Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Vigneau válasza aram01 (#13149) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam simán megy a 11.7. Nem volt vele bajom.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13152) aram01 válasza Vigneau (#13151) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi

paul91: nézd meg hogy a lapod támogatja e ezt a típust

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13153) paul91 válasza aram01 (#13152) üzenetére


paul91
csendes tag

ezeket mind most szeretném cserélni, lappal együtt :)

(#13154) aram01 válasza paul91 (#13153) üzenetére


aram01
nagyúr

attól még él ez a dolog :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13155) jockas válasza paul91 (#13150) üzenetére


jockas
senior tag

Intel Core prociknál mellőzd a Geil memóriákat! A Kingston HyperX-et ajánlom, az megy nálam is! ;)

(#13156) belinho válasza jockas (#13155) üzenetére


belinho
senior tag

Nincs veled semmi bajom, de nem látok összefüggést újra abban amit leírtál.
Mi baja van az INTEL procinak a Geil memóriájával?
Az alaplaphoz választjuk a memóriát, nem a processzorhoz.
Minden gyártó oldalán fenn van a memória támogatottsági lista az alaplapnál, nem a processzornál.

(#13157) Biga123 válasza belinho (#13156) üzenetére


Biga123
addikt

sztem a core i procikra gondolt mert ha jól tudom ott már a prociban van a memóriavezérlő..
C2D nél valóban az alaplap/chipset a lényeg..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13158) belinho válasza Biga123 (#13157) üzenetére


belinho
senior tag

Értem amit írsz, de az alaplapból állítassz mindent: Fesz, időzítés, xmp, stb
A Gigabyte oldalán az újabb lapoknál is ott van a memória kompatibilitási lista, nem véletlenül.
Rengeteg embernek van baja ezzel-azzal, pl miért fut 1333mhz-en az 1600-as ramom, meg hasonló, elég beleolvasni az ezzel foglalkozó topikokba.
Lehet akármilyen über procid, ha a lapod nem tud rendesen együtt dolgozni a memókkal, akkor úgyis szívás a vége.

(#13159) Biga123 válasza belinho (#13158) üzenetére


Biga123
addikt

ez is igaz.. igazából itt csak tapasztalatra lehet alapozni + persze a kompatibilitási listára .. amit meg persze a lapnál adnak meg..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13160) jockas válasza belinho (#13156) üzenetére


jockas
senior tag

Nekem sincs semmi bajom veled...na de! ;)
Az i prociknál integrált a memóriavezérlő, így kb. alaplap független az egész, viszont proci függő...
A vásárlásom előtt természetesen én is, mint a legtöbb pH fórumozó körülnéztem a fórumon és kérdezgettem.
Van pár dolog, amit mondtak nekem is, másnak is itt a fórumon:

- kérdezz csak utána a RAM topikban vagy olvass vissza...a Geil memóriákat nem ajánlják core i procik mellé, pont az integrált memóriavezérlő miatt
- a Kingston HyperX-re mondják, hogy az amolyan univerzális memória és az jó minden mellé

Szóval...az i prociktól kezdve NEM az alaplaphoz választjuk a memóriát, mert a memóriavezérlőnek SEMMI köze már az alaplaphoz, azon kívül, hogy fizikailag az alaplapon van a memória! Ha már kötekedni szeretnél, akkor olvass előbb utána 1-2 dolognak, hogy biztos legyél a dolgodban! Én már pár hónappal ezelőtt megtettem ezt, mielőtt megvettem a SB konfigomat és ezért mertem azt leírni, hogy a Geil nem ajánlott! Úgy látom, hogy te ezt nem tetted meg...ezért szerintem te inkább ne foglalj állást ebben, amíg nem olvastál róla!

(#13161) attamero81


attamero81
senior tag

Hello srácok!
Én egy gtx470-ről álltam át "egy" (később CF lesz) XFX6870-re a napokbban és az lenne a kérdésem,hogy az alábbi hűtés klaffol-e rá?Arctic Cooling Accelero Xtreme GTX pro.A hűtés meg van a kari még uton felém.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#13162) jozsi252 válasza attamero81 (#13161) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazából GTX260/275/285 -re tervezték, szóval nemvalószinű hogy ráfog menni a kártyádra.

