Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#356) Johnie válasza DeusHun (#349) üzenetére


Johnie
tag

Szia!
Ha megengeded megosztanám veled én hogyan csináltam.
Van egy AsRock FM2A75 Pro4 alaplapom amiben van egy A10 5800 K processzor gyári hűtővel. A gyári hűtő teljes fordulaton nekem hangos, főleg éjjel. Pont emiatt kezdtem el én is kísérletezni. Tehát nekem van a 4 tűs csatlakozós gyári procihűtőm ami az alaplapon a CPU FAN 1-re van kötve és adva van még a házban egy nagy 12 cm.-es ventilátor is ami az alaplapon a CHASSIS FAN 2-re van kötve, ez 3 pines.
A hőmérsékleti beállításokat a BIOS-ban is el tudom végezni, de ad az AsRock egy programot az alaplaphoz tartozó optikai lemezen (de le is tölthető az AsRock oldaláról) aminek a neve: AXTU ( Asrock Extreme Tuning Utility) ezen Windows alól is elvégezhető a beállítás.
Én jelenleg az AXTU-t használom.
Szóval az AXTU programban a Fan Control fülön beállítottam a :
CPU FAN 1-és 2-ön Target Fan Speed értéknek Level 1-et. Target CPU Temp-nek : 45 C-fokot.
A Chassis Fan 2- fülön : Target Fan Speed-nek Level 5-öt

Ezekkel a beállításokkal ha nem terhelem a gépet (netezés közben) akkor 31 C fokos a procim és a ventije sem pörög fel 2200 RPM-nél magasabb értékre, nincs is hangja. Terheléskor, ha a procihőfok meghaladja a 45 fokot szépen elkezdi emelni a ventilátor fordulatot is. Felemeli a maximum értékre ami nálam 3200 RPM körül van , ez már füllel is hallható.
A számítógépház ventije ami nálam a Chasis Fan 2-tüskére van kötve a Chassis Fan 2 Speed fülön állítható a Level csúszka ide-oda tologatásával. . Level 1 értéken 600 RPM-et pörög (igy nincs hangja) Level 10-en pedig 1100-at (gyengén hallható). Én ezt Level 5-ön hagytam, így pörög 800-at és nem hallom a hangját.

Melléklek képeket a beállításokról:

Beállítás:

Terheletlenül:

Terhelve:

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.