Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

ASSASIN'S CREED ORIGINS

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) front3r válasza szallasi007 (#250) üzenetére


front3r
őstag

Az a durva, hogy ilyet még senki sem írt reddit-en sem, hogy ps4 pro-val gond lenne, de elhiszem neked.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#252) front3r válasza szallasi007 (#250) üzenetére


front3r
őstag

Na, néztem nyers Ps4 Pro végigjátszást, és semmi akadást sem láttam, átvezetőknél sem.
Ebben is látsz akadást?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#253) szallasi007 válasza front3r (#252) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, nem. Biztos nálam töltött valami frissítést azzal lesz a gond.

Csináltam egy béna videót - szerintem az első néhány másodpercben recseg
béna videó 1.0 :D

ui.: hát így meg nem látom, eszement :DDD

[ Szerkesztve ]

(#254) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Fúú gyerekek nagyon komoly ez a játék. :) Délután óta nyúzom, sikerült beletenni 4 órát, majd elmentem edzeni, go haza és már megint itt ülök elötte 2 órája... :DD Iszonyatosan beszippant ez a játék. Pedig nem igazán szerettem az AC sorozatot. Unity-t játszottam végig most a nyáron, az előtt 1-2 részt próbáltam még, de 1-2 küldetés után ment a törlés nekik.

Egyelőre csak ajánlani tudom a játékot! :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#255) Televan74


Televan74
nagyúr

Nagyon szép a játék Very High/GTX1070 Vsync: On. Csak hogy nem legyen melege.Így a GPU 64C°, a CPU 60C° alatt marad. CPU -ból csak a 6 mag volt aktív,és ha kikapcsoltam a Vsyncet akkor 100% -on jártak.Nagyon használja és megeszi a hardvereket. Holnap megnézem 6mag/12szállal és adaptív és gyors syncel is. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#256) Rony949


Rony949
őstag

Hát basszus, nem gondoltam volna, de egyelőre nagyon bejön. A grafika GYÖNYÖRŰ és a helyszínek nagyon hangulatosak. Viszont sajnos beigazolódott amitől tartottam, az optimalizáció fos. Valószínűleg a procim a hibás (i5 4460, 3.20 Ghz, 4 mag), de ettől függetlenül van 16 giga ramom, plusz a videókártyám is egy 6 gigás GTX 1060. Direkt megnéztem, még full lowon is sokszor lemegy 60 fps-ről 50, de még 40 alá is. Ez kurvára gáz szerintem. Bár nem vagyok meglepve, ugyanaz a csapat a felelős érte, aki a Black Flag-et is csinálta és mindannyian tudjuk hogy az is milyen jól fut (még egy GTX 1080-on sincs meg a fix 60 fps). Ja és Full HD-n játszok még mielőtt valamelyikőtök megjegyezné hogy egy 1060 nem 4K-ra vagy 1440p-re való.

Egyébként ha valaki túl halknak vélné a hangzást, az a Sound beállításoknál nyugodtan állítsa Night módra. Így minden hangosabb lesz, én ezt használom, nekem ez jobban bejön. :)

Jó játékot mindenkinek és remélem hogy hamar jön erre az optimalizálatlanságra egy patch.

Ja és igen, hogy még utoljára elmondjam: a játék GYÖNYÖRŰ! :)

[ Szerkesztve ]

(#257) VTom válasza Rony949 (#256) üzenetére


VTom
veterán

Épp most nyomom megint a Black Flag-et, 1080-nal még 1440p-n is simán megvan a 60fps, csak a bugos PhysX-et ki kell kapcsolni. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#258) VincentVG


VincentVG
aktív tag

"Your Assassin's Creed: Origins EMEA PRE-ORDER Uplay CD Key (order: S1I34AC3AT4) will be delivered in: few hours!"

kosz szepen kinguin.... ezert keltem fel reggel koran h vegre nyomhassam..
a szamlalo (amikor megvettem) ejfelig szamolt, most meg: few hours...

aaargh. most probalom elerni a supportot es lemondani....

