Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Mikulásbá válasza DVlad (#11050) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A géped honlapján a drivereknél és újra tenném a Gaming Centert is,hátha.

Vagy itt is megnézném,hátha : [link]

(#11052) KillHates válasza Mikulásbá (#11051) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a vicc az egészben, hogy nem vacakoltunk a letöltési oldallal, hanem a friss driver CD image-éről tettünk fel mindent.
Ennek ellenére nem jött össze tökéletesen :O :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11053) DVlad


DVlad
őstag

(#11054) KillHates válasza DVlad (#11053) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R :R TANÍTS MESTER!!! :R :R

Közben átolvastam! Fúj, ez igazán gusztustalan macera :(((
Pukkadjon meg az Asus, hogy nem képes ezt rendesen megoldani!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11055) DVlad válasza KillHates (#11054) üzenetére


DVlad
őstag

:D

(#11056) Jazz


Jazz
Topikgazda

Tudja valaki hogy lehet beállítani úgy a G751JY GPU ventijét, hogy soha ne kapcsoljon ki?

- Gyanítom hogy a régi is az állandó ki-be kapcsolgatástól állt be. Nem szeretném hogy az újjal is ez legyen. Ugye ha nincs használva a GPU és adaptívra van állítva a nvidia akkor simán leállítja mivel nincs terhelés.
- A noteBook fan control-t kihagynám mert nekem anomáliák vannak vele.
- nVidia vezérlőpult\energia gazdálkodási mód\adaptív helyett -> maximális teljesítményre való állítás megoldást jelenthet, mivel így desktop nézegetés közben is maxon teker a vidkari, de jobb lenne más megoldást találni.
- A windows energia gazdálkodás\hűtési házirend\aktív beállítás sajnos csak a procira vonatkozik.

Biztos van valami egyszerű registry vagy fan register értékbe való belenyúlási lehetőség/megoldás, vagy bármi más, egy egyszerű program, ami csak ezt csinálja...

Köszi!

free your mind

(#11057) KillHates


KillHates
nagyúr

HWinfo?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11058) Mikulásbá válasza Jazz (#11056) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

BIOS?

(#11059) Jazz válasza KillHates (#11057) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Igen a HWinfo-n csekkolom a működését. Ott szépen látni a tüskéket (anomália) fancontrol-al.
Beállítási lehetőségre gondolsz? Erre vonatkozót nem találtam benne.

(#11058) Mikulásbá:
Bios-ba nem lehet ezt beállítani.

free your mind

(#11060) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok,

Külső kijelzőre kötve a G771JW-t fehér-fekete futó vékeny csíkok jelennek meg időnként. Emellett változó időközönként kékhalál VIDEO_TDR_FAILURE nvldmkm.sys hibakóddal. Ez a két jelenség független egymástől. Utóbbi esetben illesztő hibára gyanakodom, de a futó csíkok alapján pedig hardveresre. Mit tanácsoltok? :F

(#11061) KillHates válasza Ralond (#11060) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Garanciális még?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11062) Ralond válasza KillHates (#11061) üzenetére


Ralond
tag

Sajnos már nem, 3 éves. :U

(#11063) Mikulásbá válasza KillHates (#11061) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy új ügyfél így év elején. :U

(#11064) KillHates válasza Ralond (#11062) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak külső kijelzőn csinálja a csíkozást vagy a belső LCD-n is?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11065) KillHates válasza Mikulásbá (#11063) üzenetére


KillHates
nagyúr

Remélem meg tudjuk oldani "távgyógyítással" is :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11066) Ralond válasza KillHates (#11064) üzenetére


Ralond
tag

Amióta csinálja azóta csak külső kijelzőn van használva, tehát a gép kijelzőjét egyáltalán nem használom. Előtte nem csinált ilyen, akkor sem amikor mindkettőt használtam egyszerre.

