Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) aytukabozs válasza cappa72 (#750) üzenetére


aytukabozs
addikt

EZ az írásod nem segíthet neki?
Utána meg az IMEI-t kijavítja a sajátjára?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#752) cappa72 válasza aytukabozs (#751) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vélhetően az nvram az örök bitmezőkre került, igy a wifi, bt és imei is oda távoztak ezzel.
Ezért minden fr után ezt újra kell tanitani a rendszernek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#753) aytukabozs válasza cappa72 (#752) üzenetére


aytukabozs
addikt

Aha akkor nem értem amiről eddíg azt hittem hogy legalább kapisgálom :D

Az MTK_DT backupban ami rendelkezésre áll, nincs benne az NVRAM is?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#754) cappa72 válasza aytukabozs (#753) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha van a formazas elotti nvram (nem csak imei!) mentes akkor azt vissza lehet allitani.
De ha jol emlekszem ilyen nem all rendelkezesre. sajnos.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#755) aytukabozs válasza cappa72 (#754) üzenetére


aytukabozs
addikt

Én úgy értettem a beírását hogy komplett MTKDT mentés van egy másik 660-ról

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#756) cappa72 válasza aytukabozs (#755) üzenetére


cappa72
nagyúr

De arról nem szabad az nvram-ot áttenni, mert hálózati tiltás lehet belőle. Aztán kopogtat a rendőrség - ez nem vicc.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#757) aytukabozs válasza cappa72 (#756) üzenetére


aytukabozs
addikt

hát azért írtam hogy utána meg kell csinálni az imei wisszaállítást .... :R

(azt amúgy permanensen nem lehet visszacsinálni?
Emlékszem a te blogodból is egy varázsra, de ide hungoét linkeltem mert azt találtam meg előbb..)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#758) cappa72 válasza aytukabozs (#757) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azonban egy factory reset után visszairódik az nvramból a megörökölt imei, tehát jön a ninóninó... :(
Tehát ezt nem szabad csinálni.
Minden ilyen esetben először fel kell tárni, hogy mi a hiba, és csak utána reagálni, megoldást keresni, nehogy több kárt okozzunk, mint hasznot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#759) aytukabozs válasza cappa72 (#758) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na jó, megyek vissza a pancsolóba a helyemre :P
Remélem azért jön valami tipp szegény üresre radírozott lenovóra ....

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#760) x64


x64
aktív tag

Visszaraktam az MTK DT-vel a kolléga telefonjáról lementett adatokat SP Flashbe konvertálás után, de az NVRAM-ot valószínűleg nem is mentette le róla, mert ugyanúgy IMEI nélkül és hibás MAC-kel állt fel a rendszer.
IMEI-t visszaírtam megint, a wifi problémát meg megoldotta a cappa72 által linkelt solver.
Egyelőre minden jónak tűnik! (legalábbis az első factory resetig...)

Hálás köszönet!

Már csak az a kérdésem, hogy mást esetleg (pl. serial no) be kellene-e még állítanom rajta, illetve ha igen, akkor hogyan&mivel... :)

Köszi!! :R

Szerk: a navigáció egyelőre csak keresi a műholdakat (van már pár piros), de pozíciót még nem talált... remélem a GPS rendben van...

[ Szerkesztve ]

(#761) Keeperv85 válasza x64 (#760) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem fog menni a GPS... az is az nvram-ban van... :W

(#762) cappa72 válasza aytukabozs (#759) üzenetére


cappa72
nagyúr

megyek vissza a pancsolóba a helyemre
Nemááá'!
De a pancsolón jót röhögtem :DDD
Azért vagyunk itt, hogy ezeket a kérdéses dolgokat tisztázzuk. Így tudunk segíteni egymásnak, tanulni egymástól. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#763) x64 válasza Keeperv85 (#761) üzenetére


x64
aktív tag

Sajnos valoban nem megy. :( Erre nincs veletlenul valami "solver"?

(#764) ksanc válasza cappa72 (#758) üzenetére


ksanc
őstag

Hát én nem tudom, ezt már többször írtam.