[ Szerkesztve ]

(#259) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nekem ma hozza majd a futár PS4-re :)))

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#260) VTom válasza VincentVG (#258) üzenetére


VTom
veterán

Én GMG-n vettem, tegnap előtt megkaptam a kulcsot, és le is töltöttem. De csak este tudok játszani.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#261) szallasi007


szallasi007
őstag

Újabb észrevételem lenne. 7.1-es hangrendszeren játszik valaki? Nem nagyon érzékelem a hátsó hangfalakat hogy nagyon szólnának. Tapasztalat ez ügyben vkinek?

(#262) VincentVG válasza VTom (#260) üzenetére


VincentVG
aktív tag

Most beszeltem support-al, mondta h ma tuti lesz code, csak elobb a kereskedoknek kuldik ki.
Penzt csak ugy tudtak volna visszaadni, h levasarolhatom naluk...
Ugyhogy nem marad mas hatra turelmesnek kell lennem..es varni. :(
rendeltem mar kinguin-en eddig minden instant get volt... most ezt kicsit megszívtam...
oke nem halok bele (bar pont tudnek jatszani, ugyhgy bosszant a dolog)
de azert azt jeleztem a supportnak, h nem ez igy nem a leg tutibb user experience h van a megrendelesnel egy szamlalo (itt most ejfelig volt) es amikor lejar akkor kiirja h meg par ora....

(#263) szallasi007 válasza VincentVG (#262) üzenetére


szallasi007
őstag

Diablo 3 megjelenésekor ugyanezt csinálták. Kitartás ;)

(#264) VTom válasza VincentVG (#262) üzenetére


VTom
veterán

Az meg pláne hab a tortán, hogy nincs refund... :(

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#265) VincentVG


VincentVG
aktív tag

Egyebkent halal kedves volt a supp., es ezt tudta felajanlani h refund "van" de csak ebben a formaban ,
h kinguin balance ra. na mind1 tanuljatok a hibambol, ha azonnal kell a game akkor erre (is) figyelni kell..
Megyek addig keresek mas programot.. :(

(#266) Fred23 válasza Rony949 (#256) üzenetére


Fred23
nagyúr

i5-4460 kábé egy új i3-7100 teljesítményét hozza, ami ehhez a játékhoz a szódával elmegy kategória.

Én pont ezt számolgattam tegnap... Ryzen 2 mag 4 szál 3GHz-n hoz 35,9 fps-t átlagban, és még szerencse, hogy egész stabilak az fps-ek ebben a játékban. (Ellenben pl. Crysis 3, ahol a maximum és a minimum fps-ek között simán megáll a 4:1 arány, talán az 5:1 is.) Ha a Kaby Lake +5% IPC-erejétől el is tekintek a Ryzenhez képest, akkor is megáll, hogy 2 mag 4 szálon és 3,9GHz-en (i3-7100) átlagban 46,5 fps-t kapok. A jobb IPC-től azért tekintettem el, mert csak 2400-as RAM-jaim vannak (Ryzen mellett 3200-asok voltak a tesztben, ez ellensúlyozhatja a gyengébb IPC-t), szóval i5 4460 / i3 7100 mellett bizony az átlag mindenképp 50 fps körül lesz. Ami számomra durva, az az, hogy, 40 alá is esett már be a gépeden!

[ Szerkesztve ]

(#267) VTom válasza Fred23 (#266) üzenetére


VTom
veterán

Fentebb linkeltek egy tesztet, ami szerint a játék elég jól profitál a minél töb fizikai magból.
Persze konfig kérdése, mert amíg a VGA a szűk keresztmetszet, nem fog előjönni a procilimit.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#268) Fred23 válasza VTom (#267) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk akinek a procija miatt néha beesik 40 alá az fps, annál nem biztos, hogy a VGA lesz a szűk keresztmetszet, bár persze lehet ilyen is. A VGA limit viszont kezelhetőbb, mert állítok a felbontáson, a képminőségen, viszont egy procit max ki lehet cserélni. Ilyen i3 7100 teljesítményű procikkal szerintem célszerű vegyes limitre játszani, és akár megpróbálni a 45fps-es beállítást, vagy procilimitre beállítani a VGA-t, legyen nagyjából mindenütt 40-45 fps, oszt csókolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#269) elektrotank


elektrotank
tag

Na nekem megjött, kaptam hozzá ps4 méretű fémtokot is :D (PC változat) A hozzátartozó posztert és ruhadarabokat (hosszú ujjú, és rövid ujjú poló) útolag küldik, mert a textil anyagok nem még érkeztek Magyarországra. Nyilván bérmentve!

