- Fórumok
- Okostelefonok
- Android dual SIM okostelefonok
- (kiemelt téma)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- gerner1
- Gurulunk, WAZE?!
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Tabletek, E-bookok Nyomtatók, szkennerek PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-09-03 07:15 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
berek21
őstag
Az azt jelenti, hogy nincs a kijelzőre a három hónapos cseregarancia, és a készülékre sincs. Csak bolti garit tudsz érvényesíteni. Valszeg nem is európai modell.
-
ToniSoprano
addikt
Hát ezekkel a GSM garanciákkal azért szokott gond lenni, ott a bolt javítja, és nem tudni mennyi ideig tart a javítás, honnan rendelik az alkatrészt. Szóval ez azért elég kockázatos. Azt sem tudni milyen készüléket kapsz pontosan, miért nincs gyári gari, lehet újracsomnagolt ilyesmi, vagy valami ázsiai készülék aminél frissítésekkor lehet gond.
Szerintem megéri a plusz 10 ezer Ft a gyári garanciára ha hosszabb távon gondolkozol már a 3 év , pl. itt de ez a te döntésed:[link]XXL gsm 3 év garancia: "Az új készülékekre 36 vagy 48 hónap garanciát vállalunk, ami a következőképpen alakul: 36 hónap garancia esetében 12 hónap teljes körű bolti (boltunk által vállalt) plusz 24 hónap szoftver"
Azaz a valóságban 1 év garancia, és 2 év szoftver, ami nesze semmi fogd meg jól olvasd el mindig a csillagos részeket is a gsm boltokban, mert trükköznek. -
ToniSoprano
addikt
-
berek21
őstag
A Honor8-ról tudok nyilatkozni, mert a családban van. 4/64, dual active, üveg elöl-hátul. A P9 csak 3 giga, fém hátul, leica szoftveres támogatás a kamerához, de a fotókat összehasonlítva, sokat nem ad hozzá. A honorból van 4/32-es változat is, kék, fehér, fekete, az utóbbi ritka. A 4/64-es, kék, és arany.
Ha esetleg szolgáltatónál veszed, akkor jó ha tudod, hogy ott is függetlent kapsz. -
ToniSoprano
addikt
Kb egy áron vannak. A P9-re 3 év garancia van és Leica lencsék vannak amik kicsit jobb a kamera. A Honor 8-ra 2 év gari van, de 4 GB ram van a 3 Gb helyett. A Jonor 8 szép, de baroma csúszik és szérülékeny a P9 nem.
-
aytukabozs
addikt
btw szerintem a honor 8 csak előről hasonlít, hátul az üveg.
ennélfogva nehezebb és vastagabb picit.A többihez jó nyomozást,

gyors kört futva úgy tűnik hogy ami B20 az csak dual standby-os a H8-ból...
(de erre nem vennék mérget) -
doongoo
addikt
Igen, meg amiatt, hogy első kézhezvételkor kell vele egy kicsit szöszölni (mert a shopos rom, amivel jó eséllyel érkezni fog, az cserére szorul)
Egyébként a romcsere sem ördöngösség, van rá nagyon jó leírás. Nekem is az alapján sikerült elsőre, pedig korábban snapis telefonnal még nem romoltam...
-
buca84
őstag
Nem. Ha shop-os ROM-al kapod, akkor a gyárit vissza kell tenni rá.
Te pedig azt írtad, hogy ne kelljen mókolni vele. -
doongoo
addikt
Zuk Z2 pro: tapasztalat jelen, van topicja is.
Nagyon jó teló, de az igényeid alapján nem ajánlom neked... -
monti0222w
addikt
Azt írtam hogy nincs.

-
buca84
őstag
késportálról vagy ismerős, ugye?

nem lehetne varratni vmi kiegészítőt a táskához, ami jó lenne nagyobb telefonokhoz is? -
monti0222w
addikt
Esetleg Meizu pro 6-6S, A b20-n kivül minden tételednek megfelel, és árban sincs már elszállva.

