Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

ASSASIN'S CREED ORIGINS

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) latka7311


latka7311
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, amire segítséget szeretnék Tőletek. Játszom a játékkal és jelenleg ultra beállításon 40 fps-em van. Visszaveszem a grafikai beállításokat kettővel mondjuk mediumra és akkor is 40 fps van. Mi lehet a probléma? Nvidia GTX 1060 6 GB-os videokártya van a laptopban. Mit kellene állítanom? Köszönöm előre is a segítséget.

Latka73

(#902) dergander válasza latka7311 (#901) üzenetére


dergander
addikt

Semmit , ennyi az ennyi. Nagyon CPU igényes lett a játék,nem a VGA-val van baj hanem szerintem gyenge a CPU-d.

(#903) latka7311 válasza dergander (#902) üzenetére


latka7311
csendes tag

I7 7700 HQ

(#904) VTom válasza dergander (#899) üzenetére


VTom
veterán

Van valami változás vele? Nekem is most tölti, remélem nem lesz vele rosszabb :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#905) VTom válasza banana_joe (#895) üzenetére


VTom
veterán

Januárban fog jönni új terület, addig csak skinek jönnek. Ha visszalapozol a topikban, akkor találsz róla linket.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#906) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Felrakta a patchet, de ma már csak egyszer engedte megcsinálni a Trial of God's-t :F
Másnak is?
Illetve most látom, hogy valami layer probléma lesz, teljesen máshol mutatja most a kihívást, és mozog a térképen, ahogy mozgatom a térképet :Y
Mintha csak a Divisionben lennék, nincs olyan patch amit el ne rontanának :C

Egyébként nem veszek észre FPS növekedést...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#907) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Srácok!

Nem tudjátok véletlenül,hogy elkezdte már esetleg valaki a játék fordítását???

Keresni kellene valami megbízható fordító teamet aki lefordítaná a tél folyamán.

Akár donációként.

Én a magam részéről 50.000ft-ot felajánlanék annak aki elkészíti a játék fordítását.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#908) Đusty


Đusty
addikt

Mit csináltak ezzel a játékkal? Ugyanolyan beállításokkal akad, laggol az egész, eddig ilyen gondom nem volt.

@PeTeR_33

Bátor ajánlat. Nem lenne rossz ha lefordítanák de csak ez miatt kétlem, hogy újrajátszanám úgy meg már mindegy.

(#909) 3L1T3 válasza Đusty (#908) üzenetére


3L1T3
addikt

Semmit. Ugyan olyan szar, vagy még szarabb. (i7 7700K + GTX 1080Ti)

Engem csak az idegesít, hogy kiadtam érte 20.000 Ft-ot (steam).

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#910) Đusty válasza 3L1T3 (#909) üzenetére


Đusty
addikt

Én is azt mondom, hogy sokkal rosszabb, ezért kár volt.

[ Szerkesztve ]

(#911) Golden9 válasza PeTeR_33 (#907) üzenetére


Golden9
addikt

Sziasztok!
Szia PeTeR_33!

A GTA5-öt nem fordíttatnád le nekem karácsonyra? :K Vagy nem fogadnál örökbe? :K :U

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#912) k-adi válasza PeTeR_33 (#907) üzenetére


k-adi
nagyúr

A duplájáért megcsinálom neked teljesen, csak küldd át az angol szöveges nyelvfájlokat :K

(#913) syIex válasza PeTeR_33 (#907) üzenetére


syIex
veterán

Hát esetleg egy lapra ki lehet írni a szövegeket, de mindezt játékba beilleszteni...:U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#914) k-adi


k-adi
nagyúr

A UPLAY storeban 17%os akcio van az Originsre... még 4napig

(#915) 3L1T3 válasza k-adi (#914) üzenetére


3L1T3
addikt

Az oké, de nem akarják előtte gatyába rázni a játékot, hogy 100%-ban élvezhető legyen és ne legyen tele mikro laggal? :) :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#916) hdekakas


