy MSI 8800GTX-OC vidkártyám. Nem igazán használom játékra, csak ritkán. Az órajeleket alacsonyra (core 144MHz - mem 500MHz) szoktam venni. Viszont a venti min. 60%-on pörög. Szeretném megoldani, h maradjon az automatikus szabályozás a fordulatszámnál, de min 30%-ra vegye vissza, ha lehet. Gondolom ehhez a BIOS-ban kell valamit állítani. Ebben szeretnék segítséget kérni. Azért bíznám a BIOS-ra, nehogy megsüssem, ha mégis játszom és elfelejtem visszatenni a szabályozást. Már majdnem baj lett 1x, a RivaTuner-el manuálisra tettem és meghajtottam. Szóval maradnék az automatikus-nál csak alacsonyabb fordulaton.

(#22056) tizeske válasza #68216320 (#22055) üzenetére


tizeske
tag

A hűtés hatékonyságán nem fog változtatni a BIOS állítás, illetve külső program sem, ha alacsonyabb fordulaton megy, jobban fog melegedni.
Javaslom a külső tényezőkön változtass! (a legolcsóbbnál kezdem, ha még nem tetted meg, 1. takarítsd ki a bordákat, és a ventit a VGA-n, 2. lehetőség, házhűtés erősítése, csendes ventivel, vagy tedd messzebb a fűtőtesttől :)) 3. hűtő csere a VGA-n)

tizeske

(#22057) #68216320 válasza tizeske (#22056) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nincs baj a hűtés hatékonyságával. A zajjal van problémám. Mivel nem használom játékra, szeretném visszavenni a fordulatszámát, hogy semmi hangja ne legyen. Jelenleg a Rivatuner 40%-on tartja, de manuálisan. És ha netán eredeti órajelen mégis 3D-re használom és elfelejtem feljebb venni a venti fordulatot, leég. Szóval ezért akarom a BIOS-ban a gyári értéknél kisebbre venni.

(#22058) Alastair' válasza #68216320 (#22057) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Természetesen ezt is meg lehet oldani, a Nibitor-al úgy állíthatod be a venti szabályzást ahogy akarod. Az enyém 25%-on megy, nincs semmi hangja és így is 47 fokos!

tizeske: üdv, rég láttalak!

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#22059) #68216320 válasza Alastair' (#22058) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. Kipróbálom.

(#22060) MegalodonS válasza #68216320 (#22057) üzenetére


MegalodonS
őstag

Nekem nagyon csondes!Neked nem a proci meg haz hutod a nagyon hangos veletlenul ???

(#22061) Alastair' válasza MegalodonS (#22060) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Azért azt csak észreveszi valaki!

Alister from Hell

(#22062) #68216320 válasza MegalodonS (#22060) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem, kipróbáltam. A venti halk lenne, csak valami kis zörgést ad ki most már. Az elején nekem is jó volt. És biztos a vga, mert ha 40%-ra veszem le, elhallgat.

(#22063) Alastair' válasza #68216320 (#22062) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát akkor az rendesen csapágyas! :F

Alister from Hell

(#22064) Oczu


Oczu
senior tag

üdv, valakin segítsen!

Adott egy 3870-es videokari és egy GB EP35 lap. Addig semmi baj nincs, míg Ati driver-t nem telepítek fel. Miután feltelepítem, a win bejelentkezik, majd 10mp után lekapcsolja a monitort. Ugyanezt csinálta egy 2600Xt-vel is. Több drivert is próbáltam. Valakinek ötlet?

(#22065) trialboy


trialboy
tag

Szasztok!

valaki azt mondja meg nekem, hogy adott egy inno3d-s 8600gt 256mb-os és a ph listán az inno3d-s 8600gt-ket miért tudták addig húzni, és én miért csak 50 mhz-et tudok húzni ezen az istenverte kib@szott kártyán és utána kifagy ez a sz....???????

(#22066) Kloden


Kloden
senior tag

Hellótok, az lenne a problémám, hogy eleddig az adott gépben az alaplapi vidkari volt használva, de most kicseréltem egy 8400gs-re, és ezzel villog a kép! LCD monitorról van szó, 60Hz-en fut és villog. (hozzáteszem az alaplapival is 60Hz-en ment, és nem villogott)
Nvidia drivert feltettem természetesen...
Valami ötlet mi lehet a bibi? :F

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#22067) z0d1AK válasza Kloden (#22066) üzenetére


z0d1AK
veterán

a 60 hz tuti nem zavar be, inkább talán a kábel vagy a csatlakozó
nem??

