Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41401) lizakattila válasza Sogi555 (#41400) üzenetére


lizakattila
senior tag

:N Nem, a cmos reset csak a beállításokat állítja vissza alapra. A bios verzióját azt Te tudod változtatni (frissítés vagy downgrade).

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41402) kely1988 válasza Sogi555 (#41400) üzenetére


kely1988
aktív tag

Nem, a bios az a verzió marad amit legutójára ráflesseltél, az nem tűnik el!

Livin' in the UK :)

(#41403) Sogi555


Sogi555
csendes tag

Köszi szépen :R

(#41404) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok

Rendeltem egy Giga 870A-USB3 lapot, meg hozzá egy 140W-os Phenom II 965-öt. Nincs a kompatibilitási listán a 140-es, csak a 125W-os. Olvastam pár fórumon hogy attól még hogy az azonos típusból csak a 125-öst támogatja, nincs kizárva hogy menni fog benne a 140-es is.

Mit gondoltok róla?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41405) Jimmy8 válasza vakond5 (#41404) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Honnan sikerült neked még C2-es 965-öt szerezned? A mostaniak elvileg már C3-asok ami "csak" 125W TDP-s.

(#41406) vakond5 válasza Jimmy8 (#41405) üzenetére


vakond5
őstag

Egyetlen 965 tulaj aki visszaírt, attól vettem meg, csak már későn kérdeztem meg hogy hány wattos... nos?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41407) DJ WOKKY válasza vakond5 (#41404) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Fokozatosan terhelném a procit és megnézném.
1x is visszaosztanám...

(#41408) Jimmy8 válasza vakond5 (#41406) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ha elindul benne, akkor nyert ügyed van: lehet ügyeskedni, hogy levidd a fogyasztást. De lehet el sem indul.
A tuti az lenne, ha a lapod rendelését le tudnád mondani, és választanál egy olyat, ami támogatja a procidat.

(#41409) vakond5 válasza Jimmy8 (#41408) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, pontosan ez fog történni. Ennek az USB3-asnak a tesója az UD3, ami pedig tudja a 140W-ot, tés szerencsére ott is lehet kapni ahol én fogom venni.Megyek is be hétfőn és mondom vissza az USB3-at, és UD3-at rendelek.

Köszi mindkettőtöktől a javaslatokat. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41410) vakond5


vakond5
őstag

Meg még annyi hogy ha azt írja az oldal hogy 1.5V-os DDR3-at támogat, akkor 1.6V-ossal lehet gond?

..és ez: "Support for DDR3 1866(OC)(Note 2)/1333/1066 MHz memory modules" mi van akkor az 1600-assal? Csak mert 1600-ast rendeltem.

Meg nem értem mi ez hogy 1333-ig szinte mind tudja, de felette már /1600, 1866.../ mindre azt írja hogy OC. Azt jelenti hogy 1333-ast pörgetve lehet feltolni 1600-ig, de gyárilag 1600-ast nem tud?

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41411) kely1988 válasza vakond5 (#41410) üzenetére


kely1988
aktív tag

Attól hogy az 1.5-öst támogatja még az 1.6-os is jó bele (egyébként csak akkor kell az 1.6 max ha 1600-on jár a ram, ha mondjuk csak alapon 1333-en megy akkor 1.5 is bőven elég neki, de lehet 1600-on is elég neki kevesebb, az csak egy gyári ajánlott feszültség adat, ram minőségétől függ)
Alap FSB-vel csak 1333-ig mehet a ram, ez az alapbeállítás ha nem tuningolsz, ahhoz hogy elérd az 1600/1800 vagy magasabb órajelet emelni kell az fsb-t!
Legalábbis nekem így van P7P55D Deluxe lap és i5 750-es procival! Nálam alapon megy a ram 1333-on, pedig gyárilag 1800-at is bír, de mivel nem szoktam tuningolgatni mostanában ezért így is jó! Elég neki kevesebb fesz is mint ahogy fentebb említettem.

Livin' in the UK :)

(#41412) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Van esetleg vkinek MSI Z68A-GD65-ről tapasztalata? Mert tesztet azt lehetetlen róla találni. Köszönöm :R

(#41413) vakond5 válasza kely1988 (#41411) üzenetére


vakond5
őstag

Kimerítő volt a válasz :D Köszi szépen :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41414) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e vagy sem de remélem, hogy tudtok segíteni.
Van nekem egy olyan problémám, hogy a Windows 7 grafikus felületét nem tudom egérrel kezelni (a tálca úgy néz ki mintha csak egy jpg kép lenne beillesztve a kép aljára - egyedül a windows gomb megnyomására aktivizálja magát) újratelepítés után is fennáll ez a hibajelenség, Ubuntuba belépve is jelentkezett, a Try Ubuntu without Install gombra kattintást nem tudtam véghez vinni, itt is billentyűzettel kellett végigszenvednem a dolgot, pedig minden esetben 2 egér volt rákötve a számítógépre, az egér hiba szerintem ezzel kizárva.
A tálcát tudtam kezelni újratelepítés után, mindaddig ameddig fel nem települt az ATI honlapjáról letöltött gyártói driver.
A BIOS-t is reseteltem, az sem segített.

