Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40601) Drexler


Drexler
tag

Miért nem indul el a 3dmark06 csak ha ugy állitom be hogy win95 kompatibilisen fusson? Ha xp-n fut akkor nem válaszol. Az 1950prommal jo volt.

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#40602) lsc válasza katt777 (#40599) üzenetére


lsc
nagyúr

Az még elmegy, az nagyobb gáz hogy a 8,12-est írja , a 9,1 az ez .

Mod Drexler : Ezt töltsd le és telepítsd .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#40603) katt777 válasza v.tom (#40600) üzenetére


katt777
félisten

Igen. Havok. Támogatott játékokban vagy állítható, vagy aut. működik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#40604) v.tom válasza katt777 (#40603) üzenetére


v.tom
őstag

Ha jól tudom, akkor a crossfire-ben lehet használni fizikai karinak egy alsóbbrendű karit. én arra gondoltam, hogy a két 3850 mellé behajítok egy 1950, vagy hasonló karit. Ez ilyen módon működne vajon? Mégiscsak egyszerűbb, mintha az xp-vel vagy win7-el meg monitorokkal kéne szórakozni, hogy menjen egy nvidia kari is a physx miatt.

[ Szerkesztve ]

(#40605) Drexler válasza lsc (#40602) üzenetére


Drexler
tag

Nayon köszi Uram! :R

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#40606) neis89


neis89
csendes tag

rx3850 OC -m van , minden játék megy rendesen , de a GTA IV -ben nem akarja bevenni az epületeket , meg az utak , meg majdnem semmit :-( . Probáltam drivert frissiteni , de akkor is ugyan ez a gond. Van valakinek valami tippje ,hogy mi lehet a gond?

(#40607) v.tom válasza neis89 (#40606) üzenetére


v.tom
őstag

Ez a gta4 hibája, egyszerűen szar. Mindenféle kártyán előfordulnak ilyen hibák. Nálam nvidia és radeon alatt is előjöttek, xp és vista mellett is.

(#40608) katt777 válasza v.tom (#40604) üzenetére


katt777
félisten

PhysX mindenképpen csak nV karival fog menni. Az AGEIA/nVidia PhysX és a Havok/ATI PhysX (amit már másképpen is írnak megkülönböztetés végett) két különböző dolog. Játékokat is vagy erre, vagy arra gyúrják. UT3-ban pl. eredetileg Havok van, aztán adtak ki hozzá PhysX-es pályákat, stb. Előbbit teszteltem 3870 CF-rel, és a CF-rel (anno) szemben ez működött is.

Azt nem tudom, hogy 2+1, azaz CFX felállásban mennyire használható, asszim CF-ben ment.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#40609) v.tom válasza katt777 (#40608) üzenetére


v.tom
őstag

Igen, a különbséget én is tudom, csak arra volta kíváncsi, hogy ez miként is működik. Én egy olyan rendszerben gondolkodom, amiben egy 3850 Cf rendszer van, és ezek mellett egy 3. kari, mondjuk egy 1950, 1650, vagy valami hasonló. Azt gondoltam, hogy valaki próbálta már itt. Ezek szerint még nem nagyon, akkor rám vár a dolog. Holnap i is próbálom. 3850 cf+ x1950 pro lesz az áldozat, egy jw 790gx extreme lapban. Kíváncsi leszek, hogy mi sül ki majd belőle.

(#40610) neis89


neis89
csendes tag

Valamit nem értek itt , megnéztem az Everest UE-t és ezt irja ki
GPU órajele 297 MHz (eredeti: 690 MHz)
ez hogy lehetséges mikor nem álitottam semmit sem :W :W

(#40611) v.tom válasza neis89 (#40610) üzenetére


v.tom
őstag

Ez a videokártya automata sebességszabályozása. 2D-ben, amikor a win érthetően kevébé használja a kártya képességeit, akkor automikusan visszaveszi az órajeleket és a feszültséget, hogy ne melegedjen és ne fogyasszon olyan sokat a kártya, ezzel együtt ne legyen olyan hangos.