Az RC-től megvett W450-en szintén invalid imei volt. Naná, a readbackelt nvram tök üres volt.
Áttettem rá a saját nvram mentésemet és NEM lett tőle IMEI szám.
Csak amikor a /data mentést is visszaraktam, de arról már volt szó, hogy nem érdekes, ha üres az nvram ha a /data-n megvannak az adatok. Onnan olvas mindent, ha az oké, akkor nem foglalkozik az nvrammal. A wifi solver is a /data partícióba írogat adatokat... De ez csak factory resetig megoldás, ugye.

Ezért nem szabad készülékek között a /data mentést sem csereberélni, mert az biztosan nínónínó lesz, ha mindkét készülék megpróbál felcsatlakozni egyidőben.

aytukabozs telóján minden le lett radírozva, szóval itt nem nagyon van mit hibakeresni, mint az előző esetben.
Kelleni fog egy ugyanilyen telóról az nvram mentés, egy stock firmware amiben benne vannak a modem database és az AP database fájlok, valamint az általam sokat emlegett Maui meta 3G nevű progi, és az megoldja végleg a gondokat.

(#765) x64 válasza x64 (#763) üzenetére


x64
aktív tag

A GPS-re továbbra sem találtam működő megoldást. :(
Aktív wifi kapcsolat mellett a Beállításokban nem tudta letölteni az epo adatokat (ez talán a ROM hibája), ezért leszedtem rá az "MT GPS"-t. Hogy ez végül letölti-e vagy sem, azt nem tudom, de a mobileuncle toolsban az Összefoglalóban leírt lépések végrehajtása (YGPS: full, cold) után sem lát műholdakat, sőt még a satellites részen sem jelennek meg piros pöttyökként (ebből gondolom, hogy lehet, hogy nem töltődött le mégsem az epo)...

Valakinek van erre ötlete? :F

(#766) ksanc válasza ksanc (#764) üzenetére


ksanc
őstag

izé, nem aytukabozs hanem x64 telójáról van szó természetesen :)

x64: A pöttyök nem az EPO, hanem az AGPS adatok. Ezt pedig leginkább a pontos idő és időzóna beállítások befolyásolják.
Az EPO-t sehol sem látod.
Egy másik topikban írtam már arról, hogy az EPO-nak nem igazán van hatása. Igazából csak akkor, mikor több száz/ezer km-re vagy az előző pozíciótól.
Például factory reset után, amikor valahol Kínában alapesetben :)
Nekem most a 4.4.2-es Androidban nincs is szinte semmilyen opció az EPO-ra.

Az YGPS-ben az Information ablakban megvan a gps enabled? Mi az MNL version?
A különböző reset módok kiválasztása után ugye nyomsz egy AGPS restart gombot is?

[ Szerkesztve ]

(#767) aytukabozs válasza ksanc (#766) üzenetére


aytukabozs
addikt

fuh, akkor jó, már megijedtem hogy tudtomon kívül kinyírtam a telómat. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#768) x64 válasza ksanc (#766) üzenetére


x64
aktív tag

igen: GPS enabled
MNL version: MNL_VER_12052403ALPS05
AGPS restartot nyomtam.

Satellitesnél nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#769) cappa72 válasza ksanc (#764) üzenetére


cappa72
nagyúr

Áttettem rá a saját nvram mentésemet és NEM lett tőle IMEI szám.
FR volt? illetve a szokásos 3-as még rendben volt?
Nem w450-nél működik; még tableteknél is (MTK platformról lévén szó)
Egyébként mindeg. Ha nem, hát nem. Általánosságban azonban igaz szokott lenni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#770) ksanc válasza x64 (#768) üzenetére


ksanc
őstag

Akkor kell egy nvram, nincs mese.
Itt most Cappa írja, hogy a sima nvram csere is veszélyes általában, szóval ez igazából akkor menne jól, ha együtt lenne a két teló, hogy véletlenül se legyenek egy időben a hálózaton.
Szóval vagy szerzel egy másik telót és/vagy elviszed valaki buherátorhoz :)
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#771) x64 válasza ksanc (#770) üzenetére


x64
aktív tag

Az sajnos nem fog menni... Mas megoldas nincs?
Egyebkent a satellites reszen alul megjelenik 5-6 hasab, de csak az elso vizszintes vonal fele nonek picivel. A felso "foldgombbon" semmi nincs.

