Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Toomy: FOXPOST: régen jó volt, de már jobban jársz, ha elfelejted
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
Új hozzászólás Aktív témák
-
thon73
tag
válasz
sztanozs
#1186
üzenetére
A RandomAccess akkor is nagyon jól használható, ha a file tartalma indexelve van. Itt pont ez a helyzet: az első olvasás után minden bekezdés pozíciója ismert, a programnak csak a megjelenő bekezdéseket kell feldolgoznia.
A Stream-ek között nem találtam könnyen pozícionálható megoldást, csak a reset/skip párost. RAF esetén viszont rögtön adott ez a lehetőség; ráadásul a C-hez (és én C-ből akartam áthozni a programot) nagyon hasonló módon.
Csak az utf-8-on akadtam el (pontosabban indultam a fenti szálakon). ((Az eredeti adatok pdb-ben voltak))A pozícionálható Stream az kiváló megoldás lenne. ((A jelenlegi megoldás egy olyan "stream" osztály lett, ami háttérként RAF elérést használ, így pozícionálható is, meg a read() révén "stream" is. Ráadásul Utf8-at olvas.))
(((Az UTF-8-ról annyit érdemes megemlíteni, hogy az első közel 65 ezer karakter a Basic Multilingual Plane. Ez nem csak az összes ékezetes betűt, hanem az összes ismert nyelv betűit tartalmazza. Ebben az a nagyszerű, hogy 16 biten tárolható, vagyis épp egy karakteren. Ami ezen felül van, ahhoz UTF-16-on már két karakter kell. Az UNICODE saját dokumentációja állítja, hogy ez a rész nem kellőképpen tesztelt és megvalósított. Az ANDROID sem következetes, uis. ezt néha egyetlen 4 byte-os int-en ábrázolja, néha két egymás utáni karakteren. Mivel nekem még a beszélt nyelvek közül sem kell az összes, ezért a dekódoló algoritmus figyeli a non-BMP karaktereket, de helyettük egy sima '*' hibajelölést tesz, ami bármilyen kódolásban ábrázolható. Nem lenne nehéz egyébként a dekódolást erre a részre sem kiterjeszteni, csak akkor az egész program működését is ki kellene terjeszteni. ASCII-ról nem volt nehéz ITF-16-ra áttenni, de ha néhol két karakternyi ábrázolással kellene számolnom, az megnehezítené a dolgot.)))
Bocsánat egyébként, ha nagyon triviálisakat kérdezek, de az Android/Java párost csak most tanulom. Némely. engem érdeklő részbe már mélyen beleástam magam, de a legtöbb részt egyáltalán nem ismerem. Ezért örültem az előző tanácsoknak is, mert így új koncepcióban készítettem el a megfelelő részt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- iPhone 15 PRO MAX 512GB kék titán KÁRTYAFÜGGETLEN! Gyönyörű! Akkumulátor: 91% Fulldoboz!
- iPhone 14 128GB fekete KÁRTYAFÜGGETLEN! Nagyon szép állapot! Akkumulátor 84%
- ÚJ ASUS Vivobook 15 X1504 - 15.6"FHD IPS - i5-1335U - 16GB - 1TB - Win11 - 3 év garancia - MAGYAR
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A36 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3878
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3951, 100% Akkumulátor
- ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 1000GB FHD 1 év garancia
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

