Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

ASSASIN'S CREED ORIGINS

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Rony949 válasza IntelKiller7 (#550) üzenetére


Rony949
őstag

Konkrét sztori %-ról én nem tudok, de itt van ez Uplay-en:

(#552) CAB85 válasza Redcaster (#546) üzenetére


CAB85
tag

Nálam is ugyanez a gond a frissítés óta... nem egyedi a probléma ezekszerint. Viszont konkrétan élvezhetetlen lett tőle a játék. Ráadásul az FPS is kevesebb úgy, hogy a beállításokhoz nem nyúltam...

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#553) PowerBuldog válasza Rony949 (#551) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Psen ilyet hol lehet találni?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#554) IntelKiller7 válasza Rony949 (#551) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Hja engem is Xboxra érdekelne. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#555) Rony949 válasza PowerBuldog (#553) üzenetére


Rony949
őstag

A főmenüben elvileg lennie kell egy Ubisoft Club menüpontnak talán. Azt sasoljátok meg, hátha.

(#556) Źşë' válasza Redcaster (#546) üzenetére


Źşë'
addikt

feladatkezelőben vedd le a prioritást normálra, ez nekem segített

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#557) IntelKiller7 válasza Rony949 (#555) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Na majd délután megnézem. Köszi. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#558) Rony949


Rony949
őstag

Jajj, feltörhetnék már végre ezt a játékot. Akkor talán tényleg kivennék a védelmet a Ubiék.

(#559) warcat


warcat
veterán

Na,így már érthető miért lehet a pénzes boltban is hármasával skillpontot venni.
40 a max szint,de utána is feltölthető az xp bar (20 vagy 25 ezer pontot írnak rá) és akkor kapsz 1 pontot.

EA: It's in the crate!

(#560) VincentVG


VincentVG
aktív tag

Védelem / proci porog / akadozás témában:

Nálam az eddig 20 óra jatekban egyszer sem esett be drasztikusan a frame.

Ahogy írtam mar parszor, alexandria + fáklya hasznalat nyomja le 50 kornyekere, esetleg 45,
de zavarobb, drasztikusabb beakadas sosem volt.

Szerintetek az esetleges "vedelem" eltavolitas ezeken az fps drop-okon is segítene?

(#561) Rony949 válasza VincentVG (#560) üzenetére


Rony949
őstag

"Szerintetek az esetleges "vedelem" eltavolitas ezeken az fps drop-okon is segítene?"

Amíg nem törik fel, nem tudjuk meg.

(#562) VTom válasza VincentVG (#560) üzenetére


VTom
veterán

nálam ugyanez a helyzet, de nem mindenki tolja húzott 6700K-val, szóval nem biztos, hogy ez alapján kell megítélni a játékot.
Az biztos, hogy i7 + 1080 kombóval 1440p 60Hz-en kifogástalanul fut a játék, a városokban van drop a CPU használat miatt.

A Ubi cáfolta, hogy a védelem miatt magas a CPU használat. Ez egy hacker srác véleménye volt, abból lett kikerekítve az egész sztori. A Ubi szerint a városokban rengeteg a számolnivaló, ezért magas ott a CPU használat. Én személy szerint simán együtt tudok élni a dropokkal, mert elég ritkán jelentkeznek. A városban igazából csak pár helyen fordul elő, bár 16 óra után vagyok, és tegnap néztem, hogy 6 területet fedeztem fel, ha jól számoltam hátra van még 22, szóval akármi is lehet :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#563) IntelKiller7 válasza Rony949 (#558) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Nem biztos, hogy kivennék. De nem értem, ha ott az Uplay akkor miért nem tudnak ők is ilyen 1 órás teszt verziókat készíteni. Pl Xboxon az új South Park-ot ki lehet próbálni 1 órán át. Nem tudom, hogy ez van e PC-n,de simán megoldható lenne. Aztán, ha bejön eldönti az ember, hogy megveszi vagy sem.

(#562) VTom Boxon is ez a helyzet. Alexandria ami nagyon durva, de ott sem folyamatos, csak néha-néha. Memphisben akadt még egy picit azt eddig annyi.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#564) Rony949 válasza VTom (#562) üzenetére


Rony949
őstag

"A Ubi cáfolta, hogy a védelem miatt magas a CPU használat."

