Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15401) Malibutomi válasza Roxbury (#15400) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mikori a táp? Lehet hogy amúgy elég lenne, de ha nem mai darab, vagy esetleg tele van kosszal, akkor simán lehet hogy tulmelegszik é slekapcsol.

(#15402) Roxbury válasza Malibutomi (#15401) üzenetére


Roxbury
őstag

Augusztus 15-én vettem. Még nincs két hónapos. Tükör tiszta. Eddig nem fordult elő ilyen, ez volt az első alkalom.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15403) diegho válasza Roxbury (#15400) üzenetére


diegho
nagyúr

A V2 kártya fogyasztásáról semmi adat nincs, áttervezett tápellátás, ráadásul húzod, nem is kicsit és ilyenkor a 6850 többet kér, mint egy alap 6870, ami 150w-os, lehet csak a kártya kér 180w-ot, procid ugye 95w és ehhez jön a lap, vinyó, ram legyen mondjuk 30w-al. Nem olyan biztos, hogy elég az a táp.

(#15404) Roxbury válasza diegho (#15403) üzenetére


Roxbury
őstag

Lehetséges, hogy valóban a táp lesz, mert sikerült reprodukálnom a problémát.

Adtam neki full terhelést intel burn testben, utána prime 95-ben. Akkor semmi.

Adtem neki Furmarkban teljes terhelést. Akkor se semmi.

Abban a pillanatban, amikor ráküldtem a furmarkos teszt mellé a prime 95-öt, azonnal lekapcsolt a gép.

Szóval nagy valószínűséggel akkor a táp.

Valaki azt mondta itt a fórumban, hogy nem kötelező rácsatlakoztatni mind a 2 helyre tápcsatlakozót. Ez igaz?

Bár, ha így megeszi a magáét mindegyik ágról, akkor egy ágról még kevesebb lenne neki gondolom + lehet a kártyának se tenne jót.

(#15405) diegho : Okés, köszönöm. :)

Kipróbálom húzás nélkül, hátha jó lesz.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15405) diegho válasza Roxbury (#15404) üzenetére


diegho
nagyúr

Vedd vissza alap órajelre a kártyát és a procit próbáld kicsit alulfeszelni, ha úgy nem csinálja, akkor táp, egy erősebb 500w-os kell neki.

(#15406) Roxbury válasza diegho (#15405) üzenetére


Roxbury
őstag

Procit az igaz, hogy nem vettem vissza, viszont a kártya alapon ment.

+ Felcseréltem a két táp ágat is, gondolván, hogy lehet, hogy az egyik ágból jóval többet vehet talán fel, de a táp valamelyik ága nem bírja (majd talán a másik).

De sajnos így is csinálja.

Úgyhogy gondolom akkor biztos a táp. Köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15407) Tothgera30 válasza zolisx4 (#15399) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezért mondom hogy gariba vidd vissza és cseréltesd ki egy másik gyártó 6850-esére! Egy Asus DirectCU-val például nagyon jó járnál, nekem is az van és 6870-ről váltottam erre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15408) zolisx4 válasza Tothgera30 (#15407) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen az lesz megy vissza nem tudok mit kezdeni vele :W

(#15409) Tothgera30 válasza zolisx4 (#15408) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt mondom, inkább ezeket kerüld, én amúgy sem ajánlom a VTX/PCS-t, persze van akinek beválik és jól üzemel, akkor áldásom rá, de én nem vennék magamnak, és amit én nem vennék, azt biztos hogy nem ajánlom másnak sem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15410) Roxbury válasza diegho (#15405) üzenetére


Roxbury
őstag

Milyen tápot lenne érdemes vennem (gondolom ilyen 600 W környékén) aminek van 2 db csatlakozója , ami a videókártyához kell (pci-e 6pin), és ami megfelelően el tudná látni azon az ágon a videókártyát? Mert ha húzva megehet akár 180-190 W-ot is ez a fajta kártya, akkor inkább valami nagyobbra gondoltam, nehogy az legyen, hogy nem elég neki az sem, vagy stabilitási problémái legyenek.