(#40612) chegauvara


chegauvara
csendes tag

Volt a problémám a Far Cry 2-vel, hogy lövés közben belassul, a kártyám ugye egy MSI hd3850 OC 256 DDR3. A megoldás az volt (mégha furcsa, és szánalmas is:)), hogy nem szabad elindítani más játékot a Far Cry 2 előtt. Ezt azért nagyon viccesnek találom, főleg, hogyha megy előtte mondjuk COD4 vagy Crysis akkor utána, még low setting-en is beakadt a, mégha csak magát a Far Cry 2 indítom el Windows restart után akkor érdekes, módon 1440x900 -ban simán fut 32-45 fps között, mid-high beállításokkal.

che

(#40613) ollie válasza chegauvara (#40612) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mennyi rendszermemóriád van? Talán kevés és az a baj.

***

(#40614) chegauvara válasza ollie (#40613) üzenetére


chegauvara
csendes tag

Proci: Athlon 64 x2 5000+
Mem: 2 GB DDR2 800 MHZ Kingston

che

(#40615) gtasystem válasza chegauvara (#40614) üzenetére


gtasystem
őstag

Far Cry 2-höz van valami hotfix nem? de ez csak tipp..

Viszont nekem is gondom van..vidáman beruháztam a Medal of Honor összesre és Airborne-t és Pacific Assault-ot is végigjátszottam viszont az Allied Assault játék felénél (kb 20-ik pálya) behal, megakad, lefagy..felbontástól beállítástól függetlenül(!). Először azt gondoltam a kártya múlt ki de minden mást gond nélkül visz nem is melegszik úgyhogy nem értem a dolgot..
Már kipróbáltam egy DNA drivert is a guru3d-ről ami kétségkívül ötletes dolgokat tartalmaz de a problémát nem oldotta meg..

tünetek: játék indulásakor hirtelen fordulatnál vagy összetett mozgásnál játék lefagy vpu recover restart-tól megment de legjobb esetben is ha tovább játszható marad a játék akkor grafika összefolyik.

kiegészítőket sem tudom használni Spearhead-et feltettem de el sem tudom indítani, Breaktrough pedig már nem is települ.
Már kipróbáltam a telepítő-javítást is, de az sem oldotta meg a dolgot.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40616) chegauvara válasza gtasystem (#40615) üzenetére


chegauvara
csendes tag

Far Cry 2-höz van hotfix, de a 8.12-es meg 9.1-es catalyst driver amit most adtak ki már tartalmazza ezeket a fixeket.

che

(#40617) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

x2-nél javulást hozott a 9.1 driver.
Gondolom a cf optimalizáció miatt is.
3dmark06 alatt +100pont(4250wolfdale + vga alap) és nem mérési hiba hanem sm3 többlet.

[ Szerkesztve ]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#40618) gtasystem válasza chegauvara (#40616) üzenetére


gtasystem
őstag

akkor passz..

ja és még fontos tünet nálam hogy a játék elállítja a képernyőm felbontását.. azaz amit beállítok a játékban az fogad windowsba visszatéréskor..

és az allied assault-nak más a telepítője mint a többi medal of honornak..esetleg tapasztalt valaki 3850-es tulaj hasonló problémát?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40619) westcoastog


westcoastog
veterán

nálam olyan probléma van amióta fent van a 64bites vista ultimate sp1-el
hogy a racedriver gridben elég sokszor belassul olyan 20fps kornyékére és aztán a 6szorosára gyorsul a játék pár másodpercig, pl driftelni lehetetlen mert ott folyamatosan akad, nagyon idegesítő :W

erre valaki? :F

(#40620) gtasystem válasza westcoastog (#40619) üzenetére


gtasystem
őstag

állítólaga Grid az mindenkinél problémás..nekem ez volt (eddig) az egyetlen játék aminél megakadt a 3850 (demó)..

ha előtte xp-d volt és azon ment akkor lehet ram probléma mert a corsair gyári ajánlása szerint vistához 2gb ram kell a tökéletes működéshez..xp-hez csak 1gb.. jobb ötletem nincs..

de ha 64 bitesed van akkor mehetne bele jóval több ram mint ami a konfigodban van.. ha csak 2gb-od van akkor 32 bites oprendszer bőven elég..64 bitre csak 4gb ram felett van szükség.

