Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) Biga123 válasza dvd_R+ (#15350) üzenetére


Biga123
addikt

igen ez normális .. C2 szinte hozza a furmark szintet..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#15352) dvd_R+ válasza Biga123 (#15351) üzenetére


dvd_R+
őstag

c2 az mi ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15353) jambiyya válasza dvd_R+ (#15352) üzenetére


jambiyya
őstag

Lol! :)
c2->crysis 2

szerk: Tothgera30 fórumtárs rakott össze ilyen VGA-hűtő kombinációt, ha erre jár, majd elmondja, mennyivel jobb. Szerintem a hőmérséklet minimum harmadával esik, a hang pedig megszűnik létezni. Én nem kezdenék neki egy ilyen szerelésnek, pedig tudom, nem nagy meló. Szerintem egy jobb hűtésű VGA kb. ott van, mint egy zafir referencia+egy normális hűtés...árban is.

[ Szerkesztve ]

(#15354) dvd_R+ válasza jambiyya (#15353) üzenetére


dvd_R+
őstag

xD ja okes .. nem ismerem ezeket a rövidítéseket :D

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15355) HartgeH3-2.8 válasza Turbolada II (#15340) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

1280X1024 Én mondjuk erre nem lennék azért büszke.. :K
Ultra High 8xAA Wáúúú....
igen, ilyen felbontáson nekem is lenne a Cr2 ben 300 FPS -em.
Kinek nem.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15356) HartgeH3-2.8 válasza Turbolada II (#15340) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nem értem minek véded ezt a procit, hiszen már eljárt felette az idő.

Azért védjük mert nekünk ilyen van és ti ledegradáljátok ahhoz képest amit valóban tud.

Senki nem vitatja, hogy jobb az i5 , de ha egyszer hozza az eredményeket egy Qxx a HD 6xx szériában akkor nem értem miért kell leszólni.Ott vannak a számok..és ugyan úgy játszom a játékokkal megfelelő FPS tartományban mint te..

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15357) dvd_R+ válasza jambiyya (#15348) üzenetére


dvd_R+
őstag

Esetleg ez a hűtő jobb lenne a vga-m ra mint a gyári
Scythe musashi ? ez le tudná eléggé hűteni és nem lenne hangos?

vagy csak a twin turbo pro lenne megfelelő ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15358) Sandrew válasza dvd_R+ (#15357) üzenetére


Sandrew
őstag

Én is dobok egy sort ide.

Maxon sem hallani ki a házból. Ha odarakod a fejed mellé akkor is csak duruzsol. 4870-en használtam a musashit ami többet eszik mint a 6870 és furmark alatt sem ment 60c fölé a kari vele :)

(#15359) dvd_R+ válasza Sandrew (#15358) üzenetére


dvd_R+
őstag

igen csak a gyártói honlapon ninsc ott a kompatibilis vga-k közt a 6870 meg hát nem tudom :D
ha valamelyik szaki itt rá bolint akkor érdekelhet a hűtő de ha a twin jobbnak bizonyulna erre a vga ra akkor inkabb értelem szerüen azt választom :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15360) Sandrew válasza dvd_R+ (#15359) üzenetére


Sandrew
őstag

(#15361) dvd_R+ válasza Sandrew (#15360) üzenetére


dvd_R+
őstag

és tényleg de nekem nem ez a fajta 6870 em van mert ennek még elől volt egy kisebb méretü ventilatorja nekem az ujabb van

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15362) Sandrew válasza dvd_R+ (#15361) üzenetére


Sandrew
őstag

Ha nincs nagyon elöl a Gpu akkor itt sincs probléma. Nekem amíg volt VTX6870-em arra is felment gond nélkül.

(#15363) Turbolada II válasza HartgeH3-2.8 (#15355) üzenetére


Turbolada II
őstag

Most szégyellni kellene ezt a felbontást? Nekem a 4:3 arány jön be. De visszatérve a Q9550-re nekem az a proci maximum 16-18K-t érne meg használtan. Miért fáj az neked, hogy egy i3 is tudja azt mint az egykori bajnok?

Az igaz, hogy ugyanúgy tudsz vele játszani, de gazdaságtalanabbul. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#15364) jambiyya válasza dvd_R+ (#15357) üzenetére


jambiyya
őstag

Az AC jutott először eszembe, de jó lehet rá bármilyen más gyártó hűtője is. Egyébként szerintem a hő miatt nem kell aggódnod, 80 fok alatt nem gáz.

(#15365) HartgeH3-2.8 válasza Turbolada II (#15363) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Pont erről beszéltem :) :) "mint az egykori bajnok"

Tyson is még szájba tudna csapni rendesen és mégse ő már a bajnok és öregszik..
Ugyan ez Q9550 sem bajnok már, de még oda tud "csapni"..