Accelero XTREME Plus II ez viszont kompatibilis az új nvidia és ati kártyákkal, így a tieddel is. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13163) Vigneau válasza attamero81 (#13161) üzenetére


Vigneau
félisten

Engem meg az érdekelne, milyen érzéseket tapasztaltál az nv karihoz képest. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13164) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

A kollégának erre valaki?

Az ebben tapasztalt fórumtársak biztos tudják de szerintem ilyen nincs ezt vidd vissza ha még van rá garancia és adjanak egy másikat helyette.
Pláne Sapphire-nál életemben nem hallottam ilyen problémáról :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#13165) Biga123 válasza HartgeH3-2.8 (#13164) üzenetére


Biga123
addikt

(előtte egy GTX 260 volt, amúgy az is ugyanezt a hibát produkálta)

itt a lényeg.. ez nem vga probléma ott a configban van gebasz.. esetleg táp.. vagy bármi más..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13166) banderasz77 válasza HartgeH3-2.8 (#13164) üzenetére


banderasz77
addikt

Bizony-bizony, ez nem a VGA lesz..... :N

(#13167) HartgeH3-2.8 válasza Biga123 (#13165) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Valóban ott a pont! :K

Én meg szegény Sapphire-t kezdtem egyből gyanúsítani.Én kérek rá segítséget de nem olvasom el rendesen a problémás szitut :) Szép :DDD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#13168) attamero81 válasza Vigneau (#13163) üzenetére


attamero81
senior tag

Első sorban még semmit.Sajnálom az NV-t,mert komplett (alaplap,ház,videokari)Gigabyte cuccom volt ezzel viszont megbomlott a sor.Vannak dolgok amik(b)en az Nvidia jobb,de ugyanez igaz az ati-ra is.Elsődleges dolog a hang.Az Nvidia hangos,melegszik viszont hozza a várva várt szintett.Az ati csendesebb,halkabb viszont nyösztetni kell egy kis pluszért.Összeségében egy kategoria a két kari.Mivel alapból AMD beállítottságú vagyok ezért nem bánom a cserét.Későbbi teszteket majd feliratozom.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#13169) Turbolada II válasza Interceptor (#13103) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ugye minél melegebb van annál inkább vacakol a kép?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#13170) Biga123


Biga123
addikt

37°C idle temp az jó? :DDD :DDD

19 °C van a pincében.. lekötöztem.. :DD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13171) belinho válasza jockas (#13160) üzenetére


belinho
senior tag

Nem a topikhoz tartozik, tehát akit nem érdekel az csak eddig olvassa!

Nem fogok többet írni, mert nem akarok újra vitát.
Nincs szükségem arra, hogy utánnanézzek a topikokban, annyi jó szakértő van itt a ph-n, hogy csuhaj, tisztelet a kivételnek.
Én továbbra is az alaplaphoz fogom választani a memóriát, mert rohadtul nem mindegy milyen chipkészlethez milyen memóriát veszel, főleg ha szeretsz állítgatni, tuningolni.
Miért nem ajánlott a H67-es chipkészlet, mert szinte semmit nem tudsz állítani, lehet akármilyen procid, meg über memóriád alá, ha csak a rendszerórajelet tudod piszkálni, ezért kell először alaplapot választani.