Alaplap: ASUS P5K
VGA: Sapphire HD6850

Mivel lehet a gond? Alaplap vagy VGA?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

(#41415) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Az MSI 790FX-GD70 es lapban van integrált vga, és ha van az milyen? Köszi

(#41416) KaiotEch válasza hepibáb (#41415) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#41417) kely1988 válasza Willie (#41414) üzenetére


kely1988
aktív tag

Milyen egérrel próbáltad? PS2 és USB egérrel is próbáltad? Így elsőre egér problémának tűnik a dolog... Ugye rosszul értelmezem, hogy 2 egér volt egyszerre rákötve a gépre?
VGA szerintem kizárható, ha van kép rendesen akkor onnantól a vga-nak nem sok köze van ahhoz hogy az egeret tudod e használni a windowsban (szvsz)

Livin' in the UK :)

(#41418) Willie válasza kely1988 (#41417) üzenetére


Willie
őstag

Mindkét egér USB-s volt, de egyiknél sem engedi a bal egérgombot használni, míg a jobb egérgomb szuperül funkcionál. Igen a VGA-ra én sem gyanakszom mert igaz, hogy nem olyan felbontásban jelenítette meg a dolgokat mint ahogyan azt kellett volna, de megjelenítette, és addig oké volt, ameddig a VGA driver fel nem települt.

(#41419) kely1988 válasza Willie (#41418) üzenetére


kely1988
aktív tag

Mármint az egér jól működött amíg fel nem raktad a vga drivert?
Ha mindkettő egér ugyanazt a hibajelenséget mutatja akkor valszeg az is kizárható hogy az egérnek legyen baja...
Valami szoftveres gond lesz ott úgy érzem... :D

[ Szerkesztve ]

Livin' in the UK :)

(#41420) fgordon


fgordon
senior tag

Adott: Win7x64, Asus P8H67-M EVO alaplap + Intel i7 2600K, Kingston 4x2GB (2x KHX1600C9AD3B1K2/4G ) ram, alap dram voltage, 1.5-ön.

Kék halál 1-2 nap után véletlenszerűen, display driver-re hivatkozva. Külföldi fórumok azt mondják, adjunk a ram-nak több áramot. Hivatalos Kingston oldalon azt írják, adjak neki 1.65 volt-ot, de ha beállítom, mentés után gép kikapcs, ha kihúzom/bedugom a gépet, kiírja, overclock failed, minden visszaállt alapra. Ha csak 1.6volt-ot adok neki, vagy csak 1.55 volt-ot a DRAM VOLTAGE-nak, akkor is ez van.

Az a tippem, be kellene állítani a cpu-nak meg mindennek fix áramot, mert nem lehet, hogy ha adok 1.65 volt-ot a DRAM VOLTAGE-nak, más volt is emelkedik, ha auto-n van?

Mit javasoltok?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#41421) Willie válasza kely1988 (#41419) üzenetére


Willie
őstag

Igen addig igen, de a Windows 7 telepítője alatt is jelentkezett a hibajelenség, csak billentyűzettel tudtam a licensz feltételeket elfogadni illetve az Ubuntut is csak billentyűzettel tudtam elindítani mert nem tudtam a try ubuntura rákattintani.

(#41422) kely1988 válasza fgordon (#41420) üzenetére


kely1988
aktív tag

Nem ismerem a lapodat, de mivel ASUS alaplapokat használok már évek óta ezért van egy kis tapasztalatom velük:
1. az én alaplapom (adatlapon látod) kb. 1 évig csinálta ezt amíg nem jött ki egy pár bios frissítés ami orvosolta ezt a hibát, és sajnos nem csak az én ramommal csinálta ezt hanem mindenféle rammal amit beletettem, márkástól a gagyiig mind1 volt neki, meg az is mind1 volt h biosban mit állítok...(kicsit csalódtam is az ASUS-ban, egy ilyen nevű cégnek nem lenne szabad megengednie ilyet)
Valószínű ez volt az utolsó ASUS lapom, átállok Gigára a következő lap+proci cserénél...

