Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) HartgeH3-2.8 válasza Jim74 (#13649) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Lehetséges, hogy igazad van valóban a két kártya már csak papíron sem egy kategória.

Vajon a FutureMark is egyet értene ezzel a kijelentéssel? ;] :D

:R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#13652) Jim74 válasza HartgeH3-2.8 (#13651) üzenetére


Jim74
nagyúr

A két kártya nagyon közel áll egymáshoz, és jelenleg a játékok nagy részében valószínűleg egyformán teljesítenek (főleg, ha a 6850-et tuningoljuk). Viszont, ha pont az kicsi különbség fog számítani a játék élvezhető futtatásánál, akkor már nem lesz elhanyagolható a technikai különbség.

De tényleg nem akarok vitatkozni, mert nagyon ízlések és pofonok kategória a két kártya. Engem pl. a hőmérsékletbeli különbség győzött meg (na meg, hogy az 5850-et szinte 1:1-ben cserélték gariban :P )

Szívem szerint 6950-et vettem volna, de azt meg már drágállottam.

(#13653) HartgeH3-2.8 válasza Jim74 (#13652) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Maximálisan egyet értek kinek, mi :)

Nekem egyszerűen erre volt pénzem :) :) Abban az időszakban nem akartam többet várni azonnal kellett a kártya és a Toxicra megvolt a pénzem.

Mindenkinek más :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#13654) Jim74 válasza HartgeH3-2.8 (#13653) üzenetére


Jim74
nagyúr

Anno rengeteget agyaltam én is a 6850vs. 6870-en dolgon. Addig agyaltam, amíg megjelent a VTX3D egy elég olcsó 5850-es modellel. Ez tavaly ősszel volt, ha jól emlékszem és talán 53k volt a kártya. Nagyon best buy volt, csak hát megadta magát :( . De végül is jól jártam, mert gyakorlatilag egy MSI 6870 Hawk-ot kaptam helyette. :D

[ Szerkesztve ]

(#13655) BlackPriest válasza Biga123 (#13643) üzenetére


BlackPriest
őstag

köszi, kipróbálom dvd kábellel is, nem átalakítóval, ez lesz a megoldás :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13656) BlackPriest válasza --Disztroj-- (#13644) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, csak akkor a másik monitor nem fog menni :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13657) HartgeH3-2.8 válasza Jim74 (#13654) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

:R :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#13658) --Disztroj-- válasza BlackPriest (#13656) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Sry , nekem valahogy evidens hogy 2 monitor esetén az egyik vagy Display porton vagy HDMI-n megy :D

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#13659) BlackPriest válasza --Disztroj-- (#13658) üzenetére


BlackPriest
őstag

a 22-esemen csak d-sub van :( a 19-esen meg van dvi is, csak eddig átalakítóval ment, most meg nem, de előkotrok egy dvi kábelt, oszt meglátom mit produkál

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13660) Vigneau válasza --Disztroj-- (#13658) üzenetére


Vigneau
félisten

De akkor meg minek van a VGA-n 2 DVI? Én is úgy használok 2 monitort jelenleg - az egyik direkt DVI, míg a másik DVI/D-SUB. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13661) diegho


diegho
nagyúr

A VTX3D 6850 akkor azt mondjátok, hogy nem túl halk, de le lehet szabályozni úgy, hogy halk és hűvös maradjon?

(#13662) Alastair' válasza diegho (#13661) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az enyémnek semmi hangja sincs, játék alatt se. Csak egy PCS+ bios kell rá. Abba a biosba javított venti vezérlés van. 70 fok körül marad játék alatt is, hang nélkül. klikk

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#13663) diegho válasza Alastair' (#13662) üzenetére


diegho
nagyúr

De gondolom msi AB-vel is lehet a ventit szabályozni, nem fontos a bios frissítés.

(#13664) Alastair' válasza diegho (#13663) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lehet, de eszem ágában se lenne ilyenekkel kínlódni. A bios frissítés 5 mp, és onnantól kezdve olyan is marad. Win telepítés után is. Extra a 820/1100-es órajelek. :K

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#13665) diegho válasza Alastair' (#13664) üzenetére


diegho
nagyúr

és ha netán behal a kártya és úgy küldöd vissza gariba, hogy ilyen bios van rajta?

