Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) sinya85 válasza HartgeH3-2.8 (#15250) üzenetére


sinya85
senior tag

az nem én voltam? :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#15252) Töki bácsi válasza HartgeH3-2.8 (#15250) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Kezd világos lenni a dolog. Egyelőre még várok a proci-cserével... Annyira csak nem lesz rossz a 2 magossal sem :/
Köszi mindenkinek a gyors és segítő válaszokat! :R

osu-no seishin

(#15253) ///Krisz\\\ válasza Töki bácsi (#15248) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nem vagyok otthon az Intel terén, ezért nem tudom, hogy jönne ki olcsóbban, de a tesztek alapján ,még egy 2 magos HT-s is jó társa lehet a 68xx kártyának. Procival kapcsolatban pedig itt tudsz érdeklődni a hozzáértőktől.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15254) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#15152) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Erre a 15152-re nem tudna mondani senki valami okosat?
Annyi változás van, hogy feltettem a smartdoctort (mert ugye asus dc2-röl van szó), és az is kijelzi a VDDC értékeket, és változtatni is lehet elvileg.
Már az is megnyugtatna, hogy szoftveres vagy hardveres hiba lehet-e?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15255) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

No lassan kezdek majdnem biztos lenni benne, hogy a HAWK-on pasztázás gond van/nem jól van rajta a hűtő.
Először kissé zavart hogy kb 10 fokkal melegebb mindenhol mint amiket a tesztekben irnak, idle a tesztekben szereplő 36 helyett 46 fokos, terhelésen, furmarkban 65-68 helyett felment 80ig.
Most már levettem alaporajelre, és 1,120 voltra, mert zavart hogy meleg, igy idle 44 fok, furmark 75-76 között ugrál, ekkor a venti 57%-on megy, ami kb 2600fordulat)
Nade! Amiből gondolom, hogy hűtő/paszta gond van, 100% ventin sem tud lemenni a kártya idle 42 fok alá, és furmark 72 alá.
A múltkor kivettem, és mintha, bár ezt csak szemre mondom egy picit ferdén lenne rajta a hűtő(értsd a kártya hátulja felé felfekszik teljesen a gpu keretre, de elöl mintha látnék egy pici hézagot).

A házban van 3 befújó venti, amiből egy a kártyára fúj az oldallapon, és két kifelé szívó a tetején, szóval nem hiszem hogy meleg lenne bent

Véleményeket kérnék van-e értelme ujrapasztázni, vagy hagyjam a fenébe, mert ezek még elfogadható értékek?

(#15256) GeneraL_XTX válasza Malibutomi (#15255) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

én is találkoztam már ilyen kártyával, ami mindenféle különösebb oknál fogva sokkal jobban melegedett mint a társai. Igaz ez egy GTX460 volt, de az újrapsztázás se segített, és így a garit se bukod!

ezek vállalható értékek, 80 foknál se lesz semmi baja kártyának.

"Most már levettem alaporajelre, és 1,120 voltra, mert zavart hogy meleg, igy idle 44 fok, furmark 75-76 között ugrál, ekkor a venti 57%-on megy, ami kb 2600fordulat)"

Ez teljesen normális érték, az én DirectCU-m is hasonló értékeket produkál alapórajelen.Az, hogy feszemeléssel +5 fokot melegszik egyáltalán nem meglepő :U

[ Szerkesztve ]

(#15257) Malibutomi válasza GeneraL_XTX (#15256) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A fesz emelés/csökkentéssel járó hőmérséklet nekem is normálisnak tűnik, ami miatt a pasztára, illetve hűtő érintkezésre gondoltam, hogy látszólag a kártyára fújt levegőmennyiségnek viszont szinte semmi hatása a hőmérsékletekre.

Egyébként Furmark alatt lehet hogy tudna hűvösebb lenni, de 60%-tól kezd hangos lenni a ventillátora, ezért úgy állítottam be hogy csak 80 fok felett menjen afölé.

