Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Intruder2k5 válasza voronoi (#19400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azért javasolnám még a firmware cserét, ha csak valami miatt nem ragaszkodsz az OpenWrt-hez, hátha lehet javítani rajta valamit... Voltak akik amúgy is panaszkodtak az OpenWrt WiFi stabilitására. Végül is ezen már akkor nem ronthatsz tovább... :)

[ Szerkesztve ]

(#19402) qnadam válasza Intruder2k5 (#19397) üzenetére


qnadam
veterán

lj4-gyel nekem sem ment a leírás szerint, bár bevallom, logot nem néztem...

de inbkább vettem bele jetdirectet, a lelki egészségem megért kétezret :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19403) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby

[RELEASE] 097

- Add PPTP VPN client runtime and GUI
- Fix OpenVPN settings page when using username authentication
- Fix overidden mac address not being saved.
- Add configuration options for the WAN ICMP Rate limiting
- Total/Free NVRAM on overview page
- TOR: Integration and GUI
- New „Max” builtype for router with 8MB flash and w/o USB support
- Driver for CH341 USB-serial adapter available in extras
- Transmission: update to 2.60
- Add support for RT-N66 (ONLY) 64K nvram (Upgrading from a 32K nvram firmware will wipeout all your data.)

(#19404) voronoi válasza Intruder2k5 (#19401) üzenetére


voronoi
tag

Nem ismerek mas firmwaret es linuxon kivul mashoz nem ertek. :) Az eredeti gyari asus firm 5 percet nem volt a routeren eleteben. :)

(#19405) voronoi válasza Intruder2k5 (#19401) üzenetére


voronoi
tag

Haha ez vicces, beirtam googlebe, hogy weak signal asus stb.....hat ugy latom, ez nem csak az en problemam, most nekiallok par kommentet elolvasni. :)))

(#19406) Intruder2k5 válasza voronoi (#19404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az imént linkeltem egy más firmware-t, úgy hívják, hogy Tomato! Szintén Linux alapú, és ma jelent meg új verziója. Ha gondolod, próbáld meg ezt...

tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-097-Big-VPN.trx
(letöltés jobb klikkel)

A felrakáshoz segítség itt, ha kell...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=7.0

[ Szerkesztve ]

(#19407) vlevi válasza Intruder2k5 (#19397) üzenetére


vlevi
nagyúr

probaltam a bidirectionalt ki es bekapcsolva is. win alatt es a routeren is egyszerrre kapcsoltam ki es be, nem hasznalt :-(

(#19408) vlevi válasza vlevi (#19407) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most reggel úgy próbáltam, hogy kikapcsolva volt a nyomtató, rádugtam az USB-re, és úgy kapcsoltam be. Nem sikerült :( Bekapcsolt állapotban kihúztam, bedugtam az USB-be, akkorse :(

Ha a log mond neked valamit : [link]
kb a közepétől. 08:46-tól van a nyomtatási próbálkozás.

Nekem a "/dev/usb/lp0: No such file or directory, will try opening later" a furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#19409) vlevi


vlevi
nagyúr

Asszem leállok ezzel a print szerver témával, máshol is szívnak a Canon lbp2900 nyomtatóval.

itt is : [link]

meg itt is : [link]

Ebből azt szűröm le, hogy a Canon "megokosította" ezzel a CAPT bizbasszal, ezért a sima print szerverek nem fogják felismerni. Az emlegetett Axis 1650 print szerver pedig már nem létezik :(

[ Szerkesztve ]

(#19410) nuri


nuri
aktív tag

Hi all,

Tegnap egy villámnak köszönhetően búcsút inthettem a WAN portomnak (villog a led akkor is ha nincs bedugva semmi), hogy ne legyen sok ezer forintos javítás a következőt csináltam:

nvram set vlan0ports="1 2 3 5*"
nvram set vlan1ports="0 4 5"
nvram commit
reboot

Így az utolsó, 4-es számú port előlépett WAN-á.

Ez volt az eredeti beállítás:
vlan0ports=0 1 2 3 5*
vlan1ports=4 5

(#19411) Blackmate válasza Intruder2k5 (#19403) üzenetére


Blackmate
senior tag

tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-097-BTgui-VPN.trx < Ez feltehető 500gP-re?

Illetve hol találom a Shibby féle admin felületen a WLAN időszakos kikapcsolását? (Arra gondolok, hogy este 10 és reggel 6 között hétfőtől-péntekig ki szeretném kapcsolni a WiFi-t)

(#19412) -=Jam=- válasza Blackmate (#19411) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Feltehető.
A Wifi időszakos leállítására az "Access Restriction" menüpont alatt van lehetőség.

