Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Hieronymus: Az igaz barátság kezdete
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
LOGOUT
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
-Gabesz-
senior tag
Szerencsére azért nem mind ilyen csúnya kazán.
Vannak hűthető kazánok is közöttük.
Itt egy kellemes 5,3Ghz 80 fokkal és custom vízzel optimus sig v2 blokkal. -
xmercedesx
csendes tag
végre leírtad a lényeget,hogy nem is a több mag meg a cpu kell a játéknak hanem a vga így egy intel 5 is 200 euroért elég bármilyen játékhoz és még így is gyorsabb lesz pár fps el az amdhez viszonyítva. (ergo hiába feszít hogy neki 7nm van meg milyen olcsó meg mekkora teljesítménye van ha igazából nem is nagyon van kihasználva az)
Még egy apróság nem csak a windows létezik szóval jösz itt az optimalizálással mintha mindenki ezt használná....Van olyan rendszer amit az amdre fel sem tudsz rakni ....
-
xmercedesx
csendes tag
Intelem van zajtalan léghűtéssel minden buhera nélkül.
Hogx mihez kell 1 szál? Hát a játékok 90% hoz mondjuk. Kb van a piacon5-10% amihez mondjuk jobb egy 12-16 mag de ez nem is annyira mérvadó pláne ha valaki nem játszik ezzel a játéktípussal. Az a pár fps majd akkor számít amikor valaki nem cserél gépet vagy gput és egy játék amd már szaggatni fog míg az intelen szépen fog futni. Intel tartja az árát a piacon ellenben egy amdvel. Ha megnézed a 3950x új ára kb 300e volt most meg mar 200 ert utanad dobják újonnan számlával. Ellenben egy intel még drágább lesz vagy ép ugyan annyi annak ellenére hogy lesz utána frissebb kiadás .
Draxon hpgy ne jelentene semmit alapból rengeteg elönye van a 7nm nek nem csak tervezés szempontjából ezen a szinten már drasztikusan csökken minden csak van aki nem aknázta ki a lehetőséget és rohan előre fejlesztés és teljesítmény nélkül. -
#90211072
törölt tag
ott a kép láthatod 100 on mennyit eszik 8700k ennyi mi kell még több?
Jöttök itt hogy most munkára ember a 7nm miért hasonlítod egy 14nm rel össze?
Egyértelmű a 7nm több magot hordoz kevesebbet fogyaszt ez maga a technológia nem az amd tudása majd ha megcsinálja az intel is a 7nm vagyis kidobja átlag embereknek akkor majd pislogsz kettőt hogy mi lett a különbség.
Az árakról annyit annak idején 310 euroért vettem a 8700k procimat most egy 3700x is hasonló áron van akkor mi is van túlárazva meg mi a drága? ne viccelödjünk már.
Érdekes ez a magdolog részedről ,mert a rendszer mutatja hogy pörög de valójában nincs rendesen kihasználva.Ezt akkor tudod meg ha letiltod egy játk közben a magokat és saját szemeddel fogod látni hogy nincs is szinte különbség ergo akkor mire is kell a sok mag? Fogos kérdés de nem nagyon eszméld fel még senki.
(az egy magot azért mondom mert mivel az intelnek nincs abban az árkategoriában ekkora magos proci mivel még nincs a piacon 7nm így lehet a legjobban összemérni őket,hogy egy magon mit is tud)És azért paraszt vakítás mert sok esetben még mindig az intel gyorsabb egy újabb technologiát hordozó procival szemben. -
#90211072
törölt tag
Mutatnál olyan tesztet, ami szerint az új generációknál az Intelek kevesebbet fogyasztanak terhelve?
majd várjuk meg a 7nm-procikat jó? Mert adott kategóriában az intel mindig kevesebbet fogyasztott.
(Amúgy nem értelek mért kell ennyire védeni a védhetetlent? Már mint a fogyasztást.
Igen az intel megnyerte az 1 magos versenyt ha ennek örülsz, de azért számit a különbség, átlag usernél 1 FPS átlagban, ki veszi észre? Aki méricskéli. Én inkább használom a gépet.)
Jah hát ezért nem kell a fogyasztást sem méregetni és kész
(akkor most mibe is tud még az amd fan belekapaszkodni? semmi más nem maradt csak hogy a több magnak köszönhetően multiba több pontot ér el ez egyenlő a f méregetéssel.
ez a paszta nélkül neked való szőveg
Aktív témák
Hirdetés
- Lassan küszöbön a NTE: Neverness to Everness premierje
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Tőzsde és gazdaság
- Parfüm topik
- Konteó topic
- PlayStation 5
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Temu
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Intel Core I5 14500 - 14mag/20szál - Új, bontatlan - Gari 2027.03.11. -ig - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 11900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i7-7700K 4.2GHz (8M Cache, up to 4.50 GHz) LGA1151 Processzor
- Intel i3-10100F Processor 6M Cache, up to 4.30 GHz
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ Lenovo LOQ Intel Core i7-13650HX, 32GB, 1TB, RTX 5060(8GB), FHD 144Hz
- 243 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080 (ELKELT)
- Frissen pasztázva! Playstation 4 Pro 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 32GB 512GB 1 év garancia
- HP Zbook 17 G2 Workstation,17.3"FHD,i7-4810MQ,16GB,256GB SSD,K3100M 4GB VGA,DVD,WIN10
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
fogyasztás meg kit érdekel? ott anapkollektor
(akkor most mibe is tud még az amd fan belekapaszkodni? semmi más nem maradt csak hogy a több magnak köszönhetően multiba több pontot ér el ez egyenlő a f méregetéssel.