"Ez teljesen normális érték, az én DirectCU-m is hasonló értékeket produkál alapórajelen.Az, hogy feszemeléssel +5 fokot melegszik egyáltalán nem meglepő :U"

Annyi hogy alap órajelen van, de az 1,120 nem alapfesz, hanem már alulfeszelve. Az alap 1,184. Szóval nem fesz emeléssel emelkedett a hőmérséklet hanem alulfeszeltem hogy csökkenjen.
Igazából tudom hogy ezek normális értékek, csak az kicsit zavar, hogy a kártyának aminek elvileg az egyik legjobb a hűtése a piacon alulfeszelés kell, hogy a sima hűtős változatok hőmérsékletét hozza...lássuk be ez pöttyet bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#15258) GeneraL_XTX válasza Malibutomi (#15257) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hidd el, semmi probléma nincs a kártyával, feleslegesen pörgeted magad. :DDD

(#15259) sinya85 válasza Töki bácsi (#15252) üzenetére


sinya85
senior tag

én két maggal küldöm full hdben és semmi nem szaggat

ஜ۩۞۩ஜ

(#15260) Töki bácsi válasza sinya85 (#15259) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Az adatlapodon látható E8500-at használod? Ha igen, akkor húzva van vagy sem? Egyébként a Battlefield 3-at próbáltad már vele?

osu-no seishin

(#15261) sinya85 válasza Töki bácsi (#15260) üzenetére


sinya85
senior tag

igen e8500, 4000ren hajtva
Már kiadták a BF3-mat? :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#15262) Malibutomi válasza GeneraL_XTX (#15258) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Köszi megnyugodtam :DDD

(#15263) Töki bácsi válasza sinya85 (#15261) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Ingyenesen elérhető béta verzió kint van szeptember 29 óta. Még eléggé bugos, de örüljünk, hogy egyáltalán adtak ki bétát :) Ha kipróbálnád, kérlek írj, hogy a konfigoddal hogy ment a játék, mivel hasonló gépem lesz nekem is. Viszonítási alapnak nem rossz :R

osu-no seishin

(#15264) ///Krisz\\\ válasza gordonfreemN (#15152) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nyilván csak szoftveres hiba, mert a VDDC érték a magfeszültség és ha 0V-ot kapna, hogy is működhetne a kártya. Ha nagyon idegesít a dolog akkor én bepróbálnék a helyedben egy win reinstall-t. Az Afterburner-ben pedig nem is fogod tudni szabályozni a feszt (még), mert még nem támogatja a kártyádat (V2). De erről valaki pár hónapja panaszkodott is és a smart doctor-t vagy valamilyen asus szoftvert használt a tuningoláshoz.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15265) Great_Muta


Great_Muta
tag

Kicsit off a téma: Hogy lehet a BF3 bétával benchmarkot csinálni..? Ha lehet egyáltalán... :)

(#15266) gordonfreemN válasza ///Krisz\\\ (#15264) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Aha, nagyon köszönömba választ. A hatdveres problémával arra gondoltam, hogy esetleg az érzékelő maga, vagy annak egy áramköre, kivezetése sérülhetett mondjuk hűtőcsere közben. De nyilván a szoftverek nem tudnak több helyről kiolvasni hőmérséklet adatokat, ezért ha egy másik progival működik, akkor nem sérülhetett semmilyen hardver. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15267) lsc


lsc
nagyúr

Érdekes hűtési megoldás [link].

Az élet kegyetlen .

