Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40851) westcoastog válasza Speeedfire (#40849) üzenetére


westcoastog
veterán

hát erre csak azt tudom mondani hogy anti-tuningos :( na de azok a hőmérsékletek :Y

(#40852) Speeedfire válasza WesTM (#40850) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

a hűtése amit fent belinkeltem [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40853) kriszbon válasza Speeedfire (#40847) üzenetére


kriszbon
őstag

Megnézted a CCC-ben is hogy a memória órajelnek ott is annyit ír mint az Everest? Mert az nem 1656Mhz-et ír ki! Vagy nézd meg GPU-Z alatt is, mert ott szvsz nem stimm valami! A melegedésről meg ne is beszéljünk, hogy mennyire nem jó! Mert szerintem elég jó a hütése ezeknek a kártyáknak(mármint amit linkeltél is)Minden esetre elég fúrcsa ez a dolog :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#40854) Speeedfire válasza kriszbon (#40853) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

hát ugyanennyit ír ki a rivatuner is :W :W :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40855) Zolás válasza westcoastog (#40844) üzenetére


Zolás
addikt

Most a legújabb driver van fent . Nem húztam a földön egy percet se szóval..... :DDD
Nem vagyok egy tuningbajnok ezért semmi ilyesmit nem csináltam ami tuningnak minősül.
Ami az ATI CCCben van és ATI overdrive azon nem kéne állítanom??? Egyenlőre minden alapon fut.Amikor megvettem semmi ilyet nem csinált.
gtasystem:Amiben nagyon feltűnöen csinálja az az új FEAR2 illetve a régivel is csinálta de 3hetente egyszer. Most nagyon nincs fent más játék ami kiterhelné a videókártyát ezért nem tudom megnézni hogy ez a játék okozza vagy a kiterhelés. GTA4 volt fent nem volt baj ill Crysis is volt fent annál se csinált ilyet.HL2 nem tudom mennyire terheli ki a kártyát de fullon az is szaladt mint a szél.

Ha csak a játék nem tetszik neki akkor az lenne a kérdésem hogy lehet-e a gépnek vagy vidkarinak valami baja ettől hogy a vpurecover közbeszól?? Egy játék miatt nem dobnám kukába a vasat.
Válaszokat előre is köszönöm. :R :R :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#40856) westcoastog válasza Zolás (#40855) üzenetére


westcoastog
veterán

az overdrive- ban nem kell állítani semmit, vpu recover nem ront el semmit csak szól ha úgy gondolja hogy baj van,

(#40857) Lacpac válasza kriszbon (#40853) üzenetére


Lacpac
őstag

Vannak ilyen kártyák már, aminek ennyi az órajele!
Az új Sapphire-nak (mint az enyém) is ennyi, 669/1400. Mondjuk nekem megy 850/2100-on, így nem nagyon zavar az alacsony (gyári) memfreki

(#40858) kriszbon válasza Lacpac (#40857) üzenetére


kriszbon
őstag

Bakker ezt nem tudtam bocs akkor nem szóltam semmit az órajelekre :B Gondolom ezeket olcsóbban is adják? Vagy éppen fordítva, azzal a címszóval hogy kevesebbet fogyaszt, drágábban adják :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#40859) megema


megema
őstag

Hello!

Nemrég szereztem egy Sapphire HD3870 512 MB DDR4-es karit. Az a problémám, hogy próbáltam tuningolni a gépemet ( proci és vga ), és csináltam CCC-vel tegnap egy Auto-Tunet, amivel 776/1126-ról 871/1376-ig húzta a karit. Tegnap visszaraktam alapra, ma pedig elkezdtem procimat is állítgatni ( a fenti eredmény 2.67 GHz-en jött össze E6400-al ). Felraktam 3.2 GHz-re, és azóta auto-tune nem megy, ha visszavettem, már akkor se. Folyton ilyen 776/1131-eket meg 781/1131-eket állít be :F Kézzel ment 860/1326-ot is. Valahol ez és 885/1387 között lenne a vége, mert annyit már nem megy. Szerintetek mi lelte? :F

[ Szerkesztve ]

(#40860) gtasystem válasza Zolás (#40855) üzenetére


gtasystem
őstag

játék miatt nem érdemes kukába dobni mert jó kis vas az. :) én ezt találtam hogy a q3 motor okozza illetve abban valamelyik .dll.sok játék használja/ta ezt a motort nekem az eredeti mohaa-nal jött ki de pl az utána következő mohaa-knál már nem..gondolom rájöttek hogy nem előnyös az a motor.
ugyanilyen nvidiás panaszokat is találtam szóval nem feltétlen ati gond ez, de úgy tűnik az ati driverek érzékenyebbek rá.
.net framework+directx újratelepítést javasolnak rá az ati fórumon.
wolfstein, prey, mohaa(első) meg még egy jópár játék lehet hogy a fear2-ben is az van passz..

