Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) clava01 válasza aytukabozs (#45) üzenetére


clava01
tag

de jelzik antelifon is írják hogy csak előrendelés "presell"
és csak may 15.én szállítanak... márha nem az lesz amit írtak hogy bocsi mégse kaptunk vállassz mást.

(#52) aytukabozs válasza hungobungo (#41) üzenetére


aytukabozs
addikt

Az basszus...
K*#sög Antelife.... UGYANEZ a kép egy 2 évvel ezelőtti cikkben...:/
Mondjuk legalább tényleg a Xiaominál készült (elsőre nem tünt fel de jobbra az üvegfalon mégis ott a csaomi logo) :)

(#51) clava01

to2c-ről beszéltem (oda is írtam zárójelbe)
antelife nemhogy nem üdítő kivétel hanem egy rakás kamuzógép... :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#53) Zeki válasza aytukabozs (#52) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lassan már tényleg csak a minideal marad...

(#54) cappa72 válasza Zeki (#47) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen. Meghozza nagyon szep egyenletesen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55) Zeki válasza cappa72 (#54) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor vége is a versenynek. :)

(#56) mcll válasza mcll (#30) üzenetére


mcll
senior tag

Na megjött az email a DHL vámcsoporttól, már vissza is küldtem amit kértek. Várhatom a vámösszeg meghatározását. :) Remélem nem fog vastagon a ceruzájuk. :D

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#57) Laza... válasza aytukabozs (#39) üzenetére


Laza...
addikt

Szerintem sokféle beállításból csinál mind egy egy képet, és mondja "ez a mi gyárunk". Kínainál vastagabb bőr nem létezik sehol

Never give up!

(#58) b0bcat válasza Laza... (#57) üzenetére


b0bcat
addikt

Lehet, hogy összesen egy telefongyár van Kínában? :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#59) roxan


roxan
senior tag

Ide írom, talán itt hamarabb kapok választ.

Droidstat nevű progival mértük eddig a hívás-sms-adat mennyiséget, többé-kevésbé jól is ment. Dual Sim-es telefonra tudna valaki hasonlót? Mert előbbi nem tudja megkülönböztetni a két kártyát.

köszi, Rox

(#60) RVR400 válasza Upo (#5) üzenetére


RVR400
veterán

Ez a videó sem bizalomgerjesztő.. Pedig én is rendeltem kettőt...

(#61) beg válasza RVR400 (#60) üzenetére


beg
veterán

Jól láttam, attól végighasadt, hogy erélyesen letette az asztalra?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#62) tvamos


tvamos
nagyúr

Ha minden jol megy, a honap vegen tuladok a Lenovo S650-emen. Nem is tudom, miert...
Most kene helyette valami uj.
Nagy Lenovo fan vagyok, de es tetszik az S650, az S660 megjobban, de jo lenne valami kisebb, amiben van compass. (Meg persze jo lenne 2 GB RAM is, ha lenne olyan.) Max. 200 USD-m lenne ra.
Tudtok ilyen telefont?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#63) junkpod válasza RVR400 (#60) üzenetére


junkpod
nagyúr

Strapafón mi? Jó lenne érteni mit mond mikor felemeli a leejtés után :)

Box's don't touch!

(#64) aytukabozs válasza RVR400 (#60) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ahahahaaaa az mi?
IP67 telo ami eltörik már a review közben?! :D
Ez a nap vicce...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#65) cappa72 válasza aytukabozs (#64) üzenetére


cappa72
nagyúr

Inkább siralmas... Sajna.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#66) fcsabika1 válasza Upo (#5) üzenetére


fcsabika1
tag

Én is rendeltem ilyet, ma az antelife akciójában kb 40$-ért.
Nagyon remélem hogy az enyém tényleg tudni fogja azt amit leírnak, különben refund lesz belőle..

(#67) Graphics válasza RVR400 (#60) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Looool , ráesett a töltőre és betört , ilyen nincs :C Köszönjük dzsodzseee :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68) Upo válasza junkpod (#63) üzenetére


