Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) Gery15


Gery15
addikt

[link] Érdemes vajon rá várni? :B
Jövőhéten lehetséges, hogy befogok újítani egy Giga 6870-re csak nem tudom, hogy várjak még egy kicsit a rev 2.0-ra vagy felesleges.

Bati0501: Tudom. :B

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#13102) Bati0501 válasza Vigneau (#13100) üzenetére


Bati0501
őstag

:Y :R

Gery15:2 hsz-el megelőztelek. :DDD :P :)
Nem szóltam. :B :R

[ Szerkesztve ]

(#13103) Interceptor válasza Biga123 (#13084) üzenetére


Interceptor
addikt

Mindig minden alapon van a vga-ban nem húzom ha erre gondolsz:) De utólag rájöttem, hogy a hangkártya lehet a ludas és az melegszik túl.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#13104) csucsbicep válasza stevewonder (#13098) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha tudod reprodukálni a hibát, akkor igen. Csak sok volt, olyan ahol visszaküldték jóként és nem cserélték.

(#13105) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Ma jött meg a giga 6850-em és aida64 a hűttő ventijéről elég érdekes adatokat ír. Idle 46-48%-on megy de a fordulat ugrál 2000-3000-5000-9000 rpm körül. Ez valós? (GPU-Z ben is így ugrál).

(#13106) csucsbicep válasza Asbee (#13105) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez biztos nem jó. Hallod is rajta, hogy nagyon hangos?

(#13107) - = Zk = - válasza Asbee (#13105) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bios ventivezérlést nézted?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13108) Asbee válasza csucsbicep (#13106) üzenetére


Asbee
veterán

Hangosnak nem hangos, kis hangja van neki, de olyat se hallok hogy felerősödne vagy hasonló.
- = Zk = - : Biosban még nem, de ránézek.
Az nem lehet hogy csak valamiért nem jól jelzi. 47%-on megy elvileg 2300-as fordulattal és néha egy- egy másodpercre felugrik majd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#13109) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Furcsa hibával találkozom folyamatosan: most újítottam be egy Sapphire 6870-re (előtte egy GTX 260 volt, amúgy az is ugyanezt a hibát produkálta):
elindítok vmi VGA igényes játékot, vagy tesztprogit, akkor hirtelen maxon kezd pörögni a venti, majd percek múlva kifagy, vagy kékhalállal, vagy fekete képernyővel.

Szerintetek mi lehet a problema?

(#13110) Asbee


Asbee
veterán

Ahogy control centerben manuálisan állítom a ventit úgy veszem észre a fordulat kijelzés nem jó illetve fölöslegesen használja idle 47%-on. Így van neki hangja, 20-30%-on semmi, és szerintem elég is lenne annyi. Illetve ha 40% alá veszem már nem is ír fordulatot csak néha ilyen 200k körülit . :D

(#13111) - = Zk = - válasza Asbee (#13108) üzenetére


- = Zk = -
félisten

passz.
nálam a 3870 X2 csinált ilyet. meg is halt pár hét múlva. de ne legyen igazam :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13112) Asbee


Asbee
veterán

MSI Afterburnerrel, most úgy lőttem be, hogy 30%-on megy 44 fokig, majd onnan 50ig növekedik 50%-ra 50 foktól pedig ahány fokkal nő, annyival emelkedik a %. Ahogy neten olvastam BIOS nem jó? A kártya pontos típusa GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 1GB.

(#13113) - = Zk = - válasza Asbee (#13112) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gigához nem értek, jelen pillanatban 5770-em van. ráadásul Sapphire:C
nekem is MSI AB van, mert a gyári, bios szerinti max terhelésnél is csak ilyen 47%-ig pörgeti a ventit, bios fail, gondolom én.
leszabályoztam én is és faszán 60fokon van Shift2-ben, 1,5ó játék után :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13114) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv! Úgy néz ki jövőhéten én is csatlakozom a klubhoz egy MSI 6850 1GB HAWK kártyával. Neten összesen egy értelmes tesztet találtam, remélem tényleg annyira hűvös lesz a kártya, mind ahogy a tesztben van, mert mATX konfigba megy és ehhez mérten kis házba. ;]

(#13115) GeneraL_XTX válasza Gery15 (#13101) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

én nem igazán bíznék ebben a gigabyte hűtésben. Haveromnak a GTX470-esén ugyanez a 3 ventillátoros ótvar hűtés van, és állandóan 90fok felett van a kártya, egy jobban leterhelő játék után már karcolja a 100fokot, ahol már sipákol a progi hogy le kéne állni......

