- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Ivqkzy-: Eddig
- sziku69: Szólánc.
- Argos: Szeretem az ecetfát
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
anorche1 #7421 üzenetére
Ja, feltűnően gyors, a jóhoz meg könnyű hozzászokni. Meg frissebb is, mint a Manjaro, ez is előnye. Pedig a Manjaro is relatíve új verziós csomagokat használ a disztrók többségéhez képest, meg nem olyan lassú, főleg, ha pl. Debian/Ubuntu-alapú disztrókkal hasonlítod össze. Pl. a pacman már régóta a leggyorsabb csomagkezelő (pl. a függőségi fát is nagyon villámgyorsan állítja össze a többi csomagkezelőhöz képest), de mióta zstd-csomagtömörítésre álltak át, azóta meg valami hihetetlen dimenzióban veri az összes többit. Főleg mikor mutatod Windows usereknek, hogy Archon mennyi egy terminálos pacmanos rendszerfrissítés (átlagos, de nagyobb), kb. 1-2 perc (jó, netsebességtől függ), abból a letöltést leszámítva a tényleges telepítési idő kb. 5-10 mp. SSD-n, nem hiszik el, mert ugyanez Windowson tart SSD-vel is 10-30 percig, mármint egy hasonló kaliberű frissítés.
A pacmant jelenleg csak az inteles Clear Linux csomagkezelője veri sebességben, de az csal, nem egész csomagokat tölt le és telepít, hanem csak a csomagok közötti deltát, különbségeket tölti le, telepíti, így nagyságrenddekkel kevesebb adatot kell megmozgatnia, eleve letölteni is sokkal kevesebb, és ez utóbbi a szűk keresztmetszet.
Pont tegnap este olvastam egy másik fórumot, hogy az userek mint szenvednek egy nem is olyan új Ryzen mobil APU-ba épített AMD IGP driverrel (meg itt ezen a fórumon is egy régi AMD R9 GPU-val), Ubuntu meg Debian alatt, mindenféle PPA-kal, meg backports kernellel vergődnek, Arch-alapú disztrón meg minden alapból van annyira friss, hogy ez nem gond (simán megy DXVK, Proton, stb.), meg a forráskódból pörgetés sem, mert rendelkezésre állnak a legújabb dev csomagot, nem úgy, mint Ubuntun, hogy csak x verzióval előttiek. Főleg akkor sajnálom ezeket a usereket, amikor ilyen Stockholm-szindróma mentén védik a megszokott disztrójukat, amit csak megszokásból használnak, hogy de jó, az ő disztrójuk enterprise grade, meg stabilabb, meg LTS, meg mit tudom én mennyivel hosszabb támogatási idő, meg release party-t is tartottak a legutóbbi kiadás megjelenésekor. Ja, támogatottabb meg stabilabb. Lenne, ha menne rajta az, amit futtatni akarnának, és nem kéne vergődni vele. Közben meg mi tudjuk, hogy a gyakorlatban az Arch-vonal a full rolling létére semmivel nem instabilabb, sőt, még azt is megkockáztatom, hogy kevesebb a probléma vele, mert Ubuntun, Minten előfordul olyan, hogy frissítés után nem bootol a GRUB, meg drivergebasz vagy rossz X.org konfig miatt nem tölt be a grafikus felület, meg disztrófrissítést nem él túl az a nagyon stabil rendszer (pl. mikor 18.04-ről 20.04-re frissítenek), ilyenbe Archon sose futottam bele, hogy egy rendszer frissítés után ilyen teljesen elemi szinten boruljon meg. Volt, hogy 1-2 csomag telepítése-frissítése hibával meghiúsult, meg 1-2 alkalmazás frissebb verziója crashelt vagy kisebb bug fordult elő vele (semmi mission critical), de ezekre is mindig van gyorsan közzétett instant workaround (downgrade, upgrade még frissebb AUR-os gites verzióra, konfigfájl átírása vagy újragenerálása, pacman átparaméterezése, felesleges fájl vagy rossz symlink kézi törlése, jogosultsági probléma kézi kiigazítása), meg nagyon gyorsan jön a javító frissítés is, néha még órák sem telnek el közötte, így aki nem pár óránként frissítőmániás, mint én voltam régen, az javarészt bele sem fut még ezekben sem, mert mire rendszerfrissítést indít el, már a javított csomagok települnek neki, persze ilyen javított csomag is évente olyan kevésszer fordul elő, hogy egy kezén megszámolja ezeket az ember, lásd. archlinux.org News szekciója, és bár ott nem írnak minden ilyenről, de nincs lényegesen több incidens azoknál, amik fel vannak ott tüntetve. Ennyit a nagy instabilitásról.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
- Androidos tablet topic
- War Thunder - MMO Combat Game
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- World of Tanks - MMO
- Google Pixel topik
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 9600K 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3050 8GB DeepCool Tesseract SW 500W
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Noblechairs HERO Fekete/Platinafehér Gamer Szék
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C docking station (akár 3x4K felbontás)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged