Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) HartgeH3-2.8 válasza Alastair' (#15297) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Azért ezt így ebben a formában erős túlzásnak gondolnám...... :(((

Szerk Nagyon jó processzorok ez még mai napig , nem hiszem hogy ennyire le kellene degradálni a 775 tokozás egyik legjobb processzorát. De próbáld meg ezt a Yorkfield topicban örülnek majd neked !!

Szerk2: Nagyon sokan használjuk még például a Q9550 szériát és nem azért mert szar.. :(((

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15302) Alastair' válasza HartgeH3-2.8 (#15301) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gondold.

Alister from Hell

(#15303) Bali27


Bali27
addikt

Sziaztok..
HDMI és DVI között van látható vagy érzékelhető különbség?

(#15304) HartgeH3-2.8 válasza Alastair' (#15302) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Akkor a te processzorod most a topic békessége miatt nem lövöm be árban.....

Részemről akkor le is zárva a kérdés.Természetes mindenki azt gondol amit akar. :W

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15305) dangerzone válasza HartgeH3-2.8 (#15301) üzenetére


dangerzone
addikt

Nagyon jó proci az, de ennyit nem ér. Azért olyan drága, mert van rá kereslet, mivel sokan ódzkodnak egy teljes platfomrcserétől.
Az i5 750 25.000- forint körül mozog használtan. Aztán egy 15%-kal erősebb processzor. Játékokban meg van az 20-is.

Sandy bridge lapok meg egész olcsóak. Persze nem ilyen sli-t támogató, atomlap. De egy sima lapot lehet venni occsóért, bőven 20.000 alatt. Hozzá egy 2500k-t 45.000 körül lehet kapni használtan, azt meg úgyis csak primitív módon lehet tuningolni, nem kell über lap hozzá. Szóval annyira nem vészes az.

De azért a q9550-nel még ki lehet bírni egy darabig. Valóban nem sokkal fogja túlélni az i5 750.

Szóval az én procimra pl max 2 magos c2d-ről érdemes váltani. 4 magosról semmiképp. Még q6600-ról sem, ha az megy lazán 3,4 ghz-t, pláne ha afölött is. Csak ugye sokat eszik :)
(Volt mindegyik, tapasztalat. E2180,E4300, E6400, E6750, E8200, E8400, E8500, Q9400, Q6600, Q9550, aztán i5 :) )

[ Szerkesztve ]

(#15306) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

1 kérdéssel fordulnék hozzátok hátha tudjátok mivel lehet a baj.
Tavasszal összeraktam 1 konfigot (Intel SB platform) a videokártya egy Asus hd 6850.
A probléma pedig a következő lenne:
Játékoknál alapból semmi probléma sincs, csak az EA games/Electronic arts-es játékokkal van baj, konkrétan, elindul a játék majd 1-5 perc alatt kifagy a játék egyedül a gta4-el lehet játszani de néha ott is előfordul (nagyon elvétve) hogy nem töltődik be minden pályaelem jelenleg nem full hd-ben játszom hanem 1280*xxx szóval elvileg bírnia kellene a kártyának, ugyanaz a játék ment a haveromnál de nálam már nem (nincs lehetőségem kicserélni a videokártyát és megnézni másikkal)
Más fejlesztőcsapat játékával eddig még nem volt gond...
Szóval szerintetek mivel lehet a baj? Lehet ez vga probléma? És ha igen mekkora eséllyel javítják/cserélik ki, vagy csak rámondják hogy nincs baja. Vagy mi más probléma lehet?

A furcsa az hogy eddig más játékkal nem tapasztaltam ilyet csak ea games-essel
Amikkel gond van: Az új Moha, Bulletstorm, Alice2 ezek mind a fenti gyártóktól van (más játékot nem próbáltam még tőlük) és nem 1 játékkal van ez így ebből gondolom hogy hardveres hiba lehet, bár azért remélem nem.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#15307) GeneraL_XTX válasza HartgeH3-2.8 (#15301) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az a probléma hogy 40-ért már vacsi új i5 2500-ast kapsz.(én speciel 39-be vettem az enyémet)

Teljesítményben azért nem ugyanaz a kettő.