(#19413) Intruder2k5 válasza nuri (#19410) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Tomato? Csak mert, ott megoldható webes felületen is...

De jó volt így is! :)

(#19414) Intruder2k5 válasza Blackmate (#19411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha elfér a flash-ban, akkor igen! Most nem néztem meg... A másik kérdésre pedig megkaptad a választ! :)

(#19415) nuri válasza Intruder2k5 (#19413) üzenetére


nuri
aktív tag

Hi,

Tomato, de még 2010-es, abban nincs ilyesmi :)

(#19416) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Elszállt a hdd a tomato alatt. Kötöttem rá egy másikat, egyúttal frissítettem is a tomato-t 1.28 by shibby-re. Particionálást elvégeztem, kézzel mountoltam is, de nem menti el.
Kézzel beírtam többször az fstab-ba, de mindig kinullázódik a fájl és megint a /tmp/mnt-be mount-ol mindent.
Átnéztem pár oldalt és úgy látom, másnak is volt hasonló problémája, de nem találtam meg a megoldást.
Ezt írom az fstab-ba:
/dev/sda2 none swap sw 0 0
/dev/sda1 /opt ext3 rw,noatime 1 1
/dev/sda3 /opt/shared ext3 rw,noatime 1 1

Egyáltalán... hogyan tudom visszavarázsolni a rendszert az opt-ba??? :U olyan régen csináltam már, hogy teljesen elfelejtettem... már egy mc-t sem tudok telepíteni... :F

Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#19417) Intruder2k5 válasza Laca0 (#19416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ITT van szépen sorban minden! :)

(#19418) Laca0 válasza Intruder2k5 (#19417) üzenetére


Laca0
addikt

Áhh! Köszi! :DDD
Már teljesen elfelejtettem a jffs-t is... nem mentettem el a tartalmát, mielőtt kikapcsoltam az upgrade-hez... :U
De hát ilyen a jól felépített rendszer, hogy el lehet feledkezni róla, ő csak teszi a dolgát a háttérben! :D
Még egyszer köszi! Így már elboldogulok!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#19419) Intruder2k5 válasza Laca0 (#19418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sokat nem veszítettél, az fstab-ot újra lehet írni, esetleg a forgalom statisztikát buktád, gondolom más meg nem nagyon volt benne!

(#19420) Laca0 válasza Intruder2k5 (#19419) üzenetére


Laca0
addikt

Meg egy pár spéci port állítgatás, ami nem ment a webes felületről... :)
De nem gond, mert azokat már úgysem használtam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#19421) Intruder2k5 válasza Laca0 (#19420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra ott van a Port Forward menü, vagy ha manuálisan szimpatikusabb, akkor pedig az Administration -> Scripts -> Firewall

(#19422) Laca0


Laca0
addikt

Hmmm... minden mükszik... és még az optware-t nem is telepítettem..
Ezt a fw verziót tettem fel: tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR1-082V-BT-VPN
Ebben még a transmission is benne van! :C
FTP, Samba, DLNA, Torrent, mi kell ennél több!?!? :R
És mint a villám megy! Ez eddig a leggyorsabb fw!!! :DD

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#19423) Intruder2k5 válasza Laca0 (#19422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De miért pont azt? Van már 97 is...

tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-097-BT-VPN.trx

De mondjuk annyira nem számít, most már ne állja neki lecserélni! :)

[ Szerkesztve ]

(#19424) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok,

adott egy Asus WL 500GP V2 router, 2 éves vagy több, nem emlékszem, és villog a power led. Van hogy el is veszt minden beállítást magától.

- nincs mókolt firmware rajta
- most vettem egy új 5V 3A-es tápot hozzá vaterán és újból azt látom, hogy nem folyamatosan ég a power led, hanem villog

Keresztet vethetek rá?

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19425) -=Jam=- válasza EmThor (#19424) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Elsőre tápra gondoltam, de ha egy újjal is csinálja akkor ezt is lehet vetni.
Én még megpróbálnék a helyedben egy factory resetet, és ha az sem segít, akkor egy Tomato Firmware-t.

(#19426) Intruder2k5 válasza EmThor (#19424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ahogy "odaát" is leírtam, szerintem megsérült a firmware, akár a régi, rossz táp miatt is, és a router, mivel nem tud elindulni, automatikusan beáll recovery módba! Javaslom tegyél rá egy firmware-t... Segítséget ITT találsz hozzá!

(#19427) EmThor válasza Intruder2k5 (#19426) üzenetére


EmThor
addikt

Jam-nak es Neked is koszonom a segitseget, amint hazaerek megnezem!