(#13666) Alastair' válasza diegho (#13665) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha behal a kártya, hogy nézik meg milyen bios van rajta? :F
A bios frissítés nem tiltott dolog, a giga a szar kártyáihoz több frissített biost is kiadott, amiket ajánlott volt feltenni rá.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#13667) diegho válasza Alastair' (#13666) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem tudom, csak egy kérdés volt. Frissítettem én is bios-t már több kártyán is, de ez ugye más gyártó biosa, ezért gondoltam, hogy problémát okozhat. A VTX amúgy azért jött szóba, mert lehet tudok egyet szerezni 30 alatt, de ez csak lehet.

(#13668) Alastair' válasza diegho (#13667) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mindkettő a TUL terméke, még a bios ID is egyezik.

Alister from Hell

(#13669) diegho válasza Alastair' (#13668) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor nem szóltam :)) már csak azzal kell megbarátkoznom, hogy 2 év garos, nem 3 éves, mint a DirectCU vagy a Windforce 2x.

(#13670) Alastair' válasza diegho (#13669) üzenetére


Alastair'
nagyúr

2 év múlva, mikor lejár a garanciája, a még + 1 évvel rendelkező DirectCU sem fog többet érni, max 1000 forinttal. :DDD

Alister from Hell

(#13671) D.Orion


D.Orion
veterán

Jövőhét szerdán végre a kezeim közt lesz az MSI 6850 HAWK! Vááá, végre 20 nap várakozás után! :R

Kopp-kopp-kopp!

[ Szerkesztve ]

(#13672) - = Zk = - válasza Tothgera30 (#13650) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1. igen.
2. van saját speckó hűtés, nomeg, ha az eredeti jó, akkor nem kell speckó. pl a jelenlegi 5770 rev.3-asom. ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13673) ledgeri válasza Alastair' (#13666) üzenetére


ledgeri
nagyúr

[B,,]a giga a szar kártyáihoz" ez melyik termékre vonatkozott?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13674) ledgeri


ledgeri
nagyúr

egyre hangosabb venti rezonancia hangot hallok a házból, és nagy eséllyel a 6850-em lesz...(bár persze, hogy e sorok írásakor elhallgatott)
Volt halkabb korábban is, de mindig csak furmark teszt utáni 2-3 napig...
Megoldástipp?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13675) - = Zk = - válasza ledgeri (#13674) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ne használj furmarkot olyan sűrűn. sőt. egyáltalán ne használj. ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13676) ledgeri válasza - = Zk = - (#13675) üzenetére


ledgeri
nagyúr

3 hónapos a gép, és 3 szor ment... kb 3-8 percig..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13677) Hanok válasza Alastair' (#13670) üzenetére


Hanok
senior tag

Nem az értéke miatt fontos a 3 év garancia, hanem ha cserélni kell, jól jön az a +1 év. Biztos nem vennék 1-2 év garival semmit ha lenne lehetőségem ugyanazt a teljesítményt 3év garival megvenni..

(#13678) Alastair' válasza Hanok (#13677) üzenetére


Alastair'
nagyúr

2 év múlva mennyire fog számítani egy 6850-esnél ez szerinted? A végeredmény ugyan az. Ha lejár a 2 éves garancia (ami minden bizonnyal már nem nálam fog, mert addig erősen kétlem, hogy meglesz) és eladásra kerül kb 13-15 ezer lesz a használt ára. Egy Asust ami még van 1 év garancia, minden bizonnyal hamarabb el lehet majd adni, vagy pl. hamarabb megveszed, és az árrés ugyan úgy meglesz, mint most az újaknál. Vagyis a VTX-et lejárt garival eladom 13-ért, az Asus pedig 15-ért is el fog menni.

ledgeri: a BS-es windforce hűtős 6850-esekre, amihez kiadott a Giga vagy 3-4 foltozott biost, mert a venti vezérlés is rémes volt rajta és a vram időzítésekkel próbálták csökkenteni a BS gyakoriságát.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#13679) Tothgera30 válasza - = Zk = - (#13672) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor neked az én kártyám hűtés nélkül lenne az igazi, nemde? Úgy is adhatom, csak úgy más körülmények érvényesek!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13680) Hanok válasza Alastair' (#13678) üzenetére


Hanok
senior tag

Ha már valamit is számít mindenképp érdemes 3 év garival venni, legyen az 2ezer vagy lehetőség arra hogy 2,5 év múlva cserélik az árának megfelelő karira garanciális probléma esetén. A BS-es karikon lovagolni meg értelmetlen mert ez kb még egy szinten sincs azzal (darab számba) hogy az intel hány rossz chip-et tolt ki magából és akkor azt sem szabad venni mert sz@r? Volt négány hibás példány de azért nem lehet ez alapján ítélkezni, főleg hogy a WFOC-val már nincs baj...