Ez pedig a kép: [link]

A játékot majd csak este tudom kirpóbálni, mert lassan mennem kell melózni. Kíváncsi vagyok egy 270x-el mire fog menni, este majd nyilatkozom róla! :)

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#270) PowerBuldog válasza elektrotank (#269) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Érdekes, PS4-es borítón más a grafika :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#271) Gery9112 válasza elektrotank (#269) üzenetére


Gery9112
őstag

A fémtok nagyon vad, tetszik. :Y

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#272) elektrotank válasza PowerBuldog (#270) üzenetére


elektrotank
tag

Boxra is más... Van ahol ugyanaz... a sima ps4-s kiadásnál pl. ugyanez a borító van, csak sötétebb tónusban.

Gery9112: nekem is nagyon tetszik. Egyenlőre még nincs kicsomagolva, lehet nem is fogom, hogy a fólia megőrizze eredeti állapotában :DD

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#273) syIex válasza Gery9112 (#271) üzenetére


syIex
veterán

Különleges, de az eredeti sem rossz! :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#274) melega válasza elektrotank (#269) üzenetére


melega
őstag

Nekme is megjött a Deluxe Edition kiadás.
Most kezdtem el a játékot!
AJÁNDÉK ZENEI CDVEL, BÓNUS KÜLDETÉSEKKEL, NYAKLÁNCCAL, TÉRKÉPPEKL PÓSZTERRAL,MATRICÁVAL, HOSSZÚÚJJÚ PÓLÓVAL.

NAGYON VÁRTAM MÁR!.

[ Szerkesztve ]

(#275) syIex válasza melega (#274) üzenetére


syIex
veterán

Jó szórakozást, de a komment alapján meglesz! :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#276) Fred23 válasza Fred23 (#266) üzenetére


Fred23
nagyúr

G4560 + GTX 1050 Ti + 2x4GB DDR4 2133MHz

Gyakran 100% CPU usage, 100% GPU usage. 1080p-hez kábé ez a minimum konfig.

(#277) Rony949 válasza Fred23 (#276) üzenetére


Rony949
őstag

Ne lepődj meg, sok-sok ember számolt már be arról hogy még a csúcsszuper i7-es procijuk is 100%-ban duruzsol. Valamit nagyon ellőttek a Ubiék. Én lefogadom hogyha nem lenne ez a CPU leterheltség, nem is droppolna az FPS annyira lakott övezeten, mint jelenleg.

(#278) cyberkind válasza Rony949 (#277) üzenetére


cyberkind
félisten

Inkább nagyon túllőtték a sok magos optimalizálást, ahogy nézem elég jól szereti a játék ha sok magos proci van a gépben.

Paranormal Cocktivity

(#279) VincentVG


VincentVG
aktív tag

nnna csak megkaptam en is a code-omat, tesztelgettem 2-3 orat, elso benyomasok: (PC/980ti/6700)

osszessegeben pozitiv, optimalizaltsaga lenyegesen jobb mint a Ghost Recon-nak, de a Division-t nem eri el.
(ubi vonalon maradva, mert frostbite / BF / SW / verhetetlen szerintem)

szval nekem az elso orak mindig a "tokeletes" beallitas eltalalasaval telnek, frame drop vadaszattal, a stabil fullHD/60fps tartasa a cel.

kicsit be is csapott az eleje mert nem a varos/ NPC-k izzasztották le, hanem a "faklya" hasznalat.
(remelem ez nem spoiler). ugyanaz a jelenet sötétben vs faklyaval, 10-20 fps t is dobhatott helyenként (lfele)

nagyobb varosban meg nem voltam, de high / very high beallitasokkal, tenyleg majdnem minden max on,
szepen fut.

eddig elegedett vagyok, helyenként gyonyoru a jatek (kb mint a ghost recon)

utobbi evek ubi jatekai alapjan a Division-t nem eri el ( animacio / optimalizaltsag (oke itt tobb az effekt nagyobb a vilag, tudom tudom) de ott lohol a nyakában, ugyhogy az elso benyomasok alapjan: well done.

kellett mar egy jatszhato open world.... jo lesz ez... :)

(#280) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek egy Ryzen 1600X + 16 GB DDR4 + GTX970 kombóval mire számítsak fullhd-ben?