Upo
addikt

Nem néztem vissza de valami olyasmit hogy b...a meg pedig csak leraktam és eltört, 100 dollár ment a p...ába.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#69) Upo válasza aytukabozs (#64) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom honnan veszitek ezt az IP67-et, nem láttam sehol.
Szétszedtem az enyém mert bekapcsolva össze-vissza nyomkodta a kijelzőt. Hát nics egy fia tömítés sehol sem, ott az érintő pálca helyén simán megy be a víz a belsejébe, egyenesen a panelre meg a kijelzőre. 2 csatlakozó van az alaplapon, az egyik a kijelző szalagkábel, annak ott a csatlakozója az akku alatti címke alatt, a GSM és TF felirat amin van azt a kis nyelvet felhajtva van 1 kis fekete téglalap, az egy öntapadós matrica, alatta van a csatlakozó. A másik a sim2 foglalat fölött van, az előlapi kamera, a hátlapi led, a bekapcsoló gomb meg a touch panel szalagkébele és vezérlő chipje van egy több rétegű össze-vissza katyvaszban összeragasztva, annak egy nyúlványa van bedugva egy csatiba, a másik fele forrasztva van az alaplapra. Ha az ki van húzva akkor óvatosan szét lehet hajtani az előlapot és az alaplapot és ki lehet venni a kijelzőt. A touch panel csere az kemény forrasztós és ragasztó boncolós meló. A hátlapi kamera szalagkábele szintén forrasztott, a sim2 foglalat lecsapott sarkú végénél van egy öntapadós fekete matrica, az alatt van. A bekapcsoló gomb rá van ragasztva az előlapra, a szalagkábele beforrasztott. A hangerő gombok ugyanígy. Szerencsére sikerült kibontanom őket úgy, hogy nem sérültek (addig nem lehet szétnyitni). Ha valaki szét akarja szedni akkor nagyon óvatosan kell szétválasztani a házat mert ha kicsit megszalad akkor a touch panel szalagkábele már szakad is (nem csatiban van hanem egy ragasztott katyvaszba megy+forrasztott).
A belsejéről töltök fel képeket az 5. hsz-ben levő linkre. Vannak képek ahol egy drót van benne, ez az érintő pálca helyén van, látszik hogy simán megy ott be a víz.
Kitörölgettem a vizet, összeraktam, most tökéletesen működik. Amíg írtam addig lement a DroidTools mentés is, most jön a flashtool.
Rootolni is sikerült, Cappa blogján a Lenovo A820 témaösszefoglaló tervezet 3.3.1-es pontból letöltött framaroot simán vitte, Superusert átraktam Supersu-ra, megnyomtam a boromir-t és kész, restart után már rootolt lett.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#70) Old Gyfland válasza roxan (#59) üzenetére


Old Gyfland
tag

Állítólag a "Call meter 3G" már tudja ezt. Ezt a funkcióját még nem próbáltam, csak az egy "simes mérést", de valamelyik frissítésnél mintha írták volna. Talán egy próbát megér.

(#71) pitrikzoli válasza mcll (#56) üzenetére


pitrikzoli
csendes tag

Á,dehogy,egy darab szénnel írnak. :))

(#72) tvamos válasza tvamos (#62) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szoval, hogy sajat magamnak valaszoljak...

A Lenovo S660, es Huawei Honor 3C (2GB RAM verzio) kozott vacillalok.
- A Lenovo (mint ceg) nekem szimpatikusabb, sokkal jobban tetszik kulsore, es tud mindket sim-en 3G-t, ami nagyon nagy elony.
- A Huawei nem szimpi, viszont ott a RAM, meg az e-compass, de nem tudom, van-e 3G mindket sim-en. Meg ez mar nagyon nagy tepsi.
Sajnos ar alapjan sem tudok donteni, mert kvazi egy arban vannak...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#73) Graphics válasza tvamos (#72) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

S660-asra nemrég írták az S650-es topicban, hogy van mindkét kártyán 3G, de egy időben csak az egyiken lehet. / de legalább hátlap levétel nélkül lehet váltani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74) tvamos válasza Graphics (#73) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, lattam, meg a kepeken is latszik.
A Honor 3C-rol nem talalom az info-t.
(Persze, ha igen, attol csak megjobban bonyolodik a helyzet.)
Nagyon nem tetszik ez a sim cserelgetes a repulon...

Teccik ez a telefon is: YUSUN W808...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#75) aytukabozs válasza Upo (#69) üzenetére


aytukabozs
addikt

Igazad van, ezt-így sehol nem írják. :R
Ellenben a termékleírás azt sugallja hogy megüti legalább az IP54 szintet...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#76) Graphics válasza aytukabozs (#75) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ebből jelenleg csak a megüti az igaz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77) kano válasza tvamos (#74) üzenetére


kano
nagyúr

Huawei Honor 3C:
- Csak az egyik kártyán van 3G.
- Nem nagy tepsi. Mondjuk kb. akkora mint egy Hongmi.
Én nagyon szerettem ezt a telefont (egészen kiváló kamera, jó méret az 5"-hoz képest, stb).
Ami hátránya, hogy a gyári romja nem túl jó (mondjuk a legújabb frissítés után lehet, hogy jó). Viszont van hozzá olyan rom, amivel nagyon jól használható.
Nézz be a topicjába...

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#78) RVR400 válasza Graphics (#73) üzenetére


RVR400
veterán

Tudomásom szerint mindegyik úgy működik, hogy egyszerre csak egy foglalaton tudja a 3G-t.

