Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) laccyy


laccyy
újonc

Factory reset utan is csinalja.

(#802) laccyy válasza KTU (#800) üzenetére


laccyy
újonc

megy az első sim hálózata csak ezt időközönként megszakítja és ekkor keresi az új hálózatot. és a telefon beszélgetés is megszakad ekkor.

(#803) laccyy válasza Blue Eagle (#799) üzenetére


laccyy
újonc

nem jó mert megszakítja a telefonbeszélgetést is mikor keresi a hálózatot a kettes sim re, majd visszaal az 1 es hálózatra és ezt folyamatosan csinálja felvaltva

(#804) svgyula válasza laccyy (#803) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Tegyél bele egy "imitációt" vagyis el lejárt sim kártyát csak azért, hogy érzékelje. Legfeljebb kiírja időnként, hogy nincs hálózat.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#805) Blue Eagle válasza laccyy (#803) üzenetére


Blue Eagle
őstag

ha nincsen SIM akkor hogyan keres hálózatot?

(#806) tolvaj! válasza laccyy (#803) üzenetére


tolvaj!
őstag

Gps, kékfog működik rendesen? Lehet szoftveres, amin esetleg egy új firmware segítene, vagy root+ gravitybox, vagy ha a gps és bluetooth is vacakol akkor pedig commchip, ami automatice csere, mert nem javítható hiba sajnos.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#807) laccyy válasza Blue Eagle (#805) üzenetére


laccyy
újonc

Meg van a probléma az elsődleges szim csak wcdma ezert csak 3g-n működik ha nem kap jelt nem megy ezert próbált o gsm hálózatot keresni mert nem volt megfelelő 3 g s jel a2 es sim ami micro sim es gsm. kicsereltettem a kártyámat micro sim re beraktam a gsm nyilasba és azóta megfelelően megy
Köszönöm a hozzaszolasokat segítségeket mindenkinek.

(#808) Laza... válasza laccyy (#807) üzenetére


Laza...
addikt

A háózat beállítoskáknál nincs olyan hogy 2G/3G auto? Lehet a tied csak 3G-re van állítva

Never give up!

(#809) Nerich34


Nerich34
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan gondom lenne, hogy flashből feltettem egy ROMot és most nem is lehet bekapcsolni a telefont, tök fekete. Lenevo S720.
Erre van valami megoldás???
Válaszokat előre is köszönöm!
Ez a ROM volt: LiFe_v.0.1_for_S720_RUS
Nerich

(#810) cappa72 válasza Nerich34 (#809) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha emlékem nem csal, akkor s720i-re tetted fel, és láthatóan ez S720-as telefonra való.
Mindenképp egy s720i romot kell találnod hozzá, ha így van.
Nagyon fontos a típus pontos beazonosítása.

Azt már utána flashtool-lal fel tudod remélhetőleg tenni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#811) WOT-H-A-C válasza Nerich34 (#809) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia. Én a helyedben a gyári rom flashelésével próbálkoznék.
itt rom MEGA-n

itt a forrás

Spflashtoolsnak vcom driver kell!

Remélem sikerül! :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#812) Nerich34 válasza WOT-H-A-C (#811) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Köszönöm!
Csak a probléma az, hogy be sem tudom kapcsolni a készüléket, és így a gép se érzékeli...

(#813) Blue Eagle válasza Nerich34 (#812) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Rom flesseléséhez nem is kell bekapcsolni. Telepítsd PC-édre elsőként ezt a drivert: MT6577_USB_VCOM_drivers

Ezt olvasd el

Kánonban segítünk, látod! :D

[ Szerkesztve ]

(#814) cappa72 válasza Nerich34 (#812) üzenetére


cappa72
nagyúr

A flesseléshez nem is szabad bekapcsolni a telefont.
Elsőre tedd fel a számítógépre az usb vcom driver-t.
Aztán kikapcsolt állapotban próbálj meg egy rövidke readback-et, hátha...
Ha nem megy a readback, akkor nem marad más, mint a flash.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#815) Nerich34 válasza cappa72 (#814) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Elindítottam a InstallDriver-t és utána kiírja a képen látható szöveget!
Utána pedig a Flash tool csak keres....

[ Szerkesztve ]

(#816) Nerich34 válasza Nerich34 (#815) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Ez a Flash képe:

[ Szerkesztve ]

(#817) Blue Eagle válasza Nerich34 (#816) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A lényeg: teló kikapcs, akku kivesz, USB-vel PC-re rádug, readback (download) megnyom (alul kiírja keresés), ekkor akksi vissza. Így jónak kell lennie mindig.