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40621) westcoastog válasza gtasystem (#40620) üzenetére


westcoastog
veterán

igen 32 és 64bittel tisztában vagyok de csak ilyen vista-m volt itthon:)

(#40622) plaszy válasza westcoastog (#40619) üzenetére


plaszy
őstag

Nekem MSI 3870 OC 512MB-al megy hibátlanul a GRID, 1280x1024 4xMSAA-val, eddig semmi lassulás vagy restart nem volt. Pedig nekem is Vista Ultimate 64 bit SP1 van fennt. Igaz, hogy csak kb. 1 hete játszom vele aktívabban, amikor van időm, de sz.tem hibátlan.

Szerk.: Egyébként lehet, hogy erősen proci és ram függők a különböző beállítások. Ezért kezd a minimum grafikával, aztán fokozatosan szépítsd.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#40623) gtasystem válasza westcoastog (#40621) üzenetére


gtasystem
őstag

ja.. ha ennyi féle vista van otthon akkor miért nem teszed fel azt amelyiken megy a gém? :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40624) gtasystem válasza plaszy (#40622) üzenetére


gtasystem
őstag

na igen de neked 4gb ramod van nem 2..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40625) Gyufaaa válasza plaszy (#40622) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én ugyan ezen beállításokkal 1440x900-ban küldöm. Teljesen korrekt. Nincs lagg. :K Természetesen 64-bit Vistáról beszélek.

(#40626) gtasystem válasza Gyufaaa (#40625) üzenetére


gtasystem
őstag

ha jól látom neked is 4gb ramod van.. :) akkor westcoastog-nak talán ajánlott lenne még 2gb-ot alátenni a Gridnek..

esetleg valakinek MOHAA problémához hozzáfűznivalója?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40627) westcoastog


westcoastog
veterán

csak ez az egy vista-m van az sp3mas xp met benyelte az egyik haverom nemisltom többet... igaz már rég vistára akartam váltani :DDD

(#40628) zkiss0 válasza westcoastog (#40619) üzenetére


zkiss0
tag

Hi!

5200+al korábban nekem is volt több ilyen esetem, most a 6000+ nál nagyon ritkán. Megfigyeltem, hogy olyanpályákon főle, sok autó szűk helyen van, köv.: sok számolás, mert a kék ég mindig ugyanolyan... Az viszont akkor nem a VGA?
Nemigazán tudom, ennyire nem merülök bele csak tapasztalom..., egyébként késő este játszom, és lehet, hogy akkor már csak a szemem csal... :F

Ha valamit rosszul gondolok, javítsatok ki, szeret az ember tanulni... :K :R

Ki tudja...?!

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#40629) Gyufaaa válasza zkiss0 (#40628) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem mondassz hülyeséget. A Mai cuccok már eléggé függnek egymástól. Lehet, hogy a procija kevés. Egy kicsit meg kéne lökni, vagy nagyobbat venni. (bár a tuning segíteni szokott) vagy a vga limites, bár kétlem. Egy kis +fsb nem ártana a procinak. :U

westcoastog: Azt a procit simán fel tudod húzni 2.8 - 3Ghz-re még alapfeszen szerintem. Mindjárt más lenne a leányzó fekvése! :DDD 2.8 - 2.9Ghz-et még alapfeszen is ki tudod belőle hozni. Az már nem rossz. :K
Itt megtudhatsz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#40630) westcoastog válasza Gyufaaa (#40629) üzenetére


westcoastog
veterán

már úgy vettem az alaplapomat hogy tuningolni nem fogok :DDD ezért egy k9a2-cf-m van amin ugye csak sb600 van azt mondták tuning-hoz sb700-750 jobb, vagy ezzel is lehetne húzni?

(#40631) gtasystem válasza westcoastog (#40630) üzenetére


gtasystem
őstag

amd overdrive-ot támogatja a lapod úgyhogy biztos hogy lehet..én letölteném és megnézném vele mit enged.. :) de egy 230-as fsb-t nagyon valószínű..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40632) westcoastog válasza gtasystem (#40631) üzenetére


westcoastog
veterán

legutóbb AOD- vel próbáltam az auto tune- t, és egyszerűen csak újraindította a géped de nem indult be hanem elsőtétült a kép és a ventik lelassultak és csak pörögtek, egy áramtalanítás és vissza kapcsolás után ment flottul minden de az auto tune nem megy,
esetleg fesz emelés nélkül meddig mehetnék el? csak vigyázok a cuccra mert nincs pénz kapásból újjat venni ha elfüstöl :U
jártím így anno 2éve amikor full noob voltam a gépekhez , akkor még egy 6600gt-m volt inno, volt hozzá egy kis oc szoftver amit én szépen feltettem majd minden csúszkát maxra állítottam :DDD hát bírt kemény két napot a kari memória hibával el is halálozott ;] :DDD