vpu recover azért van hogy ne kelljen újraindítani a gépet ha lefagy a kártya..a gond az hogy email értesítést is akar küldeni és emiatt kidob a játékból.ezt az értesítőt lehet kikapcsolni a módosított guru3d-s driverekben. eredménye hogy hibánál ugyanúgy lefagy a kártya viszont a játékban maradsz és némi gondolkozás után folytatható..

ja és nagyon sunyi hiba ez mert elfajulhat.. :DDD a win directx ellenőrzője például nem jelez semmit, látszólag minden oké azonban később hibaüzenetek formájában jöhet elő.
-could not load opengl subsystem.. vagy
-System did not find a driver compatible with your current hardware or operating system

ha van a gépeden gpu caps viewer akkor érdemes megnézni hogy mindegyik demó működik-e.nálam a másodiknál (a belinkelt oldalon a harmadik demó) jött ki a hiba azaz el se indult egészen addig amíg újra nem raktam a direct-x-et.

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40861) s1ru2


s1ru2
senior tag

Jó kis program lehet, bár nekem Vista X64 alatt nem sikerül életre kelteni. "side by side" errorral el sem indul. Elvileg ugye kényszeríti a játékot, hogy mind a 2 vagy akár több GPU-t is használjon.

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#40862) _Chrash_


_Chrash_
csendes tag

Sziasztok !
Olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy: látom valakinek ujabb biossal van ugyanezen:
RX3850-T2D256E-OC - karija , akinek a legfrisebb van 8. havitól is frisebb , lécci PM-ben jelezze ... MSI oldalán nincs fenn semmi , az enyém pedigle a képen látható dátumu , azaz 3. hónap- Márciusi
frissiteném picinyemet. Ha lesz valaki oly kedves felém segítő jobbot nyujtani :R :R :R

MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

(#40863) - = Zk = - válasza s1ru2 (#40861) üzenetére


- = Zk = -
félisten

holis tartottunk?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40864) _Chrash_


_Chrash_
csendes tag

Speeedfire

A plusz tápcsati külön kétágról van rajta ? Nehogy ua egy vezeték legyen leterhelve ...

Már lejárt szerk. időm , -->> de nekem megyen a tuning :K

[ Szerkesztve ]

MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

(#40865) _Chrash_


_Chrash_
csendes tag

Egy " szaki " erősítsen meg ( vagy mondja a más különbséget is) abban, hogy a :
RX3850-T2D250E-OC és a RX3850-T2D512E-OC között csak a memória mennyisége a másság :F :U :K

BIOS végett kérdem , ugyanazok a BIOS-ok ugye ?

[ Szerkesztve ]

MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

(#40866) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az ATI Catalyst uj verzioja (v9.2).

Bovebb info itt.

(#40867) s1ru2 válasza - = Zk = - (#40863) üzenetére


s1ru2
senior tag

Semmi, csak reméltem h te is kipróbálod :D Bár ha nem Vistád van akkor tárgytalan. Bár végülis ha XP alatt megy akkor tuti Vista a ludas. legalább ezt megtudnám.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#40868) Zolás válasza gtasystem (#40860) üzenetére


Zolás
addikt

Kössz a linket a kis tesztprogiról. Minden demó lefutott. Van egy OpenGL fur test vagy miafene az megizzasztotta a magot rendesen:) Majdnem leestem a székről mikor 72C-nél bekapcsolt a venti "rendesen". Na ezt még sose értem el nála eddig 65C volt a max de az is 30perc után ment fel annyira.
Majd most feldobom az új drivert hátha segít valamennyit.
A kukába dobást ugy értettem hogyha komolyabb sérülést tud okozni a gépemben egy játék akkor akármilyen überfrankó is legyen inkább törlöm mint a gépet kukázzam :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#40869) - = Zk = - válasza s1ru2 (#40867) üzenetére


- = Zk = -
félisten

visztám van,ugyhogy hallgatlak:R

twollah:nekem ugynézki javított a gépen(ha mégsem,szólok:R)...ezalatt azt értem h a 9.1 minden játékból kidobott APPCRASH hibával(atiumdag.dll)...!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40870) Speeedfire válasza _Chrash_ (#40864) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

külön 6pines csati jön a tápból /gigabyte superb 460 W/

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40871) bakosgabor57 válasza twollah (#40866) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Hali!
Úgy tudom(anno Katt777 tesztelte 8.12-ig),hogy 8.7-től kezdve nem igazán érdemes frissíteni a 38xx-eknél,vagy igen?Tesztelte-e valaki azóta,van-e gyorsulás(nem a játék-javításokra gondolok)?

