Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Leon77 válasza Omli85 (#9600) üzenetére


Leon77
őstag

És szenzortol független állandó értékeket be lehet állítani a biosban? Megvan a cucc (1700 proci, 16gb corsair3000 ram, asus prime x370-pro)

Szombaton indul a lego parti (vízzel együtt)

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#9602) Omli85 válasza Leon77 (#9601) üzenetére


Omli85
őstag

Ahogy én láttam nem legalábbis nem emlékszem rá, hogy lenne ilyen opció mindenképp valamelyik szenzorhoz van kapcsolva az adott fan csati.
Víz esetén ezért is jó az extra szenzor mivel a víz hőmérséklet nem ugrál össze vissza mint mondjuk egy CPU szenzor. Manuálisan meg 3 lépcső bőven elég egy normális ventiszabályzás kialakításához.
Én mondjuk DC móddal vezérlem a ventiket a radin mert ha jól rémlik itt van lehetőség arra, hogy adott hőmérséklet alatt ki is kapcsolja a ventiket. (ebben mondjuk nem vagyok biztos lehet, hogy megy pwm esetén is de korán van még meg rég jártam már a biosban)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#9603) GFerr56 válasza xuser (#9591) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Én egyszer kipróbáltam 3.975-ön (1.38...valamennyi feszen), ment, csak nem láttam értelmét. 3500-3750 között tökéletesen megy (1.15-1.28...szintén valamennyi) között. Teszteken kívül (meg néhány extrém alkalmazáson kívül) nem fogsz jelentős eltérést tapasztalni, még játékban is csak pár fps-t (100-on bőven felül-ilyenkor egy picit, ha odaröffentek a videó kártyának, már ugyanott vagyok). Esetleg azt veszed észre, hogy a VRM szépen melegszik...
Az X-es processzoroknál (főleg 7-es), lehet, hogy a RAM kérdéssel is nyersz annyit, ami ezt a tuningot feleslegessé teszi (állítólag stabilabban tudod magasabb órajelen-kisebb időzítésekkel használni a memóriát).

Üdv

Ui:nem ide tartozik, de mi a fene ez a "bányászat", ezért nem lehet videó kártyákat rendesen kapni?
Mostanában cseréltem volna 1080Ti-re, de ilyen árak mellett nem akarom...

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9604) Bibgr0 válasza GFerr56 (#9603) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

(#9605) Leon77 válasza Omli85 (#9602) üzenetére


Leon77
őstag

Én a pumpámat is dc alapon a lapról tervezem vezérelni, de így elég necces lesz. Van hőmérőm, de az csak egy kis kijelzőre csatlakozik ahol le tudom olvasni, hány fokos a víz, jelenleg FX-nél ez 29-32 fok között van, szóval nagyon nem ingadozik (mármint ebben a nyári melegben ennyi a hőfok)

Lehet rendelek egy ilyen hőmérőt amit alaplapra lehet kötni és beállítok olyan széles tartományt, hogy minden állandó legyen (főleg a pumpa, mivel nekem overkill a hűtésem és bőven elég, ha minden alapon megy) Egyébként a külön venti csatlakozókat külön értékekhez vagy szenzorokhoz lehet rendelni?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#9606) Cronerator válasza Sir81 (#9567) üzenetére


Cronerator
tag

Jelen!
3,8Ghz @1,2625V. A memóriák mennek Xmp profillal, de én inkább kézzel állítottam be őket. 3200Mhz 1,35V 16-18-18-36 2t. Az új biosszal van lehetőség feljebb állítani őket, de még nem volt kedvem próbálgatni, a sebesség így is kielégítő.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#9607) Omli85 válasza Leon77 (#9605) üzenetére


Omli85
őstag

Azt hiszem a következőképp vannak:
CPU_FAN + CPU_OPT közös egy szenzor alapján vezérelhető a kettő.
AIO_PUMP + W_PUMP szintén össze vannak kapcsolva.
CHA_FAN1 CHA_FAN2 stb mindegyik külön külön szenzorhoz kapcsolható
Szenzorok közül kiválaszthatóak a következők:
(teljesség igénye nélkül lehet több is van ezek maradtak meg a fejemben)
CPU
Alaplap
VRM
T_Sensor - Erre célszerű kötni az extra szenzort ami a víz hőmérsékletét méri majd ezt a szenzort beállítani a pumpánál és a radi ventiknél használt CHA_FAN csatlakozókra majd csatlakozónként egyénileg beállítani a kívánt hőmérséklet és fordulat tartományt és lépcsőket.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#9608) Timer válasza MiklosSaS (#9599) üzenetére


Timer
veterán

Melyik is ez a lap, pontosan? :)

(#9609) Leon77 válasza Omli85 (#9607) üzenetére


Leon77
őstag

Ilyen csatlakozó megy rá az alaplapra?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#9610) Törzsúr válasza MiklosSaS (#9599) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nálam is hangosak a ventik. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9611) Omli85 válasza Leon77 (#9609) üzenetére


Omli85
őstag

Ugyan ilyet használok én is teljesen jól működik :).