(#13116) Gabor970 válasza D.Orion (#13114) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem 6870-es hawk van, nem tudom, hogy ezzel a GPU-val van-e hűvösebb gyári kártya. Tényleg nagyon lightos. Mindehhez szükséges, hogy a házban gyorsan cserélődjön a levegő. Szóval kicsi házban, ami nem szellőzik rendesen, lehet akármilyen hűtés a karin (hacsak nem víz) az meleg maradhat. Hiába a jól kivitelezett hűtés, ha egyre forróbb levegővel fújja a venti a hűtőbordákat, abból nem sül ki jó.
Szóval legyen jól szellőztetett a ház, és hűvös lesz a videókártyád is. Mondjuk én inkább talán a hossza miatt aggódnék, hogy oda befér-e, illetve a tápkábelek nem a kártya hátuljára csatlakoznak, hanem oldalra. Nekem spec nem lehetett visszatenni a ház oldalát, mert a CoolerMaster moduláris tápomnak elég böcek kemény nagy 6 pólusu dugói vannak, és csak kb 2cm egyenes rész után lehet görbíteni. Ezáltal a kemény rész kilógott a ház oldalának síkjából.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13117) Biga123 válasza GeneraL_XTX (#13115) üzenetére


Biga123
addikt

azért két gyors tesztet megnézve a GTX470 lényegesn jobban melegedik mint a 6870..
van köztük legalább 10-15 fok terhelve... szal ebből következtetést levonni hogy arra a karira nem elég ez a hűtés eléggé elhamarkodott...

szerk : van az 20-25 is .. :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13118) Gery15 válasza GeneraL_XTX (#13115) üzenetére


Gery15
addikt

Majd meglátjuk, ha meg lesz a 6870-em. ;) Én pedig nem fikáznám a hűtést mivel az egyik legjobb. A másik meg, hogy ahogy már írták az NV jobban melegszik.

Tessék.[link]

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#13119) Asbee


Asbee
veterán

Jól vettem észre, hogy a giga 6850oc biosa van úgy beállítva hogy 50 vagy 55 fokig 47%-on használja a hűtőt... ? Így azért idle van neki hangja. Van valaki akinek ilyen kártyája van és tudna mondani jó venti vezérlést? MSI AB-el állítanám be.

[ Szerkesztve ]

(#13120) polonic válasza Asbee (#13119) üzenetére


polonic
félisten

Tedd fel rá a legújabb biost.

(#13121) Tothgera30 válasza Asbee (#13119) üzenetére


Tothgera30
Ármester

AB-vel úgy lődd be hogy 50-55 fokig maximum 30%-on pörögjön, akkor néma lesz. Ha 20%-ra lövöd be akkor a ventit nem is pörgeti, mondjuk nekem úgy volt hogy 45 fokig 20%, 50-től 25%, 55-től 30%, és így tovább, a vége 62-65 fok volt, de FurMark-al.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13122) Asbee válasza polonic (#13120) üzenetére


Asbee
veterán

Techpowerup-on ami biosokat találtam azokban mind 47-50% körülire van beállítva, giga oldalán pedig az oc-hez nincs bios. Úgy néz ki marad a beállítgatás.

Tothgera30: Ok, köszi. Tegnap úgy próbáltam hogy 50 fokig 35%-on , 50 felett pedig 55% körül, nekem így játékban 50-57 fok körül volt. Ami még furcsa, hogy 40% alatt nem megy a fordulat kijelzés, felette meg össze vissza ugrál 2000-9000 között .

[ Szerkesztve ]

(#13123) polonic válasza Asbee (#13122) üzenetére


polonic
félisten

Nem vettem észre, hogy oc verzió. A simához van csak, igen.

(#13124) D.Orion válasza Gabor970 (#13116) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez teljesen ki is ment a fejemből, hogy fizikailag is el kéne férnie. Na majd méregetek. :B

(#13125) Tothgera30 válasza Asbee (#13122) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Húzd lejjebb nyugodtan, nekem Win7 alatt 20-30%-tól nem pörgött többet, játék alatt se ment 40-45% fölé, és ekkor volt maximum 60 fokos! Egy refhűtős meg alapon ennyi, szóval tiszta röhej hogy rakhatnának rendes hűtőket is a kártyákra, de húzzák a nép agyát!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13126) Asbee válasza Tothgera30 (#13125) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi a segítséget, így már oké, most már csak játék alatt van kis hangja 58 fok fölé nem megy. Bár ez is bosszantó, hogy megveszek egy vga-t amin jó hűtés van aztán állítgatni kell.

(#13127) ittakary válasza coleen (#13109) üzenetére


ittakary
nagyúr

Win újratelepítés volt kártyacsere után?