Köszönöm! :)

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15411) diegho válasza Roxbury (#15410) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha olcsó kell akkor Chieftec CTG szériából válassz, halk, erős, jó.

(#15412) Sandrew válasza Roxbury (#15410) üzenetére


Sandrew
őstag

CM GX450

(#15413) Malibutomi válasza diegho (#15411) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

+1
CTG-500 vagy 550 simán jó neked

(#15414) Roxbury


Roxbury
őstag

Köszönöm a mindenkinek a válaszokat, a CTG széria tetszik. Már csak egy kérdésem lenne.

A 2 db PCI-E (6 PIN) csatlakozó, ami azokon a tápokon van, az az alábbi táblázatból melyik ágnak felel meg?

Gondolom a +12V1 és a +12V2-ről kapják a 6 pin-es csatik a naftát ugye? Tehát akkor a videókártya is.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15415) Sandrew válasza Roxbury (#15414) üzenetére


Sandrew
őstag

Ha jól tudom egyik a procinak másik a vga-nak megy.

(#15416) diegho válasza Roxbury (#15414) üzenetére


diegho
nagyúr

Egyik proci, másik vga. Tehát a procinak is 25x12 és a vga-nak is ennyi watt áll rendelkezésre, együtt 504w-ot kaphatnak, teljesen jó neked.

(#15417) Roxbury


Roxbury
őstag

Köszönöm szépen. :)

A jelenlegi 400-as Chieftec-emnél 336W ez az érték. Tehát valóban ott van a probléma. Ennyi már nem elég neki alapon sem, ha minden maxon megy.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15418) XOTK


XOTK
csendes tag

Sziasztok.Nemrég vásároltam egy Sapphire Radeon HD 6850-et Vapor-X hűtéssel.
Az a problémám,hogy teljesen random időközönként(bár inkább olyan este 7 óra felé) elkezd egy olyan hibát produkálni,hogy bekékül a kép(nem BSOD) és függőlegesen csíkok jelennek meg,csak a restart segít.Illetve a mai nap folyamán elfeketedett,szintén restart segített.Teljesen random helyzetekben történik,van hogy éppen játszom,van hogy csak netezek. Szenzor szerint a hőmérséklet rendben van.
Gépem : Gigabyte MA770-UD3P alaplap
Gigabyte SuperB 460W Tápegység
Amd Phenom II X3 alap 2.8on futó processzor
4 GB Ram.

Azt vettem még észre,hogy ha bemegyek CCC-be,és az overdriveot kiveszem(valamiért mindig bekapcsolja magát) akkor tovább bírja mint anélkül.Mellékeltem GPUZ infot is.
Mitől lehet ez?A táp lenne kevés?Vagy alapból hibás?

(#15419) lsc válasza XOTK (#15418) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet a táp nem bírja, azok a tápok nem a legerősebbek 12 V-on. Ha tudod egy izmosabb táppal próbáld ki. Esetleg egy ccc alapra állítást is megpróbálhatsz előtte.

Az élet kegyetlen .

(#15420) Sandrew válasza lsc (#15419) üzenetére


Sandrew
őstag

Bírnia kell. Nekem 5830-át elvitt minden gond nelkul.

(#15421) sinya85 válasza XOTK (#15418) üzenetére


sinya85
senior tag

Este 7ora felé menj el vacsorázni és észre sem veszed ha gond van

ஜ۩۞۩ஜ

(#15422) XOTK


XOTK
csendes tag

Az a probléma.hogy utána 30 percenként biztosan az arcomba tol egy szép függőleges csíkos képernyőt.
6 óra óta 12 ilyet kaptam,nemgyengén ver miatta az ideg.