[ Szerkesztve ]

(#40872) - = Zk = - válasza bakosgabor57 (#40871) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát nemtudom...én ellent mondanék Katt doktorunknak...nekem igenis van javulás....nem mondhatjuk h nincs javulás,mert igenis van....szvsz függ a rendszertől is,egyéb driverektől,hotfixektől is....
de miben szeretnél javulást látni?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40873) bakosgabor57 válasza - = Zk = - (#40872) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Hát ez jó kérdés,hónapok óta nem játszottam semmivel :U
Mostanában a Win7-el babrálok,ott a 9.1-es vistás driver van fenn,lassabb,mint az xp-s 8.7(nekem még az van fenn),de ezt csak 3DM06-játékban néztem kíváncsiságbúl. :D

[ Szerkesztve ]

(#40874) scope2007 válasza bakosgabor57 (#40873) üzenetére


scope2007
addikt

én teszteltem.. a 9.1es driver +85pontot dobott 3dmarkba!
még játékok alatt nem próbáltam!

szombaton felteszem a 9.2es drivert is szűz oprendszerre és megnézem mit ad eredménynek a 3dmark06.. megírom azt is, hogy mi lett az eredmény

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40875) - = Zk = - válasza bakosgabor57 (#40873) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én már nemhasználok 3dm06ot.... :(
only game....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40876) kriszbon válasza bakosgabor57 (#40873) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia! Mondjuk én Xp/32 bitest használok, de én is visszaraktam a 8.7-es drivert! Tesztelgettem 3DMarkokban meg egy két demo játékkal a driverokat, és nálam az derült ki hogy ezzel a leg stabilabb a rendszer, sőt merem állítani hogy még gyorsabb is sok proginál, de semmivel se lassabb mint az újak! :K A többi Op. rendszerről nem tudok nyilatkozni :B
scope2007: Ekkora pontszám külömbség simán van két mérés között, sőt még ennél több is van! Próbáld csak ki mit mér úgy hogy már fel van melegedve a rendszered, mert már több progit is futtattál, vagy azonnal indítás után tesztelsz vagy esetleg 2-3 fokkal kevesebb vagy több van a szobába! Az én szemembe a 3DMarkok csak saccolásra alkalmasak! Persze ez csak az én véleményem ;)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#40877) scope2007 válasza kriszbon (#40876) üzenetére


scope2007
addikt

de én mindig azonos rendszer állapotnál csinálom a mérést.. nem úgy hogy 1hónapos xpre teszem fel az új drivert..

nem driver removelek hanem gyors format.. :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40878) kriszbon válasza scope2007 (#40877) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát te tudod, de én akkor is fenntartom a véleményem a 3DMarkokról :R A formattal kapcsolatba csak annyit hogy előtte te is gondolkodóba esnél ha egy év alatt felrakott és tökéletesen működő progikat és drivereket kellene letakarítanod(nálam nincsenek kékhalálok meg hasonlók, akár milyen hihetetlen is)pedig én aztán minden lósz@rt kipróbálok ;)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#40879) Speeedfire válasza kriszbon (#40878) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

erre való a norton ghost :DD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40880) bakosgabor57 válasza kriszbon (#40876) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Na ma reggel beújítottam a 8.7-et 9.2-re.Van korábbi fékezetthabzású is,mind egyforma körülmények között készült: 8.4,8.5,8.7,9.2
Háttérben futó alkalmazások leállítva,stb...
Azért érdekes,mintha lenne igazság a 8.7-et illetően,mármint hogy a későbbiek a 84xx-re van hegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#40881) emre válasza bakosgabor57 (#40873) üzenetére


emre
veterán

Nekem is a 8.7-es XG jött be. HIS3870 DDR4

Tegnapelött feltettem a vistát (x64, hun SP1) este, tegnap meg XP64-bit SP2 (vista le :( )
A vistán 3,8Ghz, XG8.10 118xx
XP64 3,8Ghz, XG8.7 124xx
XP32 3,6Ghz XG8.7 120xx
XP32 3,8Ghz XG8.7 nem futott le
az XP-n jobban ment minden, vagyis a vistán hiába tettem fel a procit 3,8-ra nem hozta még a 32bites XP eredményeit sem.
Azóta a 64-es XP-n is megy a cucc 3,8Ghz-n. egy giga P35DS lapban.
A vga Katt által készített ATT- vel reg file-al van tuningolva, asszem 3D=840/1255, 2D= 200/405

Én sem 3D06-al játszok, de egy szűz rendszeren mindig megnézem, hogy mennyi az annyi.

mod: inkább 48xx-ra ;] ezek szerint nem csak én vagyok diszlexiás, baszus van amikor 3-szor kell elolvasnom mit írok, de még akkor is találok benne elgépelést.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40882) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#40880) üzenetére


bakosgabor57
őstag

A 8.7-et félrenyomtam
emre :48-ra gomboltam én is.
Itt mindannyian cataflexiások vagyunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40883) emre


emre
veterán

Ez a hsz akkor született amikor először próbáltam ki a 3870-et.
Egy 939-es X2 3800@ 2,5Ghz és 2x1Gb Hynix D43 társaságában.
Csak 8.7-es drivert néztem. Catalyst, His, XG. ott is az XG volt a jobb, pedig az került utoljára a gépre, és csak sima uninstall után.

Ez meg a mostani eredmény:

mod. lebuktam, lenyúltam Gorneck nagyúr háttéképét :DDD :R

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40884) naksys


naksys
senior tag

Sziasztok!

HIS 3870x2: a GPU-2 VRM tesztek alatt eléri a 120C fokot. az egyes vrm és a gpu-k is 70 fok alatt maradnak. mi okozhatja a kettes túlmelegedését? mert gondolom ez k..ra nem normális... :(

mit lehet tenni ellene?

(#40885) naksys


naksys
senior tag

illetve.. tudna valaki linkelni egy képet arról, hogy hol vannak az x2 nyákon a vrm-ek?
akkor talán tudnék dolgozni a hűtésén. thx

(#40886) scope2007 válasza Speeedfire (#40879) üzenetére


scope2007
addikt

így van ott a norton ghost!

hidd el nekem is van jó pár fontos progim.. de csak fél órát kell rááldozni format utáni felrakásukhoz.... annyit meg megér

amúgy szerintem semmilyen progival nem éred azt el mint egy formattal..
hiába pucolsz regisztrit vagy bármit.. formattól frissül csak igazán fel a rendszer

3dmarkról meg annyit hogy nem csak 1x futtattam le.. többször is és +5 / -5 pont a szórás.. szal ennyi! :DD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40887) scope2007 válasza naksys (#40884) üzenetére


scope2007
addikt

hát rohadtul nem normális tényleg :Y

még az enyém is sok most, mivel a ventilátor-sebességet én 20-25%on járatom terheletlenül

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40888) kriszbon válasza Speeedfire (#40879) üzenetére


kriszbon
őstag

Na igen arra való, már ha valaki szórakozik vele a 3DMarkok miatt :P
bakosgabor57: Szép eredmények! Azért ne feledkezzünk el arról hogy a sebesség nem minden, mert szvsz nagyon sok mindent újítottak rajta gondolok itt a játékokra vagy egyéb programokra egyaránt! ha valakinek ezekre szüksége van akkor úgy is az újabbat kell használnia! A meglátásom az hogy a felhasználók többsége csodákat várt az újabb meghajtóprogramtól (mármint sebesség téren) és most csalódott kicsit(nagyon) de közben elfeledkezik arról, hogy nem mindenki 3DMarkozik :DDD De természetesen ez csak az én véleményem és egyáltalán nem kötelező figyelembe venni :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#40889) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

tegnap vettem egy dual slotos MSI 3850 OC 512MB vga-t és szeretném tuningolni.

Felhúztam riva tunerrel a gpu-t folyamatos tesztelgetés közben (ATi tool) 800MHz-ig, úgy tűnik stabil, viszont a vga-ból valami halk vinyó seekelésre emlékeztető hang hallatszik, miközben megy az Artifact teszt, ezt alapórajeleken is nagyon halkan hallani, de tuning mellett felerősödik ez a zaj. Ami feltűnt, hogy a karin, ilyen "régimódi" tekercsek vannak: [link] ez milyen hatással lehet a tuningra? Visszavettem az órajeleket alapra, mert zavar ez a hang, nehogy valami baja legyen, nem tudjátok mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#40890) audi100td válasza audi100td (#40889) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy tűnik nem a vga-nak a hangja volt, hanem a proci hűtőé. :B

820MHz-en úgy tűnik stabil a gpu, 850-en hibázott, az elektronika (pwm) mennyire bírja a tuningot, nem kell hűteni a feteket?

