- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újrakezdés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
vegyszer #15263 üzenetére
Szia! Üdv itt. 👍
Alig találtam meg a kérdést a hosszú szövegben."Egyáltalán jól értem, hogy az a kód, ami egy únón elfut, egy ilyen ESP32 vagy hasonlón is elmegy egy minimális fordítási beállítás után?"
Igen, az UNO-ra megírt kódok jellemzően változtatás nélkül fordíthatóak a többi lapra. A legtöbb általános arduino kód elfut az összes arduino-ba illesztett lapon, ha valami mégsem, az valamilyen alacsony szintű módon megírt, vagy hardver-specifikus kód, pl. megszakítás vagy flash tároló használat.
Ha wifit szeretnél használni, akkor a nano board-ról lebeszélnélek, mert úgyis kell hozzá egy esp, de akkor már a programot is érdemes azon futtatni.
Ha az encoderek jele 5V-os, akkor ESP8266 lesz a te embered, mert ugyan a lap maga 3,3V-os, de az ESP32-vel ellentétben a kimenetei 5V toleránsak, így szintillesztés nélkül rá tudod kötni az encodereket.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest