Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Hunter2 válasza attilav2 (#4985) üzenetére


Hunter2
addikt

Én eddig egy 16000Ft-os Dell D610-el szoftvereztem a tableteket, telefonokat. 1mag 2Gb ram 80-as vinyó.
Most upgradeltem másik laptopra 2mag 4Gb ram, szóval ha gyakran csinálsz szoftverezést akkor vegyél valami olcsó gépet aztán annyi. max ha tele szemeteled a 40 féle driverrel akkor gyalu aztán új rendszer.

(#5002) topi66


topi66
aktív tag

Mesterek plíííz!
A fent említett Oukitel U7Plus telefon a rom frissítésése után ujrainduláskor és sajna azóta is csak csíkos képernyőt produkál,vagyis használhatatlan.A needromról már mndegyik variációt kipróbálta,és a biztonsági mentésemet is.Az eredmény azonos.A 7es robot visszarakását sp multitool port downloaddal ajánlja a gyártó,de ott meg a scattert mondja hamisnak
Tudna valaki segíteni?

(#5003) Swami


Swami
senior tag

Nem tudom, jó helyen járok-e és hogy megoldható-e a problémám. Ősszel kaptam egy Moro G4-et, amit most eladnék és szeretném visszaállítani a gyári adatokat, de mivel a telefon másodkézből van, nem tudom a PIN kódját. Az alap 1234 nem működik. Szóval van lehetőség arra, hogy valahogyan visszaállítsam az alapértelmezett kódot? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#5004) Upo


Upo
addikt

Üdv! Érdekes esettel találkoztam, és nem jutok előbbre. Hozzám került egy Evolveo Strongphone Q4, MT6589, 1/4GB. Logónál megáll, nem tölt be. Természetesen gyári letöltés nincs, needromon fent van 2 readback-es rom. Illetve az oroszoknál vannak romok, még teljes rom is, apdb-vel, bplgui-val bezárólag, a klón nevek alatt (Sigma PQ22 stb.).
NVRAM, protect mentéseket csináltam. Bármelyik romot rakom fel, ugyanaz a jelenség, logonál megáll. van amelyikkel adb elérés is van állás közben. Recovery-be csak ezekkel tudok belépni adb paranccsal, mert a billentyű kombinációs belépés nem működik (bedugott és kihúzott töltővel is próbáltam).
Recoveryben viszont mount errorokat dobál, factory reset sem megy. Van amelyikhez cwm is volt és el is indult, de ugyanúgy se mount se format nem megy semmire. Egyszer kiírt a cwm valami secure errort vagy valami hasonlót, de gyorsan elvette és nem tudtam reprodukálni azóta sem.
Érdekes még, hogy töltés animáció sincs, töltőre dugva kirajzolja az akkut az alján 1 pixeles piros csíkkal, és úgy marad, nem animál semmit, és el sem tűnik egy idő után, 1 nap után is ott az akku rajz. Lehúzva eltűnik (tehát nincs lefagyva). Egyszer valahogy sikerült véletlenül meta módban is indítani, a drivert fel is raktam, de azóta nem tudtam megismételni. Mintha mindkét hangerő+bekapcs lett volna, nem emlékszem biztosan, recoverybe akartam volna lépni. De azóta se sikerült sehogy.
Mi lehet itt a gond? Flashtool alatt a romok hiba nélkül felmennek, 3-as és 5-ös alatt is, de nincs system, data, cache, stb, adb shell is elhasal, nem talál sh-t.
Mit lehet ilyenkor csinálni?
Ja, preloaderes firmware upgrade-t is próbáltam, és már kínomban format all+download-ot is, a mentett nvram és protect partíciók visszatöltésével (azok látszólag épek, az adatok fájlok benne vannak a mentésben).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5005) RVR400 válasza Upo (#5004) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem a szokásos NAND-hibának tűnik.