(#15308) Alastair' válasza HartgeH3-2.8 (#15304) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Éntőlem tobzódhatsz, ettől még a tény tény marad.

Alister from Hell

(#15309) acidflux


acidflux
csendes tag

Üdv.

VGA vásárlás előtt állok. Kinéztem magamnak egy Sapphire HD6790 -es kártyát. Elég eltérőek az infók róla, de ha minden igaz sikerült kiderítenem,h a kártya 2.1 csatolóba megy. Az a gondom,h az én lapomat 2.0 -ás csatolóval látta el a gyártó. (ASUS P5P43TD Pro) A kérdésem az,h ez gond -e? Ha igen mennyire? Köszönöm, üdv. :)

(#15310) polonic válasza acidflux (#15309) üzenetére


polonic
félisten

Semennyire sem gond.
Pcie 1-es csatolóba is tehetnéd. Ott sem lenne gond.

(#15311) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Úgy tűnik, hogy nektek alapvetően az idő határozza meg az árszabást, nem a teljesítmény. Pedig a processzor nem videókártya. Nem generálnak neki (félévente) mesterségesen akkora feltételeket aminek nem tud megfelelni.
Én grafikus cuccokat használok + játékok, de nem hiszem hogy később rohamosan gyengébb lesz a gépem annál, mint amit most nyújt.
...mondom ezt úgy hogy a 40k-t én is sokallnám költeni 775-s foglalatra.

diegho: mert te beletartozol a pc felhasználók (kb.) 1-2 %ba, aki videókkal foglalkozik ;)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#15312) --Disztroj-- válasza Crias (#15306) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

garit sztem felejtsd el ilyen esetre, de nem kell aggódni, mert ez nem valószínű hogy hardveres gond.
valamiért azt gondolom hogy az alacsony felbontással lehet a baja a játékoknak - bár az elég fura lenne, de azért - próbáld ki nagyobb felbontásban.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#15313) thedriver


thedriver
tag

Szerintetek érdemes 4870-es Radeonról 6850-re váltani, ha csak dx9 alatt használom? Kb mennyit dobhat átlagosan a teljesítményen? A procim egy Intel Q8400 3 Ghz-n hajtva.

The Driver

(#15314) Pala válasza thedriver (#15313) üzenetére


Pala
veterán

Majdnem másfélszer gyorsabb lenne. De néhol még többel is. Ha még tuningolsz is, akkor meg pláne. :)

(#15315) thedriver válasza Pala (#15314) üzenetére


thedriver
tag

És melyik gyártó kártyáját ajánlod?

The Driver

(#15316) Rollee válasza thedriver (#15315) üzenetére


Rollee
aktív tag

Szia! Most valtok en is 4870-rol 6850-re. Ha minden rendben megy akkor holnap kapom meg az Asus HD6850 Dcu. karimat.
Azert ezt valasztottam mert sok jot olvastam rola. :)

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15317) thedriver válasza Rollee (#15316) üzenetére


thedriver
tag

Akkor valami kis beszámolót kérnék majd, hogy mennyivel nőttek az FPS-ek a 4870-hez képest. :)

The Driver

(#15318) Rollee válasza thedriver (#15317) üzenetére


Rollee
aktív tag

Ok, amint megkapom dobok egy tesztet. :K

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15319) Client


Client
tag

Sziasztok

6850-en az üresjárati órajeleket vissza lehet venni mondjuk 100/100-ra, vagy 150/150-re?
Ha igen, hogyan érdemes?

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#15320) sinya85 válasza Client (#15319) üzenetére


sinya85
senior tag

Vissza veszi az magát,

ஜ۩۞۩ஜ

(#15321) Client válasza sinya85 (#15320) üzenetére


Client
tag

Lehet, de akkor csak olyankor, ha nem látom, ugyanis nálam egy megjelenítővel 300/300-at mutat, ha nézem, 2 megjelenítővel 300/1150(húzva vagyon).
Vagy nincs értelme visszavenni?

