Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#629) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

A topic címében olvasható programot használom már jó ideje felvételek készítéséhez Windows WASAPI bemeneti eszközzel, teljesen bevált, szeretem.

Kicsit optimalizálni szerettem volna a dolgot, mert jelen pillanatban a felvételek készítésekor nem tudom normál módon használni a saját gépemet, tehát ezzel egy kicsit lekorlátozva érzem magam. Mivel van itthon virtuális környezet (vmware esxi), arra gondoltam, hogy a továbbiakban egy virtuális gépet használnék erre a célra, így az eredmény ugyanaz lehetne, és mégsem szorulok ki a saját gépemről.

Amit fontos megjegyezni, a saját gépemben van egy normális hangkártya (Creative Sound Blaster X-Fi HD), azonban a virtuális környezetet kiszolgáló PC nem rendelkezik ilyennel, ott kizárólag az alaplapi hangkeltő áll rendelkezésre. Azt még nem tudom, hogy Windows WASAPI rögzítésnél befolyásol-e valami a hangkártya típusa/minősége (ha valaki erre tud mondani biztosat, azt megköszönöm), de annyi bizonyos, hogy jelenleg eltérő minőségű outputot kapok a két gépen, ha ugyanazt az anyagot rögzítem Audacity-vel.

A hullámgörbéken szépen látható a különbség, a virtuális gépen magasabbak az amplitúdó értékek, és mintha lecsapná a tetejét, ebből következően hangosabb, de rosszabb minőségű felvétel az eredmény. Próbálkoztam a felvétel hangszintjének állításával jobb felül a mikrofon ikon mellett, sajnos nincs változás.

Virtuális gép:

Saját gépem:

Megjegyzés: böngészőből vettem fel az anyagot, ha a böngésző beépített lejátszójában lentebb vettem a hangerőt, akkor halkabb lett a felvétel, de a hullámok teteje ugyan úgy le van csapva, tehát rosszabb a minőség.

Mit tudok tenni, hogy ugyanazt a végeredményt kapjam a két gépen, egyáltalán lehetséges-e így?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.