[ Szerkesztve ]

(#818) Nerich34 válasza Blue Eagle (#817) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Sajnos nem jó így sem! :( :'(
Ugyanolyan halott a telefon és ugyanúgy keres a Flash Tool!

(#819) Keeperv85 válasza Nerich34 (#818) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Jobb lesz,ha érzékeny búcsút veszel attól a telótól. Másik preloadert tettél rá, mint ami ró való... Agyhalott lett szerencsétlen pára... :(

(#820) Blue Eagle válasza Nerich34 (#818) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha rádugod a telót a PC-re, akkor van a "eszköz csatlakoztatása" hang a windows részéről? Az eszközkezelőben történik változás? Akár csak egy pillanatra is? Esetleg "Ismeretlen eszköz" buborékot kapsz?

(#819) Keeperv85

Nem baj. Az akkor is kijavítható. Másnem le kell formázni a preloader partíciót és Meta módban indítani a flesselést.

[ Szerkesztve ]

(#821) Keeperv85 válasza Blue Eagle (#820) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csodás ötlet: egy "apró" probléma van csupán, az hogy a meta mód csak akkor indul el preloader nélkül, ha:

a, megtalálod a tesztpontot és tudod hová kell kötni
b, ...ha létezik... Egy tucat telefont tudok, amin nincs kivezetve...

Hogy fokozzuk az élvezeteket: a meta mód elindításához szükség van magára a driverére, csakhogy a preloader sérülése esetén az USB kapcsolat megszűnik létezni...

(#822) Blue Eagle válasza Keeperv85 (#821) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem. Meta módban (hangerő le gomb nyomva tartásával) kell indítani a flesselést, akkor ha ismeretlen az USB eszköz.

(#823) Nerich34 válasza Blue Eagle (#820) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Nem érzékeli a PC, és a telón led se világít!

(#824) Blue Eagle válasza Keeperv85 (#821) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szóval: Lerongyoltam teljesen a P780-asom EMMC-jét.

Ez lett belőle:

Ismeretlen, nem felismerhető USB-eszköz. Na meg egy tégla. Normál módon a flesselés nem megoldható. Flesselést Meta módban kell indítani. Már megy is:

Ha mégsem menne, akkor itt a driver
vagy A3000_extended_driver

[ Szerkesztve ]

(#825) Keeperv85 válasza Blue Eagle (#824) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha a Format All + Download ment le, akkor a folyamat végén a preloader-t helyre is állította rögtön. Próbáld ki (inkább NE, NE próbáld ki!!!) hogy mi történik, ha a preloader-t kicseréled egy másik modellben használtra. Nincs utána USB kapcsolat, nyomhatsz bármit... Mindent megpróbáltam egyik ilyen telón. Akku ki, vissza, usb előbb/később bedugva, hang fel, hang le, hang fel + hang le, hang fel + power... mindent. Hiába való. Nem is érzi a gép, hogy rá van dugva!

(#826) Nerich34 válasza Blue Eagle (#824) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Hogy tudom META módban indítani?

(#827) WOT-H-A-C válasza Nerich34 (#826) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Meta módban (hangerő le gomb nyomva tartásával) kell indítani a flesselést, akkor ha ismeretlen az USB eszköz."

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#828) Nerich34 válasza WOT-H-A-C (#827) üzenetére


Nerich34
csendes tag

De arra se reagál semmit!

(#829) Laza... válasza Nerich34 (#828) üzenetére


Laza...
addikt

classic hard brick

Never give up!

(#830) Nerich34 válasza Laza... (#829) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Megoldás???

(#831) ksanc válasza Blue Eagle (#824) üzenetére


ksanc
őstag

Igy van, ahogy Keeper irja.
A Flash Tool elég okosan van megirva, a kedves felhasználótól teljesen függetlenül csinál egy backupot az érzékeny részekről (preloader és nvram is!!), ha format is szerepel a műveletben, amit aztán szépen visszarak. Ezeket a biztonsági mentéseket megtalálod folyamat közben a Flash Tool backup mappájában, csak törli a tartalmát a folyamat végén.
Mellesleg ezt akkor is megcsinálja, ha egy teljesen új teló-FW párositással csinálsz FW upgrade-t.
Márcsak ezért sem lehet az nvram-ot tönkrevágni egy rávaló FW-vel...
Ez csak az első esetre vonatkozik, ha már egyszer flasheltél egy teló-fw felállással, másodszor már nem fog backupolni!