Furmarok-ot meddig kell futtatni, milyen beállítások mellett, hogy stabilnak bizonyuljon a vga? Illetve ha hibát talál, hogy jelzi?

[ Szerkesztve ]

(#40891) WesTM válasza audi100td (#40890) üzenetére


WesTM
senior tag

820 :Y Szép eredmény. Enyém 810en szalad, bár elsők közötti ref. sapphire.

Nem árt a vrm-eknek a hűtés, ramsünit, vagy valamit érdemes rájuk szerezni.
Én nem feltétlen furmarkal tesztelek stabilitást. Vicces, de a túlhúzást először nálam a cod4-5 szokta megmutatni. Ha az a játék stabil, nagy valószínűséggel stabil lesz az összes. (Ezt én tapasztaltam) Az a cicergó hang amit mondasz nem vészes dolog, a mai vga-k nál mondhatni megszokott jelenség. Elméletileg a működésre nincs kihatással. :R

[ Szerkesztve ]

(#40892) audi100td válasza WesTM (#40891) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Az a cicergó hang amit mondasz nem vészes dolog, a mai vga-k nál mondhatni megszokott jelenség"

Érdekes most nem hallani, a procit belőttem a tesztelésig 1Ghz-re 0,95V mellett, ilyenkor kikapcsol a cpu venti, míg nem éri el a 40 fokot és nem hallatszott az a hang.

820/1000 MHz-en stabilnak tűnik, a hűtés is teljesen korrekt, nem is hallani, csak akkor pörög fel ha furmark "kínozza", 67 fok alatt kussba van. Úgy látszik akkor megérte a 17,5k-t. :D
Majd feldobom még a COD4-et és meglátom milyen. :)

(#40893) gbors


gbors
nagyúr

készítettem egy tesztet a jelenlegi alsó-középkategóriáról (4670, 3850, 3870, 9600GT) - check it out!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40894) bakosgabor57 válasza gbors (#40893) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Megnyugtató,hogy az én "őskövületem" megállja még a helyét egy darabig. :D

(#40895) emre válasza gbors (#40893) üzenetére


emre
veterán

Ez az oldal nagyon tuti, végre különböző generációkat azonos körülmények között össze lehet hasonlítani. Mondjuk a vista vs. XP lehet érdekelne, de amíg minden teszt vistan megy tök fölösleges. :C :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40896) - = Zk = - válasza gbors (#40893) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Grat részemről is....
szuper oldal...igényes,átlátható....:R
(remélem lesz 3870 X2-is eccer valamikor :U )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40897) Májsztró válasza gbors (#40893) üzenetére


Májsztró
addikt

Grat tőlem is ! :C
Tetszik az oldal , nagyon ötletes és letisztult . Nincsen tele a sok felesleges szarsággal , és érthető is. A diagramok külön tetszenek :)

(#40898) gbors


gbors
nagyúr

köszi mindenkinek az elismerést :R

emre: XP vs Vista van kettő is, ha lemész a címoldal legaljára, akkor a legalsó és alulról az ötödik teszt.

Zk: mindenképpen szeretném idővel a két GPUs kártyákat is "berántani" - de amíg ez a szegény E6700-as van, addig nincs sok értelme. ha megnézed a 4870-es teszteket, jópár helyen kisebb-nagyobb CPU-limitbe szaladnak - a 3870X2 meg még gyorsabb is sok helyen.
tervezem a platform upgrade-et - reményeim szerint március vége - április eleje magasságában lesz belőle valami.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40899) kriszbon válasza gbors (#40893) üzenetére


kriszbon
őstag

Gratulálok én is a teszthez, nagyon jól el van készítve! Már nagyon hiányzott egy ilyen, úgy is általában csak csúcskártyákról készítenek teszteket amiket csak krőzusok engedhetnek meg maguknak :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#40900) gtasystem válasza gbors (#40893) üzenetére


gtasystem
őstag

nagyon jó teszt.sok sikert a site-nak

csak aztán nehogy majd nálatok is elferdüljenek a grafikonok, ha a szponzor úgy akarja.. :D

kíváncsian várom a 256 vs 512 3850-es tesztet szerintem sokakat érdekelhet.

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.