(#772) ksanc válasza x64 (#771) üzenetére


ksanc
őstag

Na annyira én sem értek hozzá, de lehet, hogy elég lesz a Maui és a gyári firmware.
Nem próbáltam még csupaszra radírozott nvram-os telón. De lehet, hogy teszek egy kísérletet :)

Szabad ég alatt próbálod azt a GPS vételt? És milyen volt egyébként előtte?

(#773) x64 válasza ksanc (#772) üzenetére


x64
aktív tag

Igen, szabad eg alatt probaltam. Percekig nem tortent semmi.
Aztan nemreg el kellett mennem valahova gyalog, betettem a zsebembe es fel ora mulva raneztem. Talalt vagy 7 muholdat, amibol (epphogy) 3 zold lett!
Megorultem neki, gyorsan elinditottam a harom betus navigaciot, ami viszont elolrol kezdte (volna) a muholdkereses szenvedest...

Szoval a jo hir az, hogy ugy nez ki megiscsak megyeget, es vegulis elotte se volt tulzottan acelos ez az oldala...

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#774) ksanc válasza x64 (#773) üzenetére


ksanc
őstag

Akkor jó lesz az.
Az első keresés általában sokáig tart.
Én is most kísérletezgetek firmware-kkel, az első pozíció elég sokáig tud tartani a folyamatos nulláról indulás miatt.
Egyébként az Engineer Mode-ban szokott lenni egy Location Based Service-nek is az YGPS felett, abban van Map. Na azon látszik, hogy először mindig Kínában vagyok :DDD
A pöttyöknek viszont meg kell jelennie, anélkül csak a tiszta GPS-t használja, aminél az első fix elég döcögős lesz.

Igen, a 3betűs saját gps kezelést használ, nem támaszkodik a készülék pozícióadataira, csak a sajátjára.

[ Szerkesztve ]

(#775) ksanc


ksanc
őstag

Szia Keeper, kellene egy kis segitség. Az Alcatel One Touch 995 - mélyvíz topikjában volt szó a CWM recovery root meglétének ellenőrzéséről.

Konkrétan ez érdekel:

if (S_ISREG(st.st_mode)) {
if ((st.st_mode & (S_ISUID | S_ISGID)) != (S_ISUID | S_ISGID))

Mit is csinál ez pontosan? Merthogy megvan a su bináris (meg a többi kóceráj, működik is root ahogy kell), de kilépésnél mindig figyelmeztetést ad. Teljesen mindegy, hogy engedem utána neki módositani a jogokat, a root primán működik de legközelebb megint előjön ez a recoveryben.
Az igaz, hogy 4.4.2 alatt használom ez pedig még 4.2-es környezethez iródott.
Mivel a recovery-t egyébként is átirtam konkrétan az adott készülékhez, ezért legfeljebb ignorálom az egészet, szóval nem gond, csak miután ez is megy majd fel Needromra, ne nézzenek majd értetlenül, hogy mit akar a recovery kilépéskor.
Azért érdekelne a háttér :)

Köszi!

(#776) Keeperv85 válasza ksanc (#775) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Nem nagyon lehet szavakkal körülírni egy összetett feltételt... :B Az st a struct stat rövidítése. Nagyjából azt csinálja, hogy ha az első regiszterben van valamilyen érzékelhető állapot (S_ISREG(st.st_mode) rész), tehát nem üres a system, akkor belép a belső lekérdezésbe.

Utána pedig azt nézi meg, hogy a két visszatérési érték a várakozásnak megfelelő-e. Gondolom globális változók, aminek valahol ad értéket is. Tehát ha az S_ISUID és az S_ISGID NEM egyezik meg azzal, amit várt, akkor jön a kérdés...