(#832) Nerich34 válasza ksanc (#831) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Hát ezt nem nagyon értem!
Mit kell tennem, letudnád írni részletesen?

(#833) ksanc válasza Nerich34 (#832) üzenetére


ksanc
őstag

Semmit, mert szoftveresen többé nem lehet helyrehozni. A lergalapvetőbb szoftvert irattad felül.
Hardveresen meg hidd el, hogy nem éri meg :) 99%, hogy nincsenek kivezetve az alaplapon a szükséges csatlakozási pontok, BGA forrasztást pedig nem fogsz csinálni.
De Keeper valószinűleg mesélhet még arról, hogy még akkor sem valószinű, hogy helyre lehetne hozni, hacsak nem a gyári laborban vagy.

[ Szerkesztve ]

(#834) Nerich34 válasza ksanc (#833) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Értem! :(
Alaplap csere vagy valami megoldás sincs?

(#835) beg válasza Nerich34 (#834) üzenetére


beg
veterán

Ha neked megéri, cserélj fődarabot (alaplapot) ennek szerelési költségével együtt is belefér?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#836) Nerich34 válasza beg (#835) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Szerelést meg tudja csinálni az egyik ismerősöm! De akkor működni fog?
Hol lehet ilyen alaplapot vásárolni??

(#837) tolvaj! válasza ksanc (#831) üzenetére


tolvaj!
őstag

Úgy tudom, a preloader eleve egy külön blokeszközön van, az nvramról meg nem csinál mentést... tapasztalat, hiszen annó azért kellett izzadni egy hétvégét bladegery telefonján, mert nem volt mentés az nvramról format után. Abban az esetben, ha a preloadert is felülírja az ember egy "idegen" preloaderrel akkor vége :(

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#838) ksanc válasza Nerich34 (#836) üzenetére


ksanc
őstag

Veszel egy másik ilyen telefont :D
Komolyan, máshogy sehogy...

(#839) Nerich34 válasza ksanc (#838) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Értem, de ha valahonnan tudok szerezni egy alaplapot azzal megoldódna a probléma?

(#840) WOT-H-A-C válasza Nerich34 (#839) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Lehet, de akkor megint ott vagy flashelni kell...lehet nem sikerül a szerelés..stb.. szvsz sok copás lesz vele a semmiért.Szerintem jobban jársz ha elpasszolod alkatrésznek és veszel egy telót!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#841) Nerich34 válasza WOT-H-A-C (#840) üzenetére


Nerich34
csendes tag

[link]

Ezt találtam!

(#842) ksanc válasza tolvaj! (#837) üzenetére


ksanc
őstag

Pedig bizony csinál, Firmware Upgrade esetén biztosan, amennyiben még nem használtad az adott fw-t.
Ha meg már igen, akkor ki kell törölni a history.ini fájlt és tutira lesz backup :)

Firmware Upgrade:

Talán észrevetted már, hogy Read Back-el kezdi:

Ha közben megnézed a Flash Tool mappájában a BackupData mappát, valami ilyesmit fogsz benne találni:

Azon belül pedig ezeket:

Namost az a négy darab raw fájl az bizony sorban a preloader, nvram, protect_f és protect_s partíciók tartalma, pontosan ezeket fogod kapni Read Back-ekkel is, nyugodtan ellenőrizheted.
Ezeket a fájlokat és a mappát viszont törli a folyamat után, vagyis ha az upgrade során nem megfelelő preloadert töltöttél fel, akkor fújhatod. Addig kell ezeket kimásolni, amig a download folyamat tart.
Nem tudom pontosan, hogy ebben a formában mire jó ez a backup, mindenesetre még egy módszer a kényes partíciók mentésére :D

[ Szerkesztve ]

(#843) tolvaj! válasza ksanc (#842) üzenetére


tolvaj!
őstag

De formatról volt szó! Akkor biza nem csinál mentést. Upgrade-nél biztonsági okból csinál, már csak azért is, mert lehet másképp partícionál az új ROM, főleg, ha főverzió váltás van.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#844) ksanc válasza tolvaj! (#843) üzenetére


ksanc
őstag

Ez igaz. De aki a formázást választja, az, már bocsánat, de meg is érdemli.
Ezt a funkciót normális esetben egyáltalán nem használjuk, se szimpla partíciócserére se firmware upgrade-hez nem kell.
Mellesleg a kedvedért kipróbáltam, ez sem bántja azokat a partíciókat, amik nem látszanak (vagyis az ALL kizárólag az ablakban látszódó szakaszokra vonatkozik), tehát ezzel sem lehet pl. az nvram-ot törölni. Az viszont már nem óhajtom kipróbálni, hogy format+download módban egy teljesen idegen FW-t megpróbálva jön-e a PMT changed üzenet (szerintem igen), vagy simán formáz a scatternek megfelelelően és így persze el lehet küldeni az nvramot is.