(#15423) sinya85 válasza XOTK (#15422) üzenetére


sinya85
senior tag

kikéne probálni egy másik gépben. haveromnak mindig fagyott a játék alatt nem tudtuk mi a baja, valahogy random kiszedtem a ramjait és visszaraktam és láss csodát müködik neki.

arra szerettem volna utalni, hogy bármi baja lehet. szedd ki ramokat vga-t magasnyomásu levegővel fujd ki a fglalatokat

ஜ۩۞۩ஜ

(#15424) gordonfreemN válasza Roxbury (#15410) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdemes lenne ezt elolvasnod, mielőtt vásárlásba fogsz. Benne van számodra a lényeg, ha nem találod a chieftec véleményeinél, akkor szólj, és kikeresem neked.

mod: meg kellene probálnod a pci e csatlakozoót helyettesíteni sima molexessel

még valami. nekem egy fsp zen 400 van, 6850 meg phenom x2 550. ha bekapcsolom a 3 magot es 3.6ghz-re huzom a cput, a vga-t meg 960mhz-re, es furmarkolok meg orthosozok, semmi kulonos nem tortenik, pedig a te tapod nagyon hasonlo parameterekkel bir,mint az enyem.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15425) Roxbury válasza gordonfreemN (#15424) üzenetére


Roxbury
őstag

Hali!

Köszi! :)

A V2-es Asusod van Neked is? Mert nekem azt mondták, hogy ez jóval többet is tud fogyasztani, mint a referenciák. 2 Tápcsati pont emiatt kell neki.

Tuti a táppal lesz a probléma akkor, mert az általad linkelt írásban is írják, hogy: "Elvileg ez is belül van a 400 watton, gyakorlatilag a Chieftec és a Cooler Master esetében már a két CPU-mag hajtása nélkül is hamar lekapcsoláshoz jutottunk. Minden bizonnyal a 12 voltos részleg védelme vetett véget a mókának. Az Enermax eggyel tovább bírta. Nála még egy processzormagot is meg lehetett hajtani, így a...."

Másik topikban is írták, hogy gyenge nagyon a tápom 12V-os ága, így egy ~180-200Wattos :F (940/1100) kártyához, meg a 4 magos Phenomhoz már kevés lehet úgy, hogy csak 336 W-os terhelhetőséget ír tápon ráadásul csak átlagos hatásfokú, semmi 80+, meg ilyesmi. És sokszor próbáltam külön a procit, meg külön a kártyát teljes terhelésen. Bírták sokáig. Ahogy egyszerre terheltem őket fullra, lekapcsolt a táp.

Szóval tápcsere lesz.

A Te Zenednek szerintem jóval erősebb a 12V-os ága, mint az enyémnek. + ugye ott a V2-es kártya, meg a 4. mag.

Szerintem ez éppen elég neki sajnos, hogy besokalljon. :)

Amúgy a videókártya dobozán írja is, hogy minimum 500-as táp , aminek a 12V-os ága 40A-t tud minimum (a tápom mind a 2 követelménynél elhasalt, ráadásul ezek az alapórajelre vonatkoznak) + minimum bedugva a 2db 6 tűs csati.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15426) gordonfreemN válasza Roxbury (#15417) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Biztos, hogy elég. Én megenném a kalapom, ha 200W-nál többet enne egy húzott 6850 (szvsz még a 160-170-et is sokallom). A CPU meg erős túlzással egyen 120W-ot. 320W 12V-on, ez még belefér. Persze függ attól is, hogy mennyi plusz fogyasztód van 12V-on. De általában nem jelentös,mondjuk 2 hdd, egy iró. Ezek amugy sem mennek teljes terhelésen mondjuk játék közben. A memóriák 3.3 voltot használnak, tehát az nem számit. Az alaplap nem sok wattot használ el a 24 tűs tápcsatiból. Meg az is kombinált.

mod: igen nekem is V2

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15427) Roxbury válasza gordonfreemN (#15426) üzenetére


Roxbury
őstag

Az mondjuk a másik dolog, hogy az egyik tápcsatira a táp 6 tűs pci csatija van bedugva, a másiba meg arról az ágról van levezetve, amin a molex csatik vannak. Az az ág azt hiszem nem a 12 V-os ág, hanem a gyengébbik terhelhetőségű. :U