(#777) ksanc válasza Keeperv85 (#776) üzenetére


ksanc
őstag

Köszi!
Eddig nagyjából én is eljutottam :D
Kicsit körüljártam a dolgot és valami ilyesmi a dolog:

Szóval a recoveryben a rutin ellenőrzi a su bináris (vagy symlink) meglétét a bin és az xbin mappákban. Ha egyikben sincs, akkor felajánlja a rootolást. (Itt jegyezném meg, hogy az a root.zip, ami jó JB-re, egyáltalán nem jó, pontosabban kevés KitKat-hoz, további fájlok is kellenek, nem csak a su bináris meg a /bin/.ext/.su. Merthogy amikor problémám volt a rootolással, valaki írta, hogy ugyanaz a script jó hozzá, mint JB-hez. Hát nem jó.)
Ha valamelyik mappában megtalálja, pl az xbin-ben ( if (0 == lstat("/system/xbin/su", &st)) akkor megnézi, hogy egyáltalán reguláris fájl-e (if (S_ISREG(st.st_mode)).
Ha az, akkor megnézi a kapcsolók állapotát egy maszkolással, mégpedig a set user id és a set group id kapcsolókat
if ((st.st_mode & (S_ISUID | S_ISGID)) != (S_ISUID | S_ISGID)).

Na ez nem világos, miért ezeket nézi?
KitKat alatt ezek a kapcsolók törlődnek, vagyis ez a feltétel sosem lesz igaz, ha egyszer is futtattuk a rendszert. Vagy valami ilyesmi. Az is igaz, hogy 10.1-es a fordítói környezet :)
Aroma File Managerben megnézva a rutin által elfogadott kapcsolók ezek: rwsr-xS-x, mert be van állítva a setUID és a setGID is. Elindítva a rendszert azonban ez visszaáll rwxr-xr-x állapotra, ami persze nem passzol a recoverynek.
JB alatt nincs ilyen gond. Igazából itt sem, csak érdekes. Valamit már megint nem tudok :D
Mondjuk ez már kicsit kilóg a fórumtémából, asszem.

[ Szerkesztve ]

(#778) Kgabi56


Kgabi56
tag

Szevasztok!
Newman N1-es telefonom furcsa dolgokat produkál!
(Modellszám: NEWMAN N1
Android ver.:4.2.2
Alapsáv ver.:V57
Kernel ver.:3.4.5 LingFude 1.1
Build szám:LingFude_N1JB)
Ezt már én tettem rá.
A hiba:A lépernyőre kitett alkalmazások
(Fényképező,telefon,címjegyzék,alkalmazásválasztó,üzenetküldés,beállítások) eltűnnek.
Egyedül az alkalmazás gombja marad meg,de nem csinál semmit.
Ilyenkor újraindítás vagy kikapcsolás-bekapcsolás.
Mi lehet a baj?
Sok neki a 4.2.2?
Vírus?

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#779) WOT-H-A-C válasza Kgabi56 (#778) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Sok neki a 4.2.2?"

Jiayu F1 is megy 4.2 vel.

Ez valami custom rom?

Lehet megkéne próbálni egy másikat vagy a gyárit.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#780) Kgabi56 válasza WOT-H-A-C (#779) üzenetére


Kgabi56
tag

''Ez valami custom rom?'
Igen.
Még várok hátha valaki tud megoldást javasolni.

Gabi

(#781) ksanc válasza Kgabi56 (#778) üzenetére


ksanc
őstag

Üdv!

Mikor tűnnek el?
És újraindításkor megint jó, aztán egyszer csak eltűnnek megint?
Vagy mi? :)

(#782) Kgabi56 válasza ksanc (#781) üzenetére


Kgabi56
tag

Szevasz!
Újra indítása után egy darabig jó.Változó időnként tűnnek el.

Gabi

(#783) ksanc válasza Kgabi56 (#782) üzenetére


ksanc
őstag

Fel kellene tenni egy másik launchert, hogy azzal is van-e ilyen probléma.