Ezt a gazdaságtalanságot nem értem.Én 2009 ben megvettem egy processzort amivel mai napig játszom úgy, hogy csak 1 db VGA-t fejlesztettem a gépemben semmi többet.

Hol van itt a gazdaságtalanság?? :U

Szerk: Fogyasztás? Le@om , magasról.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15366) dvd_R+ válasza jambiyya (#15364) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem

Akkor le egyszerüsitve a kérdéseimet :D
Jelenlegi Sapphire HD6870 VGa-m [link]
milyen hűtőt vegyek
jelneleg ez a 2 potenciális egyed van :D

[1]
[2]

Értelem szerűen azt választanám amelyik jobb a vga-m hoz

A cél hogy a jelnelegi gyári hűtőtől joban hűtse és hogy halkabb legyen
Jelenlegi hűtővel való hőfok crysis2 ben fullon 70-79 fok közt átlagba 75fok
ventilátorja pedig 60-65% on pörög jatek közben és valamennyire hangos ugy picit

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15367) zsole84 válasza dvd_R+ (#15366) üzenetére


zsole84
senior tag

Szerintem az a hőfok nem magas, mert a crysis 2 eléggé megizzasztja a kártyákat. A hang az szubjektív dolog, de én azért nem cserélném le, mert játék közben egy kicsit hangosabb. (Persze ne üvöltsön, de szerintem ez a Sapphire nem olyan.)

(#15368) dvd_R+ válasza zsole84 (#15367) üzenetére


dvd_R+
őstag

akkor az általam linkelt 2 hütö közül egyilet se vegyem ? maradjon a gyári ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15369) Torry válasza dvd_R+ (#15366) üzenetére


Torry
addikt

Ugyan ilyen kártyám van, nekem BF3 alatt is 62-65 fok és hangját sem nagyon hallom.
Furmark alatt volt 72 a max.

(#15370) zsole84 válasza dvd_R+ (#15368) üzenetére


zsole84
senior tag

Azt neked kell eldöntened. A hőfok szerintem rendben van, ha téged zavar, hogy játék alatt hangosabb, akkor cserélj! Én nem cserélnék, mert ha csak egy kicsivel hangosabb terhelés alatt, akkor engem nem zavarna. De gondolom te sem veszed le a hangot játék közben, így miért baj, ha hangosabb egy kicsivel?

(#15371) dvd_R+ válasza zsole84 (#15370) üzenetére


dvd_R+
őstag

nem tudom :D van azért hangja

és egy ilyen 250k-s gépnél ne legyen mar hangja

egyébként 1500ft omba kerülne a syhtech musashi hűtő annyiert meg megéri persze feltéve ha jobb mint a gyári hűtő

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15372) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#15371) üzenetére


dvd_R+
őstag

szóval a nagy krédés az hogy a gyári sapphire hűtőtől jobb e?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15373) zsole84 válasza dvd_R+ (#15372) üzenetére


zsole84
senior tag

A Musashi tudtommal nem rossz, ha rámegy a kártyára, mert itt nincs rajta a listán:[link] (Nekem Setsugenem már volt, attól nem voltam elájulva.). Szerintem kérdezz rá itt:[link] a témára, biztos ajánlanak jó hűtést.

(#15374) dvd_R+ válasza zsole84 (#15373) üzenetére


dvd_R+
őstag

rendben feltettem a kérdést

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15375) lsc válasza dvd_R+ (#15361) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálad valami más gond lehet, ugyanilyenem van, hűs és csendes. Furmark alatt felmegy 75 fok fölé is, de különösebben nem érdekel, ott is csendes. Nem lehet hogy valami régi drivermaradvány kavar be ?

Egyébként biztosan a videokártya hangos ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#15376) dvd_R+ válasza lsc (#15375) üzenetére


dvd_R+
őstag

új windows van fent semmi más driver nincs és tuti h nem a gép hangos csak a vga alapjáraton nem hangos most sem hangos csak mikor jatszom

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15377) Sandrew válasza dvd_R+ (#15376) üzenetére


Sandrew
őstag

Na felraktad?

Szerk.:

Ok :R

[ Szerkesztve ]

(#15378) dvd_R+ válasza Sandrew (#15377) üzenetére


dvd_R+
őstag

még nem most értem haza épp kajalok :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15379) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#15378) üzenetére


dvd_R+
őstag

na neki látok

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15380) Malibutomi válasza dvd_R+ (#15379) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha nem akarod huzni a kártyát, javaslok egy olcsó és hatékony megoldást - alulfeszelés. Ha le tudsz venni mondjuk 0,08-0,1 voltot a feszből, ledobhatsz vagy 8-10 fokot is.