Most speciel gyorsan villogott a power led es mukodott a dolog. De x ora vagy perc mulva lassabban villogott es se kep, se hang. Olyankor kihuztam, hatul megnyomta a gombot (reset vagy backup nem tudom mert van 2db) aztan egy darabig megint jo. Elosztot is csereltem, hatha azzal volt a gond, bar valoszinutlen. Eleg ertetlenul allok elotte.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19428) EmThor


EmThor
addikt

Felraktam 2-es helyett 3-as legújabb (2010-es) gyári FW-t, de itt valami nagyon nem kerek, egyszerűen elfelejti a router a beállításokat.

Egy darabig megjegyzi, a power led is folyamatosan világít, aztán egyszer csak, mondjuk 10 perc múlva elveszt minden beállítást, írhatom újra a PPPoe jelszót a nethez. Aztán megint jó, majd lassú villogásba vágja magát. Kihúzom, hátul megnyomom a gombokat (restore? reset?), visszadugom az áramba, belépek, jelszó megad, megint jó egy darabig...

Kábel hiba miatt ilyet nem csinálna. Megpróbálom ezt a tomato FW-t.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19429) Intruder2k5 válasza EmThor (#19428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg a Tomato-t, de a reset-et sem jól csinálod, mert azt áram alatt kell elvégezni!

Én javaslom Neked ezt a firmware-t feltenni!

tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-097-Big-VPN.trx

(jobb klikkel tudod letölteni)

Ha fent van, akkor feltétlenül első csináld meg ezt...

Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory -> OK

Bár ez benne van a leírásban is!

[ Szerkesztve ]

(#19430) EmThor válasza Intruder2k5 (#19429) üzenetére


EmThor
addikt

Köszönöm, de nem ment, mindent úgy csináltam, ahogy le vagyon írva. A baj, hogy nem érte el a végén a 192.168.1.1 címet....

Gyári FW-t visszaküzdöttem rá. Az a baj tudod, hogy most default gyári FW-el is egy idő után gyorsan villog a power led, mint mikor hard reset-et csinálsz. Nem olyan lassan mint recovery módban. Net még van ilyenkor, most is erről írok, hagyom reggelig, megnézem micsinál. Aztán jön mikor lereseteli magát, majd recovery-ben indul el...

Szerintem ennek sanyi. Van egy wireless nélküli router-em tartalékban, egy régebby zyxel, azzal el leszek 1-2 napig, amíg nem szerzek egy újat. :O

Köszönöm a segítséged, hálás vagyok érte! :R

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19431) vargalex válasza EmThor (#19430) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Érdemes lehet esetleg a routerben lévő kondikat is megnézni.

Alex

(#19432) EmThor válasza vargalex (#19431) üzenetére


EmThor
addikt

Szia,

az lehetséges! Egyelőre sikerült felküzdenem a Tomato FW-t, beállítottam a digi-hez a pppoe kapcsolatot, windows-al kijavítottam a kapcsolódást, most van megint net, router is tartja a beállításokat, és az nvram kiürítése után nem villog, nem megy át revovery-be magától.

Bár csinált olyat is, hogy szimplán, áram alatt resetelhette magát, mert ha éppen elérhető volt a 192.168.1.1, akkor mire beléptem, az 5 perccel korábban megadott beállítások nem voltak sehol.

De egyelőre 'fingers crossed', megy :)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19433) EmThor válasza EmThor (#19432) üzenetére


EmThor
addikt

Veszek újat, bocs a sok post-ért, megint átvágta magát recovery-be, de legalább a tomat megtartja a beírt jelszavakat, beállításokat...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19434) -=Jam=- válasza EmThor (#19433) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Jah egyébként a benne lévő kondikat megnézheted, mert párszáz forintért ki tudod cserélni ami felpúposodott, nem kell újat venni :)

(#19435) Intruder2k5 válasza -=Jam=- (#19434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#19436) -=Jam=- válasza Intruder2k5 (#19435) üzenetére


-=Jam=-
őstag

:U Nem baj, hátha még meg tudja azt is csinálni, aztán mehet a lecsóba a TP-LINK :D

(#19437) Intruder2k5 válasza -=Jam=- (#19436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk neki a 80/25-ös DIGI mellé mindenképpen jól jött egy Gbit-es router, arról már nem is beszélve, hogy ehhez a WL-500gP v2 procija is kevés lehetett, mert ekkora sebességet egész biztosan nem tud route-olni, az meg, hogy ez a Gbit-es router éppen TP-LINK lett, üröm az örömben! :)

(#19438) EmThor válasza -=Jam=- (#19436) üzenetére


EmThor
addikt

Kösz, de az asus-szal befejezetem. Bár a tp-link is a frászt hozta rám már egyszer a délután mikor a kezdő oldalát nem hozta fel, mire a modem és a router közti hálókábelt kicseréltem, azóta jó

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19439) Intruder2k5 válasza EmThor (#19438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem akarlak elkeseríteni, de ilyenekre készülj fel! A saját topikjában is elhangzott többször, hogy vannak "hülye dolgai" gyári fw-vel... Többek közt pont ez, az admin felület elérhetetlensége egy idő után!