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22068) Kloden válasza z0d1AK (#22067) üzenetére


Kloden
senior tag

Vagyis rosszul volt bedugva a vga kábel?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#22069) z0d1AK válasza Kloden (#22068) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát csak egy tipp, de nem elképzelhetetlen

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22070) Kloden válasza z0d1AK (#22069) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, köszi, holnap megnézem ma már nincs erőm berakni ujra!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#22071) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Van egy regi tipusu alaplap Asus P5GD1 a manualban nem olvastam hogy a PCI 16 2.0-as lenne, amugyis oreg lap, tehetek-e bele PCI 16 2.0 kartyat? ez a szabvany fentrol kompatibilis, vagy keressek bele valami regebi kartyat?

(#22072) TTomax válasza Steelmanus (#22071) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nyugodtan belerakhatod,nem is fogja visszafogni,nem a 1.0 PCI-E csatoló lesz majd a szűk keresztmetszet.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22073) kriszbon válasza Steelmanus (#22071) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia! Nyugodtan belerakhatsz tök új típusu kártyát! Nem rossz lap ez, csak hát egy magos prockókat kezel 3.8Ghz-ig ramot 4G-ig Dulban, ráadásul ennek 16x-os a sebessége nem úgy mint az enyém 4x-es! Ugyan is az ennek a butított változata(volt ilyenem csak FM-es) A tied jobban tuningolható is! A hátulján érdemes megnézni hogy nem kezd e barnulni a panel, mert a feszstabok fűtenek rajta rendesen[link] én raktam rá bordát öntapadós hővezető ragasztóval, a kireszelés a kondik végett van [link] a két kicsi bordárol nincs már képem. Na szóval már olvastad hogy megy benne egy kártya ;)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#22074) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv, egyik ismerősöm jóvoltából rámszakadt egy 6800ultra, ami végülis nemrossz, azt szeretném kérdezni, hogy a 8500gt-t vagy az ultrát használjam inkább?

(#22075) trialboy válasza Steelmanus (#22071) üzenetére


trialboy
tag

nyugodtan tegyél bele 2.0 ás kártyát, tesómnak a p5k-jába is 2.0-ás 9600gt-van medig nem is tudja a 2.0-át a lap!!!

(#22076) Oczu


Oczu
senior tag

üdv, valaki segítsen!

Adott egy 3870-es videokari és egy GB EP35 lap. Addig semmi baj nincs, míg Ati driver-t nem telepítek fel. Miután feltelepítem, a win bejelentkezik, majd 10mp után lekapcsolja a monitort. Ugyanezt csinálta egy 2600Xt-vel is. Több drivert is próbáltam. Valakinek ötlet?

(#22077) dave93


dave93
őstag

Üdv!
Adott egy AGP-s Radeon 9600 256mb-os VGA. Szeretném valamelyik 3DMark verzióval tesztelni. Melyiket ajánljátok? 2003 vagy 2005? Esetleg régebbi? :R

(#22078) rum


rum
tag

üdv

erre tud valaki valami okosat mondani?:
[link]
[link]
kiszámíthatatlan időközönként ilyen lesz a monitor.valamikor napokig nem csinálja.játék közben még nem csinálta.(monitor áramtalanít,várok 2percet,de utána is.gép reset és utána minden jó megint) konfig.:amd 5000+,sapphire hd4670,gigabyte ga-ma770,2gb ram,winxp,ccc8.12.
mitől lehet ez a baj?

"Mit keres egy részeg a számítógépben? – A CD-RUM-ot."

(#22079) webdeejay válasza dave93 (#22077) üzenetére


webdeejay
aktív tag

Ezen szerintem még a 05 is elmegy, de a 03-on és a 01-en érdemes letesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#22080) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Viszont lenne egy kérdésem. Adott egy X1650XT és Win7. Hogy lehetne a felbontást 1152*864-be állítani? Alapból a 800*600-at, 1024*768-at, 1280*960-at és az 1280*1024-et ajánlja fel a windows. Próbáltam egy Resolution Changer nevű programmal, de ezzel se lehet erre a felbontásra beállítani. Valahogy meg lehetne oldani?

