Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Evita85 válasza kmarci25 (#94) üzenetére


Evita85
tag

Nekem nagyon tetszik fehérben a Neo N003 készülék. Igazi kis csajos készülék. Vagy ott a Cubot one is.

(#102) Upo


Upo
addikt

Megcsináltam a DG150 magyarító csomagot de a választható nyelvek között nem jelenik meg a magyar. Magyarul indul mert a build.prop-ba bele van írva, de ha valaki átállítja akkor nem tudja visszarakni magyarra. (Max. Morelocale2 és társaival). Nem tudom mitől lehet, most nem lesz időm utánanézni, esetleg éjjel.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#103) aytukabozs válasza 7600 GS (#100) üzenetére


aytukabozs
addikt

a 30k az cakk-pakk áfástúl mindenestűl?

az ha jól számolom 100 dolcsi környéke...
akkor a jó kamerát sajna el kell felejtsd (MPIX-re felmennek akár 12-ig is de ettől még sz@r képeket csinálnak) :(

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#104) 7600 GS válasza aytukabozs (#103) üzenetére


7600 GS
addikt

Mehet valamennyivel 30 fölé, nem gond. :)

(#105) 7600 GS


7600 GS
addikt

Márkák közül amúgy melyikeket érdemes nézegetni? ZTE, Jiayu, Huawei, Lenovo, Cubot, ezek jók?

(#106) BaginZe válasza 7600 GS (#105) üzenetére


BaginZe
tag

Cubot még határeset, a többiben jó eséllyel nem fogsz csalódni.

(#107) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Nagynehezen idetaláltam... :) jól meg lett ritkítva az utolsó oldal. Azért a modi szerkeszthetett volna egy linket, hogy mivan, csak csodálkoztam, hogy a legforgalmasabb topikban 24 órája nincs mozgás! Maksa után szabadon: "Csak álltam és vártam tanácstalanul mint egy kisközség!"

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#108) aytukabozs válasza tolvaj! (#107) üzenetére


aytukabozs
addikt

Dettó, bár én szerencsére tegnap is benéztem a postázós topicba ahol UPO úr szólt hogy mivan, szóval én csak 2-3 órán át csodálkoztam hogy nem pörög a topic :)

(#104) 7600 GS

nem valamennyivel hanem kb 60 dollárral kell följebb menni azokhoz a telókhoz amiben samu vagy sony fotószett van... :) xiaomi hongmi, inew v3, hua c3
Amúgy alatta is van elfogadható fényképezővel szerelt masina, de jónak ezek mondhatóak.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#109) nemethsza


nemethsza
tag

Hali,
2 éves évfordulós ajánlat az antelife-on:
[link]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#110) gyuszito


gyuszito
senior tag

Gyanús volt hogy lassan 24 órája senki nem írt a topikba :Y

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#111) pècsimunkás válasza gyuszito (#110) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is az volt :DD . Írtam cappának, és ide irányított.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#112) maj-viktor válasza 7600 GS (#100) üzenetére


maj-viktor
őstag

JIAYU G2F
3G: TD-SCDMA 1900MHz/2100MHz

Ez nem fog működni magyarba... (mármint a 3G) legjobb tudomásom szerint ide WCDMA kell...
(Különbe ezt már én is megrendeltem volna magamnak)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#113) aytukabozs válasza nemethsza (#109) üzenetére


aytukabozs
addikt

Csak a szokásos 1-2 darabos megaakció :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#114) nemethsza válasza aytukabozs (#113) üzenetére


nemethsza
tag

Most már sold out, de mikor írtam, még volt :-)
Pedig gmt+8-kor kezdődött, az nálunk kb. dél...

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#115) tboy93


tboy93
nagyúr

RAR kiterjesztésű ROM-ot hogyan lehet telepíteni? CWM nem eszi meg, annak ugye zip kell. Ha kicsomagolom és restoreolni próbálom a fájlokat (mint egy backupot) akkor md5 mismatch-re hivatkozva megszakad a telepítés. Ötletek?

(#116) cappa72 válasza tboy93 (#115) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az ugye attól függ, mi van a rar-ban.
Olvasd el ezt, talán megvilágosodik néhány dolog. [link] 8.4-es szakasz.
Igaz, speckó A820-ra készült a leírás, de általános infókat is tartalmaz. Ez azt is jelenti, hogy az ott található linkek jó része nem használható más telefonokhoz (scatter, cwm, twrp, stb...).

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#117) tboy93 válasza cappa72 (#116) üzenetére


tboy93
nagyúr

respect! :R

cwm már van fennt, de ez SP-s cucc lesz

[ Szerkesztve ]

(#118) cappa72 válasza tboy93 (#117) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor nagyon óvatosan.
A preloader és dsp_bl (ha van) flashelését kerüld!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119) tboy93 válasza cappa72 (#118) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszönöm a tippet!