És te ezt el is hiszed? :C

Még ha igaz is amit mondtak, akkor ezzel szimplán bevallották hogy szarul van optimalizálva a játék. Egyáltalán nincs egy csúcsgépem, de a középkategóriát még megkarcolgatja (i5 4460 3.20Ghz, 16GB RAM, GTX 1060 6GB) és ezen olyan játékok futnak magas beállításon, 60 fps-el, mint a Witcher 3, Battlefield 1, GTA 5.

Mondhatjuk hogy szar a gépem, még én is elismerném akkor, ha full low-on simán menne az Origins, csak hogy rohadtul nem erről van szó. Az Origins, full low beállításokkal sem bírja a fix 60 fps-t, sőt, még az 50-et sem (Alexandria, 1080p). Ez PC-s szemmel kurva gáz.

Az NPC-k meg tudod mennyit csinálnak össz-vissz? Nappal járkálnak a városban, éjszaka meg páran hazamennek lefeküdni. Kész, ennyi. Erre kell ez a nagy teljesítmény? Bullshit!

[ Szerkesztve ]

(#565) Gery9112


Gery9112
őstag

Nagyon az elején vagyok, úgyhogy noob kérdés jön.

Minden cuccot összeszedek és rengeteg a már gyenge fegyverem. Idővel el lehet majd adni ezeket pénzért vagy van lehetőség szétszedni nyersanyagért? (azt már láttam, hogy bőr, fa meg egyéb nyersanyagokat is lehet gyűjteni)

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#566) k-adi válasza Rony949 (#564) üzenetére


k-adi
nagyúr

patch-1-03

Origins - csak akkor javult a PC-s teljesítmény, ha Nvidia kártyád van :C

(mondjuk nem tudom ki vesz még nem Nvidia-t, de azért ez nagyon....)

de hogy ne legyünk hálátlanok: Patch 1.03 improves performance by up to 16% on Intel’s hexa-core CPUs ...a prioritás azért megvan látom :DD

[ Szerkesztve ]

(#567) Rony949 válasza Gery9112 (#565) üzenetére


Rony949
őstag

Mindkettőt lehet. Eladni a kovácsnál lehet, szétszedni meg az inventory-ban. (a Gear fülnél)

Én úgy látom hogy nem nagyon érdemes eladni, mert csak nagyon kevés pénzért lehet, egyszerűen nem éri meg szerintem. Annál inkább jobb szétszedni, így tudod magadat is fejleszteni ingyen.

(#568) Gery9112 válasza Rony949 (#567) üzenetére


Gery9112
őstag

Igen pont ezért is kérdezem, mert inkább akkor szétszedném.....ezek az ókori egyiptomiak több pénzt szórnak szét a szabadban mint a svájciak.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#569) Redcaster válasza Źşë' (#556) üzenetére


Redcaster
őstag

Ez működött, csak jó lenne ha megoldanák, mert minden indítás után eljátszani ezt kicsit idegőrlő...
Mindegy, legalább jó.

(#570) VTom válasza Rony949 (#564) üzenetére


VTom
veterán

Számomra ugyanolyan hihető, mint egy bűnöző véleménye. :K

Ha cpu bottlenecked van akkor hiába veszed le full low-ra a grafikai beállításokat. És akármit is csonálnak az npc-k, megeszik a procit. Ez van.
Egyébként az összes közül amit felsoroltál ebben a játékban viselkednek a legintelligensebben az npc-k. A BF1 meg nem is értem hogy jön ide.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#571) Rony949 válasza VTom (#570) üzenetére


Rony949
őstag

"A BF1 meg nem is értem hogy jön ide."

-Elképesztően gyönyörű grafika, több grafikai effekttel
-Nagy, részletes pályák
-63 online játékos egyszerre (mi vagyunk a 64.-ek)

Ezek is baromi gépigényes dolgok. Igaz, ez nem openworld.