hdekakas
senior tag

Sziasztok!
Ma vettem meg a játékot.
Az Options-ban ha változtatok a refresh rate-en, apply, utána kirak a játékból. Fekete képernyő és semmi, újra el kell indítanom.
Így nem tudok csak 30-as refresh rate-tel játszani! :W :W
Mi lehet a hiba?!
Így nem ér semmit az egész, hozzá se kezdek 30-cal. :(
De bármit is állítok, utána kilép, és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#917) Anonymus23 válasza hdekakas (#916) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem lehet, hogy borderlessre vagy ablakosra állítottad?
Nekem is csak teljes képernyőn engedi 144Hz-en futni, egyébként átállítja magát 30 vagy 60-ra.

;) - The Power of the Light Side

(#918) hdekakas válasza Anonymus23 (#917) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem. Azon sem tudok változtatni. Ha átállítok bármit, és le apply-ozom, akkor kilép a program, és ennyi volt a történet.

(#919) hdekakas


hdekakas
senior tag

Elindult.
De...
Miért csak az egyik kártyám megy?! Nincs SLI támogatás?
Nem tán? Egy ilyen nagy grafikájú, erőforrás igényes játék egy hónappal a megjelenés után ilyen félkész?

(#920) dergander válasza 3L1T3 (#915) üzenetére


dergander
addikt

Nálam nincs mikrolagg eddig se volt most sincs.

Szerintem, ez user error lesz. Az tény hogy nálam 1080as kártyámon városba 45fpsre is lemegy. Érdemes lekorlátozni az fpst 60ra a konzolport miatt

(#921) gjoe


gjoe
őstag

xbox-ra nem tudom mikor kapott frissítést, de tegnap készer úgy lefagyott, hogy a boxot kellett kikapcsolni.

(#922) 3L1T3 válasza dergander (#920) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem hiszem hogy user error lenne csak azert mert en erzekenyebb vagyok a mikro laggra. Varosban droppolgat 58-60 kozott amive nem lenne bajom. Itt a pillanatra valo megakadassal van a bajom.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#923) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Aki már végigtolta, és fel is fejlesztette Bayeket fullra, annak beadta az alábbi achikat?
Nincs határ
+
Büszke egyiptomi harcos

Tegnap fel lett fejlesztve az utolsó is, a mester fokozatokból is minimum 1 megvan mindegyiknél, de mégsem adja be egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#924) Mr Chapel válasza 3L1T3 (#897) üzenetére


Mr Chapel
tag

Teljesítménynövekedést nem érdemes várni a patchtől. Sőt hozzáteszem hogy nekem eddig semmi gondom nem volt Alexandriában, na most lagolgat... legalább tudom miről beszél sok ember. Igaz én a biztonság kedvvéért lockoltam 45re az fpst a droppok meg akadások végett, eddig ez be is vált. A haj/szakáll elővarázsolásával is kínlódtam egyet. Alapból azt írja shift+z meg ctrl+z. De nálam nem akart működni. Úgy vettem észre hogy első alkalommal az egész featuret be kell kapcsolni úgy hogy nyomvatartod a shift+ctrl kombót, és így nyomod meg a Z-t. Utána már lehet váltogatni. Lehet le volt ez írva hogy így kell, nem tudom. Am én tökre örülnék hogy ha lehetne váltogatni a patchek között hogy melyiket akarod használni, mert az ilyen gányolásokból köszi de nem kérek, nem kéne ráerőltetni az emberekre. Így lockolva 45re nálam a proci használat Alexandriában 80-90között volt eddig. Patch után ez inkább 90-100között van. Még jó hogy jobban görcsöl. Köszönjük az ilyen "javításokat" :/
Csak hogy egy jó hírrel is szolgáljak a hangproblémám legalább megoldódott. Igaz ez nem a játék érdeme mert vettem egy sound blaster z-t. Na most úgy szól minden ahogy kell, mélynyomó is működik stb. :)

(#925) VincentVG válasza Mr Chapel (#924) üzenetére


VincentVG
aktív tag

Koszi a patch infot. (gondolom PC) asszem varok akkor meg vele.
Vegre sikerult beloni jora (nalam) a jatekot.. nem szeretnem elrontani.