Más: Elkészült az Elephone P8 bejegyzésem, ami segít rootolni, cwm-et telepíteni és rom-ot cserélni a készüléken.

Elérhető itt.

:R

(#120) cappa72


cappa72
nagyúr

Visszatért a lélek a kiindulótopikba.

Azért meg kell jegyeznem, ide a szakmai közönség látogatott el. :C

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#121) forzaroma


forzaroma
tag

A NEO M1-ről van valamilyen tapasztalat már? Főleg a minőségéről és a kameráról.
Mert szépnek szép és a paraméterei sem rosszak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#122) b0bcat válasza forzaroma (#121) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez nem dual SIM-es készülék, tehát itt (is) off, de amúgy még csak most kezdték árusítani, úgyhogy itthoni tapasztalat még pár hétig nem valószínű, hogy lesz. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123) nemethsza válasza cappa72 (#120) üzenetére


nemethsza
tag

Magamat legfeljebb érdeklődőnek nevezném, egyben érdeklődöm, nem sok így a két fórum?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#124) forzaroma válasza b0bcat (#122) üzenetére


forzaroma
tag

Akkor benéztem, tényleg igazad van ez nem két kártyás.:-)
Akkor marad a V3 ha ezt a design akarom.

Realme GT2

(#125) junkpod válasza cappa72 (#120) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem jó itt:)
De valami megoldás kellene azért, mert így káosz lesz...

Box's don't touch!

(#126) Laza...


Laza...
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#127) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv!
Nemrég vettem egy iNew v3-as készüléket, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Most a nejemnek is keresnénk valamit, az elvárások nagyjából a következők:
- max 5' képátló
- dual sim (mindkettő voda, az egyiken menne csak 3g és amin nem menne az mini sim foglalat legyen, mert sz céges kártya)
- elfogadható kamera (legalább olyan, mint az iNew v3-ban van)
- szögletes forma, de csajos és nem fekete. Oké, tudom, hogy ez szubjektív... :B Pl. a világos Doogee DG350 tetszik neki, nekem már nem annyira a 4GB rom és a kamera minősége miatt
- max. 160-170$.
Létezik ilyen? :F Leginkább ajánlatokat várnék, a végső döntés úgyis az övé lesz, csak feldobnék neki 4-5 variánst, hogy azokból válasszon, és akkor nem faragunk rá valószínűleg.

A Cubot One-hoz mit szóltok? Az tetszene a drágámnak... :)) Plusz itt most egész jó áron lenne is. Ez mennyiben, miben más, mint az iNew v3?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#128) b0bcat válasza junkpod (#125) üzenetére


b0bcat
addikt

Indulhatna végre egy csájnafón topik, amibe a nem kétkártyás készülékek is beleférnek... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#129) Laza... válasza kmarci25 (#127) üzenetére


Laza...
addikt

Annyiban mint egy Skoda fabia, meg egy fiat 500.

Igaz, mindkettőnek 4 kereke van

Never give up!

(#130) cappa72 válasza b0bcat (#128) üzenetére


cappa72
nagyúr

[link]
Ebbe tuti belefér.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#131) tolvaj! válasza cappa72 (#120) üzenetére


tolvaj!
őstag

Akkor tényleg sok értelme volt lezárni.... ha már itt tartunk, ez lehetne a mélyvíz topik. A másik úgyis anyázással van tele ( megjegyezném egyszer nálam is szakadt a cérna). Át kellene nevezni és ide irányítani azt aki komolyan foglalkozik a témával.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#132) b0bcat válasza cappa72 (#130) üzenetére


b0bcat
addikt

Na, ezt a topikot még nem is láttam... :Y Köszi! ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#133) kmarci25 válasza Laza... (#129) üzenetére


kmarci25
veterán

Öööö... Picivel konkrétabban?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#134) Laza... válasza kmarci25 (#133) üzenetére


Laza...
addikt

Nagyon hasonló, mégis tök más a két készülék, mind design, mind tulajdonságok terén. Sokan dícsérik a Cubotot is, mint márkát, nekem pl. kicsit sem jön be. Ez a szubjektív része. Érdemben olyan ember tudna nyilatkozni, akinek volt mindkettő, én csak elfogultsággal tudok nyilatkozni fentebb említett okok miatt :)

Nézegesd a topicokat, informálódj, nézegess a telóval készült képeket, stb. Mindenkinek más tulajdonság fontosabb, mindenkinek máshol van tulajdonságban/kinézetben/megbízhatóságban az ingerküszöbe. Nekem minden fontos :DDD