(#572) VincentVG válasza Rony949 (#571) üzenetére


VincentVG
aktív tag

Kb elégedett vagyok az AC-vel, de szerintem is a BF1 az etalon.
Legszebb grafika + legjobb optimalizaltsag. PC-n tuti.

(#573) warcat válasza Gery9112 (#568) üzenetére


warcat
veterán

Az elején érdemes lehet szétszedni,hogy a könnyen craftolható felszerelések elkészüljenek,viszont ahogy megy feljebb a fegyverek szintje és minősége, az áruk is nő.
A valódi korlátozás a carbon crystalok száma, a többi nyersanyag hegyekben fog állni,főleg,hogy a magasabb szintű karavánok egyre több nyersanyagot szállítanak (300 drachma, 20 nyersanyag pl iron)

EA: It's in the crate!

(#574) Mr Chapel


Mr Chapel
tag

Jó az a frostbite engine, de azért az is megnyikkan ha nagyobb játszóteret kell megjeleníteni. Dragon Age Inquisition vagy a ME Andromeda is sokszor droppolt.
Ami tök érdekes hogy az Origins apropóján felraktam még másik Ac játékokat is. A syndicate, unity tök jól fut, viszont a régebbi black flag meg nagyon fosul. Nem igazán értem mi folyik itt. Csak annyi történt hogy win 10 van most fenn a fcu óta visszaraktam. Win 7en sokkal jobban ment a black flag. Az újabb Ac játékokkal viszont nincs gond.

(#575) PowerBuldog válasza Mr Chapel (#574) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Őőőő az AC:O-t nem a Frostbite hajtja.. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#576) Mr Chapel válasza PowerBuldog (#575) üzenetére


Mr Chapel
tag

Ezt sztem mindenki tudja 😊 Csak arra reagáltam hogy a Battlefieldek is csak azért futnak jól mert nem kell egyszerre annyi mindent megjeleníteni mint egy open world játék esetén. Még jó hogy jobban fut. Az Inquisition meg az Andromeda viszont frostbite, és open world, de mindjárt nem fut olyan fényesen mint a Battlefield játékok.

(#577) VTom válasza Mr Chapel (#574) üzenetére


VTom
veterán

Back flagnél kapcsold ki a physx-t, mert bugos. Ha kikapcsolod, stabil 60fps-ed lesz.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#578) VTom válasza Rony949 (#571) üzenetére


VTom
veterán

Nagy, és részletes, de nem open world, és itt ezen van a hangsúly.
Én személy szerint nem láttam még egy ennyire jól összerakott játékot. Nincs pop-in, nincs utolsó pillanatban élesedő textúra, semmi. Csak brutál látótávolság.
És eddig csak a városban esett be az fps, máshol vajsima az egész.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#579) Mr Chapel válasza VTom (#577) üzenetére


Mr Chapel
tag

Ha arra gondolsz amit a grafikus opciónál lehet állítani az be se volt kapcsolva, de régebben is olvastam hogy azt ajánlatos kilőni, szal az offon van. Közben annyira rájöttem hogy a v-sync lesz a ludas inkább. Ha kilövöm rendesen fut. Csak akkor ugye töri a képet mint az állat... (pfejj) Driverben kapcsolgatok most opciókat, tripla pufferelés bekapcsolása is elvileg javít a dolgokon. Fast syncel futna legjobban, csak úgy meg random beakad... Most jobb híján driverből kapcsoltam be az adaptive v-syncet, meg a tripla pufferelést, így kevésbé akad, cserébe szinte ugyanúgy töri a képet...ehh. Lockoltam 30ra az fpst nv inspectorral, bekapcsolt vsyncel, így legalább nem akad, meg nem dobálja az fpst 60 ról hirtelen 30ra, csak hát mi ez a nevetséges fps szám? Borzalom... :/ Még régebben egy 2 gigás gtx 760al toltam ki mikor megjelent. Most nem elég neki a 6 gigás 1060gtx. Sztem a nyamvadt win10 a baja mert egy hónapja még win7en semmi baja nem volt. Na mindegy am is csak a megmaradt 2 legendary shipet akartam porrá zúzni, azzal még adós voltam régebbről :)

(#580) IntelKiller7 válasza Mr Chapel (#574) üzenetére


IntelKiller7
veterán

A Unity jól fut? Akkor ott tényleg bajok vannak. :DD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#581) VTom válasza Mr Chapel (#579) üzenetére


VTom
veterán

Mindig driverben kapcsold be a V-sync-et, és vagy adaptív legyen, vagy fast sync.
A V-sync pont azt csinálja, hogy ha 60-ról leesik az fps, akkor 30-ra limitálja a driver, hogy ne törjön a kép. Az adaptívnál kikapcsol a V-sync 60 alatt.