(#15381) MrCsiT válasza HartgeH3-2.8 (#15287) üzenetére


MrCsiT
addikt

"..és mondjuk ne Asrock legyen" - és miért ne ? Van 1155-ből saját, negatív tapasztalatod a gyártóval ? ..csak mert ha benézel a 1155 topicba, látni fogod, hogy nagyon jó kis lapok az Asrock lapok. Régen , valóban gyenge volt a gyártó, de már 1156-nál is jó volt, 1155-re pedig teljesen jó.

Giga lapok tényleg hisztisek, Asus meg csak az árával több sokszor, hacsak nem vagy extrém tuningoló - ez lehet a userek vagy 2%-a, de lehet, hogy fölé tippeltem.

Apróból - mert a Q 9xx -et is PH-n vennéd, írtad - 45k -ért (lap : 20k, proci : 25k) már kap i3 - 2100-at, ami sokszor elég lesz játszani, de nem fizeti ki a gatyáját villanyszámlára, mint az "agyig húzott" elavult termékkel ? :F

fogyasztás:
Olvasgathatnál pár helyen, leírták, hogy akár +100-150W-t is felvehet a géped, ha feszemeléssel tuningolod és akkor már nem biztos, hogy le fogod sz*rni amellett, hogy néha +3-5 fps -nél többet nem hoz egy-egy játékban pl. a procituning - és persze, ha antituning a procid, akkor gond van :)

Ha meg mindegy a pénz, akkor nyugodtan lehet venni Asus ROG -ot + 2700K-t, hisz mindegy ? :N

..a téma egyébként ebben a topicban OFF, fura is , hogy nem tetted abba a hsz-ed :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15382) Begi válasza Begi (#15346) üzenetére


Begi
senior tag

Szóval ahogy igértem.
MSI R6850 Cyclone
Az idle hőmérséklet 49°C, a venti 1890-es fordulaton (54%) zárt ház esetén. Semmit nem hallani:).
Heaven benchmark után:
75°C és 3000-en a venti (80%), Itt azért már hallatszott valami, de nem volt vészes.
Levéve a ház oldalát még mindig az asztal lába mellett (ami egy lap:) ) 42°C, venti ~1380 fordulaton (44%). Ha az előzőt nem hallottam, akkor ezt?:)
Heaven benchmark után:
69°C és 2770-en a venti (74%), inkább a CPU hűtő hangját hallottam közben. Miután vége lett a benchmarknak, akkor a videókártyáét:).

Konklúzió: Rosszul szellőző házban sem vészes a helyzet:)

[ Szerkesztve ]

(#15383) ///Krisz\\\ válasza Begi (#15382) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

és ha vennél bele max 2000Ft-ért 2 házhűtőt akkor egyenesen isteni lenne :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15384) jambiyya válasza Begi (#15382) üzenetére


jambiyya
őstag

Huhh.
Nekem idle: 35fok, 40%-on a venti
szőrösfánkkal: 64fok, 53% (nem megy feljebb)
Nem használok AB-t, és a kapcsoló silent állásban van.
Most, hogy síri csönd van, 50%-on már kihallom (ha odafigyelek), egyébként nappali háttérzaj mellett 60%-nál kezd hallhatóvá válni.
80%-os venti az durva.

(#15385) Hanok válasza Begi (#15382) üzenetére


Hanok
senior tag

"3000-en a venti (80%), Itt azért már hallatszott valami, de nem volt vészes."

Ezt nem nagyon tudom elképzelni, egy ekkora ventinek 3000-en olyan hangja van mint egy porszívónak..De szerintem nincs olyan venti ami 3000-en ne lenne hangos. Nekem fix 32%-on van a venti itt talán azt tudom mondani hogy csendes és még hűvös is, IDLE 31-33C load 55-57C.

(#15386) miresz


miresz
veterán

Mondjatok már légyszíves egy programot amivel tudom emelnia gpu voltot,mert ez a Smart Doctor kiagyal. MSI Ab nem működik.

(#15387) Begi válasza Hanok (#15385) üzenetére


Begi
senior tag

Igazad van. Pontatlanul fogalmaztam. Szamomra nem volt vészes. Aki érzékeny a zajra,annak tuti zavaró lenne. A gép amúgy 5 éves,ahogy a ventik is. Igy van már egy minimális alapzaj is,és a proci ventije be tud indulni terhelésnél.
A házban van két venti. Egy elöl alul a vinyók elött sziv be. 1pedig a proci mögött fúj ki.De a VGAtól semmi nem szívja a meleget.

(#15388) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Tegnap vásároltam 1 VTX3D HD6850 1GB DDR5 X Edition kártyát sajnos ,valami nem stimmel már az indulásnál nem akart indulni csak az 5 indításra indult el ,és csak az felső monitor kivezetésen ad képet ,ha elindul ,.
Ha elindul akkor mondjuk netezek és egyszer csak monitor lekapcsol és a venti pörög max fordulattal ,és restart meg ki be kapcsolás ,és talán elindul,
A gép működik rendesen nem táp meg hasonló gond van ,másik kártyával rendben megy .