Nálam a favoritok: Hongmi, iNEW v3, Mi x, Lenovo egyes tipusai, ThL egyes tipusai, NEO N003, Xiaocai is az volt, de ma már kevés, pedig pöpec teló - a kamerája viszont nagyon jó - és most mint kifutó termék, a kamerája miatt a Newman N2 (meglepően jó! de csak 1 SIM)
(nem sorrend a felsorolás)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#136) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

A topik "Android DUAL SIM MÉLYVÍZ" témában ismét megnyílt, próbaképp, használjátok egészséggel. :K

(#137) #18193920


#18193920
törölt tag

:C

(#138) tolvaj! válasza BomiBoogie (#136) üzenetére


tolvaj!
őstag

:R

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#139) cappa72


cappa72
nagyúr

@(#136) BomiBoogie
Köszönet, igyekszünk hasznosan felhasználni az itt eltöltött időt! :K

Egy korábbi kérdésre (#2) tvamos egy válasz.
Szoval, lehet ugy particionalni ezeket az MTK-s telokat, hogy egybe legyen a belso memoria, mint mondjuk a Nexuson?
Ha arra gondolsz, hogy a data partíciót összevonni a belső sd tárhellyel, akkor természetesen van rá lehetőség.
Azonban fontos tudni, hogy egyes platformok eltérhetnek egymástól néhány könnyített megoldás esetén.
Ehhez van egy blogbejegyzés, hungobungo készítette: Mediatek telefonok belső memóriakiosztásának módosítása, SD kártyák sorrendjének felcserélése címmel.
Azonban az újabb SOC-ok esetén már nem feltétlenül alkalmazható; 6582, 6582,6589-re gondolok.

Az átparticionálás megértéséhez fontos tudni, hogy mi és honnan van.
Ezt pedig itt írják le érthetően. boot record értelmezése.
Ha ez alapján valaki újraszámolja a partíciókat, akkor elérhet ilyen eredményeket: HTM A6w 3GB-ra átparticionálva.
De még azt is meg lehet csinálni, hogy teljesen más partícióméreteket adni. Ebből pedig lehet akár ilyenformán megtenni az átparticionálást: Haier W718 system/cache/data/FAT átméretezés.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#140) cappa72


cappa72
nagyúr

Volt egy kis izzasztó root-olásom.

Ez pediglen egy mt6572-es sutyerák s5 (vagy mi, de s9600-as típusmegjelölésű), „természetesen” ubifs-sel.
Már volt rajta su bináris.
Azonban az mtkdroidtools sehogysem akart ideiglenes root jogot szerezni.

Rájötem, hogy hiába próbálkoztak a telefon root-olásáva, egy dolog miatt nem jött össze 10kB-nyi hely volt a /system partíción. Na így nem is fog menni.
Persze a Youtube, SMSReg, meg kínai market ott figyelt a rendszerpartíción, foglalván az értékes helyet. Ugh...

Hát akkor Flashtool readback, mint első kötelező dolog.
Na ja... ha az olyan simán menne.
Scatter létrehozása nem gond, az MTKDT 2.5.3 zokszó nélkül megcsinálta. (A számításhoz azonban inkább az egyszerűsített verzió a jó, így MTKDT 2.5.2-vel is csináltam egyet)
Számítások után a scatter-t betallózva rutinszerűen megadtam a kezdeti és hossz értékeket.
Aztán readback.
Aztán pofáraesés.
Ugyanis a boot és recovery gyanúsan hosszú lett: 6MB helyett 6,2MB.
Mire sikerült rájönni, hogy csak a page-et szabad vele olvastatni, és nem a page + spare –t... Na de lényeg, hogy rájöttem, és innen már megfelelően olvasta ki az összes mtd szakaszt.
Mindez ugye 2 dolog miatt kellett: 1, biztonsági mentés; 2, a gyári recovery-ből CWM gyártása.

Sajnos nem sikerült felhajtani ubifs képes CWM-met, pedig a Carliv Touch Recovery 2.2 for ubifs-t megpróbáltam, portolni is sikerült, azonban csak háttérvilágított képernyő volt a vége, nem CTR. Ez miatt nem is jöhetett szóba a root.zip lefuttatása :(

Google elő, és egy Rooting ISA Q19 kereséssel megtaláltam azt, ami nekem kell.
A boot.img ramdiszkjéből kerül be a helyére az su bináris. Rendszerindítás után installálva a Superuser.apk-t (SuperSu) a root jog megszerezhető.

Részletesebben:
Ennek a bejegyzésnek a segítségével csináltam meg.
Annyi kiegészítést tennék, hogy a run.sh első sora egy r/w system újracsatolás volt.
/rtkt/busybox mount -o rw,remount /system
majd ezek után következtek a felesleges programok eltávolításai.
/rtkt/busybox rm /system/app/Facebook.apk
/rtkt/busybox rm /system/app/Youtube.apk
/rtkt/busybox rm /system/app/SMSReg.apk
/rtkt/busybox rm /system/app/SMSReg.odex
...