(#5006) cappa72 válasza RVR400 (#5005) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajnos egyetértek. Halott lesz az emmc

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5007) Keeperv85 válasza Upo (#5004) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Sajnos, ahogy felettem is írták. Meghalt a flash IC.... :(

(#5008) peposz


peposz
újonc

Sziasztok!

Biztonsági mentésben szeretnék segítséget kérni. Van egy Asus Zenfone 2 Laser (ZE500KL-Qualcomm) telefonom, a jelenlegi rendszerét szeretném lementeni. (Lollipop 5.0.2) Azt a segítséget kaptam hogy rawcopy-val megoldható. A célom hogy rendszer visszaállításnál "gyári tisztaságú" legyen a telefon. (semmi buherálás nem lenne benne) Elsőként azt kérdezném hogy ez megoldható? Ha igen akkor hogyan tudnám megcsinálni. (nem használtam még ezt a programot)

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#5009) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Még mindig Elephone P8000-ről szeretnék mentést csinálni, de a telefonból nem tudom kinyerni a scatter fájlt. Cappa javaslatára terminal emulator segítségével összehasonlítottam a telefon és a needrom-ról származó scatter értékeit. Több romot is leszedtem, mert egyik sem stimmel. A userdata résznél kezdődik az eltérés, addig minden stimmel. Mi a francot lehet csinálni, hogy lehet így mentést készíteni?
És egy másik kérdés ugyanehhez a telefon típushoz. Elég vacak benne a wifi, amire ezen az oldalon javasolnak megoldást. Légyszi, aki képben van a telefon ilyen szintű buherálásban, írja már le, hogy kell ezt megcsinálni, mit is kell csinálni :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5010) cappa72 válasza dethroner (#5009) üzenetére


cappa72
nagyúr

A userdata-t nem kell mentened, ha nem akarod. (közbe' írtam privátot). Az úgyis csak a saját adataidat tartalmazza - ha pl. egy factory reset után kapásból lemented a userdata-t (be sem kapcsolva telefont(, akkor töküres sok gigás fájlt kapsz.
Nézd meg még a
cata /proc/partitons
kimenetét is.
A flesselendő usrdata pedig egy üres simg.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5011) ZsoAce


ZsoAce
tag

Sziasztok!
Van egy Huawei Ascend Y300 telefon, az anyósomé, egyik napról a másikra nem működik az érintő képernyő, így hiába hívták, és ki is csengett, de nem tudta felvenni a telefont.
Ezért gondoltam, megpróbálok egy gyári resetet, ami után egyetlen érintést érzékel, majd újra nem működik az érintőképernyő. Ezután arra gondoltam, hogy új ROM-ot rakok fel rá, hátha segít.
Gyanítom, hogy a mivel a telefonon a bootloader sincs még nyitva, ezért volt, hogy a gyári recoveryvel nem tudtam gyári romot telepíteni.
Fentiek miatt nem tudok a telefonra semmit telepíteni a szokásos módon apk vagy Play áruházból, gondolok itt TWRP telepítésre.

Gondolom TWRP vagy ClockWork recovery kellene a telefonra USB kábellel meg adb-vel rátenni a telefonra (vagy valahogy máshogy), illetve el kezdtem olvasgatni, és talán kellene USB debug a telefonon az adb kapcsolathoz, ami gyanítom szintén nincs bekapcsolva a telefonon, pláne gyári reset után. Legalább is az "adb devices" parancs futtatásával a számítógép nem látja.

Eddig jutottam, szeretnék egy új ROM-ot feltenni, de nem tudom hogy kellene a telefon ebben az állapotában, adb segítségével, vagy valahogy.

Egyáltalán lehetséges, hogy új ROM-al megjavul az érintőképernyő, vagy annak vezérlése független attól, és kár görcsölnöm? Tudom, nem nagy érték a telefon, elsősorban hobbyból foglalkozok vele.

Köszi előre, ha valaki tud segíteni, vagy tanácsot adni.