(#22081) KubanitoS válasza rum (#22078) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szia!

Elsősorban a videókártyára kellene gyanakodni, elképzelhető, hogy elromlott rajta a memória. Ha a géped régebben jó volt és csak mostanság jött elő ez a dolog, akkor ennek igen nagy az esélye. Ezt a hibát sajnos nem lehet javítani, viszont garanciában cserélik. Érdemes lenne a kártyádat más gépben is kipróbálni, hogy ott produkálja-e ezt a dolgot. A te gépedbe is lehetne keríteni egy másik videókártyát és azzal tesztelni egy pár napig.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#22082) Davidof92 válasza Davidof92 (#22074) üzenetére


Davidof92
senior tag

(#22074) Davidof92
erre vki?

(#22083) AgentSmiths


AgentSmiths
tag

Mennyit ér egy HD2600Pro AGP Sapphire kártya? Mert szerintem nem fér össze az alaplapi chipsettel (nForce 3)

Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

(#22084) rum válasza KubanitoS (#22081) üzenetére


rum
tag

kösz!

előtte a egy asrock(nforce.) lapban volt a kártya és ott nem csinálta!
de megpróbálok kártyát cserélni.

és ,ha másik gépben nem csinálja??

[ Szerkesztve ]

"Mit keres egy részeg a számítógépben? – A CD-RUM-ot."

(#22085) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Következő a gond.

A gép bekapcsolás utan bejön a win, és mikor töltené be a futó programokat (óra mellett) megáll, lefagy a tálca, az egér mozog de nem tudok semmit csinalni.

Ezutan reset és másodjára már betölti rendesen :F :F

Ha sikerresen feltámad a gép, akkkor fut szépen gond nélkül.
Ezutan ha elkezdek játszani, kb 1 percig fut a játék, majd a hang beakad és fagy az egész gép, ki is kapcsol a monitor, na ezutan is reset van.
A videokartyara gyanakodtam eloszor, nade.... ha ismét betöltött a win a reset utan, és ismét indítom a játékot akkor meg már megy, tegnap is pont ez volt, először lefagyott, utana meg 3 órát ment gond nélkül :F :F

Ez a 2 jelenség mondhatni rendszeres.
Ja és néha a windows is összeomlik, csakugy magától, kékhalál, ugye a rendszer hibat talalt, es a karosodas elkerulese erdekeben inkabb leallt üzenettel.

Nem tudom ezek a jelenségek alaplap, memória, vagy vga hiba?

A win frissen van telepitve, tehat azzal nem kene hogy gond legyen.

A gép:
MSI K8N Diamond Plus
DualCore AMD Athlon 64 X2 4400+
2*1GB CorsairValueSelect DDR KIT
ATI HD2900XT 512mb
Corsair VX450.

Köszi aki tud mondani valami okosat, erre a nem igazan stabil működésre.

üdv

(#22086) AgentSmiths válasza werszomjas (#22085) üzenetére


AgentSmiths
tag

Te is megjártad a kettes szériájú ATI-val... respect! :(

Neked is kb ugyanez a bajod a játékokkal, mint nekem... ez egy vicc...

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

(#22087) tizeske válasza Davidof92 (#22082) üzenetére


tizeske
tag

Döntsd el magad! [link]
Főleg, hogy mire szeretnéd használni, mivel akarsz játszani?
Modernebb a 8500 GT, újabb szabványokat ismer, de amikor kiadták is belépőszintű VGA-nak számított. [link]
6800 Ultra csúcskártya volt a maga idejében. [link]

tizeske

(#22088) KubanitoS válasza rum (#22084) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha másik gépben minden ok, akkor a hiba forrása több minden lehet.

Elképzelhető, hogy a táp nem bírja el a kártyát, de az alaplappal is lehet gond.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#22089) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Szevasztok!

Van egy apró problémám!
Az eddigi összes videókártyáim (ATI 9800, X800XT, HD3850) közül egyikkel sem sikerült rendesen a 2 monitoros működtetés!