A helyzet ugyanaz, ha nem megfelelő a preloader, akkor tönkrevágtad. A szoftver helyetted nem tudja eldönteni, hogy jó-e, vagy sem. Ne felejtsük el, végül is ez a szoftver a flash irására/olvasására készült, a kedves felhasználó felelőssége, hogy mit akar ráerőltetni.

Részemről megint csak azt tudom mondani, hogy aki nem tudja, hogy mit csinál, az inkább ne csináljon semmit.

[ Szerkesztve ]

(#845) ksanc válasza Nerich34 (#841) üzenetére


ksanc
őstag

Igen, ez az alsó kis panel, ezen van az usb csatlakozó, a rezgető és a mikrofon. Meg talán a GSM antenna is.
Ez nem az, ami neked kell :)
Hidd el, alaplapot nem fogsz találni, vagy ha igen, kétszer annyiért, mint az egész teló :)

(#846) tolvaj! válasza ksanc (#844) üzenetére


tolvaj!
őstag

Akkor viszont gergely telefonján már korábban el kellett hogy úszón az nv,s és f partíció, mert ott a sima formázás mindent vitt (preloader kivételével). Ami viszont felvet egy másik problémát, miszerint oldman2 telefonja is ugyan attól az aosp romtól szállt el, abból mégis ki tudtuk olvasni a lényeges partíciókat és utána formázás után újra lehetett húzni egy gyári romot. Bladegery telefonján viszont nem mentettem és sima format után már nem is lehetett! Ezért nem értem amit írsz, mert ezek alapján a format takarítja a teljes blokk eszközt.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#847) ksanc válasza tolvaj! (#846) üzenetére


ksanc
őstag

Ahogy írtam, kipróbáltam :)
A 3-as flash Toolt régen használtam, az 5-ös biztosan nem fog formázni olyat, amit nem látsz az ablakban.
És itt ugye csak Format All van, ami NEM vonatkozik minden blokkeszköz szakaszra, ahogy ki is próbáltam.

Azt gondolom, hogy mikor az ember ilyen mókolásokra kényszerül, akkor általában már megvan a baj.
Az én véleményem az, hogy jóval nagyobb károkat lehet okozni ezekkel a CWM alól telepíthető cuccokkal, mint a Flash Tool-al. Mivel sokan ugyanmibajlehetne felkiáltással ráeresztenek bármit a telójukra, merthogy cwm ez is, az is és milyen király az a rom...
És ugye nagyon gyakran azzal kezdődnek ezek a problémák, hogy eztésazt megpróbáltam cwm alól felrakni...

[ Szerkesztve ]

(#848) tolvaj! válasza ksanc (#847) üzenetére


tolvaj!
őstag

A cwm -es rész maximálisan igaz :DDD

A formázást te melyik részen írod? Felül a füleknél sorban: welcome, format, download,.... és ott a format részben a formázás, flash auto format. Na az nem kérdez, nem ment, takarít. A download részben lévő format nem csinál olyan károkat. Így viszont megvan az oka miért folyik a vita, mert elbeszéltünk egymás mellett!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#849) ksanc válasza tolvaj! (#848) üzenetére


ksanc
őstag

Nem volt itt vita, csak információhegyek :D
Az auto formatnál még meg lehet adni, hogy kihagyja a preloadert. A többit darálja, az már szentigaz.
Én mondjuk akkor sem értem, kinek jut eszébe a format.
Annak biztosan nem, akinek kis pukija is van ezekről.
Én az életben nem használtam még.

(#850) tolvaj! válasza ksanc (#849) üzenetére


tolvaj!
őstag

Mert még nem ütköztél abba a hibába mint én :DDD

Képzelj el egy olyan firmwaret, ami random összeomlik, de úgy hogy a teljes fájl rendszer vele megy és viszi a teljes partíciós táblád. Ilyenkor mit tudsz tenni?- spft, spft hátán és ha már minden kötél szakad akkor teljes formázás. Sajnos csak így tudtam életet lehelni bele - a TI hathatós segítségetekkel- és utána jöhetett az nvram és f,s partíciók másolása, majd felül írása.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.