(#15268) HartgeH3-2.8 válasza sinya85 (#15261) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen rád gondoltam :) Az E 8500 javítsatok ki de úgy tudom a csúcs Core 2 Duo, pláne 4Ghz en az elég emberes :) Kellett volna még egy Quad-os ugyan ilyen órajeles eredmény, na meg az i5 ös.Írok majd a Cyclone tulajos kollégának :)

Viszont egyre több játék igényli lassan a Quad Core-t tehát ha innen nézzük akkor megint más,dee én is a kolléga helyében megrántanám azt a 2 magost és megnézném..
Van aki itt azt mondta 2 magos és 4 magos ég és föld volt neki, de a teszt meg láttuk a tiéd hozta az én default értékemet holott Quad Core.. :DDD

BF3 szerintem csak Okt. vége

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15269) Töki bácsi válasza HartgeH3-2.8 (#15268) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Akkor majd rántok egy nagyobbat a kétmagoson :)
BF3 béta van kint egyelőre, onnan tudom, hogy már egy ideje játszok vele :) Igazad van abban, hogy október 28-án jelenik meg a végleges verzió.

osu-no seishin

(#15270) HartgeH3-2.8 válasza Töki bácsi (#15269) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Yaya :) Én megvárom amíg elkékül a cucc ha jól olvastam akkor még optimalizálni fognak az egészen "állítólag", hogy még játszhatóbb legyen.

Na ez pont zene egy 6850 tulaj füleinek :) :DDD

Szerk: Giga lappal az neked játszi könnyedség lesz, bár én személy szerint nem "gyilkolnék" egy procit olyan órajelen.Elég olcsóak már a Quadok, lapod fogadja....szerintem gondold át és nézzél PH-n valami ár/érték arányban jó 4 magost.
Isten ments hogy a pénztárcádban turkáljak , de egyszerűbb lesz az életed.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15271) sinya85 válasza HartgeH3-2.8 (#15268) üzenetére


sinya85
senior tag

megy 4500on is csak ott már kéri az 1.3 voltot 4000-ren meg beéri 1.16-al

ஜ۩۞۩ஜ

(#15272) HartgeH3-2.8 válasza sinya85 (#15271) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ha Quad procid lenne kérnék tőled egy Bios setupot :) De szerintem oda már a levegő kevés szvsz, az én hűtőm nem rossz de azok már extrém üzemi terhelések.Én a jó öreg 24/7 es tuning mellett döntöttem,de irigykedve nézem ezeket az órajeleket :P

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15273) sinya85 válasza Töki bácsi (#15260) üzenetére


sinya85
senior tag

felraktam a BF3-mat de mivel senki sincs online bétán meg nem megy a Campaing igy nem tudom hogy megy

ஜ۩۞۩ஜ

(#15274) sinya85 válasza Töki bácsi (#15260) üzenetére


sinya85
senior tag

Ja elnéztem valamit, mégis megy csak teli vannak a szerok :D
amugy a kint a prérin a 30fps átlag
lenn zárt térben 50fps átlag

1920x1080 felbontás
minden high
antialiasing deferred off
anisotropic filter 16X

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#15275) Töki bácsi válasza sinya85 (#15273) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Most melóhelyen vagyok, így nem tudom megnézni, hogy miért nem megy. De eddig minden server tele volt. Battlelog-on kell futtatni, gondolom ezt levágtad... Quickmatch-re kell menni, különben nehéz bejutni. Lehet ideiglenes leállásról van szó, próbálkozz tovább :)

Az eléggé viselhető ilyen beállítások mellett, főleg ha majd még optimalizálnak! :R

[ Szerkesztve ]

osu-no seishin

(#15276) HartgeH3-2.8 válasza sinya85 (#15274) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ohh hát akkor az teljesen jó lesz nekem is a high marad, felbontás 1680 x 1050 AA OF Anisotr meg 2x bőven elég.

Jó lesz ez csak tényleg még mókoljanak valamit meg ne kelljen már majd külön driver meg ilyenek milyen eljárás ez kérem..

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15277) polonic válasza sinya85 (#15273) üzenetére


polonic
félisten

Valamit elrontottál. Hogyne lennének online. Gyakorlatilag tele vannak a szerverek.

(#15278) dangerzone


dangerzone
addikt

HartgeH3-2.8 kért tőlem egy tesztet. Ide is belinkelem, hátha jó lesz viszonyítási alapnak másnak is.

