Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28556) janos666 válasza Bib (#28555) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

5800X vízhtéssel, de végül is a 4700MHz is instabil, pár perc után vagy elkezd hibákat dobni a teszt, vagy újraindul a gép (BSOD nélkül, és után kell egy áramszünet, mert addig elakad a POST képernyőn Ctrl+Alt+Del után is újra), hiába játszogatok a feszültséggel (1.32 és 1.42 közt próbálkoztam).

Szóval marad a PBO. Viszont most utánanéztem és magamnak is kiteszteltem, hogy az "Fmax Enhancer" a magasabb névleges órajel mellett is kicsit alacsonyabb benchmark eredményt hoz úgy, hogy még melegebb is a CPU. Illetve emiatt volt tesztek alatt több száz MHz difi a névleges és az effektív órajel közt. Szóval örültem, hogy szép magasra boost-ol, ha ezt bekapcsolom, csak épp két indikátor is van, hogy "nem működik" (eff. clok difi és bench. eredmény). :(((

De ami még igazán vicces, hogy CMOS-Reset után sem tudom visszaállítani a régi állapotot. Az elmentett és visszatöltött profilban vissza kellett tennem a RAM/Fabric órajeleket 3800/1900-ról 3600/1800-ra. Nem értem, hogy miért. A ZenTimings szerint minden timing, amit lehet állítani a Setup-ban, az most is ugyan ott van, ahol korábban, viszont pár érték, amit nem lehet állítani, az kicsit szűkebb, és most valamiért nem lazít rajtuk az automatika. :U :U
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.