(#784) AlyrArkhon válasza Kgabi56 (#778) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

járt másik launcher a telón? próbáld meg hogy felteszel vmi switchert, pl ezt.
ha 'eltűnt' állapotban ezzel visszakapcsolsz az általad használtra és megvannak az ikonjaid, máris közelebb vagyunk a megoldáshoz, de legalábbis egy restartot megspóroltál.
(nálam is a próbálkozások, kipróbálások után egy lentebb említett F1-en 'beragadt' vmelyik launcher, hiába állítom a mostanában használtat alapértelmezettre. Mivel a többit még nem akarom levakarni, belemászni meg nem volt még érkezésem a problémába - ennyit nem ér-, így ezzel oldottam meg, hogy ne kelljen reboot-olgatni)
update: vhol az F1 topik eleje felé volt egy zappa hozzászólás arra, ha nem sikerül az eredeti launchert lecserélni, esetleg keress rá, hátha a Te rendszerednél is hasonló a probléma és a megoldása)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#785) Gyurmasina


Gyurmasina
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Az elmúlt 3 ~ hónapban a következő problémával küszködök és nem jutottam eredményre.
Zopo C2 Platinum, 1/16GB, egy éve használatban, újabban az 1-es slotban aktív 3G mellett hálózatot eldobja.
Amit próbáltam: saját topicban nincs megoldás, sok ram csere, tiszta telepítés, durván legyalulva minden. Kezdetektől repart. 2,5-ra és root, néha elmegy 3-4 hétig pl KK.val, míg 4.2 vel egyből dobál. Az javítási irány a kontakt hiba lenne, (topic tipp) de annak állandónak kellene lennie, de nem így van. SIM kontakt rendben. Minimalista telepítés, app-ok okozta bug kiszűrve. Ha nincs fönn semmi akkor is eldobál. GPS, WIFI, 2G hibátlan. Rom csere TWRP alol. 2.7.1.0 SevenMaxs KK verzió. Régebbi TWRP és CW-el sem jó.
Amit nem csináltam: szétszedés után az antenna érintkezőket reparálni, gyári romot visszaflash-elni, (és
újra kezdeni a root, repartizio, ... táncot)
Hálás lennék a megoldásért vagy ötletekért.
Vagy marad a 2G :(( , de saját szerverrel megy sync, és jólenne a 3G, esetleg vegyek másik telefont? :F
Előre is köszönöm! :R

(#786) Laza... válasza Gyurmasina (#785) üzenetére


Laza...
addikt

A SIM csere még kimaradt. Ha ez sem oldja meg, akkor csere (teló)

Never give up!

(#787) Gyurmasina válasza Laza... (#786) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Nem túl régen SIM csere megvolt. Bocs kimaradt. Esetleg újra csere?

(#788) ksanc válasza Gyurmasina (#785) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Ha ilyenek vannak, akkor pedig bizony egy tiszta, gyári FW ráhúzása kell.
Nem hiszem, hogy antenna kontakthiba lenne. Az elég durva :) Bár pont ilyen durván hülye hibákat is produkálna, ha mégis, bár én olyat még nem láttam :)

Az mit jelent, hogy aktív 3G mellett eldobja? Teljesen megszűnik a vétel, mindenestül, tehát a térerő nulla vagy nagyító?

Sajnos az én jó öreg W450-nél ez az egyik gyártási/típushiba, ami miatt szokták cserélni.

(#789) Kgabi56 válasza AlyrArkhon (#784) üzenetére


Kgabi56
tag

Feltettem.
Annyi változás van,hogy a képernyőn lévő alkalmazások működnek csak az alkalmazáskezelő,választó nem működik.Arra rányomva egy üres képernyő jön elő.