Köszönöm :R

(#281) Fred23 válasza Jim74 (#280) üzenetére


Fred23
nagyúr



Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#282) Jim74 válasza Fred23 (#281) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Ha jól olvastam, akkor az 1080p extrém-magas minőségi beállításokkal mérték. Ha néhány effektet visszaveszek, meg mondjuk "csak" high-ra állítom a minőséget, akkor elképzelhető, hogy 50 fps körül futni fog stabilan?

(#283) VTom válasza VincentVG (#279) üzenetére


VTom
veterán

Fáklya tényleg durva, láttam gameplay video-t, 1440p-n 1080-nal fáyklagyújtás= -20FPS :Y

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#284) Fred23 válasza Jim74 (#282) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, szerintem megcsinálhatod a viszonylag stabil 50 fps-t -talán többet is-, de ha mégsem jönne össze, a játékban be lehet állítani egy stabil 45-öt -van rá a menüben opció-, illetve fps limit is beállítható az optimális működést segítendő.

Ahogy most nézem, nagyon úgy tűnik, hogy ha az ember stabil fps-t szeretne, akkor egy i5 a belépő ebbe a játékba, nem elég egy HT-s Penya vagy i3. :( El lehet lenni 30 fps körül is, de azért az már alaposan rontja a játékélményt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#285) Rony949 válasza VTom (#283) üzenetére


Rony949
őstag

Lehet tévedek, de a játék legelején szerintem nem a fáklya falt be 20 fps-t, hanem maga az a föld alatti templom vagy mi a fene. Direkt néztem és elkezdtem forgolódni. Ha előre néztem, 30-40 fps-em volt, ha visszanéztem a pálya elejére, fix 60 fps-em volt.

[ Szerkesztve ]

(#286) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálam tegnap még csak 6 mag ment,a 6 szál ki volt kapcsolva. Ma biosba bekapcsoltam az SMT -t és jóval stabilabbak az fps értékek.Nagyon ritkán látom 60fps alatt very high beállítások mellett. Nvidia fast sync -et nagyon szeretem használni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#287) szallasi007


szallasi007
őstag

Ki hol tart kb a sztoriba?

(#288) Jim74 válasza Fred23 (#284) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Már csak az kéne, hogy valahol leakciózzák :DDD

(#289) Televan74 válasza szallasi007 (#287) üzenetére


Televan74
nagyúr

2 óra játékidővel,még szinte sehol szerintem.Hétvégén megpróbálok majd több időt szánni rá. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#290) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Mi ez a kamera kontroll? :D Egy helyben állva egyenletes sebességgel jobba-balra rángatva az egeret néha 1 centit sem fordul, néha meg szinte körbe fordul a karakter körül. Ez wtf?

(#291) VTom


VTom
veterán

Játszik valaki 1440p-n? Minden fullra van húzva, és totál homályos az egész játék..
Mintha nem natív 1440p lenne.. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#292) Fred23 válasza Jim74 (#288) üzenetére


Fred23
nagyúr

No igen, egyelőre drága. Mondjuk néhány virágboltban már elérhető, kíváncsiságból most rákerestem. :) Az is lehet persze, kamu az egész, de hitelesnek tűnt. Képet nem teszek be a keresésemről, szerintem az már warezhez való segítségnyújtásnak számíthatna, abban meg ne számítson rám senki, elmúltak a kétezres évek, amikor ezt még mindenki csinálta.

(#293) Rony949 válasza szallasi007 (#287) üzenetére


Rony949
őstag

Köbö 5 órám van benne és még mindig Siwa-ban vagyok. Maximalista vagyok, na. :D

(#294) Anonymus23 válasza VTom (#291) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én játszok!
És tűéles minden. Igaz az a Division nem az Origins ;] :DDD

Majdnem elcsábultam, de nem engedett belépni a weblap sehogy sem, ahol 42,5 EUR-ért meg tudtam volna venni, így nem!