Egy kép a gpu-z ről

[ Szerkesztve ]

(#15389) miresz válasza zolisx4 (#15388) üzenetére


miresz
veterán

AMD Radeon HD 6850X2 ? A VTX3D HD6850 1GB DDR5 X Edition kártya nem 2 gpu-s. Szerintem nem jó bios van rajt.

(#15390) zolisx4 válasza miresz (#15389) üzenetére


zolisx4
őstag

De most bontottam ki a kártyát teljesen új .Igen az tűnt fel nekem is hogy x2 nek írja .
Hogy lehet rossz bios rajta ? :F
Van valakinek ilyen kártyája aki megnézné azon milyen bios van??

[ Szerkesztve ]

(#15391) zolisx4 válasza miresz (#15389) üzenetére


zolisx4
őstag

De hogy lehet rossz bios mikor még ebből nincs is 2 magos kártya tehát ilyen bios nem is lehet :F :F

(#15392) miresz válasza zolisx4 (#15391) üzenetére


miresz
veterán

A VTX3D Powercolor leányvállalat,tehát ugyan az a biosa a Powercolor-nak is és abból már van x2-es.

(#15393) miresz


miresz
veterán

ITT vannak a VTX3D Biosok 6850-re. A Bios verzió nem egyezik a tieden.

[ Szerkesztve ]

(#15394) zolisx4 válasza miresz (#15393) üzenetére


zolisx4
őstag

Az a gondom hogy ez x edition tehát nem 750 mhz a gpu hanem gyárilag 800 mhz
Na nem tudom miét van ez :W

(#15395) Tothgera30 válasza zolisx4 (#15394) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gyári tuningolt verzió. Szerintem meg nézd meg a lap Biosában hogy minden jól van-e belőve, ha mégsem akkor vissza gariba!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15396) zolisx4 válasza Tothgera30 (#15395) üzenetére


zolisx4
őstag

A lap az jól működik nincs húzva alapon megy .Sok beállítási lehetőség nincs elméletileg jól van beállítva a lap másik kártyával hibátlan

(#15397) Sandrew válasza zolisx4 (#15388) üzenetére


Sandrew
őstag

Sok a hulladek beloluk sajnos. En a VTX6870-el jartam igy.

(#15398) Tothgera30 válasza zolisx4 (#15396) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tápon külön ágra dugtad a VGA-tól, tehát ugye nem egy ágról megy az egész? Ha mégsem javulna meg akkor irány a garanciáztatás. Én mondjuk a VTX-et nem ajánlom, a PCS-t sem igazán, tehát szerintem vegyél GIga, Sappire vagy Asus karit, azokkal nem igazán volna gond manapság. Bios cserével meg garivesztés jár ha nem tudod visszatenni az eredetit, szóval felejtős.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15399) zolisx4 válasza Tothgera30 (#15398) üzenetére


zolisx4
őstag

Igazából az a gond hogy el sem indul a kártya hanem beteszem és pörög a venti semmi kép .
Tegnap még azért néha elindult ma meg már nem .
A bios meg hasonló nem variálok mert tegnap vettem a kártyát .
Csak azt nem értem hogy miért írt a gpu-z ben kapásból x2 őt gyárilag szar az egész??
Persze hogy külön van :K van 8 tűs csatija külön a vga,-nak 2 db a tápon .
Még az sem lehet hogy leterhelem.

[ Szerkesztve ]

(#15400) Roxbury


Roxbury
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen tápom van: [link]

Kizárt dolognak tartom, de azért megkérdezem: létezik az, hogy elfogy a táp játék alatt teljesen terhelve a videó kártyát, meg a processzort?

Asus 6850 V2 1Gb (940/1100)

Phenom II X4 840 3.2GHz (gyárilag nincs benne L3)

4Gb DDR3 1333

1 DVD író

1 500-as vinyó

Ez így nem vehet véleményem szerint ki a konnektorból többet, mint 200 watt, hiszen itt sem vett ki többet, egy ennél erősebb rendszer.

Mégis, miközben játszottam a Battlefield 3 multival, egyszer csak hirtelen kikapcsolt fullon a gép. A szobában minden más működött tovább. (többek közt egy digit óra is, ami a legkisebb áramkimaradásra is újraindul, de nem tette, tehát nem az volt)

Mitől lehetett kérdem én? A rendszer nincs húzva. A videókártyának 500-as tápot ajánlanak gyárilag, de mint tudjuk, ez blama, mert össz-vissz max 200-at eszik az egész rendszer.

Jah és ugyebár ezen a videókártyán 2 tápcsati van. Az egyik a táp ehhez való csatijáról kapja a naftát, a másik pedig a vinyók stb tápcsatijáról van leágaztatva.

Szóval lehetett esetleg a táp?

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.