A GEIL memóriákról én is hallottam, az IPON-nál ki is volt írva IPON szervíz team: i3,i5,i7,am3 procikkal nem kompatibilis a geil ram. Ilyet még le is mernek írni, ha szemét ember lennék írnék egy levelet taiwan-ra a GEIL-nek, asszem akkora kártérítési pert akasztanának az IPON-ra hitelrontás néven, hogy örökre lehúzhatnák a redőnyt.
Az a baj, hogy előfordulhat inkompatibilitás, de hogy a geil nem ajánlott mert rossz az már tényleg túlzás, ipon fórumba többen is írtak, hogy mégis működik am3-mal és i5-tel is, akkor hogy is van ez?
A topikok tele vannak szakértőkkel, te pont olyantól kaptál tanácsot, aki nem szereti a geil márkát, és azt mondja, hogy rossz. Így terjednek a városi legendák, ez hallotta ettől, az halotta attól, ha mindenki így tudja akkor biztos igaz.
A kedvedért megnéztem a GEIL weblapját, ott hivatalosan le van írva, hogy melyik memóriaszett melyik chipkészlettel van letesztelve, s melyik chipkészlettel hozható a legjobb teljesítmény. Gigabyte-nál többféle chipkészletnél is van GEIL ram, a támogatottsági listában.
Eltelt már elég idő a sandy megjelenése óta, tudod mekkora balhé lenne, ha tényleg nem lenne kompatibilis a GEIL ramokkal. Erről a hivatalos források is beszámolnának, mert nem kevés memóriát kéne visszavonni, főleg egy ilyen csak memóriagyártásra szakosodott taiwani óriásvállalat esetében, mint a GEIL.
Szóval erről ennyit, kicsit hosszúra sikeredett, de nem kötelező olvasmány.

(#13172) ledgeri válasza Biga123 (#13170) üzenetére


ledgeri
nagyúr

terhelve?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13173) Biga123 válasza ledgeri (#13172) üzenetére


Biga123
addikt

72 .. :D nyertem 4 fokot.. :DDD
33% os venti mellett

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13174) darkling


darkling
tag

Sziasztok!

Az MSI kártyákra tényleg csak 2 év gari van már? Néhány boltban 2 évet írnak, illetve mondtak, más helyen pedig 3 év van írva.

6870 Hawk-ot vennék (vagy 6950 TFIII/OC-t ha belefér), de ha csak 2 év a gari akkor lehet, h. Giga lesz.

D.

Why is a soap bubble round?

(#13175) jockas válasza belinho (#13171) üzenetére


jockas
senior tag

Nem megyek bele a részletekbe, de ha szerinted egy hozzáértő tanácsa csak hittérítés az már a te bajod! Te vegyél i procikhoz Geil ramot! Az a te dolgod!
Én meg továbbra sem fogom senkinek sem ajánlani a Geil ramot, amennyiben nem akar problémába ütközni...mivel te nem tudod miről van szó, ezért nem hinném, hogy bárki is a tudatlanságodnak hinne és kockáztatná a pénzét!

Én viszont nem vagyok sem zseni, sem pedig akkora egoista, hogy azt gondoljam csak én tudom jól és ezért elolvasom mások tapasztalatait, tudását és az alapján döntök és/vagy adok másnak tanácsot! Te pont olyan "szakember" vagy, amilyeneknek tartod azokat, akik veled ellentétben tényekre alapozzák a mondanivalójukat! Én pont olyantól kaptam tanácsot, aki alá is támasztotta tényekkel az ajánlását és a Geil ramoktól való távolságtartását, amíg te csak vagdalkozol olyanokkal, hogy "nem szereti a geil márkát" meg "hitelrontás"!

(#13176) Gabor970 válasza darkling (#13174) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem 3 év gari van a számlámon MSI Hawk 6870

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13177) LEON-T válasza darkling (#13174) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Szia.
Tavaly ev vegen volt egy idoszak, mikor az MSI 2 evre csokkentette a garit. De talan meg abban az evben visszatette 3-ra.

(#13178) HartgeH3-2.8 válasza jockas (#13175) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nem tudom miről van szó nem is olvasok vissza de pont úgy hiteles ha azt mondom:

Egyszer vettem Geil ramokat kezdésnek de soha többet :P

Value állítólag jobb féle de olyan van a Tesconál is :P

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#13179) Gery15 válasza jockas (#13175) üzenetére


Gery15
addikt

Csak beleszólok már én is...
Én se ajánlanám senkinek se a GEIL ramokat mivel anno barátom vett egy s775-ös konfigot ASUS lap mellé az alaplappal "kompatibilis" ramokat és nem mentek, elvitte szervizbe mire ott azt mondták, hogy inkompatibilisek egymással szóval már 775-nél is volt baj a GEIL ramokkal... (és ez csak röviden) :B