(#5012) aytukabozs válasza ZsoAce (#5011) üzenetére


aytukabozs
addikt

Van vagy 1500 ft bele egy digitizer, a helyedben én berendelném és kicserélném. Nem hinném hogy nem HW hiba.

szerk. tévedtem 1000-ért is van. :D
Más típushoz ugyan, de rendeltem már ettől az arctól, minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5013) dethroner válasza cappa72 (#5010) üzenetére


dethroner
veterán

Lefuttattam, de én semmivel nem vagyok előrébb vele :)
Neked/nektek mond ez valamit?

u0_a131@k05ts_a:/ $ cat /proc/partitions
major minor #blocks name

254 0 524288 zram0
7 0 1254 loop0
179 0 15267840 mmcblk0
179 1 3072 mmcblk0p1
179 2 5120 mmcblk0p2
179 3 10240 mmcblk0p3
179 4 10240 mmcblk0p4
179 5 512 mmcblk0p5
179 6 512 mmcblk0p6
179 7 16384 mmcblk0p7
179 8 16384 mmcblk0p8
179 9 8192 mmcblk0p9
179 10 10240 mmcblk0p10
179 11 512 mmcblk0p11
179 12 2048 mmcblk0p12
179 13 6144 mmcblk0p13
179 14 8192 mmcblk0p14
179 15 5120 mmcblk0p15
179 16 5120 mmcblk0p16
179 17 307200 mmcblk0p17
179 18 1024 mmcblk0p18
179 19 32768 mmcblk0p19
179 20 33792 mmcblk0p20
179 21 2097152 mmcblk0p21
179 22 434176 mmcblk0p22
179 23 12236288 mmcblk0p23
179 24 16384 mmcblk0p24
179 96 4096 mmcblk0rpmb
179 64 4096 mmcblk0boot1
179 32 4096 mmcblk0boot0
179 128 30748672 mmcblk1
179 129 30747648 mmcblk1p1
u0_a131@k05ts_a:/ $

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5014) ZsoAce válasza aytukabozs (#5012) üzenetére


ZsoAce
tag

Ok, de próbaképpen lehet ráerőltetni valami új ROM-ot?

(#5015) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Az létezhet hogy a gyroscope azért nem megy,mert hiányoznak adatok....
A Gravitysensornal ott van.
Gyroscope-nál véletlen a reset-re nyomtam
Azóta nem jó.

Gravitysensor_Engineermod

Gyroscope_Engineermod

A telefon Lark Cumulus 5HD Android 5.1
Root van.

(#5016) Upo válasza aprokaroka87 (#5015) üzenetére


Upo
addikt

És utána a kalibrálást megcsináltad? Ha resetelted az adatokat, akkor mégis miből kéne működnie?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5017) aprokaroka87 válasza Upo (#5016) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Bármire nyomok
kis toast-ban ez jön: operation failed

(#5018) Upo válasza aprokaroka87 (#5017) üzenetére


Upo
addikt

Gyanús hogy nincs is benne giroszkóp (csodálkoznék, nem szokott ebben a kategóriában lenni).
Nem Cumulus 5.5HD? 5HD-t nem találtam a lark lapján, az 5.5HD-ben nincs.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5019) aprokaroka87 válasza Upo (#5018) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

van benne..mert korábban simán elfordult a képernyő.
Most meg ha bekapcsolom a képernyő forgatást...elfordul a kép,de utánna úgyis marad.
ha kikapcsolom akkor áll vissza.

(#5020) aytukabozs válasza aprokaroka87 (#5019) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ahoz elég az accelerometer.
De nem vitatkozom, ha szerinted van benne.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5021) beg válasza aytukabozs (#5020) üzenetére


beg
veterán

Nincs, ebben csak acc.meter van. A gyro-s készülékek pár polccal feljebb vannak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5022) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A Lark Cumulus 5HD valójában két változatban van
Van egy ami alapból Android 5.1-el jött ki,és van ami 6.0 val.

