Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13551) GeneraL_XTX válasza diegho (#13546) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

szerintem 6850OC-t ennyiért semmiképp, szerintem Asus DirectCU már csak a jó kondik és a fasza hűtése miatt is.

(#13552) csucsbicep válasza GeneraL_XTX (#13551) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

+1.

(#13553) CJ3 válasza GeneraL_XTX (#13551) üzenetére


CJ3
senior tag

Asus........nekem a 6870 DirectCU van le a kalappal :R ........37K ba volt 2-3 év garival :DDD

Crypto

(#13554) diegho


diegho
nagyúr

Reggel lemértem a házamat és 29cm hely van a kártyának, szóval max 29 centis jöhet szóba, az Asus 6870 pedig 11" ami 28cm és még be kell oda tolni a tápcsatikat is, Sapphire ha jól látom 25cm, az tuti befér. Giga 6850 OC is csak 23cm. Amúgy mi a baj a Giga kondijainak? Ezek is ultra durable szériások windforce 2x hűtéses, nem a simáról beszéltem.

(#13555) Asbee válasza diegho (#13554) üzenetére


Asbee
veterán

Neke giga 6850 oc-m van. Teljesen meg vagyok vele elégedve. A hűtése nagyon jó, egy dolog zavart benne hogy MSI AB-vel be kellett állítanom a venti szabályozást, mert idle 50%-on járatta a ventit amikor 30%-on is elég és így semmi hangja. Játékok alatt se megy fel ebben a nagy melegben 62 fok fölé.

(#13556) diegho válasza Asbee (#13555) üzenetére


diegho
nagyúr

Terhelés alatt is ilyen halk? Az Asus 6870 DirectCU kiesett a hossza miatt, maradt a 6850 DirectCU, a Giga OC, VTX3D, Sapphire is lehet, de 2000-el drágább, mint a Giga OC, valamint egy helyen látok 41,5-ért Sapphire 6870-et, de ez az electrobox nem igazán bizalomgerjesztő hely számomra.

(#13557) Asbee válasza diegho (#13556) üzenetére


Asbee
veterán

Terhelés alatt van neki kicsi hangja, engem nem zavar, bár egyénfüggő. Ha nagyon csendmániás vagy :D , akkor lehet kicsit zavarna, bár szerintem a halk hűtések közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#13558) diegho válasza Asbee (#13557) üzenetére


diegho
nagyúr

Eléggé csendmániás vagyok igen, de ha terhelés alatt is lehet szabályozni, akkor nincs gond. Az 5770-el az a bajom, hogy 50% venti fordulaton már hangos és így is 70 fok terhelve.

(#13559) - = Zk = - válasza diegho (#13558) üzenetére


- = Zk = -
félisten

milyen 5770-ed van?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13560) diegho válasza - = Zk = - (#13559) üzenetére


diegho
nagyúr

Sapphire rev3.

(#13561) - = Zk = - válasza diegho (#13560) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is. leszabályoztam MSI AB-vel, és 60 fok fölé nem megy Metro közben. de még 55 percnyi játék után sem.
és semmilyen más játékban sem. ha gondolod, megmutatom a ventiprofilt az MSI AB-ből.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13562) diegho válasza - = Zk = - (#13561) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha a fejem tetejére állok is melegszik, újrapasztáztam, melegszik, leszabályzom, melegszik. Nem políroztad meg véletlenül?

(#13563) - = Zk = - válasza diegho (#13562) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem én. úgy használom, ahogy megkaptam. alap órajeleken.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13564) diegho válasza - = Zk = - (#13563) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam pedig simán 50% 67fok és még komolyan meg se terhelem, ha komoly játékkal játszok 77 fok is megvan lazán. 50%-on már számomra nagyon hangos, de pl egyik barátom nem is hallja.

(#13565) csucsbicep válasza diegho (#13558) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha a Giga OC ennyire nem melegszik, akkor még bőven visszább lehet venni a venti fordulat számát. Akár Bios-ban is átírhatod és, akkor nem kell manuálisan állítgatni.

(#13566) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Garanciás ügyintézésből adódóan az alábbi kettőből választhatnék. De melyiket?

http://ipon.hu/webshop/product/_msi_r6870_hawk_1gb_gddr5_pcie/172425

http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r687oc_1gd_hd6870_1gb_gddr5_pcie/169746

Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#13567) diegho válasza csucsbicep (#13565) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen én is ezért gondolom, hogy a Giga egy jó megoldás, de ezzel a nem minőségi kondikkal nem tudom mire céloztak itt. Több külföldi oldalon is azt írják az OC-ra, hogy a jelenlegi legjobban összerakott 6850-es, minden kondi jó minőségű. A hangjára se volt panasz sehol, ezek a windforce hűtők talán a legjobbak jelenleg.