2. A ram feszültsége nem befolyásolja szerintem a többi feszültségértéket, szóval ha a ram feszt emeled elvileg nem emelkedik automatikusan a többi fesz, de ez sajnos nem mindig van így ha auto-n vannak a fesz beállítások, (auto-n elég hülye beállításokat tudnak az alaplapok adni maguknak) azt javasolom ha pontosan meg akarod ezt tudni hogy teszteld le valami progival ami mutatja a fesz beállításokat windowsban.

Livin' in the UK :)

(#41423) Willie válasza kely1988 (#41419) üzenetére


Willie
őstag

Most már a VGA driver uninstallása után sem jó, alaplap csere?

(#41424) kely1988 válasza Willie (#41423) üzenetére


kely1988
aktív tag

Ki tudod próbálni esetleg az egereket egy másik gépen is?
Érdekes a problémád, nem találkoztam még ilyennel sajnos...
Nehéz így látatlanba megtalálni a megoldást, nálunk van 3 gép a családban uh ha valami gond van akkor ki tudom a dolgokat egy másik gépben (géppel) próbálgatni...
Esetleg még azt javasolnám hogy a bios-ban állítsd be az alapbeállításokat, ha ez sem jó akkor cmos reset, esetleg elemet vedd ki a lapból, ha így sem jó akkor dobd ki az ablakon! :D :DD :DDD

Livin' in the UK :)

(#41425) Willie válasza kely1988 (#41424) üzenetére


Willie
őstag

Az egér volt a ludas úgy tűnik..notebookra rákötve ugyanaz a jelenség jelentkezett, leblokkolta teljesen a tálcát, mindent.
Ki gondolta volna, hogy Logitech G5 egérrel ilyet fogok valaha is tapasztalni? A gépben úgy néz ki, hogy nem keletkezett kár, most minden jónak néz ki, minden ugyanúgy működik mint ahogy eddig is működött.

Köszönöm a segítségedet! :)

(#41426) Heffi válasza fgordon (#41420) üzenetére


Heffi
őstag

Intel "i"-s procik nem szeretik, ha nagy a különbség a ram feszültség és a prociba integrált memóriavezérlő (IMC-nek hívják, ha minden igaz) feszültsége között. Ez is okozhatja a problémát. Kérdezd ki a szakikat és tulajokat a Sandy Bridge fórumban.

A memóidnak a névleges órajelhez 1,65 v kell, hogy stabilan menjenek. A 2. generációs i-s procik meg az 1,5v-s memóriákat kedvelik.

Megpróbálhatod még a memókat alacsonyabb órajelen, 1,5 V-n használni, hátha megszűnik a kékhalál, az órajel esés miatt meg nagy veszteség nem igazán érhet.

(#41427) KaiotEch válasza Heffi (#41426) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

"Intel memóriavezérlője érzékenyebb a feszültségre ezért maximalizálják a ram feszt 1,5V-ban. De nem ez a lényeges kikötés, hiszen a ram fesznek nem sok köze van a procihoz ugye, hanem az, hogy a VTT/QPI és a ram feszültsége között 0,4-0,5V különbségnek kell lennie." by Qru

(#41428) fgordon válasza kely1988 (#41422) üzenetére


fgordon
senior tag

Kelly, Heffi, köszönöm, kipróbálom.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#41429) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. A gépembe eddig egy darab 1GB-os samsung ram volt. most raktam bele Kingston Hyperx- memóriát és csak 1 modulall indul el a gép. berakom a másikat akkor bekapcsol de a ventik maxon mennek és semmi sípolásos hang. a ram 100% hogy müxik mert másik gépben hibátlanul ment eddig 2 évet!. mi lehet a gond? Alaplapom ECS-G31T-LM. Köszönöm előre is.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#41430) fatal` válasza Sixty21 (#41429) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg a Dual Channel miatt nem indul el két rammal, nem kompatibilisek egymással. Próbálj meg szerezni 2 egyforma ramot.

(#41431) djculture


djculture
félisten

nem biztos lehet hogy csak a két modult kell megcserélni vagy/és cmosclear.

[ Szerkesztve ]

(#41432) C64


C64
őstag

Sziasztok! AZ ASUS Rampage II Extreme-nél mennyivel jobb az ASUS Rampage III Extreme? Érdemes váltani? Érdemes plussz 25e ft-ot rádobni?

Köszi :R

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#41433) Sixty21 válasza fatal` (#41430) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Szia. memóriák egyformák mivel Kingston Hyperx 2x1 GB másik gépben tuning alatt is megy a ram.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#41434) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

A Z68 az a P67 utódja? moszt nézem, hogy más nem igen kapni azt az alaplapot amit kinéztem és helyette Z68 van abban a szegmensben.

(#41435) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.