Processzor órajel / VGA GPU órajel @ VGA memória órajel

A konklúzió pedig: Tökmindegy, hogy a proci milyen órajelen ment, elég volt a kártyának. :)

[ Szerkesztve ]

(#15279) Begi válasza dangerzone (#15278) üzenetére


Begi
senior tag

Majd este én is letesztelem újra a E6400-as C2Duo-val@3.2GHz. De ha jól rémlik olyan 81x pontot kaptam pár napja. (3.2GHz 860@1100)
Ergo ennél a tesztnél nem sokat számit a CPU...
A kártyát ugyanúgy meghajtja egy C2D, mint egy i5, persze a min fps-nél bizti lesz eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#15280) Flashget válasza Töki bácsi (#15252) üzenetére


Flashget
félisten

E8400 procival tolom az asus 6870-t és nem szaggat semmi..ez kicsit túl van hisztizve, hogy csak a 4 magos jó hozzá..
tény jobb amit írnak, de simán bírja a két magos is full HD-ben.
RO2 (ami még optimalizálatlan is) High beállítáésokkal 60 fps a BF3 beta mediumon 80 fps volt..
775 slot esetében pedig ne gondolkodj már 4 magosban..vagy 1155 vagy AMD3+ platformba invesztálj.

Realme GT Master Edition

(#15281) dangerzone válasza Begi (#15279) üzenetére


dangerzone
addikt

Jah, hát ennél a programnál legalábbis.

De amúgy szerintem a játékok 95%-ára bőven elég a procid 3200 mhz-en.
Aztán hogy mit hoz a jövő, az más kérdés.

Talán érdemes lenne valami játékkal is tesztelni. Az szerintem jobb képet adna

(#15282) Begi válasza dangerzone (#15281) üzenetére


Begi
senior tag

Igen, bár már kacsingatok a platform váltás felé...
No majd valami játékkal is letesztelem. Csak lenne rá időm :O

Flashget: Igy-igy. Ahogy néztem 20k körül kezdődnek a Q-s procik. 40k amit már megéri megvenni. Akkor már inkább új config:).

[ Szerkesztve ]

(#15283) Flashget válasza Begi (#15282) üzenetére


Flashget
félisten

én csak azt írtam 775 esetében már nem éri meg lecserélni az E8200-8400-8500 procikat valamilyen 775 Q8xxx vagy Q9xxx procira..

Realme GT Master Edition

(#15284) dangerzone válasza Begi (#15282) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát jah. Meg akkor lapot is kellene váltanod, hogy jól menjenek. Szerintem 1 évig még simán jó a procid. Aztán jöhet valami 4 magos :) De nem Qxxx.

Főleg hogy pl a sandy-s alaplapok is rahadt olcsók, meg a ddr3-is. Proci sem olyan vészes. Főleg ha nem kell neked feltétlenül k-s proci

[ Szerkesztve ]

(#15285) Begi válasza Flashget (#15283) üzenetére


Begi
senior tag

És én csak helyeseltem.

dangerzone : Sajnos fene se tudja mi lesz 1 év múlva. Lehet hogy 600HUF/EURO árfolyam, luxusáfa, az is lehet hogy az Intel bevezet valami új foglalatot...
Azt hiszem karácsony környékén megejtem a beruházást.

(#15286) HartgeH3-2.8 válasza dangerzone (#15278) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ez egy nagyon érdekes teszt ,köszönöm hogy megcsináltad! Gondolom többünk nevében is mondhatom :) A játék az szerintem is más kérdés , de tesztek alapján ezek szerint az i5 sem tol akkora nagyot, hogy megérje pénzt ölni bele (jelenleg).