Ismerősöm-nek a 6.0 változat van,abban valóban nincs giroszenzor.
Viszont az enyémben,ami 5.1-es droid van,kell hogy legyen giroszenzor,mivel akkor az Engineermodban sem lenne ott a "kalibrálás" mint lehetőség.
A 6.0-s ban nincs ott a lehetőség.

Meg tudom hogy a Reset gomb alatt voltak számok...amik a Szenzor adatait tartalmazhatták.

(#5023) beg válasza aprokaroka87 (#5022) üzenetére


beg
veterán

Ja igen, elfelejtettem hogy a 6.0-ás droidból kihagyták a gyro hardvert, pedig az 5.1 tartalmazta. Fene. Akkor az internet megint hazudott és a hatos robot leforrasztotta a nyákról.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5024) aprokaroka87 válasza beg (#5023) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem a 6.0 droidbol hagyták ki a hardvert te.
Hanem ami 6.0-s droiddal jött ki,az eltérő romot tartalmaz
hardveresen is eltérhet

(#5025) RVR400 válasza aprokaroka87 (#5024) üzenetére


RVR400
veterán

Te ezeket olvasod valahol, vagy Magadtól találod ki?

(#5026) aprokaroka87 válasza RVR400 (#5025) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

miket is?
Mert leirtam normálisan a dolgot
De Beg kavar be

(#5027) RVR400 válasza aprokaroka87 (#5026) üzenetére


RVR400
veterán

1. Honnan veszed, hogy eltér a hardver? Azt sem lehet tudni, hogy honnan rendelték meg a sorozatgyártáshoz szükséges darabszámot.
2. A gyro sensor meglétét/működését az elforgatással próbálod megmagyarázni, pedig nincs semmi köze hozzá, mert ugye a gyro nélküli telókon is elfordul a kép.
3. Még szerencse, hogy amin 6.0 van, az eltérö ROM-ot tartalmaz, mint amin 5.1 van...
4. Mi lenne, ha feltennéd a 6.0-t a telódra?

(#5028) aprokaroka87 válasza RVR400 (#5027) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor az hogy van hogy az Automatikus elforgatás bekapcsolásával az orientáció automatikusan landscape-re vált?

Hiába forgatom...semmi
Kicsit furcsa hogy elfordul ám a telefon nincs forgatva.
Logban is Error-t ír Sensorservice-re hivatkozva.

Azok a játékok se mennek amik gyro-t hasznalnak...korábban mentek

(#5029) beg válasza aprokaroka87 (#5028) üzenetére


beg
veterán

Majd szólj ha megértetted hogy mi a különbség accelerometer és hardveres gyroscope között. Továbbá ha utánaolvastál, hogy hogy tud a acc.meter úgy viselkedni mint egy gyro, mert tud. Csak nem az.

De ha szerinted van benne, akkor erről a gyártót (címkézőt) is tájékoztasd, nagyon fog örülni neki, hogy mennyire felextrázta a húszezres telefonját. :C

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5030) aprokaroka87 válasza beg (#5029) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A gyorsulásmérő a Gsensor?
mert az meg jó
De akkor mit keres az Engineermodban az állitólag nem létező gyrosensor kalibrációja?

Vagy talán szoftveresen emulálták a hardvert?:D

hidd el én se értem már lassan

[ Szerkesztve ]