(#11067) KillHates válasza Ralond (#11066) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbáld meg a belső kijelzőjén mondjuk az Unigine Superposition benchmark-ot megfuttatni.
Az mutat GPU hőfokot és frekvenciákat és össze tudod hasonlítani a gyári értékekkel.
Látod, ha esetleg rossz a hűtés vagy power trottling-ot csinál (ilyenkor nem magas a hőmérséklet, de az órajelek ennek ellenére visszaesnek)
Ha nem volt sohasem szétszedve kitakarítva, akkor rá fér egy pucolás, pasztázás már a gépre!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11068) Ralond válasza KillHates (#11067) üzenetére


Ralond
tag

Köszönöm. :R Kipróbáltam amit írtál, semmi szemberűnő nem történt. GPU hőfok max 82°C volt, hirtelen teljesítményesés sem volt. Kb. 1 éve volt pasztázva utoljára.

Kipróbáltam még az AIDA64 stress test módját. Futott szépen az is, terhelés alatt semmi hiba. Egy idő után 5-10% CPU throttling volt, ez nem tudom mennyire megszokott. :F

Annyit tennék hozzá hogy ez a csíkozás és kékhalál eddig mindig szinte nulla terheléssel jött elő. Például böngészés, amikor egy Chrome volt megnyitva egyedül.

(#11069) KillHates válasza Ralond (#11068) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor cseréld meg a két memória modult a gépben!
Ne felejtsd el előtte az akkut lehúzni! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11070) Jazz


Jazz
Topikgazda

Egyszerre több billentyű lenyomásának növelését a hardware korlátozza? Jelnleg egyszerre max. 4-et enged a win10/G751JY. Ezt hol lehet bővíteni, vagy hogy?

free your mind

(#11071) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Valaki csinált már bios unlockot a G751 gépén? Valamiért nekem nem engedi felülirni az eredeti gyárit, mert a méretével van probléma. Pedig látom, hogy rengeted beállítási lehetőség van, csak a CPU-ra kb 30 rejtett beállítás jönne elő. De nem tudom sajnos flashelni a mérethiba miatt.

(#11072) KillHates válasza zsolti_20 (#11071) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mekkora a file amit be akarsz irni?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11073) zsolti_20 válasza KillHates (#11072) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Linkelek egy képet neked, ahol nem látszik eltérés a méretében, mégis problémát ír rá.

unlockolt bios méret

(#11074) KillHates válasza zsolti_20 (#11073) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dump lenne jó, akkor azt be lehetne karcolni eprom íróval...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11075) zsolti_20 válasza KillHates (#11074) üzenetére


zsolti_20
senior tag

mi az a dump? :C

(#11076) KillHates válasza zsolti_20 (#11075) üzenetére


KillHates
nagyúr

A teljes BIOS tartalom binárisan.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11077) zsolti_20 válasza KillHates (#11076) üzenetére


zsolti_20
senior tag

HxD-vel kinyerhető ez? Vagy valami más programmal?
Ha ez segít erről a biosrol van szó.

BIOS
Version 211
2015/12/022.29 MBytes
BIOS 211
To fix system hanging issue (code 0x72)

(#11078) KillHates válasza zsolti_20 (#11077) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem azért nem tudod a nyitott bios-al "frissíteni" meglévőt, mert más a cheksum.
Én próbáltam találni olyan programot ami általánosságban jó, de a legtöbb gyártónál csak a csavarhúzó-forrasztópáka-epromíró szentháromság működik csak megbízhatóan.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11079) zsolti_20 válasza KillHates (#11078) üzenetére


zsolti_20
senior tag

nincs erre valami jól kitalált eszköz, amivel elrontott biost is könnyen helyre lehet állítani?

(#11080) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Meglett a probléma forrása. Volt egy plussz sornyi fölösleges dolog amit az egyik program írt bele.

Előszedtem újra az eredeti biost, feloldottam benne minden letiltott dolgot, de valamiért a WinFlash-el nem tudom újrafalshelni a BIOS-t. Azt írja hogy "Érvénytelen BIOS fáj."