(#13128) Tothgera30 válasza Asbee (#13126) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gyári hűtés, de még örülj hogy nem ref. hűtős. Mondjuk én szerettem a WindForce-m, aránylag halk volt, de persze egy AC hűtővel ütne igazán.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13129) lsc válasza Tothgera30 (#13125) üzenetére


lsc
nagyúr

Mutass nekem refhűtős kiskerben kapható 6850-et.

Az élet kegyetlen .

(#13130) sklopp válasza lsc (#13129) üzenetére


sklopp
őstag

Azért akad...[link]

(#13131) lsc válasza sklopp (#13130) üzenetére


lsc
nagyúr

Ami típusszám alapján ez [link].
Várom a továbbiakat.

Az élet kegyetlen .

(#13132) Tothgera30 válasza lsc (#13129) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyire vágysz rá? Kolléga mutatott egyet, bár típusszám alapján nem tudom mit vár a vevő, én a képeket szoktam nézni, de amúgy értelmezheted úgy is hogy az összes kis hangos ventivel felszerelt kártya.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13133) lsc válasza Tothgera30 (#13132) üzenetére


lsc
nagyúr

Képnézegetésről már leszoktam óvodás koromban, jobb utánanézni a dolgoknak. A webshopok képei meg a termék között már nemegyszer okoztak meglepetést.

De akár Te is mutathatsz referenciát, tudtommal csak ES példányban léteztek.

Az élet kegyetlen .

(#13134) Tothgera30 válasza lsc (#13133) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet, nem tudom, ebben nem vagyok jártas. Ilyen ref. féle a Toxic, azért ez se halk..

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13135) lsc válasza Tothgera30 (#13134) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet, nem tudom, ebben nem vagyok jártas.

Akkor nem értem mit ajánlgatsz. A toxic hasonlít rá csak nem az, ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#13136) Tothgera30 válasza lsc (#13135) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt mondtam hogy ilyen ref. hűtős modelleket vagy ami ahhoz hasonló, nem ajánlok. De mivel ez nem vitafórum, ezért annyival zárnám hogy amit a kolléga pár hsz.-el korábban említett hogy mindenkinek más a füle, az enyém érzékeny, én csak halk kártyákat ajánlok, ahogy látom neked meg mindegy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13137) Kissjeno


Kissjeno
tag

Sziasztok .

Kérdezném az Asus 6850 Dcu tulajokat, hogy tapasztalnak-e valamiféle ciripelést a ventillátor irányából? Ha lefogom akkor abbahagyja tehát biztos a venti hangoskodik.

Maga a hűtés nem hangos csak a ciripelés idegesít.

Hogy lehetne ezen javítani ?

[ Szerkesztve ]

(#13138) sklopp válasza lsc (#13131) üzenetére


sklopp
őstag

Jogos. Benéztem.

(#13139) lsc válasza Tothgera30 (#13136) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért nem semmi vagy, végig a nem létező refhűtőre hivatkozol, majd letagadod. Erről ennyit, további jó "szakértést".

Mod Turbolada II: Beindult a turbo ;] ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13140) Turbolada II válasza Tothgera30 (#13134) üzenetére


Turbolada II
őstag

Terheletlenül halk, terhelve megjön a hangja (36%-os fordulatszám).

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#13147) Tothgera30 válasza lsc (#13139) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnálom hogy félreértettük egymást, én a ref. hűtést az annak kinézőre is ráhúzom, szóval ezért elnézést. Tehát a 6850 ref. hűtő az én fejemben létezik, de ami halkabb mint egy HDD az nekem jöhet, a többi hangos, ezért a gyári hűtésesek közül én csak a dupla ventiseket vagy DirectCU jellegűeket ajánlom, amiket be lehet lőni elég halkra úgy hogy ne forrósodjanak fel. Persze ezek érvek vagy tapasztalatok, persze én nem vagyok már az a fiatal kölyök aki egész nap a gép előtt ül és nem érdeki a porszívózaj. Én gép előtt pihenek, ezért szeretem ha játék közben a zenéimre vagy csak a csendre koncentrálhatok és nem sz@ros ventizajt hallgatok.

#13140 Turbolada II: Ennyi hsz. Na, jó az nem rossz, de jobban is be lehet lőni a vezérlést.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13149) aram01


aram01
nagyúr

srácok most vettem egy 6870-et melyik katát dobjam fel?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13150) paul91


paul91
csendes tag

hali. 6850 mellé milyen procit ajánlanátok? én egy i3-2100-ra gondoltam bár ez lehet elég karcsú hozzá de tesztek alapján x4-hez hasonló értékeket hoz. és még annyit szeretnék kérdezni hogy 4GB 1600MHz DDR3 Geil Black Dragon Kit memória elég lenne a proci meg a kártya mellé?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.