(#5031) kajmika0510


kajmika0510
tag

Sziasztok.
Egy furcsa dologgal állok szemben. Van nekem egy Redmi Note 4 Mtk procis telefonom, Minden rendben van vele. Globál developpal használom. Egyik jó barátomnak is szintén ezt a romot tettem fel. 1 hónapig hibátlanul működött neki, majd egyik pillanatról a másikra megőrült. Le volt véve hang és csörgött. Messengerből ki be lépkedett. És felhívott minap hogy miui logo és tovább nem megy a telefon.
Kapásból szoftverre gyanakodtam. Rádugtam gépre sp flashtool stb. Ugyanezt a romot felraktam rá. Betallóztam a scatter filet. Download only, preloader pipa be. Majd mikor kész lett a romcsere, zöldpipa, lehúzom usbről kapcsolnám be és se kép se hang. Ugyanígy felraktam rá a globál stabilt és annál is se kép se hang. A gép viszont és az sp flashtool felismeri. Tehát kommunikál a géppel.
Valakinek valami ötlete?
Ui: fastbootba se tudom rakni :/

[ Szerkesztve ]

(#5032) Upo válasza aprokaroka87 (#5030) üzenetére


Upo
addikt

A gsensor az a gravity sensor. Gyakorlatilag azt mondja meg hogy a készülék melyik vége néz a föld magja felé. Ezért fordul a képernyő, a legolcsóbb 30$-os tabletekben is benne van, pedig azok a legalja hardver. Orientation sensornak is nevezik. Az accelerometer az gyorsulást érzékel, a gravitációtól függetlenül a készülék relatív elmozdulásait érzékeli a tengelyek mentén. Pontosabban tud elmozdulásokat érzékelni mintha csak a g szenzorból próbálnánk meghatározni. Pl. autós játéknál jól kijön, az olcsó-hiányos hardveren tud elég pontatlan lenni, nem megy egyenesen, összevissza kanyarodik, az valószínű a kevés szenzor miatt van, lehet hogy még accelerometer sincs, csak a gravity-ből próbál számolni. A giroszkóp egy plusz érzékelő, a régi giroszkóp hardver elektronikus megvalósítása. Pl. repülőkben volt régen ilyen, forgó viszonylag nagy tömegű tárcsa forog ami a pozícióját mindig megtartja. Az eredeti állapothoz képesti elfordulási szögek pontosan meghatározhatók. Ezt elvileg a gyorsulásmérőből is ki lehet számolni, de ez még pontosabb. (Az űrhajózásban a mai napig mevhanikus, forgó giroszkópokat használnak, a nemzetközi űrállomáson, szojuz űrhajóban, stb.)
Az android rendszerben ráadásul vannak kombinált szenzorok is, amik több fizikai szenzor adatainak kombinálásával adnak adatot, pl. lépésszámláló vagy például a Game Rotation Vector, ami az accelerometer-en és giroszkópon alapul.
Van amikor próbálnak giroszkópot emulálni, az accelerometer és g szenzor adataiból, de nem az igazi, van olyan program aminél úgy-ahogy működik, de van amelyik csak valódi hardveres giroszkóppal működik.
Pl. a Google Sky Map emulált giróval meg se moccan, hardveressel szépen működik. Van egy Sky Map+ fork, amiben a beállításokban lehet engedélyezni a hardver giró nélküli használatot, írják hogy lehet probléma belőle mert igen pontatlan tud lenni. Próbáltam giró nélküli telón, nagyjából próbált abba az irányba fordulni, aztán kivágta tök más irányba, ugrált, gyakorlatilag használhatatlan volt.
Az meg, hogy engineer módban ott van az a gomb az egy dolog. Alja kínai telóknál ez sima ügy. Vagy elfelejtettek a fordításnál átírni egy beállítást, vagy univerzális a kód amit 20 féle alaplapra egy az egybe rá lehet tenni, amelyikben nincs giró ott úgyse fog működni. Ezen nem kell csodálkozni.
Lehet hogyha megtalálod az eredeti típust amit átmatricáztak és annak a romját próbálod akkor abban már nem lesz ott a gomb. Nyugodt lehetsz hogy ebben nincs giroszkóp, sokkal drágábbakban is alig fordul elő. Úgy kell vadászni giroszkópos telót, ráadásul a legtöbbször a készülék adatlapja se tér ki rá hogy van-e benne vagy nincs. Felraksz egy Sensor Box for Android appot, Indításkor a felugró "updated" ablakot vissza gombbal bezárod, és ott látszanak a szenzorok.
Ha meg gondok vannak a szenzor kiolvasással akkor lehet hogy egy factory reset nem ártana, ha úgy se jó akkor újra felrakni a gyári romot (mentés után!), hátha valami elturkálódott a rendszerben. Illetve rom felrakáskor le szoktak futni inicializálási/kalibrálási eljárások amik helyre rakhatják a dolgokat.