Visszacsomagolva (mtktools-zal ; vigyázz! _nem_ MTKDRoidtools, hanem mtktools perl szkript!) ezen kis változtatással a boot.img-t, flashtoolal feltettem, és újraindulás után ott volt a root elérés lehetősége :)
Persze a felesleges fájlok eltávolítása is sikeres volt, így most root-olva van a telefon, és 13MB szabad hely is van rajta (mármint a system partíción)

Persze ez nem 1-gombos-megnyomós művelet, de aki klón mt6572-be fut bele, ráadásul ubifs fájlrendszerrel, aminek a rendszerpírtícióján már gyakorlatilag nincs hely, annak jól jöhet eme szöszenet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#141) junkpod válasza cappa72 (#140) üzenetére


junkpod
nagyúr

és ezt lediktáltad valakinek aki begépelte ide? :))

Box's don't touch!

(#142) cappa72 válasza junkpod (#141) üzenetére


cappa72
nagyúr

nem, ezt mar tegnap megirtam este csak copy-pate tel sikerult berakni mobilrol. :DDD

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#143) WOT-H-A-C válasza cappa72 (#142) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez kb az s5 klónok kőzt is low kategória...

Szép munka!!! én tuti elvéreztem volna vele!! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#144) tolvaj!


tolvaj!
őstag

adott egy pc ami szívesen kommunikál az MTK család legtöbb tagjával. Az a fránya 6592-es viszont nem tetszik neki. Fent van az összes driver ami szóbajöhet és a gép teszi is a dolgát MT6589/82/77-es telefonokkal ( 6572-vel nem tudtam még kipróbálni), de a rednote-ot folyamatosan ismeretlen eszközként "ismeri fel" a win. Jelenleg linuxon nem tudom csatlakoztatni, és másik gépet sem tudok most keríteni a tesztekhez. Még egy dolgot nem próbáltam, TWRP recoból mountolni az eszközt a géphez. Ötlet?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#145) tolvaj! válasza tolvaj! (#144) üzenetére


tolvaj!
őstag

a mountolás sem sikerült. :(

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#146) 7Sony7 válasza nash13 (#14) üzenetére


7Sony7
addikt

Némelyik launcherben van olyan, hogy alapértelmezett indító kiválasztása. Próbáltad már? Ha igen és nem működik, akkor, ha az új, amit felraktál jó, akkor fagyaszd le a régit.

-

(#147) hun_gery válasza cappa72 (#142) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Tisztelet a Mélyvízben tevékenykedőknek!

Volna egy kis problémám: piszkosul zavar az állapotsorban kiírt szolgáltatónév (Honor 3c/KitKat).
Eltüntetése nem bonyolult, viszont egyszerűen nem tudom apktool-lal kibontani a systemui.apk-t...

Megtenné nekem valaki, aki képben van, hogy az alábbi műveletsort végrehajtja:

1. Decompile the SystemUI.apk using apktool
2. Navigate to /res/layout/status_bar.xml, open with Notepad++, Geany, etc
3. Find the line that contains:

<TextView android:textAppearance="@android:style/TextAppearance.StatusBar.Icon" android:textSize="16.0sp" android:textStyle="bold" android:gravity="left|center" android:id="@id/onsText" android:paddingLeft="6.0px" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="fill_parent" android:singleLine="true" android:maxLength="18"

4. You want to edit the android:maxLength to "0". that will delete it.
5. Save your changes in the editor.
6. Recompile the SystemUI folder using apktool.

A hozzá való systemui.apk

Előre is köszönöm!

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#148) 7Sony7 válasza hun_gery (#147) üzenetére


7Sony7
addikt

Csak picit vagyok képben, de nem kellene még ehhez egy framework-res.apk?

-

(#149) hun_gery válasza 7Sony7 (#148) üzenetére


hun_gery
aktív tag

De, csak balf@sz vagyok...

framework-res.apk linkje

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#150) 7Sony7 válasza hun_gery (#149) üzenetére


7Sony7
addikt

Láttam, hogy Közben Kék Sas már megnézte. Én is kibontottam azért, hogy hátha tud valaki neked segíteni, ha látják:

android:textAppearance="@style/TextAppearance.StatusBar.Clock" android:gravity="left|center" android:id="@id/clock" android:paddingLeft="4.0dip" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="fill_parent" android:singleLine="true" />

Ez az ami legjobban hasonlít.

Hozzáértőktől kérdezem: Mi lenne, ha a végén a "true" -t átírnánk "false" -re?

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.