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#13180) jockas válasza HartgeH3-2.8 (#13178) üzenetére


jockas
senior tag

Nagyon nem akarok a ram kérdésben elmerülni ebben a topikban. :) Volt nekem nem is egy Geil KIT-em, Core 2-nél még nem is volt komoly gondom vele. De a memóriavezérlő prociba integrálása után a SB-nél már nem kevés problémáról olvastam és még nem is ajánlják Intel i proci mellé (leginkább Intel mellé nem).
Nem voltam elfogult, csak szakmai tanácsot adtam...a Geil-el nincs személyes problémám. :)

Gery15! Ebben viszont nem értek egyet! 2 db KIT-em volt Geil ramból 775-ben...más típusúak voltak, de mind a két KIT Geil. Sajnos volt olyan gondom, hogy együtt nem mentek Dualban 1066-on, csak 800-on, de úgy hiba nélkül. Lehet ez a Geil számlájára írható, de ez nem olyan súlyos probléma, mint amilyen gondok vannak mostanság a Geil DDR3-as ramokkal.

[ Szerkesztve ]

(#13181) apollo12


apollo12
veterán

heló szerintetek egy SAPPHIRE 6850 HD menyire lehetne fel tuningolni?

(#13182) jockas válasza apollo12 (#13181) üzenetére


jockas
senior tag

Annyira,mint a többi 6850-est! Az, hogy az mennyi....a maxot megtalálhatod a fórumon, egyébként meg változó ez is, mint minden tuning.

(#13183) lsc válasza Gery15 (#13179) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerencse hogy erről az abit ip35e /gyerek gépe/ és a volt giga ep35ds3 lapom sem tudott, jól el voltak/vannak a geilekkel. A mostani am2+ lapomban is gond nélkül mennek am3-as procival.

Az élet kegyetlen .

(#13184) Vigneau válasza Biga123 (#13173) üzenetére


Vigneau
félisten

Még a végén megfázol itt nekünk... :U

darkling:
Boltja válogatja, hogy 2 vagy 3 év.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13185) Gery15 válasza lsc (#13183) üzenetére


Gery15
addikt

Asus lapba nem ment, de nekem elég is volt annyi sz*pás nagyon sokat kínlódtunk vele mire arra jutottunk, hogy vissza gariba... és mái napig nem tudjuk, hogy miért nem mehetett pedig előtte 1 évig ment simán aztán rá jött ez...

HyperX

(#13186) Biga123 válasza Vigneau (#13184) üzenetére


Biga123
addikt

lehet fagyogatni fog a gépem annyira lehül :DDD
persze a 72 fok furmark-al volt .. :D
mondjuk amitől tartok hogy elég magas a páratartalom itt.. aztán lehet az nem tesz túl jót a gépnek.. :(

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13187) Vigneau válasza Biga123 (#13186) üzenetére


Vigneau
félisten

Ebben egyetértünk. Tesztnek jó volt az a környezet, de hosszútávon jobban teszed, ha visszatelepedsz az eredeti helyedre - mind a saját, mind a géped érdekében. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13188) Zohan


Zohan
senior tag

awe

Asus EAH6870/2DI2S/1GD5
Asus EAH6870 DC/2DI2S/1GD5

a kérdésem csaupán annyi lenne hogy a két VGA közt csak a hűtés különbözik?
teljesitményben ugyanaz?

csak mert a nagyobb doboz hűtés (ref) jobban tetszik és azt néztem ki vagyis abból 2dbot.. de ha nagyon gáz akkor inkább a másik..
jol hűtött cosmos s házba megy majd.

:R

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#13189) Vigneau válasza Zohan (#13188) üzenetére


Vigneau
félisten

Amennyire én tudom, nem csak a hűtés, de a PCB - és a VRM - is másabb. A referenciakarit (ha minden igaz) az Afterburner is támogatja, de a DirectCU verzióhoz már csak a SmartDoctor - és az ASUS GPU Tweak (bár ez még gyerekcipőben jár) - a jó, ha tuningról van szó.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13190) C4L1


C4L1
csendes tag

Melyik HD 6870et érdemes megvenni szerintetek?