[ Szerkesztve ]

(#79) Upo válasza Graphics (#76) üzenetére


Upo
addikt

Nézzük csak, ahol kellene lennie tömítésnek de nincs, tehát tódul be a víz:
- a ház elő- és hátlapja találkozásánál (néhol befér a körmöm)
- hátlapi kihangosító hangszórónál (akkufedéltől lefelé a nyílás), itt nincs körben tömítés belül, maga a hangszóró sem tűnt nagyon zártnak belül.
- usb csatlakozó gumifedél mellett, visszanyomva is kicsit lötyög a helyén, simán bemegy a víz, alatta meg kilátszik a panel széle.
- hangerő gombok és bekapcsoló gomb mellett, sima lötyögős kemény műanyag gombok tömítés nélkül.
- érintő ceruza helyénél, a dugója majdnem kiesik magától, és a formáját sem sikerült tökéletesen a níláshoz igazítani.
- akku fedélnél, semmi tömítés, még sima felület sincs, az alsó 1 ujjnyi részen körben van kb. 1 mm hézag is ráadásul.
- mikrofon be van szorítva a helyére de nem tömített, a beszéd hangszóró ragasztott, kicsit lehet mozgatni a helyén, ezek bírják talán legjobban a vizet, annyi hogy lassabban eresztik át.

Szerintem egy legalja samsung-lg-akármi márkás telefon jobban vízálló ennél már csak a gyártási-összeillesztési pontosság miatt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#80) cappa72 válasza Upo (#79) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hm... Igazi dugi telefon ;] Dugd el nehogy meglássák?

Cwm elérhető.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Elég rég nem foglalkoztam a telefon témával. Most látom, hogy megjelenik a Hongmi új qualcomm-os változata. 150$-ért jó vétel lehet? Antelife fb oldalán azt írják 50db raktáron, az oldalon meg presell :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#82) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Adott egy zopo 980. Tavgyogyitanom kene, nincs rajta net a netes simkartyaval. Wifi ok. Tudtommal semmi kulonoset nem kell allitgatni, nekem eddig az osszes china phoneon automatikusan volt net ha beleraktam a sim kartyat. Otletek? :R

(#83) BaginZe válasza tboy93 (#82) üzenetére


BaginZe
tag

Jók az APN beállítások?

[link]

(#84) Upo válasza cappa72 (#80) üzenetére


Upo
addikt

Már a cwm tesztelés vége felé járok, köszönöm a gyors munkát.
Belső, külső sd-t látja, mountok működnek, egy kis baki van, a mount usb storage működik, látja vele a gép a külső sd-t, de utána az unmount nem, ott marad az sd. Kábel ki-kábel be és újra felismeri ekkor is, de ennyi baj legyen. Menteni tud rá így is.
Backup működik külső és belső sd-re is, wipe-ok is működnek, kipróbáltam a telefon beállításokból is a factory resetet és nincs bootloop. Kicsit érdekesen csinálja, dolgozik a robot, újraindul, még egyszer dolgozik a robot, megint újraindul és utána már megy rendesen.
Restore szintén működik, külső és belső sd-ről is, a sima és advanced restore is.
Szerintem jó lesz, maradhat :K

Most jön hogy megcsinálom a cwm telepítőt a rom magyarításhoz.

Felraktam a DG150 tárhelyemre.
A magyarítás is itt lesz ha elkészül.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#85) XmoD válasza Upo (#79) üzenetére


XmoD
aktív tag

azon gondolkodok h. a tomiteseket valahogy nem lehet potolni ? :U

(#86) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Srácok van valakinek valami ötlete, hogy Huawei G610-U00-re miért nem akar felkúszni a MIUI?
4 verziót szedtem le. Mind hozzá való. Felrakom, MIUI logó, kis zene majd mély hallgatás. Kikapcsolni kitudom, szal' nem fagy le, csak nem megy tovább.
Valami ötlet? Olvastam a lehetséges partícionálást, de sehol sem írnak róla. recovery, wipe, update és örül.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#87) cappa72 válasza Upo (#84) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mgen. Au usb mount az nem mindig működik rendesen.
Megnézzek (portoljak) egy 6.0.4.x-es CWM-met is?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#88) tvamos válasza RVR400 (#78) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, de van amelyik a masikon meg sosem tudja. Az a nyug ezekkel, hogy meg kell cserelni a ket kartyat, ha a 3G-t egyikrol a masik kartyara akarod "atkapcsolni".

(#77) kano válasza tvamos (#74) üzenetére
Koszi az infot! Ez egy - a 3C-nek a listaban...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#89) tboy93 válasza BaginZe (#83) üzenetére


tboy93
nagyúr

Koszi, megnezzuk!