Ex - WaterLo

(#15322) Malibutomi válasza thedriver (#15317) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én 3870-ről váltottam, gondolhatjátok mekkora a változás.

(#15323) sinya85 válasza Client (#15321) üzenetére


sinya85
senior tag

nincs értelme, jo az úgy :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#15324) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#15292) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ennek az uzenetnek az elozmenyeire megtenne valaki, hogy reagal?
Vagyis annyit kene tenni, hogy akinek asus 6850 dcV2-ese van, az megnezi a 11.9es driverrel (+catalyst control center), hogy a gpu-z vddc feszultsegerteke 0 vagy pedig a normal 0.950 (idle) :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15325) Rollee válasza gordonfreemN (#15324) üzenetére


Rollee
aktív tag

Hali! Holnap elvileg meglesz az Asus karim, ha v2-es lesz akkor majd meg tudom nezni neked.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15326) Tothgera30 válasza gordonfreemN (#15324) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kiírja, bár nekem befolyásol az MSI AB is, szerintem...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15327) 0519


0519
senior tag

Hello,

Segítségre van szükségem egy probléma megoldásához.
A dxdiag ATI/AMD 3800 -as kártyát lát a gépemben 6800-as helyett.

A kiváltó okot nem ismerem, talán az, hogy frissítettem a catalyst drivert 11.8 ->11.9.

Drivert leszedtem és újraraktam, Directx redist 2010. június is felment. Továbbra is 3800-ast lát.

A directx 11 megy, mert a Battlefield 3 fut.

A deus ex:HR viszont a dxdiagnak hisz és nem hajlandó dx11-ben működni.
Korábban működött dx11-ben.

A rendszer:
Win 7
6850

Mi a megoldás?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#15328) Torry válasza 0519 (#15327) üzenetére


Torry
addikt

Eztet telepítsd fel, hátha.

(#15329) Töki bácsi válasza Flashget (#15280) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Valóban jobb lenne majd egy platform váltás, ha később is fejleszteni szeretnék. Nem valószínű, hogy veszek már LGA775-ös 4 magost. Ha a kártya ilyen jól megy a kis procimmal is, akkor tényleg ráér még a többit fejleszteni majd. Köszönöm a segítséged! :R

osu-no seishin

(#15330) 0519 válasza Torry (#15328) üzenetére


0519
senior tag

Kösz, de nem segített.

Korábbi driverrel dxdiag 6800-ast lát, 11.9-el pedig 3800-ast,

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#15331) DoxaM válasza Alastair' (#15302) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Mindenki arra veri el a pénzét, amire akarja.Csak ne tekintse már szentírásnak a saját szubjektív véleményét. De erről mindig megy a vita úgy tűnik..és valahogy mindig 0-áról indul.Kellene valami ilyesmi topik..és az első hsz egy b*zi nagy helyreigazító hsz :) Az én példám tökéletes erre..a q6600-al is bőven hozza ez a kártya azt amit egy i5-el.Szal, nekem az ilyen "váltásplatformot" mert aszondom, ez üres rizsa.Először is eldöntöm, hogy nekem mire kell, milyen kártyám van, és szétnézek pár független oldalon és egyáltalán...megnézem mennyi zsém van rá.Nyilván, ha lenne fél millám csak gépre 1 évre (utána az is csere) akkor nem ezt venném nyilván való :DDD

(#15332) Turbolada II válasza HartgeH3-2.8 (#15301) üzenetére


Turbolada II
őstag

Óriási gyorsulást tapasztaltam azzal, hogy SB platformra váltottam. Egy E2160-asaom volt 3 GHz környékére húzva. Az új i3-2100-as procival néhány játék akár 230%-ot!!! is gyorsult a HD 6850-esemmel. Az új i3 teljesítményben a Q9550 közelében van, miközben sokkal kevesebbet fogyaszt nála. Az LGA 775-ös tokozás már tényleg a múlté.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#15333) --Disztroj-- válasza Turbolada II (#15332) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