-
buca84
őstag
Moto Z Play esetleg?
-
WOT-H-A-C
veterán
A zuk z2 pro sem tartalmaz gyárilag magyarnyelvet, a z2 sem.kivéve, ha webshopos tákolt ROM-al kapod
, mert , akkor lesz egy olyan kb., mint a Leagoo-ban. Viszont ez a büdös életben nem fog frissülni és egyéb hibái is lehetnek. Szóval, ha nem akarod piszkálni a telefont, akkor kb. a Zuk és Leeco-o telefonokat el is felejtheted. -
arfer
senior tag
Félrefordításról jut eszembe, most volt nálam egy teló, ahol a csengőhang beállítás menüben volt olyan pont, hogy "Masszírozási karika". El nem tudtam képzelni, mi lehet, ezért visszaállítottam angolra... És a megfejtés.... "Message ring"
! -
citkar
addikt
Úgy emlékeztem a gyári ROM-ban nincs magyar nyelv, de elbizonytalanodtam. A topikjában több infót találsz, ha érdekel.
100.000 nagyságában (kb 115.000 a fekete, a fehér olcsóbb) én ezt venném.
Egyébként a ZUK Z2 is nagyon jó vétel, csak abban nincs B20 emlékeim szerint, de lehet már ez is változott.
A Z2 Pro is jó, de az szerintem túlárazott. -
citkar
addikt
Magyar nyelv megléte dobozból kivéve kihagyhatatlan?
Ha nem (bár lehet van valamelyik ROM-ban?), akkor kb 400 USD, ami már a megemelt felső határ környékén van, de a ZUK Edge nem mindennapi készülék, egy pillantást megérhet, hátha.
Teljesítménye megvan, kamera jó, 5,5 colos, de a fizikai mérete 5 colosokéhoz közelít. Van B20, miegymás (noti LED azt hiszem van, de ebben nem vagyok biztos). -
Upo
addikt
Huawei P8 dual-t esetleg ha találsz (NEM lite!!!), mondjuk ujjnyomat olvasó nincs benne, de a kamera viszonylag tűrhető, a redminél biztos jobb, optikai stab. is van benne. 3/32-es és 3/64-es változat is volt belőle, a kirin 935-ös változat glonass+beidou-t is tud.
-
aytukabozs
addikt
De ez 4a pro

De most hogy ügyesen leírtad az igényeidet + keretet, természetesen már nem ajánlanám ezt
Ugyanakkor fura hogy 5,2 a max méret, közben meg versenyben van a RedmiPro is

Szerencsésebb talán nem kijelzőméretre, hanem befoglaló méretre szűrni. -
aytukabozs
addikt
Hát, pedig arra a felhasználásra amire írod (csak telefonálás+net), most várható egy ár-érték arány bajnok xiaomi.
Miről váltasz amúgy?
Mert az nagyban befolyásolja a szóbajöhető készülékeket. -
Ájvé
veterán
Xiaominál jellemző az utóbbi időben a tömeges megjelenés, szóval igen, idén is biztos lesz egy rakat új készülékük

-
Upo
addikt
Hát talán ha a snapdragon 835-öt tényleg tudják nagy tömegben gyártani, akkor jöhet készülékdömping, de a halasztott időpontot még nem ismerjük. Ez a 10 nanos gyártás még nem az igazi, állítólag a helio x30-al is vannak gondok, és még a leeco is állítólag lemondta a rendelést a csődhelyzete miatt. A lemax 2-k is sorban állnak a szervízekben, nagyon döglenek, az is viszi a pénzt, nem csodálkoznék ha lehúznák a telefonos részlegben a rolót.
-
Ájvé
veterán
Qualcomm erősen átalakított ARM processzorokat alkalmaz, így jelentősen erősebb mint a jelenleg használt ARM magok. Fogyasztás már érdekesebb, alacsony gyártási csíkszélességnek és gondolom optimalizációnak köszönhető, meg ügye kevesebb mag van benne eleve. Ez csak Kyro architektúrára igaz, mert egyébként belépő és közép szinten ugyan olyan ARM magokat használ mint mondjuk az MTK is. Snapdragon 835 egyébként már 8 magos lesz, úgyhogy elkezd ebben is felzárkózni a Qualcomm a Kyro architektúrában. Korábban is alkalmazott 8 magot egyébként az S810-bem, csak túl melegre sikeredett (nem volt még ilyen jó gyártási technológia mint most), ezek sima ARM magok voltak amúgy.
-
aprokaroka87
nagyúr
Bizonyos esettben számíthat
de pl 8 cortex a53 mag nem ugyanaz mint 4 kryo mag.
A 8 mag lehet hogy apró teljesitményben áll össze
-
Victoryus
addikt
De miért?? mindenki el van ájulva tőle, én nem. Valami olyan kéne, mint anno a nokia e51.. Azóta egyik kütyü se adta azt az érzést. A p780 is csak majdnem.