Írok egy-két példát:

ASUS:
- ATi Radeon HD6870 1Gb (EAH6870/DC/2DI2S/1GD5) [link]

Gigabyte:
- ATi Radeon HD6870 1Gb (GV-R687D5-1GD-B) [link]
- ATi Radeon HD6870 1Gb (GV-R687OC-1GD) [link]

Sapphire:
- ATi Radeon HD6870 1Gb [link]
- ATi Radeon HD6870 1Gb Toxic [link]
- ATi Radeon HD6870 1Gb Vapor-X [link]

(#13191) Zohan válasza Vigneau (#13189) üzenetére


Zohan
senior tag

akkor a ref kari elméleti sikon lehet hogy jobb választás lenne?? tuning nem hiszem hogy lesz rajtuk sőt talán biztos nem...

(#13190) C4L1

asusnál a linken nem az van ami a leirásban

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#13192) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ha lehet akkor én is, bár...

nekem voltak Crucial Ballistix ramjaim, csak elkellett adni. iponban vettem Geil Value ramokat helyette. azóta hibátlanul megy a gép, és még a tuningot is bírják.:))
jah, igen. AM2+ vonalon mozgok. majd most fogok előkeríteni valahonnan egy X6 1090T-t, és megnézem, mire képes a "kis" AM2+ konfig.
röhögni fogok, ha mellé még egy 6870 is befér. kezet csókolok akkor annak, aki az "AM2+" -t ilyenre csinálta ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13193) GeneraL_XTX válasza C4L1 (#13190) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

szerintem ebből az Asus DirectCU-ja a jó választás.

Referencia hűtős karit én nem vennék, a gigabyte 3 ventis csodájában meg nem bíznék,mert saját tapasztalat alapján egy referencia gtx470-et se tud 100 fok alatt tartani, ebből következően nem lehet valami jól tervezett darab.

A nem referencia Sapphire-ok még jók lehetnek, igazából mindent az ár dönt el, de én mindenképp az Asus-t venném ha egy árban lennének.

[ Szerkesztve ]

(#13194) darkling válasza LEON-T (#13177) üzenetére


darkling
tag

Ezt a hírt végül én is megtaláltam, de olyan bolt oldalán is ahol 3 évet adnak. Marad a Hawk, valószínűleg innen.

Remélem lesz változás az X1950PRO-hoz képest :D

Why is a soap bubble round?

(#13195) attamero81 válasza GeneraL_XTX (#13193) üzenetére


attamero81
senior tag

Hello!
Nekem egy gigabyte gtx470 ref-es volt és igaz,hogy 70-80 fok közt volt,de amit írtál 100 foknál a kártya megáll,sőt 94 foknál tilt a bios.Abban viszont igazad van,hogy a ref-es megoldás egy nulla,de szerintem a windforce megoldás (3 ventis) azért hűti rendesen.Ha netán kevesli valaki a hűtést rá akkor venni kell egy arctic cooling accelero-t!Az biztos lehűti!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#13196) keke69 válasza darkling (#13194) üzenetére


keke69
őstag

Biztosan lesz valami brutál nagy teljesítmény csökkenésed,de én szóltam! :D :D :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#13197) Biga123 válasza C4L1 (#13190) üzenetére


Biga123
addikt

Giga 3 ventisre +1 szavazat valószinüleg az lesz a legolcsóbb és a leghalkabb is..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13198) jozsi252 válasza C4L1 (#13190) üzenetére


jozsi252
veterán

ATi Radeon HD6870 1Gb Vapor-X én őmellé tennék le a voksomat vagy a giga 3 ventise mellé.

iPhone 13 Pro Max

(#13199) polonic válasza jozsi252 (#13198) üzenetére


polonic
félisten

AMD Radeon. :)

(#13200) jozsi252 válasza polonic (#13199) üzenetére


jozsi252
veterán

Tudom csak ctrl c ctrl v -vel másoltam át hogy melyiket ajánlom az ő álltal leírt dolgokból.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.