(#926) Anonymus23 válasza VincentVG (#925) üzenetére


Anonymus23
veterán

Engedi úgy elindítani, hogy nem töltöd le a patchet?

;) - The Power of the Light Side

(#927) VincentVG válasza Anonymus23 (#926) üzenetére


VincentVG
aktív tag

mostanaban offline vagyok :)

(#928) Siszibatya válasza hdekakas (#919) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia ! :)

Sajnos nincs neki sli támogatás egyenlőre. Panaszkodnak is rá. :( Erre várnak sokan akinek van sli , hogy legyen már valami .

Egyébként egy rövid google keresés: assassins creed sli profil szó alatt rá lehetett találni könnyen mi az aktuális helyzet .

[link]

Manapság az sli-nek nem sok értelme van már. Legtöbb esetben sajnos rosszul skálázódik és a játék optimalizálása is rosssz és/ vagy sli profil is. Nvidia surround-nál ha több monitort használsz ott még talán.

1db 1080ti vel jársz a legjobban szerintem .

Üdv.: Tamás

(#929) dergander válasza Siszibatya (#928) üzenetére


dergander
addikt

sose volt kifizetődő az SLI , valamint a programozni rá még nagyobb költségvetés a cégeknek. Sokan ezért nem is foglalkoznak vele.
Ne feledjük először minden játék konzolra fejlesztik majd később killódnak kicsit vele hogy PC-n is legyen,ha még SLI is kéne akkor lehet a PCre még később jelenne meg. Igazad van 1 db jó erős kártya kell,amin sajna ugyan 4Kba nem tökéletes a játék,de a kozol FPS megvan vele.

[ Szerkesztve ]

(#930) k-adi válasza dergander (#929) üzenetére


k-adi
nagyúr

Így van sajnos.
Manapság már ott tartunk hogy a PC piac a kicsi, a másodlagos ami röhej de..ez van. A PC-s fejlesztés, pc-s port ezért rosszabb minőségű sajnos, ugyanis sokszor kiszervezik más csapatnak.. számtalan példa van erre sajnos. Szóval az SLI támogatás már csak a púpnak a púpja kb. pedig maga a technologia király lenne de így.... inkább 1 erős kártya

(#931) hdekakas válasza Siszibatya (#928) üzenetére


hdekakas
senior tag

Hát azért kell a SLI, mert sajnos egyetlen egy csúcs vga kártya sem képes önmagában 4K felbontáshoz kompromisszumok nélkül.
Nekem 2 db 980Ti van. Minden játéknál eddig bőven jobb vagyok, mint egy db 1080Ti-al.
Kivéve ugye ez, mert itt esélye sincs a SLI-nek, mert meg sem mozdul a másik kártya. :DDD
(Proci is hozzá i7 7700K 4.800 Mhz-en.)
Azért nehogy már egy 800ezres géppel ne lehessen stabil 60 fps-sel játszani! :W
Amúgy azt vettem észre, hogy bármit állítgatok a grafika minőségén, semmit se változik az fps. ;] :C
Very low és Very high esetében is ugyanannyi fps-em van! :Y
Egyedül ami brutálisan befolyásolja, az a resolution modifier! Az csak 60%-on van, hogy meglegyen a stabil 60 fps 4K felbontással minden maximumon, 110 FOV-on.
(Persze ha mind a két kártyám menne, itt sem lenne szükség semmi kompromisszumra. :F )

(#932) 3L1T3 válasza k-adi (#930) üzenetére


3L1T3
addikt

Sajnos, pedig bőven van még mindig potenciál ebben a piacban.

Rendelkezem mind a 2 "prémium" konzollal. Ettől függetlenül a PC-m is nagyon szeretem!

