Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26472) katt777 válasza HarryPotter (#26460) üzenetére


katt777
félisten

Azért, mert nem pörög a venti rendesen 2D-ben, a halk működés érdekében, mert a hűtés így is megfelelő. Legalábbis a VGA-nak, a gépben attól még meleg lesz. Azért a ház hátába egy kifúvó venti nem árthat, illetve oldalról egy be, de ezt ki kell kísérletezni, nehogy összeakadjanak a légáramlatok, aztán több ventivel rosszabb legyen a hűtés.
Ultinak ugyanakkor felül vannak a bordái, a proci alatt, és a lap alkatrészei fölött, szóval az gázosabb, ha meg arra teszel ventit, esetlen a procihűtő nem fér el, stb. Sztem a legjobb még a Tomboy-féle Chilla megoldás ilyen téren, de eszerint a Zalmi sem rossz, kérdés, mennyi az ára. Gyári hűtéssel is szépen hűs nálam a 3870, GPU-CV elviszi 75°C-ig, játékok csak 65-ig tuninggal. Attól meg ugyan nem fog jobban károsodni a kari, mint ha 60°C-on megy. Ja, 2D-ben 40°C alatt van.
De ha akkora látvány, gép már nem is kell. Én sosem értettem ezeket a csicsás meg világító cuccokat, hát, használat közben én ugyan nem nézegetem a gépet.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.