Játék közben nem igazán voltak problémák. Akkor jelentkezik ez, amikor egyszerre futtatom a furmarkot, teljesen terhelve a vga-t + mellette futtatom a Prime 95-öt, teljesen terhelve a BLEND teszttel.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15428) gordonfreemN válasza Roxbury (#15427) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor idézem a cikkböl:
" Itt futottunk bele az első váratlan eseménybe, mégpedig a Chieftec táp kapcsán. Az egyetlen PCI Express tápcsatlakozóval ellátott GeForce GTS 250 és Radeon HD 4850 hajtásakor is közbeszólt a táp védelme, amikor a VGA ellátásához az erre való hattűs csatlakozót használtuk. Ellenben, amikor átalakítóval négytűs perifériacsatlakozókra kötöttük a VGA-t, akkor minden rendben volt. Minden bizonnyal az egyik 12 voltos részleg 168 wattos (14 A) vagy 180 wattos (15 A) határába futott bele a CPU és GPU közös terhelése, amit az ágak átvariálása (négytűs csatlakozókra) helyrehozott."

Én megnézném, mert lehet csak a táp tervezési problémájáról van szó a te esetedben is.

És a táp specifikációjában feltüntetett 12V1 és 12V2 nem úgy kell értelmezni, hogy ez esetben a PCI E csati a V1 a CPU meg a V2, hanem megoszlik a teljes kivezetéseken. De hogy milyen arányban, tehát melyik csatlakozóra mennyi jut max terhelésen, azt csak méréssel lehetne megjósolni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15429) Roxbury válasza gordonfreemN (#15428) üzenetére


Roxbury
őstag

Igen, lehetséges, hogy ott lesz a probléma akkor.

Mondjuk az egyik csatlakozó az a 4 tűs rendszerről megy átalakítóval. A ház hátuljától számítva a 2.-csatiba van bekötve a 6 tűs, ami közvetlenül a tápból jön ki.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#15430) Z10N


Z10N
veterán

BF3 Beta Performance and IQ Test

Ezek alapjan a DICE, modosithatna a gepigenyeket, bar igaz meg nem a vegleges koddal futott a frostbite2.

IMHO ajanlott konfig:
6850 vs gtx460
6870 vs gtx560
6950 vs gtx560ti

ui: ugy nez ki az ATI-t jobban kedveli az eddigi driver alapjan (11.10pre)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15431) jambiyya válasza Roxbury (#15427) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem a konfigod megérdemelne egy jobb/erősebb tápot. Tudom, a kimért fogyasztási adatok alapján elég a 400-as, de én azt tapasztaltam, hogy jobb egy picit túltervezni a tápot. Nálam az is közrejátszik, hogy csendmániás vagyok, és a tápok szeretnek felhangosodni terhelve az elméleti kapacitásuk vége felé.
Másrészt, ha csak több stresszteszt egyidejű futtatásakor jelentkezik a probléma, akkor ne csinálj ilyet. :)

(#15432) OddMan


OddMan
őstag

Az alábbi Vapor-X kártyák hasonlóan halkak, mint egy régi 4850-es Vapor-X? :U
A 4850-es Vapor-X 2D-ben hangtalan, még aludni is tudtam mellette, annyira csöndes volt a gép és 3D-ben is egészen halk volt más kártyákhoz viszonyítva. Jelenleg egy GTX560-as kártya van nálam, de ez 2D-ben legalább 2x hangosabb, 3D-ben pedig jóval hangosabb a régi 4850-es Vapor-X kártyámnál.

- SAPPHIRE Vapor-X HD 6850 1GB GDDR5
- SAPPHIRE Vapor-X HD 6870 1GB GDDR5

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15433) JSaN


JSaN
addikt

Hali, tudnatok valami monitorozot az ASUS 6870es karihoz?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#15434) Tothgera30 válasza JSaN (#15433) üzenetére


Tothgera30
Ármester

MSI AB szerintem nagyon szuper.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15435) GeneraL_XTX válasza JSaN (#15433) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Vagy a GPU-Z

(#15436) Flashget válasza Tothgera30 (#15434) üzenetére


Flashget
félisten

megnéztem..az MSI beépített cucca a Riva Tuner azért jó progi ez :)

Realme GT Master Edition

(#15437) Torry válasza Tothgera30 (#15407) üzenetére


Torry
addikt

Miért váltottál visszafele?