Ha jobban érdekel: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5033) Upo válasza kajmika0510 (#5031) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem nézz át vele a mélyvíz topikba. Nyilvánvaló hiba volt a preloadert bepipálni, a hibajelenségnek semmi köze a preloaderhez. Valószínű egy sima factory reset a beállítások menüből elég lett volna. A mélyvízben a mesterek lehet hogy még vissza tudják hozni neked ha szerencséd van. Én mindenesetre előbb kérdeztem volna, utólag mikor már megvan a baj, sokkal nehezebb...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5034) aytukabozs válasza Upo (#5033) üzenetére


aytukabozs
addikt

e teccet tévedni csókolom :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5035) Upo válasza aytukabozs (#5034) üzenetére


Upo
addikt

Jájjj more! Má nagyon píntek van, ho' csókojám a kezsít.. :B
Kicsi volt a lapfül, csak a dual simet láttam...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5036) cappa72 válasza Upo (#5035) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont ponty jó hájre tívett kend' :DDD

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5037) Upo válasza aprokaroka87 (#5028) üzenetére


Upo
addikt

Képernyő elforgatásra esetleg próbáld meg ezt: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5038) Laza...


Laza...
addikt

;] :C jó kis este ez :))

Never give up!

(#5039) attilav2


attilav2
őstag

A giroszenzort (giroszkópot) használó alkalmazásra jó példa az LG webOS Magic Remote (Fejlesztő: LG electronics russia r&d lab), akinek webOS-es tv-je van kipróbálhatja, ahogy a telefont mozgatjuk úgy mozog az egér a képernyőn. Az alkalmazás az első indításkor fel is hívja rá a figyelmet hogy ha nincs giroszkóp a telefonban akkor használjuk a kijelölt érintőpárnát a telefon kijelzőjén az egér mozgatásához.

A Redmi 1S-ben van giroszkóp, és szépen mozog a kurzor a tv-n ha mozgatom a telót, ellenben a huwawei g300-amat hiába mozgattam nem mozdult meg a kurzor, abban nincs giroszkóp.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5040) Mark1 válasza Upo (#5004) üzenetére


Mark1
csendes tag

Hozzám is került egy ilyen evolveo Q4 (de az is lehet hogy ugyanaz.)
Ez sem jött rendbe semmitől pedig nekem ténylem megvan mindenem hozzá.

(#5041) davidvarga


davidvarga
tag

Sziasztok. Adott egy best buy easy phone 6 ami bootloopol (elméletileg egy boot.img flashelés után. A chipset egy mtk 6572 vagy 8312. Ezt. A telót kéne életre kelteni. Ja és egy cwm van rajta ami nem látja az sd kártyát (belső)

(#5042) aytukabozs válasza davidvarga (#5041) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha nem tudod milyen proci van benne, honnan tudod hogy hozzá való e a boot.img amit ráflasheltél? :o

Flashelés előtti állapotról nincs mentés?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5043) cappa72 válasza davidvarga (#5041) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tyűha...
mt6572 v. 8312
Azokon még talán 4.2-es droid van, akkoriban még nem volt jellemző a bl (bootloader) zárás.
Ha a recovery elindul, és valóban CWM-ről vanszó (mert a gyárti recovery a 3e jelölésű, a CWM pediglen már módosított recovery), akkor az elég érdekes, hogy nem látja az SD kártyát.
Elsőre fussunk neki onnan, hogy melyik recovery van rajta. 3e vagy valamilyen módosított?