A segítségeteket kérném !!!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ebbe az alaplapba ( Gigabyte (GA-M68MT-D3) rev.2.3 )
van-e magfeloldás ?

Ha igen, kérlek mondjátok el, hol van, és a memóriákon mit kell állítani, illetve a CPU szorzóján

( mem 2*2gb Kingmax 1333mhz DDR3 )

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#41436) fatal` válasza Sixty21 (#41433) üzenetére


fatal`
titán

"A gépembe eddig egy darab 1GB-os samsung ram volt. most raktam bele Kingston Hyperx- memóriát és csak 1 modulall indul el a gép."

Tehát az egyik samsung másik kingston => Nem egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#41437) hepibáb válasza KaiotEch (#41416) üzenetére


hepibáb
tag

Kösz :R

(#41438) Sixty21 válasza fatal` (#41436) üzenetére


Sixty21
aktív tag

bocsi rosszúl fogalmaztam. most raktam bele Kingston HyperX ramot. samsung 1gb volt benne az most nincs benne! szóval a kingston ram pár nem megy dualba csak ha 1 modul van benne a pár helyett.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#41439) Tubica válasza Sixty21 (#41438) üzenetére


Tubica
senior tag

és mind a 2 slott-ba kipróbáltad a ramokat ?
mind a kettőt, külön egyikbe, külön a másikba ?
Esetleg a single memóriát mind a 2-be ?

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#41440) Sixty21 válasza Tubica (#41439) üzenetére


Sixty21
aktív tag

úgy még nem próbáltam hogy variálom őket. az talán megoldás lenne a gondra? és ha nem az? na majd kipróbálom és írok. köszi eddig is

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#41441) Joco175


Joco175
tag

Sziasztok !!!

Egy kis segítségre lenne szűkségem !

Van egy Gigabyte GA-MA770-UD3 (rev. 1.0) lapom és kérdezni szeretném hogy ez a lap kezelné e nekem pl. Phenom x2 550 vagy az 555-öt ? Segítségeteket előre is köszönöm :R !

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz megölöm őket !!!! (skizofrének kiméljenek !!) BF3 /KeSeS-4Mec

(#41442) Janesz_20 válasza Joco175 (#41441) üzenetére


Janesz_20
tag

(#41443) Joco175 válasza Janesz_20 (#41442) üzenetére


Joco175
tag

Ohhh köszönöm szépen a segítséget :R :R

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz megölöm őket !!!! (skizofrének kiméljenek !!) BF3 /KeSeS-4Mec

(#41444) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok. a laptopom kijelzőjével van egy kis gond, 2 párhuzamos, függőleges csík jelent meg rajta. mi ez? mitől van? meg lehet itthon is javítani? ha nem, akkor erre is érvényes a garancia? köszönöm a válaszokat

(#41445) Heffi válasza SLYM (#41444) üzenetére


Heffi
őstag

Ha nincs törés-repedés a laptopodon, simán meg kell csinálniuk gariban. Amúgy ez kijelző hiba szokott lenni. Ha ráteszel egy külső monitort, azon nem lesz rajta a csík.

(#41446) Almine


Almine
csendes tag

Sziasztok!

Ha:
- nem akarok két videókártyát használni
- elég a 2 RAM slot
- nem akarom tuningolni a gépet

Akkor egy:
- Core i5-2400
- Geforce gtx 570
- 2×4gb ddr3

konfig mellé a teljesítmény szempontjából mindegy, hogy h61-es vagy p67-es chipsetű alaplapot veszek? Csak mert van köztük egy igen tetemes árrés és nem költenék a drágábbra, ha nem is használnám ki a plusz szolgáltatásait.

Ebben a topikban ugyan OFF, de nem szeretném a valószínűleg amatőr kérdéseimmel telespammelni a fórumot ezért gyorsan:
egy ilyen konfigban van számottevő jelentősége annak, hogy 1333-as vagy 1600-as vagy esetleg egyéb órajelű DDR3-as RAMot veszek?

(#41447) Csabinzon


Csabinzon
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni:
Van egy MSI MS 7365-ös alaplapom.
Melyik a legkomolyabb proci amit bele lehet rakni?
Előre is köszi!

(#41448) keke69 válasza Csabinzon (#41447) üzenetére


keke69
őstag

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#41449) Csabinzon válasza keke69 (#41448) üzenetére


Csabinzon
csendes tag

Kössszi széépen! :R

(#41450) KaiotEch válasza Almine (#41446) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Elég lesz a H61 vagy H67-es chipsetű alaplap, mivel a proci nem tuningolható.

1333 és 1600 között csak tesztekben fogod észrevenni a különbséget napi használat mellett nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.