Gabi

(#790) Gyurmasina válasza ksanc (#788) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

A kérdésedre válaszolva, beállításoknál az adatkapcsolat be, 3G be, térerő elveszik és csak egy vörös kereszt (X) virít az ikon helyén a barban. Az akku történetben pedig szintén piros a hálózat. Nincs hálózaton, se kép se hang.
Ellenben az adtkapcsolat be és a 3G ki állásban, minden működik és stabil. Adatkapcsolat viszont csak GPRS. Még tornázok egy régebbi masapa 22.1 final rommal. Lehet gyári FW lesz. Valószínűleg előbb egy szétbontás utáni érintkező reszelés lesz, és ha nem segít akkor újra húzás.

[ Szerkesztve ]

(#791) beg


beg
veterán

Lehet, hogy voltmár. Készletes a Lenovo X2. Kicsit vastag az árcédula.

4G huszárok figyelem, csak B3/B7

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#792) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék hozzáértőktől. Szeretném pár alkalmazás adatait átmenteni az új Nubia Z7 telómra Titanium Backup-pal. Televítve van rá a gapps csomag, így érkezett és megtalálható egy Superuser alkalmazás is, de root mégsincs.

Keresgélve találtam egy útmutatót, le is töltöttem a towelroot és a SuperSU apk-kat, az elsőt lefuttattam, de a SuperSU azt írja már van másik Superuser alkalmazás a telón és ez problémát okozhat. letiltottam (törölni nem lehet) a másik superuser alkalmazást, de úgy sem működik. Mit javasoltok? csináljak egy factory resetet és tegyem fel magamnak a gappsot? Vagy lehet valami út körülötte?

-próbáltam többször lefuttatni a towelrootot, a superSU-t is újraindítás után, de mindig ugyanaz a hiba jön fel "A telepítés nem sikerült. Újraindítás után próbálkozzon újra".

Köszi :)

Be Victorious!

(#793) WOT-H-A-C válasza Mottie (#792) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem lehet hogy nyitni kell a bootloadert előtte? (csak tipp :U )

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#794) Mottie válasza WOT-H-A-C (#793) üzenetére


Mottie
őstag

Nem, a ROM amivel küldték volt kicsit bajos.. Feltelepítettem SD kártyáról a Nubia oldaláról letöltött updatet, rootoltam (simán ment), tettem fel CWM-et és simán felugrott a gapps is. Most boldog vagyok, ha a Titanium is úgy működik ahogy gondolom akkor még boldogabb leszek :D

Be Victorious!

(#795) WOT-H-A-C válasza Mottie (#794) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#796) laccyy


laccyy
újonc

Vásároltam egy prestigio psp 5455 os dual sim es telefont berakom az eggyik simet ez normál sim a másodikat nem (mert nincs ) ez micro sim és a probléma az hogy keresi mindig a második simet és addig megszakítsa az első sim hálózatát és ezt mindig felváltva csinálja van valami megoldás?? Ha valaki tud valamit kérem írjon előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#797) KTU válasza laccyy (#796) üzenetére


KTU
addikt

Egy rendes kínai dual SIM nem csinál ilyet.
Esetleg az értesítési sávon jelzi a SIM hiányt.

Factory reset után is csinálja?

Ha tudod vidd vissza és nézd meg hogy másik készülék is ezt produkálja-e,
vagy egyedi eset.

Persze még írhatnám hogy a legfrissebb rom van-e rajta.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#798) laccyy válasza KTU (#797) üzenetére


laccyy
újonc

Az értesítési savon jelzi ki hogy nem találja a 2 es simet. Azt írja hogy a kettes sim nem észlelhető kérjük ellenőrizze, hogy üzemkésze a sim kártya. Legfrissebb verzió van a telefonon.A factory reszet megoldhatjae a problémát és ezzel a garancia elveszítődik e ? Neten rendeltem esetleg küldjem vissza?

[ Szerkesztve ]

(#799) Blue Eagle válasza laccyy (#798) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nézd csak! Nálam is így van és ez normális. A Factory reset alkalmazása NEM jár garanciavesztéssel.

(#800) KTU válasza laccyy (#798) üzenetére


KTU
addikt

"mindig a második simet és addig megszakítsa az első sim hálózatát"

Az aláhúzott rész mit jelent, elmegy addig a hálózat a másik SIM-ről, nincs hálózaton?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.