A recovery-ből lehet csinálni boot.img-t, viszonylag jó eséllyel ezekhez a régi professzoros telefonokhoz.

Amúgy én biztosan lementeném a mostani állapotot, függetlenül attól, hogy most nem indul (akár a hibakereséshez...)

Factory reset volt már amúgy?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5044) davidvarga válasza aytukabozs (#5042) üzenetére


davidvarga
tag

Nem én flasheltem. A neten 8312 írnak amit elküldött scatter fájlt a srác abban 6572 van és azt mondta neki is azt írta mtkdroidool hogy 6572 (fake 8312c)

(#5045) davidvarga válasza cappa72 (#5043) üzenetére


davidvarga
tag

Igen volt factory. Nos a srác csinálta a cwm recoveryt mtk droid tool segítségével (ami úgy zajlott hogy volt mentése ami már nincs 😅😫 es onnan választotta ki a boot.img amiből a progi csinált egy recoveryt, ezt el is küldte nekem) és ha minden igaz bem fleshelt külön semmit csak ezt a progi. Látni látja csak hibaüzenetet dob unknow open sdcard vagy valami ilyesmi (most nem vagyok otthon ha otthon leszek pontosítom) a lényeg hogy nem tudja megnyitni és nem lehet csatolni sem megpróbáltam. A mentéshez tudsz adni egy linket, leírást? Am 4.4.2 volt rajta de azt mondta az egésznek azert fogott neki mert amint internet volt a telón minden félét letöltött, hiába csinált gyári visszaállítást meg factoryt. Sejtésem szerint valami mókolt rom volt. Gondol9m egy gyári firmware flashelés lenne a legcélszerűbb, csak sehol nem találok hozzá semmit, de még nagyon infót sem a telórol. Ami engem még aggaszt, hogy nem biztos benne hogy látta az imei számokat az mtk droid toolban. Ezt valahogy ki tudom deríteni, mert gondolom ha elszált az nvram is akkor kuka.

(#5046) Keeperv85 válasza davidvarga (#5045) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!
Sok a feltételezés, nagyon kevés a tény: tévúton jártok mindketten. Drasztikusabban: éppen vak vezet világtalant... Abból záros határidőn belül tégla lesz. /off

[ Szerkesztve ]

(#5047) davidvarga válasza Keeperv85 (#5046) üzenetére


davidvarga
tag

Esetleg valami tanács, a megoldáshoz?

(#5048) Keeperv85 válasza davidvarga (#5047) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Cappa már leírta a lényegi részt: abból a CWM-ből TALÁN lehet boot.img-t csinálni és azt flashtool-al visszatenni rá.

Ugyanakkor ha "véletlen" lement a format a flashtool-ban már, akkor még az IMEI számokat is vissza kell sikeres boot után állítani.

(#5049) cappa72 válasza Keeperv85 (#5048) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na még arra gondoltam, hogy ha 4.4 volt rajta, és az MTKDT-s recovery került csak cserére, akkor megvan az eredeti boot, és a recovery zavar be. (JY G4S esetéből kiindulva, mint lehetőségkeresés...)
Ekkor egy mentés után bele lehetne nézni a boot.img-be, hogy miféle azonosító van a ramdisk-ben. Vagy akár rögtön abból készíteni egy másik, 4.4-hez portolt recovery-t. Esetleg a jelenlegi MTKDT-s recovery kerneléből is lehetne egy 4.4 támogatott mod recovery-t készíteni.

De sajna valóban túl sok a feltételezés.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5050) davidvarga válasza cappa72 (#5049) üzenetére


davidvarga
tag

Ha visszarakom az eredeti recoveryt akkor lehet hogy elindul? Sp flashtool nem engedi visszarakni kidob egy hibaüzenetet amire a megoldásnak a neten az van hogy format all kell ami nem lett megcsinálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.