Már ha jól látom :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15287) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

dangerzone Miheztartás végett :)
"Szia :)
A 6850/70 6790 Barts topicban szeretném kérni a segítséged" :R

Begi: Kérlek mutass már nekem egy új generációs intel platformot amit te 40k ból kihozol.Mert engem is érdekelne .. :F ..és mondjuk ne Asrock legyen. :U

Szerk: 30-35k ból (már Q 9xx is) olyan procit veszek itt neked PH-n amit agyig tudsz húzni, hogy a szomszéd is meg tudja irigyelni, egy jóravaló "mai" intel deszka+proci kombó meg igen csak nem jön ki ennyiből...
Az tuti.
,de ha másképp gondoljátok írjatok, de én nézem az árakat és nem olcsó egy i5 ös vas kombó.Én meg Asus alá nem megyek, giga meg nem kell egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15288) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Nem beszélve arról hogy ezek után adja magát a memória csere DDR3 ra ami megint csak nem olcsó játék, én abban sem mennék már 6-8 giga alá..

Innen nézve nem tudom miért jobb 80k-t kiadni, mint 35-öt.

De biztos.. :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15289) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#15266) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na csak kiderült a végére, a 11.09 driver volt a ludas. Megnézhetné más is, hogy erre a driverrel eltűnik-e a normális kijelzés a gpu-z VDDC értéknél?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15290) Begi válasza HartgeH3-2.8 (#15288) üzenetére


Begi
senior tag

Nem tudok és nem is akarok.

Nos ha nem akarod "friss" dolgokra használni, akkor persze hogy nem éri meg. De kétlem hogy az itt jelenlévő közönség 5-10 évig ül egy platformon.

Én azon a véleményen vagyok, hogy érdemesebb a platform csere, mint a meglévő fejlesztgetése drágáért. Semmi kifogásom nem lenne, ha 15-20-ért lehetne Q9xxx-et kapni.
Csak abba gondolj bele, hogy most kiadsz 35-40k-t, majd 1 év múlva jöhet a 80k, mert kevés lesz a konfig. Akkor már inkább most cserélsz, nem? Vagy nem fejlesztesz és amikor már tényleg muszáj, akkor kiadod a 80k-t.
De ez az én egyéni szubjektiv véleményem.
Te lehet hogy máshogy látod és én ezt tiszteletben tartom és nem kérdőjelezem meg.
Nem állok ott mások felett ostorral, hogy márpedig Te nem veszel procit, Te platformot váltasz...

(#15291) keke69 válasza gordonfreemN (#15289) üzenetére


keke69
őstag

Nekem semmi problémám vele!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#15292) gordonfreemN válasza keke69 (#15291) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi, mondjuk neked 6870ed van. Asus 6850 dcuV2-vel lenne érdekes igazán, mert nekem is az van.
Meg ha jol gondolom, neked csak siman a driver van fennt, a catalyst control nincs, es lehet az vagja haza. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15293) csucsbicep válasza Begi (#15290) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én is ezt gondolom. C2Q keményen túl van árazva sztem, még a C2D is.

(#15294) keke69 válasza gordonfreemN (#15292) üzenetére


keke69
őstag

Minden úgy van ahogyan leírtad,akkor talán más majd jobban tud segíteni!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#15295) --Disztroj-- válasza Begi (#15290) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

ha egy év múlva kevés lesz a 775 4 maggal, akkor biztos lehetsz benne hogy az i5 is az lesz :]

amúgy 30k alatt is van quad, csak keresni kell

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#15296) diegho válasza --Disztroj-- (#15295) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem már 2 éve kevés volt a Q széria...

(#15297) Alastair' válasza --Disztroj-- (#15295) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Q9550-est olyan 20-22-ért kellene árúlni használtan. Többet nem is ér.

Alister from Hell

(#15298) - = Zk = - válasza Alastair' (#15297) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, ahhoz képest, hogy az én 940BE-met 17k-ért vitték, elég jó ár az a 20-22k. mondom én...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15299) Alastair' válasza - = Zk = - (#15298) üzenetére


Alastair'
nagyúr

lol

Alister from Hell

(#15300) - = Zk = - válasza Alastair' (#15299) üzenetére


- = Zk = -
félisten

b.fosok:Y...
és valaki elviszi ennyiért, lemerem fogadni...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.