[ Szerkesztve ]

(#19440) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

sziasztok!

tudnátok segíteni? gondban vagyok. tegnap még tökéletesen ment a rounter a shibby tomatoval, ma reggelre meg folyamatosan (lassan) villog a POWER led, semmit nem tudok vele kezdeni. (ami asszem azt jelenti, hogy firmware update failed - pedig nem csináltam vele semmit).

Intruder által leírt módszerrel restore módba tettem a cuccot, majd a lentebb linkelt shibbyvel flasheltem, kétszer, nem az asus toolal, hanem a másikkal.

lefut a flash, sikeresen. ekkor áramtalanítok, bekapcsolom....és újra a lassú villogás.

mit csináljak? mi lehet a gond?

(#19441) Intruder2k5 válasza gyilkos répa (#19440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Volt már táphibás a routered? Ha nem, akkor lehet most jött el az ideje...

Esetleg próbáld meg rá flashelni ezeket a trx file-okat is, majd utána megint a firmware-t! Sorrendben...

wl500g-clear-nvram.trx
wl500g-recover-nvram.trx
firmware

[ Szerkesztve ]

(#19442) gyilkos répa válasza Intruder2k5 (#19441) üzenetére


gyilkos répa
tag

ne keseríts el...olyan jól megvoltam ezzel a masinával, nem hiányzik, hogy újat kelljen vennem.

megpróbálom, utána visszajelzek. remélem, sikerül :(

(#19443) Intruder2k5 válasza gyilkos répa (#19442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Senki nem mondta, hogy újat kell vegyél... :)

A táp javítható 100Ft alatti összegből (negyedik hozzászólás), vagy vehetsz újat 1800-2000Ft körüli magyar valutáért! Ha ez sem segítenie, akkor a routerben lévő három kondit is cserélni kell, ami szintén legalább 250-300Ft-ba fáj... Ezek után megint van neki 2-5 éve!

[ Szerkesztve ]

(#19444) gyilkos répa válasza Intruder2k5 (#19443) üzenetére


gyilkos répa
tag

megprobaltam, nem megy.

az a gond, hogy amikor bekapcsolom, mar akkor folyamatosan lassan villog a power led, azaz hiába nyomom a restore-t, az onmagaban semmit nem csinal. közben a flash lefut, akkor elalszik a power led, majd újraindításkor ismét a lassú villogás.

nem lehet, hogy veletlenul megnyomtam az ez setup piros gombot, vagy valami?

a

(#19445) Intruder2k5 válasza gyilkos répa (#19444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, szerintem táphibás lesz!

Az ezsetup gombot megnyomhatod, nem tilos, az nem csinál ilyet! Mennyi idős a router? Volt már táphibás?

(#19446) gyilkos répa válasza gyilkos répa (#19444) üzenetére


gyilkos répa
tag

ja, és persze a 192.198.1.1ről visszajön a ping...

(#19447) gyilkos répa válasza Intruder2k5 (#19445) üzenetére


gyilkos répa
tag

á, már nagyon régi, szerintem van vagy 5-6 éves is. nem volt még táphibás.

néztem a belinkelt hozzászólást a javítással, de ilyen szinten én totális analfabéta vagyok :)

(#19448) Intruder2k5 válasza gyilkos répa (#19446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az visszajön recovery módban is!

(#19449) Intruder2k5 válasza gyilkos répa (#19447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre nem tudok sok mindent mondani sajnos! Esetleg keresel egy ismerőst, akinek volt már forrasztópáka a kezében, és elé teszed a linkelt hozzászólást meg két sört, hogy csinálja meg! Azt nem mondom, hogy vidd el szervizbe, mert azok úgyis annyit elkérnek érte, hogy annyit nem ér az egész router!

Vagy veszel egy új tápot, és reménykedsz, hogy a belső három kondi nem hibás! Egyébként az elég ritka, hogy meghal, a táp a gyakori eset...

[ Szerkesztve ]

(#19450) gyilkos répa válasza Intruder2k5 (#19448) üzenetére


gyilkos répa
tag

ajaj..tudsz esetleg javasolni valakit, aki megnézné/megcsinálná nekem? természetesen nem ingyen gondolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.