Lásd. PlayerUnknown's Battlegrounds, egy időben 2.5 millió játékos, túl van a 10 millió eladott darabszámon is a játék. Ilyen számokkal nem sok konzolos játék rendelkezik.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#933) hdekakas


hdekakas
senior tag

Ti se tudtok belépni Uplay-be? :F
Két gépen is próbálom.
A szolgáltatás jelenleg nem elérhető...
Ha Offline játszok, utána ha elindul az Uplay, nem fog bekavarni a mentés, és onnan felülírni azzal ahonnan legutóbb online játszottam?

(#934) Siszibatya válasza hdekakas (#931) üzenetére


Siszibatya
tag

Sziasztok ! :)

Egyet értek az előttem szólókkal az sli-témával kapcsolatban. Konzol portok manapság ilyenek . Persze van ami simán pc-re jön és optimalizálatlan és tele van bugokkal stb. Sajnos ez ilyen, bármilyen drága gép dolgozik alatta , akkor is rosszul fog futni .

4k gamingre full ultra beállításokkal , szürőkkel stb. édes kevés a 1080ti . Tippre kellhet még 2-3 generáció is de lehet az még több is. Legjobb az lenne , ha a következő generációval már ez bekövetkezne. 144Hz és az feletti monitorok ugyonekkora fps-el fussanak, mint amennyit az adott monitor bír arra még tuti várni kell szerintem 2-3 generációt. Ezt fps drop nélkül értem pl. Fixen tudja taratani a 140fps-t
Mindig is a minimum fps érték számított és nem az átlag és a max , legalábbis az én véleményem szerint.

Én sajnos még nem tudtam játszani ezzel a résszel , de belenéztem pár videóba és nagyon tetszik.

Az a része már kevésbé , hogy ilyen gondok vannak vele, mint fps droppok bárhogyan állítom . Ezt elszabták nem kicsit ! :D :((

Azokat a videókat, amiket én néztem fullHd-n és 2560x1440 még megoldható , hogy elfogadhatóan fusson.
Részemről FullHD fogom játszani és a G-sync miatt nemhinném , hogy lessz bármi gondom . Addigra persze lehet már lessz hozzá patch ami optimalizál és kijavítja a fenti hibákat.
Nálam nem mindent jelent a grafika a játékoknál de fontos része ,azomban kell egy jó lebilincselő sztori ,amibe bele tudom élni magam . Enélkül lehet akármilyen csili-vili , akkor sem fog lekötni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Tamás

(#935) dergander válasza hdekakas (#931) üzenetére


dergander
addikt

Mondjuk épp 2 db 980ti sem elég 4Kra van ahol jó de van ahol nem. Szerintem nagyon feleseleges 4kba játszani, mert többet vesztel a sebességből mintsem nyerj vele képminőséget. A 4K manapság már csak killódás, ennek oka a fejlesztők mert lehetne optimalizálni csak épp ahogy írták a pc-s tábor töredéke a konzolénak. QHD az aranyközépút és azzal még 1 kártya is játszható. Nekem 3440x1440 van 1080ra ACbe játszható még a gsync miatt,de a 45 fps se a legjobb.

(#936) Źşë' válasza dergander (#935) üzenetére


Źşë'
addikt

m2es ssdről játszod am a játékot, vagy az rendszernek is használod? megéri rendszernek egy 250gigásat venni hasonló típusból?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#937) dergander válasza Źşë' (#936) üzenetére


dergander
addikt

Nekem M2-n van a játék,elfér bőven. 512-es. Windows + pár gamma. Nekem még így is akad 200 giga szabad helyem,pedig BF1től kezdve,evil within 2 AC:O meg 1-2 hasonló. Szerintem érdemes M2-t venni,és arra telepíteni hogy megszünjön az esetleges HDD limit miatt kialakuló LAGok a játékba,

(#938) Anonymus23 válasza dergander (#937) üzenetére


Anonymus23
veterán

Normál SATA SSD is bőven elég a játékokhoz, nem lesz gyorsabb PCIe x4 SSD vel sem.

;) - The Power of the Light Side

(#939) dergander válasza Anonymus23 (#938) üzenetére


dergander
addikt

A HDD-vel is annyi FPS-ed lesz mint SSD-vel. A betöltési időd változik csak.