-
UHHH
őstag
Nem hagytad ki _veletlenul_ az ertesitesi led-et? Anelkul elni lehet, de nem erdemes.
-
svgyula
addikt
Szia! Te egy nagy tévedésben vagy! Ha ezek a rendszer alkatrészek bárhol vizet kapnak ott nem rövidzárlat hanem elektrolizis lép működésbe. Vagyis a víz hatására az akkumulátor árama szépen szó szerint elbontja percek alatt az érintkezőket! Azt te fújhatod
bármivel ami nincs ott az attól nem fog visszanőni! Sajnos a telefonok evolúciója még nem érte el az öngyógyítás szintjét! 
Még valami a régi "buta" telefonokban nagyrészt az egész rendszer vastagon le volt lakkozva. Ott ami érzékeny volt a beázásra az a kijelző mert ha oda víz ment akkor vagy soha vagy nagy kínok árán lehetett "foltmentesíteni". -
beg
veterán
Tegyük hozzá, hogy ez kb. 3 hónapja ázott be
Annak fújkálhatsz bármit, max az oxidáció által meghagyott részeket kukázod. -
nepszter1
addikt
Veszíteni valóm nincs , meg fogom próbálni minden félé képen .
-
Graphics
Jómunkásember
P70-est szétszedni, izgalmas lesz...
-
nepszter1
addikt
ez most komoly ?
utána rakjam rizsbe vagy hogy ? -
#73959936
törölt tag
Ige, így van, de jelenleg nincs eu raktárban a kinézett teló

-
akos727
senior tag
Igen, nekem is ez volt a gondom, hogy mindig volt kompromisszum, minden tesztben találtak kiemelkedően rossz valamit a telefonokban, eddig egyedül az Doogee F5-ben nem (ebben az árkategóriában), és nekünk előny volt, ami neked hátrány (méret). A linkelt tipust nem ismerem, de képről tetszetős, olvass tőle minél több tesztet, angolul is.
-
habmalac
tag
ez engen is érdekelne de hol lehet megvásárolni?
-
akos727
senior tag
Én le-fel váltogattam kijelző méretet és azt javaslom, azt vegyed, ami max befér a zsebedbe. Sokkal jobb a tartalom fogyasztása nagyobb kijelzőn. Ujjlenyomat olvasó tényleg egyén függő, mióta 5s-em volt/van, azóta ha választható, inkább egy olvasósat veszek, mint a kolléga írja kényelem miatt. Aliról telefon vásárlás tényleg elég rizikós, mivel már a kínaiakat is hamisítják....
-
zolipapa66
tag
A Leagoo megbízható márka (cég) nem kamuznak.
Kingzone felejtős. Kamu banda. -
salaud
aktív tag
Jó a THL.
-
kmarci25
veterán
Szerintem 1-2 nap altt hozzá fogsz szokni az 5,5-hez.

Ujjlenyomat olvasó, hát... Az én készülékem is olyan, használom is, mert sok esetben egyszerűbb odaérinteni az ujjamat, mint bepötyögni négy számot, de szerintem nem létszükség, mert pin kóddal ugyanolyan biztonságosan le tudod zárni. Szerintem ne ez legyen a feltétel, bár tényleg kényelmes.
A Gorilla Glass is hasznos lehet, de ha olyan telefon tetszene a leginkább, amin nincs, akkor sincs baj, mert max 10 dollárért kapható minden telefonhoz tempered glass, ami ugyanúgy védi a kijelződet.Az meg, hogy mit ír a kínai eladó (főleg néhány alis), az meg néha köszönő viszonyban sincs a valósággal, úgyhogy azt fenntartással kezeld. És szerintem inkább ne az ali-n rendelj telefont. Vásárolok én is onnan, de csak apróbb dolgokat, 100 dollár felett azért már inkább a webshopokban bízom.
THL telefonom nem volt. Ismerősnek volt, használta is sokáig, panasza nem volt rá. A neve viszont mindent visz: Technology Happy Life

-
akos727
senior tag
Senki nem röhög, azt hiszem joggal gondolod, hogy az 5.5 talán egy kicsit nagy lehet.
Nekem mindenesetre jön 2 is ebből, kíváncsi vagyok, kevés teszt van róla egyelőre, de azok mind dícsérik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Tabletek, E-bookok Nyomtatók, szkennerek PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Okostelefonok
- Android dual SIM okostelefonok
- (kiemelt téma)
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen routert?
- Xbox Series X|S
- Megújult mobilos felület, fórumos ráncfelvarrás a PROHARDVER! lapcsaládon
- Parfüm topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Üzleti vita és megbeszélés
- Bemutatkozott a Poco F2 Pro (már megint)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





!