(#40633) westcoastog válasza gtasystem (#40631) üzenetére


westcoastog
veterán

jah ha van kedved segíteni a tuningban meg elmagyarázni akkor pm-ben folytathatnánk ;]
:DDD

(#40634) v.tom válasza westcoastog (#40621) üzenetére


v.tom
őstag

Úgy érted, hogy csak 64-es lemez volt éppen a boltban, ahol vetted, igaz? :DDD

(#40635) westcoastog válasza v.tom (#40634) üzenetére


westcoastog
veterán

hát őőő az ugyvolt.. najó mondom leszedtem mert nincs lot of money op-ra még oem re sem ha meg van kisebb pénzmenyiségem inkább akkor a gépbe veszek valamit ram stb stb
de megprobálok majd beruházni egy oem win7-re ;] addigis spórolok rá :DDD

(#40636) lsc


lsc
nagyúr

westcoastog, v.tom :Mondjuk befejezhetnétek, ez nyugodtan mehetne privibe, ha már így egymásra találtatok

Az élet kegyetlen .

(#40637) v.tom válasza lsc (#40636) üzenetére


v.tom
őstag

Én nem említettem wareztevékenységet. :U

(#40638) westcoastog válasza lsc (#40636) üzenetére


westcoastog
veterán

értettem megerősítve

(#40639) lsc válasza v.tom (#40637) üzenetére


lsc
nagyúr

Én meg sehol sem írtam, Te még is arra gyanakodsz . Talán hagyjuk .

Az élet kegyetlen .

(#40640) westcoastog


westcoastog
veterán

én sem buzdítok warez-ra senkit szóval csak elmondtam amit tudni szerettek volna
téma off beszélgetés megsem történt :U

(#40641) Gyufaaa válasza westcoastog (#40640) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Bár az MSI lapod valóban nem egy tuningbajnok, sima ügy ahhoz a procihoz a "tuning". Ameddig feszt nem emelsz nem is igazán beszélünk a tuningról. Próba cseresznye. De erről bővebben már az álltalam előbb linkelt topikban ;)

(#40642) westcoastog


westcoastog
veterán

1 kicsit még várok a húzással mert még nem tudom hogy számíthatok e 1kis bevételre szülinap kor :DDD ha lesz annyim akkor beruházok egy Phenomra ;)

(#40643) Gyufaaa válasza westcoastog (#40642) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Te tudod. :) Phenom + alaplapra gondoltál? ;] :U

[ Szerkesztve ]

(#40644) westcoastog válasza Gyufaaa (#40643) üzenetére


westcoastog
veterán

már mért kéne új alaplap? ezt nemrég vettem bios is a legfrissebb van rajta és 125w cpu supp is megvan, nem tudom mire célzol :U
teleoffoljuk ezt a topicot :DDD

(#40645) gtasystem válasza westcoastog (#40644) üzenetére


gtasystem
őstag

nem baj úgyis elég lapos volt mostanában.. :DDD ..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40646) westcoastog válasza gtasystem (#40645) üzenetére


westcoastog
veterán

valószínűleg egyszer végleg ellaposodik hisz nem használhatjuk örökké a hd3000- eseket :O :DDD gondolom 10 év múlva már nem ezeken a kártyákon fogunk hardkóran gémelni :DD

[ Szerkesztve ]

(#40647) logitech G5


logitech G5
csendes tag

sziasztok , van valakinek HD 4870 X2 je? en most vettem egy ilyen karit elotte 8800 gtx OC -m volt vagyis meg megvan, de nemigazan latok a ketto kozott kulombseget, tan a 8800gtx mintha jobb lenne :W

(#40648) scope2007 válasza logitech G5 (#40647) üzenetére


scope2007
addikt

szevasz!

ez a 3xxxes széria topik :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40649) plaszy válasza logitech G5 (#40647) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!
Talán itt jobban tudnak segíteni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#40650) proper


proper
őstag

na végre telepitettem egy xp-t ;]

3dmark05
3dmark06
driver 7.11

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.