Sikerült kicseleznem már a dátum hibát, így akár régebbi BIOS-t is újra tudok flashelni, de ezt nem tudom hová tenni, miért ír ÉRvénytelen BIOS-fájlt. :F

(#11081) Jazz


Jazz
Topikgazda

Szetero keverő (vonal bemenet) -el kapcsolatban van valakinek negatív tapasztalat?

Jack bedugásakor lenémítja a hangszórót, nem szól, kihúzáskor gerjed, pulzál baromi hangosan a hangszóró.
Ha a jel forrását lenémítom, ugyan úgy hangerőt jelez "zöld csík" mint amikor nincs lenémítva.

Próbáltam több driverrel is, ugyan ez.

free your mind

(#11082) KillHates válasza Jazz (#11081) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha meg tudod oldani, akkor próbáld meg egy Linux disztrivel. Rufus-al viszonylag egyszerű egy boot-olható rendszer pendrive-ot csinálni. Amilyenek mostanság a Winfos frissítések, nem lepne meg, ha valami WDM illesztő hiba lenne...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11083) Jazz válasza KillHates (#11082) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Köszi. Van kali linux live-om usb-n, arról kipróbálom. Nagyon remélem hogy nem hardware hiba.

free your mind

(#11084) KillHates válasza Jazz (#11083) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hinném, a G751-ben még nem találkoztam ilyen problémával. Olyan szokott lenni, hogy "kattog" a hangkártya; ilyenkor az energia gazdálkodás kapcsolgatja ki-be, de ez orvosolható egy EC frissítéssel.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11085) zsolti_20 válasza KillHates (#11084) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Mit jelent az hogy EC?

(#11086) KillHates válasza zsolti_20 (#11085) üzenetére


KillHates
nagyúr

Embedded Controller azaz beágyazott vezérlő. Ez a chip (illetve a benne futó szoftver) felelős a gép alapszintű működéséért; akku töltés, indítási protokoll lefuttatása, BIOS betöltése, perifériák vezérlése. És ha ebben a kis mini-számítógépben minden rendben lefut, akkor tud indulni az operációs rendszered.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11087) Digidroid válasza KillHates (#11086) üzenetére


Digidroid
tag

Szia!
Nálam bizonyos esetekben pl. programok indításánál szokott kattanni egyet a hangszóró :( A G751JY-hez elérhető utolsó 211-es bios van fent, ha jól tájékozódtam ez tartalmazza az ec-t.
Van egyéb lehetőség Embedded Controller frissítésére?

(#11088) KillHates válasza Digidroid (#11087) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Az természetes, iylenkor kapcsolja be a hang perifériát a gép. Ki lehet gyomlálni az eszközkezelőben ezt, de felesleges, csak forrósodik indokolatlanul a végfok.

Igen lehet frissíteni külön eprom íróval, de ha a BIOS nem megfelelő hozzá, akkor nem indul a gép, vagy 4-5-ik próbálkozásra indul csak el mert addigra "magához" frissíti a BIOS.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11089) zsolti_20 válasza KillHates (#11088) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ha pedig teljesen rossz BIOS-t sikerült írni a chip-be akkro EBAY-ról lehet rendelni pár ezer ft-ért újat ami már tartalmazza a megfelelő BIOS-t.

De ehhez uyge szétkell kapni a laptopot, leforrasztani a régi bios chippet és forraszani az újat. Szóval menthető a dolog pár ezer ft-ból.

(#11090) KillHates válasza zsolti_20 (#11089) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az sem gond, amíg nem megy tönkre a flash addig akárhányszor újra tudom írni..
De a gép szerelést nem lehet megúszni :N

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11091) Digidroid válasza KillHates (#11088) üzenetére


Digidroid
tag

Hát ez szomorú, mert elég zavaró.. :( A fejhalhatóban viszont nem hallható pattanás, de a hangszóró akkor is szokott pattanni, ha rá van dugva a füles. Egy darabig kísérleteztem az összefoglalóba, illetve itt a fórumon közzétett driverekkel. Igazából csak az segített ha leszedtem a realtek drivert, és a windows alap hang drivert használtam, ilyenkor a pattanás megszűnt..

