Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: Ágymatrac keresési kálvária
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
válasz
Dißnäëß
#12862
üzenetére
Jó az az ESP.
Két verziója van, az ESP8266, illetve az ESP32.
Ez az egyszerűbbik, az ESP8266.
Ami a panelon látszik, az a fém borítású tégla, az egy hibrid panel. Ennek több verziója van, manapság legelterjedtebb az ESP12, ami ezen a panelon is van. Benne van az ESP8266, a memória, és még ez-az.
Ugyanúgy Arduino rendszerben (is) használható, mint a többi, pl. az UNO. Nagyon közkedvelt a használata az IOT , háztartási okos eszközökben, pl. okos konnektor, okos kapcsoló, stb. Ezekben többnyire egy fizikai méretében pincurkára tömörített verziója található, 1M memóriával. WEB szerverként (AP), és kliensként(ST) egyaránt használhatók. PHP-t nem tud, de a PHP filozófia szerint használjuk.
Mert ugye a PHP filozófiája, hogy programból elkészítünk egy html szöveget, amit aztán neten elküldünk. Ezzel is azt csináljuk. Le tudjuk kérdezni, ha AP-ként használjuk, hogy az ST pl. milyen get, vagy post kérést küldött, és annak alapján állítjuk össze a választ.
Például, ha szenzorok adatait akarod egy WEB lapként elküldeni, akkor egy sztringbe belerakod a WEB lap alapvető kezdő dolgait, sztringgé alakítod a szenzor által mért adatot, appendeled a sztringbe, majd hozzá appendeled még a WEB lap végét.
Az így összeállított lapot elküldöd.
Ha ST-ként használod, akkor a szerverről kapott választ szintén sztringként kapod meg, amiből kiszeded a számodra hasznos infót.
Az okos eszközökben való használatra kidolgoztak egy eléggé univerzális programot. Tasmota a neve. Ebbe eleve bele van építve egy csomó szenzor kezelés. Amikor fut a program, WEB-en belépsz, és menüből állítod össze, hogy neked mi van rajta.
A szabad lába kevés, azzal spórolni kell. -
válasz
Dißnäëß
#12862
üzenetére
Én bezzeg nem kapok ilyen cuccokat ajándékba.

Hát van, amiben jobb mint egy AVR, van amiben rosszabb. Utóbbi jóval kevesebb: nincs annyi lába, analóg bemenetből csak egy van rajta, az is sz*r.
Nem tudom előny-e vagy hátrány, de a CPU 3,3V-ot igényel, és bár a lábai 5V toleránsak, a beépített flash miatt elég háklis a tápfeszültségre, 3,6V már ki tudja nyírni. A linkelt lap tartalmaz némi védelmet és konvertert is, hogy usb-ről / 5V-ról működtethesd.
Előnye viszont annál több van:
Sokkal gyorsabb CPU, beépített flash memória (4MB), amit rengeteg dologra tudsz használni, és persze a wifi. De erről majd János250 kolléga többet fog írni, Ő az illetékes ESP ügyben.
A beépített flash miatt képes akár önálló webszerverként is üzemelni, olyan szinten, hogy sqlite adatbázist is lehet rajta használni. (A php azért nem fog rajta futni
)
Új hozzászólás Aktív témák
- 170 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- magyar billentyűzet - 165 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- 164 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Microsoft Surface Hub 2s - Interaktiv 4K monitor/ All in one PC - I5 8. generációs - Piaci ár alatt
- Benq - LU951- 5000 Ansi Lézer projektor - Piaci ár alatt
- Samsung Galaxy A36 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Bontatlan
- DX Racer fekete gamer, irodai szék
- Apple iPhone 13 mini Red Kompakt méret, nagy teljesítmény 256 GB Használt,szép állapot, 100%
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon 1st : i5-3GEN I 8GB I 240SSD I 14" FHD I mDP I Cam I W10 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


ekkold