Egyébként én is játszottam vele pár hete, nekem Win10 alatt is szépen futott, csak a physX-t kellett kikapcsolni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#582) Mr Chapel válasza IntelKiller7 (#580) üzenetére


Mr Chapel
tag

Unity is jól fut. Az össz vissz akkor csinál egy akadást mikor az eagle visiont bekapcsolom. Aztán ennyi. Vajsimán fut 60fpsel. Bár én már elsőre is az agyon pecselt verziót toltam ki, tudom milyen volt megjelenés napján.
Egyébként már régebben is észrevettem hogy nálam totál ellenkezőleg futnak a játékok mint a többségnél. Itt ez az említett Unity, félve raktam fel, mert tudom milyen szarul optimalizált. Erre semmi gondom nem volt vele. Vagy másik jó példa, Arkham Knight. Arról is csak a szart lehetett olvasni, hogy pcre nulla az optimalizálás. Kipróbáltam és tök jól fut, úgy hogy még az összes nvidia szir szart is bekapcsoltam. 50-60fps bőven meg volt. De egy fostalicska gépigényű Diablo 3 meg brutálisan microlaggol, akad stb...
Amúgy valszeg az fx 8350 a gyenge keresztmetszet, azért futnak relatíva rosszul az olyan játékok amik inkább egy két magra vannak optimalizálva. Meg a windows verziók miatt is lehet némi gebasz, van ami ezen fut jobban, van ami a másikon.

(#583) warcat


warcat
veterán

Bár van rá tipp a töltőképernyőn,ha valakinek elmaradt volna, ha a gear fülön L betűt (konzolon valami más :) ) nyomsz, akkor kilistázza mit csinálnak a fegyvereken lévő tulajdonságok, százalékosan, rangok szerint.

Az "instant charging" -os fegyók nagyon erősek (pl Mustapha's Blade) de én most heavy bladet használok (fejsze kb) mert nagyon brutálisak a kivégzések :DDD

EA: It's in the crate!

(#584) Anonymus23 válasza warcat (#536) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hol van ez a hely konkrétan?
Kellene az oroszlánbőr a fejlesztéshez :)

;) - The Power of the Light Side

(#585) Rony949 válasza Anonymus23 (#584) üzenetére


Rony949
őstag

Ha fejlesztési alapanyagokat keresel, használd Senu-t. :)

(#586) IntelKiller7 válasza Mr Chapel (#582) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Mondjuk én boxon toltam, ott sűrűbben droppolt. :DD

(#584) Anonymus23 Pin-eld ki aztán keresd Senuval. Akkor villog az a cucc amit keresel. :)

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#587) Anonymus23 válasza Rony949 (#585) üzenetére


Anonymus23
veterán

+(#586) IntelKiller7

Köszi srácok, ezt tudom, de engem konkrétan az a hely érdekelne.. ;)
:R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#588) zolka95


zolka95
őstag

PC-n alig bírom elindítani a játékot. Indítás után ledobja a tálcára és hiába kattintok rá, elsötétül a képernyő, talán néha egy pillanatra látom a szöveget, ami az elején van és ennyi. A kontrollert szoktam nyomogatni ilyenkor beadja, de nem mindig elsőre. Nagyon idegesítő :W

Syndicate-nél meg el sem indult a játék csak ha rendszergazdai jogokkal indítottam a Uplay-t, de itt már az sem segít.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#589) VTom