(#940) Anonymus23 válasza dergander (#939) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez így ebben a formában nem, mert nem csak a pálya elején tölt.

Másrészt m2 SSD-re reagáltam, hogy jó a SATA SSD is, nem kell elájuni a 2-3 GB-sec sebességtől, mert itt nem érvényes, a proci lesz a szűk keresztmetszet, nem csak sima adattransferről van szó.
Nekem is PCIe x4-es SSD van, nincs érzékelhető különbség a normál SSD-hez képest játékokban, mérhető biztos van, de tizedmásodpercekről beszélünk.

;) - The Power of the Light Side

(#941) Źşë' válasza Anonymus23 (#940) üzenetére


Źşë'
addikt

és a rendszerbetöltésnél érezhető a különbség? gondolkozok egy "SAMSUNG 250GB 960 EVO M.2" rendszernek

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#942) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
mikor Siwa-t elhagytátok hányas szinten voltatok ?

Üdv, István.

(#943) 3L1T3 válasza Istyu74 (#942) üzenetére


3L1T3
addikt

15 :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#944) Anonymus23 válasza Źşë' (#941) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért érdemes m2-est venni, hogy az a hely is használatban legyen, illetve rendszernél (és sok egyéb alkalmazásnál, pl adatbázis, nagy tárhely használatú alkalmazások, de játékoknál nem feltétlenül) az IOPS értékek miatt jobb. Ha meg tudod venni, természetesen jobb mint egy normál SATA, de nem annyira feltűnő a sebesség különbség semmint egy HDD -> SSD közötti váltásnál.
Kvázi csak stopperrel mérhető ki, nem fogod jellemzően észrevenni.

Pl ha az lenne a kérdés, akkor egy jóval nagyobb SATA SSD (500 MB/sec körüli RW teljesen elég) jobb játékokhoz, mert többet tudsz rátelepíteni, semmint egy m2 nagy sebességű.
Én pl 500 GB-os 850 EVO-t cseréltem le az m2-re, nem feltűnő a sebesség különbség.

Ja ez a rohadt magas szekvenciális írás/olvasás szépen mutat, de a nullához konvergál a valós haszna, kivéve ha folyamatosan mentéseket csinálsz két nagysebességű SSD közreműködésével.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#945) Istyu74 válasza 3L1T3 (#943) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Nálam elfogytak a mellék küldetések,már csak a fő küldi maradt meg azaz egy amit ugye több térképen lehet csak össze szedni,de így viszont 9 es voltam csak amikor tovább mentem,de a következő mapon megvagyok lőve mert hozzám képest mindenki Terminátor :)

Vannak még valami rejtett helyek esetleg ahol lehetne kicsit fejlődni vagy küldetéseket szerezni Siwa-ban ?

Üdv, István.

(#946) Anonymus23 válasza Istyu74 (#945) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nincsenek (illetve ha folyamatosan gyilkolod az ellent, akkor igen kapsz XP-t, de az lassú), de ne a szomszédos területre menjél, hanem oda, ahova a történet visz, ott nem olyan erősek az ellenek (asszem talán Alexandriába kellene menned).
A mapon nézve mutatja, hogy az adott területen milyen erősségű ellenfelek vannak.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#947) 3L1T3 válasza Istyu74 (#945) üzenetére


3L1T3
addikt

Én egyből a bónusz XP képességeket fejlesztettem ki. Addig nem akartam zonáról - zonára menni amíg nem 100% egy zóna, de aztán annyira kinyílt a játék, hogy sajnos realtív lehetettlenné vált. :DDD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#948) Istyu74 válasza Anonymus23 (#946) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Igen oda mentem,mert ugye oda vitt a fő küldetés.

Üdv, István.

(#949) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Monsteres kód: 4962478390

Szívesen! :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#950) bombibmw válasza }{3@Đ$}{0ot (#949) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi!
Bár nem én használtam fel sajnos, de megköszönöm más helyett.

Ha valakinek van kódja, jöhet privátban is. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.