(#90) Upo válasza XmoD (#85) üzenetére


Upo
addikt

Még a helye sincs meg, nincs mit pótolni, eleve nem úgy tervezték ahogy nézem. A Defy-n pl. ki van alakítva rendesen, látszik hogy olyanra akarták csinálni.
Még ha ki is nyomod ragasztóval a gombokkal akkor se tudsz mit csinálni, az akku fedelet meg ha beragasztod akkor hogy cserélsz akkut/simet/sd kártyát? Egy nagy kamu az egész.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#91) Upo válasza cappa72 (#87) üzenetére


Upo
addikt

Az mennyivel jobb? Ha megcsinálod akkor végigtesztelem azt is. Már ezzel is tökéletesen elégedett vagyok, köszönöm a munkát. Az usb storage-t nem használom, csak a teszt miatt próbáltam ki. De ez még mindig a jobb eset, általában bekapcsolni nem szokott máshol, ez meg nem kapcsolja ki. Ha nagyon kell akkor egy reboot recovery 1-2 másodperc csak.

Ja és el is felejtettem de most kipróbáltam, adb is megy root eléréssel.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#92) XmoD válasza Upo (#90) üzenetére


XmoD
aktív tag

ha az enyem is olyan akkor bizony megy vissza ! :K Amugy is be vagyok pukkanva egy kicsit a pandara.

(#93) bubu126


bubu126
tag

Doogee turbo 2014-et mivel rootoltátok, mert a framaroot hibaüzenet küld és nem csinálja meg?

Galaxy

(#94) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv!

Nemrég vettem egy iNew v3-as készüléket, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Most a nejemnek is keresnénk valamit, az elvárások nagyjából a következők:
- max 5' képátló
- dual sim (mindkettő voda, az egyiken menne csak 3g és amin nem menne az mini sim foglalat legyen, mert sz céges kártya)
- elfogadható kamera (legalább olyan, mint az iNew v3-ban van)
- szögletes forma, de csajos és nem fekete. Oké, tudom, hogy ez szubjektív... :B Pl. a világos Doogee DG350 tetszik neki, nekem már nem annyira a 4GB rom és a kamera minősége miatt
- max. 160-170$.

Létezik ilyen? :F Leginkább ajánlatokat várnék, a végső döntés úgyis az övé lesz, csak feldobnék neki 4-5 variánst, hogy azokból válasszon, és akkor nem faragunk rá valószínűleg.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95) RVR400 válasza kmarci25 (#94) üzenetére


RVR400
veterán

Egy másik V3...

(#96) kmarci25 válasza RVR400 (#95) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, ez is egy lehetőség, de nincs más alternatíva? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#97) citkar válasza kmarci25 (#96) üzenetére


citkar
addikt

A legalább olyan jó fényképező erős korlát, no meg a nőies kivitel.
Hongmi nem jön szóba gondolom, ha hasonló külsőt nézek, de olcsóbbat, akkor a kamera lesz elégtelen az iNew-hoz képest.

(#98) kmarci25 válasza citkar (#97) üzenetére


kmarci25
veterán

Nagyjából én is ezt láttam... Abban bízom, hogy Ti többet ismertek.
Nem, a Hongmi nem tetszik. :N

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#99) cappa72


cappa72
nagyúr

"SlimKat is the one of ROM KitKat 4.4.1 with stable release for most Chinese smartphone such as Lenovo S660,"
Forrás: [link]

Ezek után pedig közlik, hogy
"its not working, and even the phone flash tool is not recovering the device now. please guys stay away from this one"
illetve
"guys the ROM in the download link points to a Galaxy S3 ROM,
DO NOT FLASH IT on your Mediatek devices. You will brick it !!!"

...
..
.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#100) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

A mostani telefonom egy Samsung Galaxy Ace. Úgy érzem eljárt már szegény felett az idő, így szeretnék egy másik telefont beújítani. :)

Főképp a minideal.net illetve a comebuy.com oldalakat böngészgettem. A tanácsotokat szeretném kérni, milyen telefonokat ajánlanátok ezekről az oldalakról, ami megfelel az alábbi kritériumoknak:

-az ára ne nagyon legyen több 30 ezer forintnál
-legyen benne valami értelmes kamera (minimum 5 megapixel)
-IPS kijelző, megfelelő felbontással, és legalább legyen 4,3-as
-WCDMA képes legyen (úgy olvastam erre a hazai mobilnet miatt van szükség)
-összeszerelési minőség se legyen csapnivaló
-ha valami gondom akad vele, akkor lehetőleg tudjak tőletek segítséget kérni
-4 magos CPU-nak örülnék

Eddig két modellt néztem ki:

Cubot S208 3G
JIAYU G2F
JIAYU G4C (bár ez egy picit drágább, mint szeretném)

Ha tudtok még más modelleket ami megfelel ezeknek a kritériumoknak, azt örömmel fogadom! :R

Marci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.