(#13681) szkájvóker válasza Hanok (#13680) üzenetére


szkájvóker
csendes tag

semmi. félre ment.

[ Szerkesztve ]

Piston Zrt.

(#13682) Alastair' válasza Hanok (#13680) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hol olvastál lovaglásról és ítélkezésről? :F Szerintem a Gigabyte kártyáit pusztán a bios frissítéshez hoztam fel példának. Egy kicsit elkanyarodtál a témától nem?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#13683) diegho


diegho
nagyúr

[link] némi elírást vélek felfedezni az árban.

(#13684) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Futtattam 20percig egy furmarkot,ez jónak számit?:
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13685) Alastair' válasza diegho (#13683) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Meg kell rendelni. Bár pont ezekbe voltak a hibás szériák.

Alister from Hell

(#13686) Hanok válasza Alastair' (#13682) üzenetére


Hanok
senior tag

Igazad van a második fele az nem feltétlen arra szólt csak a BS sorozatos kifogásolásának szólt inkább..Inkább az első fele ment oda... :K

(#13687) Alastair' válasza Hanok (#13686) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A garanciális résszel természetesen 1-et értek, nyilván jobb ha 3 év van rá, de nálam ez nem volt döntő szempont. Akinek fontos, az olyat vesz. :R

Alister from Hell

(#13688) D.Orion válasza diegho (#13683) üzenetére


D.Orion
veterán

Rendeltem egyet próbaképpen. Megírom majd az eseményeket. :U Ha megkapom ennyiért, akkor megy bele öcsém gépébe.

[ Szerkesztve ]

(#13689) D.Orion válasza D.Orion (#13688) üzenetére


D.Orion
veterán

"1. Megrendelõ elolvasta az -Így vásárolhat- oldalt és a leírtakkal egyetért.2. Megrendelõ Tudomásul veszi, hogy amíg az itt olvasható rendelés-visszaigazolás minta alapján visszaigazolást nem kap, illetve ha megkapja a visszaigazolást, de a megrendelt termék mellett a - beszállítónk visszaigazolta- boxban NEM felirat található, addig Pcland Online Kft.-t szállítási kötelezettség nem terheli, és a szállítástól elállhat .3. Pcland Online Kft. a szállítás idõpontjára vonatkozólag a webáruházban feltüntetett adatokat tájékoztató jellegûnek tekinti, melyet jó hírneve érdekében igyekszik betartani, az -Így vásárolhat- oldalon olvashatóknak megfeleloen.4. Az esetleges késésért Pcland Online Kft. anyagi kártérítésre nem kötelezheto.5. Megrendelõ garanciális probléma esetén a termékhez kapott, az adott GYÁRTÓ garancialevelében feltüntetett szervizhez fordul elsosorban.6. LCD monitor rendelése esetén az adott márka importõrének pixelhiba-meghibásodási garanciáján felül (illetve elõírt szabványon felül) vásárló nem támaszt extra igényt a Pcland Online Kft-vel szemben. 7. A nevében BULK/OEM szócskát tartalmazó termékekhez kiegészítõk nem járnak. 8. Az akciós oldalon (is) szereplõ termékeket csak a készlet erejéig tudjuk biztosítani (a feltüntetett áron)."

"A Visszaigazolást a reggel 8 óra után leadott rendelések esetén következõ munkanapon 12-14h óra között küldjük, már a foglalási információkkal együtt."