(#13568) csucsbicep válasza diegho (#13567) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A sima Gigabyte-al voltak gondok. Az OC-al nem voltak, úgy tudom. A hűtése rendben van. Az, hogy a legjobb 6850-es nem biztos.

(#13569) diegho válasza csucsbicep (#13568) üzenetére


diegho
nagyúr

Szerintem pénzérme feldobás lesz ebből, de jövő hétig még várok a dologgal, hátha lesz jó helyen is jó áron 6870-es.

(#13570) - = Zk = - válasza diegho (#13564) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam 70fokon dolgozik a venti 65%-on.
persze lehet számít, hogy van egy kellemesen nagy 22centis oldalventi a gépen, utólag felszerelve. lehet segít a hűtésben. bár ez egy majd 27-28 fokos szobában nem sokat ér sztem. majd kikapcsolom a ventit, és meglesem neked, mit csinál.
no meg, van 1 92mm-es venti az "orrban" ami fullon teker. annak már van hangja sajnos, ugyanis a Revoltec ventiszabályzómtól furcsamód "nyekeregnek" a ventik. a 6 ventiből már cask 1 maradt a szabályzón, és csendesebb lett a gép, de sok embernek még ez is hangos, tudom jól :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13571) diegho válasza - = Zk = - (#13570) üzenetére


diegho
nagyúr

Elöl 12cm AC, hátul 12cm AC, oldalt 12cm noname 500rpm-en és így is ennyi fokos, de abszolút nem érdekel. Mint már írtam szerencsére "nem számít" a pénz, hogy mennyiért kapok halk kártyát, de olyant akarok venni most, amit 2 évig nem cserélek le és halk, nem fogyaszt sokat, mert a tápomat nem akarom lecserélni. Nekem az Asus és a Giga OC tűnik a 2 legjobbnak.

csucsbicep igen láttam, de semmi infóm nincs róla, hogy milyen hosszú, mennyire hangos stb.

[ Szerkesztve ]

(#13572) csucsbicep válasza diegho (#13569) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

VTX3D 6870 van jó áron.

(#13573) Biga123 válasza Jim74 (#13566) üzenetére


Biga123
addikt

Én a Hawk ot választanám..

diegho: ezek a karik szerintem már mind szilárd elektolitos kondikkal vannak szerelve szal nem tudsz mellé lőni nekem a 3-éves giga alaplapomon is már azok vannak..a felpuposodó kondikat lassan lassan el lehet felejteni..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13574) diegho válasza Biga123 (#13573) üzenetére


diegho
nagyúr

No erről beszélek, ezért nem értettem a rossz kondis megjegyzést. A VTX3D 6870-ről van valakinek infója? Egyáltalán mi a VTX3D honlapjának a címe? :F

(#13575) Dark KillerX válasza diegho (#13574) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hivatalos honlap![link]

:R

[ Szerkesztve ]

(#13576) diegho válasza Dark KillerX (#13575) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi, a google még csak véletlen se dobta ki a vtx 3d beírására. Persze infó nuku a hosszáról, de képről nem néz ki nagyon hosszúnak, tippre olyan Sapphire méret lehet, már csak a hang a kérdés. Miért nincs Powercolor passzív 6850 itthon? Már biztos az lenne a gépemben egy 12cm-es ventivel megtámogatva.

[ Szerkesztve ]

(#13577) csucsbicep válasza diegho (#13576) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem tudom, hogy a 6870-esen is olyan hűtés van, mint a 6850-en. Utóbbi hűtése picit zajos, de nem vészes. Nem annyira jó, mint az asus directcu, giga windforce, msi cyclone hűtése, de ezért olcsóbb is.

(#13578) diegho válasza csucsbicep (#13577) üzenetére


diegho
nagyúr

2 képet látok az egyik ugyanolyan, mint a ref, a másik olyan mint a 6850-é.

(#13579) csucsbicep válasza diegho (#13578) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hát ez az, hogy valóban olyan, mint a 6850-é vagy a burkolat alatt más lapul. Bár nem hiszem, hogy más.

(#13580) coolpet


coolpet
senior tag

Hali!

Olyan kerdesem lenne, hogy vettem egy MSI 6870 Twin FroZR II 1GB kartyat, es a teljesitmenyet vissza akarom venni, hogy idleben minimalis fogyasztasa legyen.

A konfigom az alairasomban.