(#11092) Jazz válasza Digidroid (#11091) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Win alatt alap driverrel tényleg nincs pattanás, de csak az alsó hangszórót használja.

(#11082) KillHates:
Linux Live-ra beléptem, hát mennyivel intelligensebb rendszer! Kapásból felismerte a quadro hangrendszert, lehetett váltogatni hogy csak a mélynyomó vagy 4.0 Surround, mindenféle driver nélkül.
Utóbbit választva olyan jól szólt, mint a realtek hang vacak win alatt EQ manipulálás után. És pattogás sincs.

Kiakartam próbálni a vonal bemenetet, de biz. okból először csak egy fülest dugtam be, és lásd, elkezdett vonal kimenetként funkcionálni, és a szólt a füles. :Y Ez hogy? Ellenben a rendes fülhallgató kimenetre rádugva nem jött hang.

Tehát Linux alatt vonal bemenetre füles dugva:
- érthetetlen módon szól a fülhallgató mintha egy vonal kimenet lenne
- nincs zaj se gerjedés
- ellenben a gép fülhallgató (vonal) kimenetére dugva nem reagál

Ha win alatt dugok fülest a vonal bemenetre:
- akkor is van hang, de gerjedt, oda-vissza csatolt baromi erős visszhang-zaj
- ez is csak akkor, ha a win beállítások hang alatt: Szetero keverő\Hangok\Felvétel\Figyelés\Az eszköz figyelése -> be van pipálva.
- a gerjedés megmarad mindaddig míg ez be van pipálva
- ha bedugom a fülest a rendes fülhallgató kimenetre a gerjedés ott is szól
- ha kihúzom szól a hangszórókon is

:F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11093) KillHates válasza Jazz (#11092) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tehát akkor Linux alatt sem frankó, de ott legalább működik?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11094) Jazz válasza KillHates (#11093) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ott nincs ez a hurok-visszhang-zaj, de érted, a line-in line-out-ként funkcionál (szól a füles ha betugom a line-in-be). :F :F :F Ezt hogy?? (Ellenben a phone/line-out nem szól Linux alatt). De hogy az istenben tud egy vonal bemenet vonal kimenetként funkcionálni???

Azt, hogy a line-in-be jelet küldök be, és hogy visszatudom-e keverni a hangszórókra vagy a line-out/phone kimenetre (ez lenne a lényege a "sztereo keverőnek", még nem tudtam kipróbálni, de délután már lesz adat erről is.

free your mind

(#11095) solyom76


solyom76
senior tag

ÜDV .Hello mindenki..
ezerkilencszáznagyonrégen még a g75 idején sokat lógtam itt.
Jelenleg adott egy g751 jy .. töltés vezérlő chip halott benne,erre csak az alaplap csere nyújt megoldást,vagy van itt valaki aki tudja javítani..
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#11096) KillHates válasza solyom76 (#11095) üzenetére


KillHates
nagyúr

Javítható, csak egy örökkévalóság mire megjön Kínából és akkut is kell cserélni hozzá, mert az rúgta szét.
Nem olcsó történed, de legalább drága :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11097) solyom76 válasza KillHates (#11096) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszi mennyi lenne az annyi?
Mindent beleszámolva.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#11098) KillHates válasza solyom76 (#11097) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akku van 20-40-ig ezt rád bízom, a töltésvezérlő cseréjének a díja 22-24k plusz a chip ami olyan 8k körül van a TME-ben, de Kínából olcsóbb, csak az kétséges, hogy jó is lesz :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11099) solyom76 válasza KillHates (#11098) üzenetére


solyom76
senior tag

Nem is vészes..
Vissza térünk erre..
Viszont az aksira meg azt mondták,hogy hibátlan...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#11100) Draken válasza KillHates (#11098) üzenetére


Draken
őstag

Nálam még rosszabb lett a helyzet, most már nem csak piros ledes, hanem töltő csatlakozása nélkül be se kapcsol! Csak az aksi a rossz, vagy a vezérlő is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.