Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) ksanc válasza trebrona (#349) üzenetére


ksanc
őstag

Igen, írtam is valahol, hogy kissé hülyén vannak elnevezve.

- Telefon memória (Phone storage): a belső SD tárhely, ezt szoktuk nyesegetni a /data javára

- SD card (SD kártya): na ez egyértelmű :)

- Belső tárhely (Internal storage): ez a gyökér (/) fájlrendszer, ebbe számít bele a /data is. Azt hiszem.
És ez kicsit csalóka, mert a gyökérbe van felcsatolva ugye a /system és a /cache is, de ezek NEM tartoznak bele ebbe a méretbe. A /cache-ban nem vagyok biztos.
Ami azt illeti, teljesen a többiben sem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#352) tolvaj! válasza #18193920 (#347) üzenetére


tolvaj!
őstag

Te ROM szinten kérdezted, bocsi. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#353) #18193920 válasza tolvaj! (#352) üzenetére


#18193920
törölt tag

Igen a Rom készítése közben megoldható problémára céloztam, nem utólagos aplikációra. :D

[ Szerkesztve ]

(#354) kgymac válasza ksanc (#339) üzenetére


kgymac
őstag

Mindkettő drive-nak látszania kell, legfeljebb "Helyezzen be egy lemezt a meghajtóba: <drive>:" jön, ha nincs benne a külső sd vagy használatban van a telefonban (belső/külső).

#351: és a dalvik-cache se maradjon ki (/data/dalvik-cache)

[ Szerkesztve ]

(#355) ksanc válasza kgymac (#354) üzenetére


ksanc
őstag

Valóban... :K

(#356) drewcsalad válasza Laza... (#341) üzenetére


drewcsalad
tag

Dehogy unalmas :) Jó,de ha már lehet javítani rajta? :)

mrfrakk:
De legalább eljutottunk idáig! ;) És ez a legjobb CSAPAT! :P

[ Szerkesztve ]

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#357) Jogi


Jogi
csendes tag

Sziasztok!
A következő a problémám.
Lenovo p780 VIBEROM_V1.0_1347 volt a telefonomon, Lenovo-P780-CN-type-CWM-6028-recovery-by-Cappa72 recoveryvel.
Csináltam egy recovery és egy MTKdroidTools mentést és feltettem P780_4.4.2_1431_VibeUI_2.0_MultiLang_Gapps_Root_baralajbi romot a romhoz tartozó preloaderrel. A rom csere sikeres volt, most viszont szeretném visszaállítni az eredeti romot de nem engedi valamiért a MT_6589_SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119. A leírások szerint MTKdroid mentésből csináltam egy Flash tool számára emészthető formátumot illetve az lk.bin fájlt is átneveztem uboot –ra, de amikor bemásolom a Scatter fájlt akkor kiírja nem töltöttem be az egész fájlt illetve a telefonhoz másik scatter fájlt kér (BMT ? valami plusz három betű van a fájlnévben pontosan nem emlékszem mert 2 napja próbáltam visszaállítani a telefont) ami nincs a mentési könyvtárban. Hibakód amire emlékszem 8083. A 4.4.2 romon a recovery csirkeláb ha visszaállítom a Cappa recoverít akkor sem tudok sd rő mentést visszaállítani a recovery kinézete megváltozik.
Mit tehetek?

(#358) WOT-H-A-C válasza Jogi (#357) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Fenn van a needromon ami kell neked.Miért nem rakod fel azt?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#359) #18193920 válasza Jogi (#357) üzenetére


#18193920
törölt tag

Az MTKdroidTools nem csinált egy cwm-ből visszarakható mentést az SD kártyára?
Esetleg a \sdcard/clockworkmod/backup/ -ban levő mentéseket nem nevezted át valami másra?
Nekem nem engedte visszarakni amíg nem ugyanaz volt a neve amivel elmentette.

(#360) Jogi válasza #18193920 (#359) üzenetére


Jogi
csendes tag

A MTkdroidTools csinált a mentési könyvtárba egy csomagolt zip fájlt ezt még nem próbáltam visszarakni, viszont a recoveryben nincs backup/recovery fül menüm, a recoveryt a Mobileuncle MTK Tools próbáltam felrakni első inditáskor előjött, de későbbi inditáskor csak csirkeláb jön elő.
A scatter fájl nem jó valamiért valamelyik bejegyzésben olvastam, hogy van ilyen de nekem az MTKdroid Tools nem mentett.

(#361) #18193920 válasza Jogi (#360) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nekem a MTKDroidTools mentés, a számítógépen MTKDroidTools mappájába került egy 1,3 Gb mentés és a külső SD kártya Clockworkmod/backup/ mappába is egy kb 600 megás mentés.
Cappa azt írta, hogy 2.4.8b feletti verziójú MTKDroidTools , 5.0.4.4-es CWM mentést készít, mégpedig data partíció nélkül az SD kártyára.