E2160ról nem is csoda hogy ennyit gyorsult. :D

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#15334) DoxaM válasza --Disztroj-- (#15333) üzenetére


DoxaM
aktív tag

:)) :DD :DDD

(#15335) HartgeH3-2.8 válasza --Disztroj-- (#15333) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ott a pont :DDD

Turbolada II
Igen valóban jobb az új generációs platform, azért hívják új generációsnak.

Viszont nagyon sajnálom, hogy az én régi 775 tokozású 4 magosom is kellően kihatja a 6850 -es kártyámat.Tényleg sajnálom ezt a tényt, de ez valóban így van.

Mértünk egyébként i5 -ös rendszerrel Heaven 2.5 basic eredményeket és alapon szinte semmi eltérés..
Milyen 230% ról beszélünk.. Ez itt nem a StarWars. :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15336) DoxaM válasza Turbolada II (#15332) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Amúgy hol gyorsult 230%-ot?Melyik játékban?Erre amúgy tök kíváncsi vagyok, ráadásul milyen beállításokkal.Mi az, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt?Csináltál hivatalos mérést q9550-el és i3mal idle-ben, és loadban?Alaporajelen c1e stb-k bekapcsolva ofkorz.Erre is kíváncsi lennék, amúgy.Az next gen. pedig általában mindig arról szól(na), hogy gyorsabb..KIVÉVE, amikor/ahol nem :D

(#15337) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Én is gyönyörködve nézem az i5-ös vasakat milyen szépen dolgoznak,de meg kell védenem egyszerűen a Q9550 et mert még most is tudja hozni amit kell.

Felesleges a vita akinek next gen készüléke van annak öröm és boldogság :)

Steve Jobs pedig nyugodjék békében :O

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15338) sinya85 válasza Turbolada II (#15332) üzenetére


sinya85
senior tag

Eredmények 6850 -ről
core 2 duo
i5
core 2 quad
elméletileg ugyan azon paraméterekkel

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#15339) DoxaM válasza sinya85 (#15338) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Az a min fps AA_nál esküszöm, hogy valami bug!1680-ba volt, hogy 8-9 volt nálam (asszem ide is beszúrtam) utána meg 18...nem értem :F

FPS:
34.0
Scores:
857
Min FPS:
18.5
Max FPS:
72.4
Hardware

[link]

(mondjuk az a 8fps-es i5-ös eredmény elég merész :DDD vagy csak 2mag+HT? )

[ Szerkesztve ]

(#15340) Turbolada II válasza DoxaM (#15336) üzenetére


Turbolada II
őstag

Operation Flashpont 2. A Dirt3 például szimplán dupla sebességgel fut. 1280X1024 ultra beállítás 8XAA 16XAF. Az i3-hoz a nevetséges méretű gyári hűtő is elég, gondolom azért mert nem kell sok hővel megbirkózni. Azt is valószínűsítem, hogy a 4 mag többet (sokkal többet) fogyaszt, mint 2 mag.

Nem értem minek véded ezt a procit, hiszen már eljárt felette az idő. :)
Azért az durva, hogy 2 maggal, 1/4-annyi L3 cache-el lehet hozni egy Q9550 teljesítményét.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#15341) DoxaM válasza Turbolada II (#15340) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Aha, én nem gondolnám, h középkategóriás kártyákhoz értelme lenne váltani (egy q6,q8,q9xxx szériáról) , mivel nagy felbontáson mindenhol gpu limit van.És most ugye csak játékokról beszélünk. a 1155-ből az olcsóbb lehetőségek 1% tuninggal kecsegtetnek, úgyhogy azt 1000%-osan cserélni kell 1-2 év múlva.Na, én most ezt spórolom meg a jó "öreg" lga775-tel, és úgy, h közben minden nagyon jól megy számomra, úgy ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#15342) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
Ma vettem egy Sapphire HD 6870 1GB vga-t
és nekem picit hangosnak tűnik játék közben
pl crysis 2 be minden maxon persze felbontast is beleértve.
75-78 fok
és a ventilátor 60-65% on pörög

ez normális ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15343) Begi válasza dvd_R+ (#15342) üzenetére


Begi
senior tag

Szerintem az,bar nekem 6850 van es MSI,de tud hangos lenni. A crysis meg nem egy kartyabarat jatek.