VTom
veterán

Tegnap kicsit elidőztem az NPC-k vizsgálatával kíváncsiságból.
Betévedtem egy udvarba, ahol két nő volt.
Az egyik kenyeret sütött. Ült a kemence előtt, formába tette a tésztát, paskolgatta, egy lapáttal becsúsztatta a kemencébe. Nézegette, pár perc múlva a lapáttal megigazgatta. Újabb pár perc múlva kivette a kész kenyeret.
A másik eközben tésztát dagasztott. Egyszer csak felállt, elindult, követtem. Ment egy darabig, aztán mint akinek eszébe jutott valami, megfordult. Végigcaplattunk a városon, közben integetett és odaköszönt egy árusnak a piacon, aztán egy házhoz értünk, ahol páran halakat zsigereltek. Ott megállt egy nő és egy férfi mellett, és elkezdtek beszélgetni.
A városban hallgattam egy zenekart, a dobos ritmusra táncolt és ritmusra ütötte a dobot.
Az őrök viselkedése hihetetlen, esznek, beszélgetnek, alszanak, pisilni járnak...

Naezeket számolja a cpu a városban.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#590) Xerxész válasza VTom (#589) üzenetére


Xerxész
őstag

Jól hangzik. :)

(#591) warcat


warcat
veterán

Egy kis tiszta drachma farmolós hely 20-as szint felett

Gizától délre, Memphistől nyugat-északnyugatra, Dzsószer sírjától nyugatra van, jobban nem tudom körülírni, a kék kurzor jelzi a helyemet.
Az itt elhaladó útról ez a látvány fogad, fa tábortűzzel:

Ez a hely az éjszakai pihenője 4 aranyat szállító karavánnak, 250 drachma x 4.
3 fősek, 22-23 szint közöttiek.
Érdemes megvárni az éjszakát a meditációs skillel,ha épp van a közelben karaván, meg is ölheted őket.
Ha elfogytak,beleállsz a tábortűzbe,hogy elégj,ugyanitt éledsz, a karavánok újra élnek, fél-egy perces időkönként érkeznek felváltva,tetszés szerinti módszerrel ölhetőek.Egy jó predator bow oneshotolja őket.

EA: It's in the crate!

(#592) Źşë'


Źşë'
addikt

rettenetesen jó az ingame picture cucc, majdnem annyira mint az nvidia asel-je, cefet képeket lehet kiszedni játékból vele, pár wallpapergyanús jelenetet már mentettem is ami asztalon ragadt :D

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#593) Zin


Zin
senior tag

Core i7 mellé milyen VGA dukál hogy tudjak vele játszani normálisan ?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#594) Jim74 válasza Zin (#593) üzenetére


Jim74
nagyúr

Milyen felbontásban?

(#595) Zin


Zin
senior tag

1080p egyenlőre ez a monitorom marad!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#596) Jim74 válasza Zin (#595) üzenetére


Jim74
nagyúr

GTX970, vagy GTX1060, ha nem szeretnél nagyon a grafikai minőségből levenni (high-on szerintem vannak olyan részek a játékban, ahol ezek a VGA-k is megbicsaklanak).
De ez csak az én szerény véleményem az olvasottak alapján. Sajnos nekem még nem volt módom kipróbálni a játékot.

(#597) Televan74 válasza Jim74 (#596) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kompromisszumokkal jók is. :)

Saját tapasztalat,fullhd very high és 50-100fps -ig megy GTX1070 -el.Vannak olyan városrészek ahol a 42fps is befigyel.De nem a VGA a lassú,hanem iszonyat nagy a proci igénye,ha nem lenne ekkora talán a stabil 90-100fps is meglenne az é kártyámmal.Amúgy a játék k. szép,és jó is.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#598) dergander


dergander
addikt

40-es szint, Ősi Ruha + Arena . Már csak a mellékküldik vannak meg pár kilátó!

(#599) szallasi007 válasza dergander (#598) üzenetére


szallasi007
őstag

Le a kalappal én meguntam, ahogy a végére értem már adtam is el. :R

(#600) IntelKiller7 válasza dergander (#598) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Azt a... :D Kell ez a ruha nekem is. :) De most már az X megérkeztéig nem játszik vele.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.