(#362) Jogi válasza #18193920 (#361) üzenetére


Jogi
csendes tag

Megvan az általad írt mentés MTKdroidTool a backup mappába az SD. Csak az Android system recovery 3e ben nem tudom hogy kell visszaállítani.

(#363) Jogi válasza Jogi (#362) üzenetére


Jogi
csendes tag

Közben rájöttem, apply update from cache belemegyek utána a recovery fülre megyek és nem jelenik meg semmi.???

(#364) #18193920 válasza Jogi (#362) üzenetére


#18193920
törölt tag

Indítsd el CWM-et és a backup and restore - restore menüpont használatával állítsd vissza a korábbi mentést.

(#365) Jogi válasza #18193920 (#364) üzenetére


Jogi
csendes tag

Ok. De a CWM ben a backup és restore fülbe bele megyek ott a recoverybe a mappa üres. Nem ismeri fel a mentést? Nem lehet, hogy ez az új recovery (v3) és amivel mentettem egy másik és nem kompatibilisek egymással?

(#366) #18193920 válasza Jogi (#365) üzenetére


#18193920
törölt tag

Van egy ilyesmi elnevezésű mappád 140722-120411 az SD kártyán Clockworkmod/backup/140722-120411
valahogy így ugye?
Ez (140722-120411) nem zip fájl, hanem egy mappa, egy system.ext4.tar, nandroid.md5, recovery.img, boot.img és egy files mappa van benne?
Legalábbis valami ilyesminek kellene lennie.

(#367) aytukabozs válasza Jogi (#365) üzenetére


aytukabozs
addikt

De most akkor ez CWM vagy a gyári recovery (3e)?
Kicsit zavaros nekem a történet.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#368) WOT-H-A-C válasza aytukabozs (#367) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Én úgy értelmezem,hogy gyári reco van most neki(3e)..... de még mindíg nem értem minek szenved mikor fenn a rom a needromon amit vissza akkar tenni mentésből.... :F

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#369) #18193920 válasza WOT-H-A-C (#368) üzenetére


#18193920
törölt tag

+1
Jogos a kérdés, csak választani kell az official vagy custom romok közül.
[P780 Rom's]
Van itt flashtool-os és cwm-es is.
Én biztosan nem bajlódnék vele.

[ Szerkesztve ]

(#370) drewcsalad válasza #18193920 (#369) üzenetére


drewcsalad
tag

+1
én is megtanultam,hogy felesleges bajlódni :)

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#371) cappa72 válasza Jogi (#365) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem lehet, hogy ez az új recovery (v3) és amivel mentettem egy másik és nem kompatibilisek egymással?
Nem csak hogy lehet, de biztos. A <3e> recovery egyáltalán nem kompatibilis a CWM mentéssel.

Én is szenvedtem egy preloader-kiütésben szenvedő P780-nal (ROW) szombaton.
Miután visszatért az élők sorába, feltettem a 4.4.2-t, de olyan lassú volt, mit a csiga.
Ezek után flashtool-lal tudtam visszarakni a CWM-met (innen azonnal csináltam egy CWM mentést is a 4.4.2-ről)

Aztán jobbnak láttam az egészet legyalulni róla, és Blue Eagle által magyarított S124-es (ROW!) romot tettem fel flashtool-lal, FW upgrade-del, de a telefon eredeti, saját preloader-ével. A p780-as topikban megtalálod a linkjét és sok más hasznos infót is. A Blue Eagle-s ROM már tartalmazza a portolt CWM-met is, így azzal sem kell majd bajlódni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#372) Jogi válasza cappa72 (#371) üzenetére


Jogi
csendes tag

Megpróbálom a leírtak szerint. A 4.4.2 nekem belassul időközönként ezért szeretném a gyárit visszarakni.
Amint jutok valamire jelentkezem.
Köszönöm a hozzászólásokat és az infót!

(#373) Jogi válasza Jogi (#372) üzenetére


Jogi
csendes tag

Sikerült feltennem a S124 romot! :) :R
A CWM mentéseket a korábbi sd re mentett romokat nem tudtam visszaállítani errort írt ki, illetve amikor bekapcsoltam a telefont csak a lenovo felírat villogott. Flashtools segítségével újra kellet raknom a romot így tudtam elindítani. Az S124 row alatt átparticionáltam a belső memóriát a leírás szerint. A belső memória megváltoztatásával milyen romokat tudok felrakni, s124 row ra az SLX et (nagyon dicsérik) feltudom rakni vagy a leírás szerint az eltérő partíció kiosztás miatt előbb a live v0,3 romot kell telepíteni??
Minden fórumtársamnak köszönöm a segítségét és a hozzászólását! :R :R

(#374) #18193920 válasza Jogi (#373) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nem azért, de..... :D

[ Szerkesztve ]

(#375) WOT-H-A-C válasza #18193920 (#374) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C :DD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#376) Jogi válasza #18193920 (#374) üzenetére


Jogi
csendes tag

Mindig is érdekeltek az új dolgok az újdonságok :)
Van e lehetőség arra, hogy a tárcsázó színét esetleg témáját meg lehessen változtatni a romon belül. Az S124 ben fehér színű a tárcsázó ha hívnak illetve ha én kezdeményezek hívást.