"PCland Online Áruház

Köszönjük megrendelését !
a., A megrendeléseket munkanapokon (internetes is) a tőlünk telhető leggyorsabban
feldolgozzuk. Legkésõbb a megrendelést követõ munkanapon délelõtt 12 - 14 óráig következõ tartalmú levelet (visszaigazolást) küldjük ki:
Megrendelés adatai + Megrendelését feldolgoztuk, várakozás a beszállító visszajelzésére
ez a rendelés teljesítésének vonatkozólag nem jelent információt ,
hanem a következõt jelenti: munkatársaink a megrendelt termékek lefoglalásán dolgoznak.
b., Megrendelés adatai + Megrendelését a beszállítónk visszaigazolta
tartalmú emailt küldünk Önnek, ez azt jelenti, hogy beszállítóinknál az összes Ön által megrendelt termékeket lefoglaltunk.
1 napon belül az összes terméke beérkezik.

Amennyiben a foglalás részleges, a termékek nem kerülnek be- illetve kiszállításra, Önt emilben vagy
telefonon megkeressük, és egyeztetjük a továbbiakat. ez esetben a szállítás az egyeztetésig tolódik.

Elképzelhetõ, hogy gyors átfutás esetén Ön egybõl a második e-mailt kapja meg.

c., Telefonon értesitjük, amint rendelését szállításra előkészítettük

a megrendelt termékek üzletünkben történő átadása illetve a kiszállítás
ezután lehetséges. A teljes átfutás általában 1-3 nap, konfigurációk esetében 2-5 nap.
A teljesítéskor minden esetben Áfás számlát állítunk ki.

Rendelés érvényessége:
_________________________________

Rendelését inaktiváljuk, amennyben Önt a rendeléskor megadott elérhetõségein
több próbálkozás után sem érjük el. Amennyiben a megrendelt termékek több héten
keresztül sem kerül lefoglalásra, beszállításra áruhiány miatt, ekkor
emailben vagy telefonon keressük fogjuk Önt, hogy egyeztessük a továbbiakat.

Rendelés lemondása:
_________________________________

Rendelését az info@pcland.hu emailcimen mondhatja le.
"

[ Szerkesztve ]

(#13690) diegho válasza D.Orion (#13689) üzenetére


diegho
nagyúr

18200 nettó lett írva 28200 helyett, tuti.

(#13691) D.Orion válasza diegho (#13690) üzenetére


D.Orion
veterán

Én is ezt gyanítom.

Lord Vader: Mi volt a hibája az említett szériának?

(#13692) Alastair' válasza D.Orion (#13691) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezek között volt a legtöbb Black Screen hibás.

Alister from Hell

(#13693) csucsbicep válasza D.Orion (#13691) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Régebben erről zengett az egész topik. Sok kártya csinált, olyat hogy kilépett játékból egy fekete képernyővel. Ez főleg a Gigabyte kártyákra volt jellemző.

(#13694) Tothgera30 válasza D.Orion (#13689) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekes, általában valahol szokták írni hogy a kiírt ár változhat. Nekem is úgy volt mikor TV-t vettem, 145k-ért rendeltem meg, de mire kihozták 170k lett belőle, szóval majd érdekel hogy mi lett a vége.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13695) Biga123 válasza D.Orion (#13689) üzenetére


Biga123
addikt

Nem akarlak elkeseríteni de nem fogod megkapni.. legalábbis nem ennyiért , én is rendeltem már 0FTs gumit kocsira de én se kaptam meg.. :D amíg nem igazolnak vissza addig nem ér semmit a rendelésed... :N

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13696) diegho


diegho
nagyúr

Valaki le tudja mérni, hogy a VTX 6850 milyen hosszú?

(#13697) Sdi válasza D.Orion (#13689) üzenetére


Sdi
addikt

Egy próbát megér :) , én is rendeltem egyet :D

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#13698) diegho


diegho
nagyúr

Szerintetek feltűnő lenne, ha rendelnék 100db-ot? Mondjuk, ha mindegyiket 25-ért adom el, már az nem kis plusz pénz. Ipon-on is egyszer volt 28-ért 22" LG monitor (nagykerára volt akkor 40+áfa) de nem hozták ki őket, pedig nem rendeltem sokat, csak 10-et.

(#13699) D.Orion válasza diegho (#13696) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez hátha segít. A hűtés 1cm-t lóg túl a nyáklapon.

diegho Ne légy zsidó! Ez azért feltűnő lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#13700) diegho válasza D.Orion (#13699) üzenetére


diegho
nagyúr

már kaptam egy képet amin egy 24,3cm lapnál is rövidebb, tehát simán elfér a házamban.

na jó nem leszek zsidó, rendelek egyet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.