GPU-Z szerint a core clock 100Mhz, a mem-clock meg 150Mhz, tehat elvileg visszaveszi, de a feszultseggel is igyvan?

A gepen epu bekapcsolva 60W-ot fogyaszt, de VGA nelkul ez 32W volt. A kartya gyari speckoja pedig 18W-ot ir.

A gep 24/7-ben megy, es meg valaki megkerdezne miert vettem ilyen izmos kartyat, ha downclockolni akarom. Elore tervezek legalabb 5 evre... Most koltottem, majd 5 ev mulva legkozelebb.

(#13581) banánocska


banánocska
aktív tag

Hd 6850et akarok venni. Melyik a legjobb hütésü kártya ami még halk is?

(#13582) Tothgera30 válasza banánocska (#13581) üzenetére


Tothgera30
Ármester

TwinForz és WindForce, illetve a DirectCU.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13583) banánocska válasza Tothgera30 (#13582) üzenetére


banánocska
aktív tag

Köszönöm:)

(#13584) sklopp válasza coolpet (#13580) üzenetére


sklopp
őstag

Idle módban a feszt is visszaveszi, ellenőrizheted a Gpuz programmal.

(#13585) - = Zk = - válasza diegho (#13571) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értelek. mindenesetre meglepően sok az az értek. hm.

én Sapphire párti vagyok vga terén, tehát 6870/6970/5870-emet is onnan szeretném venni. max legvégső esetben veszek még egy 5770-et a másik mellé.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13586) Tothgera30 válasza - = Zk = - (#13585) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szeretnél :DDD . Vegyél, megveheted az enyémet :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13587) Fantomas80


Fantomas80
tag

Én is beléptem a klubba egy Gigabyte 6850OC-vel szerintem fajin csendes kártya. :C

Valaki tudna adni egy linket ehhez a MSi Ab-hez?
Idle be csak bios átírással lehet lentebb vinni az órajelet? 300 alá

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#13588) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Kérdésem lenne GA 6850 kártyákkal, néztem pár tesztet és azt irják hogy az OC verziónak nem szabványos a feszültségszabályózója és emiatt nem eleht tovább húzni, ellenben a sima verziót simán fel lehet húzni általában az OC órajele fölé.
Ha ez igy van akkor nem jobban megéri a simát venni?
Mi az amit ti ajánlanátok?

(#13589) - = Zk = - válasza Tothgera30 (#13586) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igeeeen, olvastam a hírdetésedet ;] gyári hűtője megvan? :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13590) diegho válasza Tothgera30 (#13586) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem extra hűtős lenne simán megvenném én is, bár ha jó áron adod... ;)

Ez azért kemény ár: 40k alatt új 6870 :Y

[ Szerkesztve ]

(#13591) - = Zk = - válasza diegho (#13590) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én megvárom, míg 40k alá esik bőven. mert ez a közel 500.- eltérés, nálam még mindíg a 40k-s érzés:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13592) lsc


lsc
nagyúr

Sapphire 6850 Vapor-X

Az élet kegyetlen .

(#13593) - = Zk = - válasza lsc (#13592) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csinos darab

(#13594) diegho
ahh, én 4-500ft-okon gazsulálok, szóval megtudlak érteni :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13594) diegho válasza - = Zk = - (#13591) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha nekem valaki azt mondaná most, hogy 40k-ért itt az új 6870 halk hűtéssel, akkor venném is, de ne 40k+ posta legyen, hanem 40k-ért a kezembe. Tudom 2000ft-on hülyeség tökölni, de ha már a 30k-s lélektani határt átléptem, akkor a 40-est nem fogom csakazértse!

(#13595) banánocska


banánocska
aktív tag

Amúgy ez a 6850/6870 körübelül olyan mint anno a 4850/4870?

(#13596) Malibutomi válasza diegho (#13594) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát ez megoldható ha elballagsz érte nem? :)

(#13597) Gery15 válasza banánocska (#13595) üzenetére


Gery15
addikt

Igen! Szvsz ugyanúgy eltalálta az AMD, mint anno a Radeon 4850/70-eseket.

HyperX

(#13598) diegho válasza Malibutomi (#13596) üzenetére


diegho
nagyúr

Pesten van 40k alatt és 460km-t nem akarok ballagni.

(#13599) Malibutomi válasza diegho (#13598) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

No igen az ballagáshoz kissé messze van :)
Sebaj már csak 1200Ft-ot kell várnod, és akkor kijön postával is :)

(#13600) diegho válasza Malibutomi (#13599) üzenetére


diegho
nagyúr

Türelmes vagyok, szóval várás van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.