(#377) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Hiba: a belső partíciók nem csatolhatóak. Boot.img megvan és működik. Preloader nem sérült. Recovery partíció él, oda be is tudok bootoltatni, de még recoveryből sem lehet elérni sem a system, sem a data partíciót. SPFT végig fut és zöld a vége, de nem hajlandó az élő rendszerbe bootolni, merev boot animáció fogad akár órákig és csak akku ki segít. Ötlet?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#378) ksanc válasza tolvaj! (#377) üzenetére


ksanc
őstag

Nálam tipikusan akkor volt ez, mikor a W450-hez az újabb firmware-ben más kiosztás volt, kicsit máshogyan volt partícionálva a blokkeszköz. Vagyis a kernel is más volt, hogy tudja kezelni. Persze a régi recovery-k szintén nem működtek az újabb firmware-el, amig ki nem cseréltem benne a kernelt.
A régebbi firmware-re csak Firmware Upgrade módban lehetett visszatérni, sima Download-al nem.
Úgyanígy a régebbi firmware-t is csak Firmware Upgrade módban lehetett frissíteni az újra.

[ Szerkesztve ]

(#379) tolvaj! válasza ksanc (#378) üzenetére


tolvaj!
őstag

Már csak holnap tudom megnézni, de köszi! Ez még lehet megoldás, bár kétlem (ugyanilyen típusú -sajátom-készüléken végig ment mind a két firmware ami a hibáson is és jelenleg arról írok, tehát működik).reggel írom a fejleményeket :R

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#380) tolvaj! válasza ksanc (#378) üzenetére


tolvaj!
őstag

Most jutott el teljesen a káposzta léig amit írtál (a nagy hullámveréstől tengeri beteg is lettem :DDD ) A boot.img -ami elvileg tartalmazza a kernelt - érintetlen, de ezt írtam is. Attól mondjuk megpróbálom az upgrade módot, remélem mégis bejön!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#381) tolvaj! válasza ksanc (#378) üzenetére


tolvaj!
őstag

:( sajnos nem jön össze! "to format code area is forbidden in this phone"- ez és 6012-es hibakóddal kiszáll az spft firmware upgrade módban.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#382) tolvaj! válasza tolvaj! (#381) üzenetére


tolvaj!
őstag

Lefuttattam egy memória tesztet is, ha már úgyis buherálok.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#383) ksanc válasza tolvaj! (#382) üzenetére


ksanc
őstag

Ezt majd valaki tapasztaltabb...
Én csak meghibásodott NAND-ra, vagy valamilyen írásvédelemre tudok gondolni.

(#384) tolvaj! válasza ksanc (#383) üzenetére


tolvaj!
őstag

Sajnos én is ide jutottam és félő, hogy gari probléma lesz... Ha valahogy engedné újra particionálni talán, de azt sem engedi. Csak azt nem értem, hogy hogyan lehetséges, hogy a preloader, a boot.img és a recovery partíció nem sérült :F

Amúgy én úgy tudtam, hogy vagy-vagy. Vagy nand vagy emmc és az mtk-k főleg emmc-t használnak, de ehhez már tényleg hozzáértő kell.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#385) Keeperv85 válasza tolvaj! (#377) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Másik flashtool és direktben írsz a system-re... ha tudsz. Elvileg tudsz, mert másképp a bootanimáció sem jelenne meg. Az ugye ott van. :K

(#386) tolvaj! válasza Keeperv85 (#385) üzenetére


tolvaj!
őstag

melyik FT- tudnál verzió számot "mondani" ? illetve hogyan írjak direktbe? itt most meg vagyok lőve sajnos, mert ez már magasabb szint.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#387) tolvaj! válasza Keeperv85 (#385) üzenetére


tolvaj!
őstag

Hát az egyel előző spft-t megtaláltam és leszedtem. Működni működik, mert indul, de nem olvassa be a scatter filet, ezáltal semmit nem tudok csinálni.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#388) Keeperv85 válasza tolvaj! (#387) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát pont ne azt. :N

Nem tudom fejből melyikkel menne még, de az 5-ös (új) verzióval nekem is volt hasonló gondom.