[ Szerkesztve ]

(#15344) GeneraL_XTX válasza dvd_R+ (#15342) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

gondolom referencia hűtésű kártyáról van szó, ha igen, akkor teljesen normális.

(#15345) jambiyya válasza Begi (#15343) üzenetére


jambiyya
őstag

Mikor tud hangos lenni a cyclone 6850? Az enyém az istennek se akar hangot kiadni, pedig mániákusan csendpárti vagyok. 50% fordulatig (~1400rpm) gyakorlatilag nincs hangja, gyorsabban pedig nem ment még (manuálisan gyorsítottam rajta kíváncsiságból, és 100%-on brutál, de az is szélzaj inkább). Persze zárt házban van (cm690), oldalt a ventihelyeket leragasztottam, elöl-alul és fent-hátul szellőzik a ház.

(#15346) Begi válasza jambiyya (#15345) üzenetére


Begi
senior tag

Nálam elég rossz a ház szellőzése. Emiatt alapból is melegebb a kártya.
Egy benchmark futtatása 10-15 percig és máris 2500-on pörög a venti:).
Sajnos pontos számokat most nem tudok mondani, majd este.

(#15347) dvd_R+ válasza GeneraL_XTX (#15344) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ha a referencia hűtés az azt jelenti hogy gyárilag rá rakott sapphire hűtő akkor igen az van rajta

alap járaton 21% 26% pörög a ventije mikor be kapcsolom a gépet de ha elkezde jatszani
felmegy 60-65% ra is pl crysis 2 be

ja és e mellet a vga hőfoka is nagy szerintem 75fok ra is felmegy vagy még talan a főlé is egyp icit ..
ez is normális ?

És végezetül milyen hűtőt ajánlottok rá , amivel nem lenne hangos és joban hűtené ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15348) jambiyya válasza dvd_R+ (#15347) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem ez teljesen normális. Ezt szokták ajánlani 6870-re többek között.
Illetve tudom, okoskodás utólag, de érdemes egy gyárilag hatékonyabb hűtéssel szerelt verziót venni. 6870-ből az MSI hawk egy nagyon jó választás. Bár Begi példája jól mutatja, hogy egy olyan kártya is tud melegedni/hangoskodni, amelynek jó hűtése van ugyan, de nem a házból kifelé nyomja a hőt, és nincs jó szellőzésű házban.
Az AC hűtő is csak úgy tud jól muzsikálni, ha nem áll a meleg a házban.

(#15349) dvd_R+ válasza jambiyya (#15348) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem
igazából ugy volt hogy Asus 6870 DC2 lesz 40k ba gianni tól de 3 nap várakozás utan nem lett belőle semmi mert nem érkezett neki áru és azt mondta nem is tudja mikor fog

igy elmentem boltba és a legolcsóbb Akciósan ezt a sapphire-t meg vettem 46k ba

ez a hűtő amit linkeltél 7-8k ba mozog boltba
érdemes akkor egy ilyet venni ?
Mert most nem azért de egy 46 amugy átlagba 50-55k-s vga ra gondolom nem szarral guruló hűtést tesznek rá , ezt értem arra hogy szerintem ami rajta van a vga-n gyárilag az is hűt egy ilyen 7-8k-s hűtő szintjen vagy tévedek ?

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15350) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Ja meg annyi hogy ez a crysis2 ben minden full full fullon 75-79fokos a vga ez normalis ?
60% pörög kb akkor a ventilator

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.