(#15438) Tothgera30 válasza Flashget (#15436) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az sem rossz.

#15437 Torry: Mert még a 6850 is sok nekem, illetve ez jobban húzható mint a legtöbb 6870-es.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15439) Malibutomi válasza Tothgera30 (#15438) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem úgy van hogy a 6850 és a 6870 ugyanaz a chip, csak az 50-es vissza van butitva kevesebb shaderre?

(#15440) keke69 válasza Tothgera30 (#15438) üzenetére


keke69
őstag

Ha sok neked még a 6850-is akkor nem értem miért indoklod,hogy jobban húzható mint a 6870!Némi ellentmondást vélek felfedezni benne! :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#15441) Tothgera30 válasza Malibutomi (#15439) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet, ehhez nem értek.

#15440 keke69: Ellentmondás mindig van bennem. Igen, ha megnézed az adatlapomat látszik hogy nekem sohasem jó a gyári megoldás, így tuning hívő vagyok egy picit. A legtöbb kártyámból próbálom kihozni a maximumot, mondjuk ezzel az Asussal hosszú távra terveztem eddig, de lehet eladom, mert tényleg nem igazán használom a gépet. Csak azért kel efféle kártya hogy ha hétvégenként leülök GTA IV-ezni akkor azért szépen vigye, bár talán egy 5770-es is elég lenne, viszont arra tuti valami batárpasszív hűtőt barkácsolnék, de ez még a jövő zenéje.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15442) keke69 válasza Tothgera30 (#15441) üzenetére


keke69
őstag

Hát nekem is át van alakítva a 6870 ref kártyám hűtője!

A hűtést erre cseréltem.Gelid Icy Vision GC-VGA02-01

A ventilátorját meg ilyenre.Nagyon fain kis ventik,folyadék csapágyas és 100%-os fordulaton is hangtalanok:[link]

Idle: 32-33fok
Load játék:53fok
Furkmark: 62fok

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#15443) Torry válasza keke69 (#15442) üzenetére


Torry
addikt

Hogy kötötted be a két ventit?

(#15444) Tothgera30 válasza keke69 (#15442) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is hasonlón gondolkodok, de most nincs okom panaszra, a DirectCU elég csöndes és hűvös.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15445) keke69 válasza Torry (#15443) üzenetére


keke69
őstag

Az alaplapra rácsatlakoztattam egy 3 pines elosztót!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#15446) kungzi


kungzi
veterán

a 6850 mennyivel jobb a gtx460-nál, ha jobb egyaltalan?

(#15447) keke69 válasza kungzi (#15446) üzenetére


keke69
őstag

tessék!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#15448) OddMan válasza keke69 (#15442) üzenetére


OddMan
őstag

keke69: Ez a hűtő az NVidia GTX560-as kártyákra is jó.
Ha igen, akkor érdekelne, hogy 2D-ben és 3D-ben mennyire halk? :U
Amúgy hol lehet ilyet venni és mennyiért? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15449) zolisx4 válasza Tothgera30 (#15409) üzenetére


zolisx4
őstag

Innen vettem a ph ról a kártyát újonnan ,bele olvastam a fórumba nem volt rossz vélemény róla ,apróbb gondok amik bármelyikkel előfordulnak ,.
De úgy látszik tévedtem :W ,nem tudom van e lehetőség másikat kérni ,pénteken vettem gyakorlatilag rosszan ,én bontottam ki holnap reggel viszem vissza a srácnak majd meglátom ,mit mond a akitől vettem .Elméletileg a 3 napos cseregarinak itt is létezni kéne
De majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#15450) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Az asus 6850V2-ese mennyire jó kártya szerintetek? Hütés nem érdekel most, az nem szempont, a lényeg, hogy ref kari kéne helyette. Lesz abban ugyanannyi tuningpotenciál mint ebben a V2-ben? Van a ref is annyira stabil? A v2 talán nem 3, hanem 4 fázisu tápellátással van szerelve, ha jól látom, de ez jelent valami pluszt? Szerintem igen... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.