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#295) Jim74 válasza Fred23 (#292) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mindenféleképpen meg fogom venni.

(#296) Fred23 válasza Jim74 (#295) üzenetére


Fred23
nagyúr

Majd én is; meg kelleni fog egy póló is. Ilyenem már van.

(#297) Rony949


Rony949
őstag

Azt hiszem van egy ideiglenes megoldásom a durva fps dropokra. Játék közben nyissátok meg a Feladatkezelőt, a Részletek fülnél pedig keressétek meg az ACOrigins.exe fájlt. Jobb klikk és Affinitás beállítás. Vegyétek ki az összes pipát, kivéve a 0. magról. Okézzátok le, majd menjetek vissza rakjátok vissza a pipát az összes magra.

Én ezzel most nyertem durván +10 fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#298) VTom válasza Anonymus23 (#294) üzenetére


VTom
veterán

Úgy látszik meg kell szokni, ez ilyen. Kikapcsoltam a depth of fieldet, így élesebb. Lehet, hogy csak az intro rész volt ennyire tróger.
Na mindegy.
A játék maga nagyon jó. AC rajongóként tetszenek az újítások, a világ pedig hatalmas. Eddig úgy tűnik megérte a pénzét, de még nagyon az elején járok. A küldetések tényleg emlékeztetnek a Witcher 3-ra, ami óriási pozitívum.
És ha a homályosságát megszokja az ember, akkor nagyon szép is. Úgy látszik tényleg mindent TV-re írnak már, majd kipróbálom ott is.

Ami viszont rohadt idegesítő, hogy kb. 10 percenként megakad a játék, mert megszakad a kontrollerrel a kapcsolat. Aztán vagy visszaáll, vagy nem. Semelyik másik játéknál nem csinál ilyet.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#299) elektrotank


elektrotank
tag

Na látom már jópáran kipróbálták. A ma esti első benyomások alapján nem tűnik rossznak a játék. Egy 270x-en elmegy nagyjából mediumon, a Siwa-ba érve olyan 20-30 fps között váltakozott az fps. Amikor viszont fáklyát gyújtottam az elején (very low esetén is), kiégett a kártya, hatalmas fps drop következett.
Nyilván very lowon teljesít a legjobban, ott 45-55 fps között mozog pl. a sivatagban. Igazságszerint meglepődtem, hogy ezen a kártyán is ilyen jól fut, bár ezeket a partikülöket nem nagyon szereti, attól megdöglik :DDD
Hamarorsan itt lesz ideje lecserélni a kártyát. Lehet későbbre húzodik az én végigjátszásom, de majd még elválik. Annyit tudok, hogy valamikor a közeljövőben tudok szerezni egy sima 1050-t - talán a 270x-nél valamivel jobb teljesítményben - illetve ezt szeretném lecserélni majd egy 1080-ra. És akkor nem kell szégyenkeznie az 1600x-nek sem! :) Lehet kicsit elhúzodik a gameplayem így, de annyi baj legyen. Jobb kártya, jobb élmény!

Gondolom sokatoknak itt erősebb kártyája van ennél, így talán ez se egy rossz példa arra, hogy nem sikerült annyira ubisra az optimalizálás, nem azt mondom, hogy nem futhatna jobban, de azért ezen is meglepődtem. Szóval igen, gyengébb kártyákon is elfut. Az elfut alatt pedig fhd felbontást kell érteni, és ezen belül Medium beállításokat. Mondjuk így a játék annyira nem folytonos, szóval akinek ilyen erősségű kártyája van, inkább tegye alacsonyabbra a dolgokat: low, very low. Jobban jár játékélménybe, bár grafikailag bő visszaesésbe lesz része, de nyilván, ez ilyenkor megkötésekkel jár sajnos.
Ami engem illet, én még próbálok kihozni pár dolgot a kártyából egy Custom megoldással, és meglátjuk mi sül ki belőle :)

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#300) VTom válasza elektrotank (#299) üzenetére


VTom
veterán

1080-nal 1440p-n ultrán meg se röccen 60fps-ről, leszámítva az akadásokat, amik nem tudom miért vannak..
A procit viszont zabálja.

Nekem 3 óra után baromira tetszik :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.