A közvetlen írás opció emlékeim szerint a Format fülön belül szokott lenni, de most nem tudom megnézni... Linux alatt ugye... :B

Amúgy: Format. Ott lehet automatikus és manuális formázást is kérni. Ha a manuálist választod, akkor meg kell adnod a memóriablokkot is. :K

(#389) tolvaj! válasza Keeperv85 (#388) üzenetére


tolvaj!
őstag

Az előző még V3-as. V5 alatt nem enged formázni, akkor 6012-es hibakóddal kiszáll!
Most megpróbálom V3-al formázni, de inkább csak autón, mert manuálisan nem merek belefogni, a hexadecimális számítás nem az erősségem.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#390) tolvaj! válasza Keeperv85 (#388) üzenetére


tolvaj!
őstag

V3-val meg volt az auto format, kivéve persze a bootloadert. Eredmény: felflasheltem egy gyári romot ám nem indul. Akku nélkül érzékeli a gép még mindíg, de már töltést sem vesz hálózati csatlakozórol. Élni még él az biztos, mert hangot ad a winfos.

A scatter viszont érdekes!- szerintem nem normális, hogy a preloader és az MBR ugyanazon kiosztáson osztozik és az eleje és a vége is ugyanaz!!!! 0x0000000000......, tehát az EMMC terület legeleje :Y Az lehet megoldás, hogy a saját telefonomról ( ugyanazon típus) droidtoolssal csinálok egy scattert?- hátha

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#391) aytukabozs válasza tolvaj! (#390) üzenetére


aytukabozs
addikt

"A preloader a /dev/misc-sd-n van, a többi pedig már az ún "user emmc"-n.
Mondjuk úgy, hogy a preloader egy "másik sd kártyán van", mint a rom többi része."
by Cappa72

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#392) tolvaj! válasza aytukabozs (#391) üzenetére


tolvaj!
őstag

áhááá! de a többit akkor sem magyarázza. :(

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#393) Keeperv85 válasza tolvaj! (#390) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"saját telefonomról ( ugyanazon típus) droidtoolssal csinálok egy scattert?- hátha"

Sőt... akár egy kompeltt romot is tehetsz rá onnan, csak az nvram-ra figyelj oda! :K

(#394) tolvaj! válasza Keeperv85 (#393) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem megy. A droidtools nem hajlandó kommunikálni a telefonnal. Készülék: xiaomi redmi note MT6592 és hang le+pwr-re egy boot választó menü jön be. Normal azzal újraindul és ennyi. Recovery- ez alól nem csatlakozik és Fastboot amiben szintén nem hajlandó komunikálni a DT-vel.

Ja az NVram pedig félek úszott a formatálás alatt :(((

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#395) Keeperv85 válasza tolvaj! (#394) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A droidtools nem hajlandó kommunikálni a telefonnal"

Az bekapcsolva megy, csak USB hibakeresés kell neki és insecured adbd. Fastboot (bootloader) mód MTK alatt nincsen... :N

[ Szerkesztve ]

(#396) tolvaj! válasza Keeperv85 (#395) üzenetére


tolvaj!
őstag

Azal kezdtem!- Mármint bekapcsolva SUB hibakeresés módban és MTP módban csatlakozva ( mivel másképp nem is lehet).

Pedig van fastboot menüelem és HTC dreamként ismeri fel a telefont a gép.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#397) Keeperv85 válasza tolvaj! (#396) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"HTC dreamként ismeri fel a telefont a gép."

Már rosszul kezdődik... Pláne hogy a HTC-ken is HBOOT mód van, onnan megy a bootloader...

(#398) tolvaj! válasza Keeperv85 (#397) üzenetére


tolvaj!
őstag

Csak fastboot módban látja úgy. Normálisan csatlakozva redmi notenak látja.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#399) ksanc válasza Keeperv85 (#397) üzenetére


ksanc
őstag

Attól függ, hogyan és mivel lett felrakva a driver. Gyakran használják az inf fájlban a HTC Dream elnevezést mtk ptaformhoz, a W450-hez is ilyeneket találni.
És ugye külön hardverazonosítója van a preloadernek, normál módnak stb.
Az .inf-be azt írok, amit akarok, lehetne akár Apple Macintosh is :)

Van fastboot, vagy bootloader mód, de hogy mire jó mtk-n, azt nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#400) tolvaj! válasza Keeperv85 (#397) üzenetére


tolvaj!
őstag

8. próbálkozásra végig futott az SPFT és BOOTOL A KÉSZÜLÉK! :C- de ugyanakkor az NVram füst. nem bír csatlakozni a hálózathoz egyáltalán, most kezdem majd cappa72 visszaállítási leírását. Köszi neked is és Ksanc neked is :R

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.