Van egy állandó jelenség... mégpedig, hogy az egyik monitoron páldául filmet néznék, a másikon meg futtatnék egy alkalmazárt, akkor a másodlagos monitor mindha lefagyna, hirtelen összeugrik a kép (mindha 640*480 -ra váltana a felbontás), elfeketül , ezután addig így marad , amíg le nem állítom az elsődleges monitoron a futtatott alkalmazást.

Még egy olyan kis igényű játék esetén is, mint a starcraft.

Miért lehet ez a hiba, elrontok valami beállítást, vagy ehez még kell telepíteni valami mást is?

Kösz a segítséget!

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#22090) Papesz01


Papesz01
tag

Üdv! Napokban vettem egy Gef 7600gt vga-t müködik gond nélkül szépen, csak gondoltam megtunigolom, ATItool-s progival csináltam picit felhuztam ramokat... elmentettem progiból kilép teszt.... minden okés... nagyobb pontot is kapok.. kise fagy semmi, csak mikor gépet kikapcsolom vagy restartolom, a ramok vissza álnak gyárira :F én csinálok valamit rosszul és még kell valamit álitani? vagy mi lehet a baj?

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#22091) vergilx


vergilx
őstag

Hali!
Egy MSI HD3870X2 OC összeakadna egy EVGA NForce 680i SLI lappal?

(#22092) Alastair' válasza Papesz01 (#22090) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próbáld a Riva Tunerrel, ne az atitools-al.

Alister from Hell

(#22093) Papesz01 válasza Alastair' (#22092) üzenetére


Papesz01
tag

Most próbáltam ki, de ugyan azt csinálja :( valami más ötlet?

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#22094) Papesz01 válasza Papesz01 (#22093) üzenetére


Papesz01
tag

Előző hsz sztornózva :DDD riva tunerrel jó lett, köszönöm nem hittem, hogy ennyivel lessz!

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#22095) _Toka_ válasza Papesz01 (#22093) üzenetére


_Toka_
senior tag

Kell lennie egy olyan pontnak is, hogy a beállított értékeket a Windows indulásakor beállítsa-e, vagy ne. Fogalmam nincs hol, mert nem használom, de minden ilyen progiban van ilyen.

(#22096) Vertigo18 válasza Biliskmer (#22089) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem X1950 Pro-n tökéletesen működik. A titka nálam, hogy mindkettő monitor ugyanabban a felbontásban megy, és a másodlagos monitort "kiterjesztett"-ként használom...

Egyiken nézem az UFC-t (ketrecharc), mellette a másikon böngészek... Semmi probléma vele. (AtiTrayTools)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#22097) Biliskmer válasza Vertigo18 (#22096) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Nekem addig nincs gondom, amíg nem indítok egy teljesképernyős alkalmazást: bármien játékprogramot, vagy hasonlót.

Böngészni én is tudok.

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#22098) rum válasza KubanitoS (#22088) üzenetére


rum
tag

ez gáz helyzet...,hogy bizonyítsam,hogy valami nem jó mikor kiszámíthatatlan időközönként csinálja?
:W

"Mit keres egy részeg a számítógépben? – A CD-RUM-ot."

(#22099) sziriusz


sziriusz
csendes tag

üdv mindenkinek.
7600 gt kártya hiba. egyik napról a másikra történt .beröffentem a gépet már csikos a monitor aztán tölteni próbál nyomorult és lekapcsol a monitor a gép berreg.elvittem szerelőhöz mondtam a kinom megnézte azt mondta hogy kuka a kártya.nézegettem otthon aztán vga modba eltudtam inditani ja persze csikos a kép 16 szin alig látok valamit.letöltöttem tesztelö progit valami artifact -ot. nem indul el valami kinnya van .megkérdezem a szakikat gondoltam ,mielött kivágam a szarba ja és 1 és fél éves egy vagyon volt azt hittem többet bir még v.mi beépitettem a szekrényembe a gépet de mikor járattam akkor kinyitottam többnyire az ajtaját mer amugy nagyon meleg lett ben az pedig nem tesz jót neki.lehet a hőtől ment szarrá?
mit tegyek emberek
köszi a választ.

(#22100) _Toka_ válasza sziriusz (#22099) üzenetére


_Toka_
senior tag

Hát, a hő jót nem tett neki, az biztos!
Ha meg már 2D-ben is ilyen dolgokat produkál, akkor tényleg kuka. Ha gar-os, jó, ha nem, hát ... asszem így jártál... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.