(#9608) Timer : ASUS CROSSHAIR VI HERO

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#9612) Cronerator válasza Okami68 (#9594) üzenetére


Cronerator
tag

Szia! Én is egy 2010-es konfigról váltottam május elején. VGA kivételével szintén legalább 5 évre terveztem. Én csak azért vettem rx460-ast, mert poénból felraktam a 480-asom apróra és egy bányász viszonylag jó áron elvitte (20at fogtam rajta).
Még mindig nem tudom, hogy milyen játékokhoz tervezed a VGA-t. Lehet elég lenne egy használt garis rx450 is. Rögtön fognál rajta 10 ezret, ami mehetne procira, VGA-t meg majd minimális bukóval válthatsz később, ha valami több kakaót igényelne.
2005-2010-2017 a legutóbbi komolyabb gépfejlesztési időszakaim. Egyiket sem bántam meg.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#9613) Timer válasza Omli85 (#9611) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a választ. Elsősorban az ASUS felhasználóktól kérdezném: a POST nálatok is olyan ordenáré hosszú, mint MSI-nél?

(#9614) B@ldrick válasza Cronerator (#9606) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Aida memória sebességet mérnél? Köszi.
Nekem is megy 1.4V-tal a 3200Mhz stabilan (3ezres ram). De próbálgattam stabilizálni a procodt 43.3Ohm és 53.3Ohm és cldo_vddp 850/917mV körüli értékekkel a 3200_1T/2T_1.35V-t. Legjobb eredmény mikor a GTA5 10perc után fagyott csak ki (az is fura hogy másnap már nem bootol). Ha a win alatt megfagy az egér, újraindul memtest közben akkor mi a kevés neki? Lazítottam időzítésen, emeltem feszt de nem segített.

Post: gyors, 3-4 sec talán míg bekapcsolástól a Press del or F2 és a logo megjelenik.

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#9615) Disque válasza Timer (#9613) üzenetére


Disque
aktív tag

Nekem asus prime b350-plus-nál 5mp után csippan 18 mp alatt pedig bejön a win asztal a bekapcsolás után.
Fastboot be és a POST report 1mp-re állítva, ami alapértelmezetten 5mp csak tudnám azt ki nézegeti :)

(#9616) MiklosSaS válasza Timer (#9608) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Asus Crosshaur VI Hero wi-fi AC.

A post az bálam rendben van. Annyi mint a Z170-nél vagy az X99-nél.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9617) Televan74 válasza Timer (#9613) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem MSI - m van és nem hosszú,ha nem vagyok résen akkor bios -ba nem jutok be. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9618) oravecz56 válasza Timer (#9613) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Nálam szintén MSI .Idítási gomb benyomása asztal felállása minden engedélyezett indulóval 35mp.

Oszika

(#9619) Cronerator válasza B@ldrick (#9614) üzenetére


Cronerator
tag

Persze, este miután hazaértem és még fejemben lesz, mindenképp mérek egyet. Én egy éjszakai 4-5 órás hibátlan memteszttel nyugtáztam a beállításokat, mindezt elsőre. A procinál kellett adjak 0,125V-ot, mert 3800Mhz 1,25V-tal nem volt stabil. Én beletenyereltem a jóba, mert a ramom nincs is benne a lap qvl listájában és a körülményekhez képest még "olcsó" is volt :)

[ Szerkesztve ]

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#9620) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, a tegnapi napon érkezett meg és állítottam össze (egyelőre csak részben) az új konfigomat, ami az alábbi elemekből áll (Ez úton is köszönet az ajánlásokért a milyen PC-t vegyek téma gazdáinak):

Alaplap: MSI X370 Krait Gaming
Processzor: Ryzen 1700X
Processzor hűtő: Be Quiet! Pure Rock 130TDP
Memória: Patriot Viper Elite DDR4 2x8GB 3200MHz 1.35V
Videókártya: egyelőre GTX460 lesz benne!

Mivel késő éjjel sikerült elindítanom nagyjából 0 tapasztalatom van vele, de két dolog feltűnt:
Memória csak 21xxMhz-en pörög és 1,35V-nál kisebb érték volt beállítva a BIOS-ban. (2-es, 4-es slotban vannak)
A proci hőmérséklete terhelés nélkül percek alatt 50°C fölött volt (BIOS-ban nézve). A venti alap beállítása valamikor 53°C körül váltott volna 50%-ra. Ez normális így?

Szeretnék tanácsot kérni az optimális beállításokat illetően. Az alaplaphoz (és más cuccokhoz adott) szoftvereket pl. érdemes feltenni?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#9621) Timer


Timer
veterán

Köszi a választ Mindenkinek!

Az mondjuk, nem tudom, milyen MSI lehet, ami olyan gyors, hogy a BIOS-ba belépni sem lehet, mert ahogy olvasgattam, minden B350 chipsetes MSI küzd ezzel a problémával, nem csak én a legendás PC MATE-tel...

(#9622) GFerr56 válasza Pacee87 (#9620) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
A hőfok soknak tűnik, ventin tudsz hangolni bios-ban. Én azt tapasztaltam, hogy a gyári szoftverekkel csínján kell bánni. A Command Center el sem indult, a régebbi meg @sszebaszta az egészet. Ami program képes vezérelni ventiket, azt ne telepítsd fel, mert összezavar mindent. Nálam a hang-LAN driveren kívül csak a Gaming App van fent (LED kikapcsolás, néha monitorozás miatt), de nem állítok profilt benne (Silent-Gaming-OC), mert összekavar mindent. Ryzen Master-el állítom a teljesítményt, különböző profilokkal, így jelenleg Idle:28-32 fok, jó kis több órás terhelésnél:39-42 fok a proci, a VRM 48-50 fok.
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9623) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Elégé újonc vagyok proci tuningban van valami ajánlott határ ami fölé nem érdemes tenni a feszt mindennapi használat esetán vagy csak a hőfokok a mérvadóak?
Jelenleg 1,281V-on van az R5 1600-osom 3850MHZ-en 68 fok fölé játék alatt még nem ment.
Reménykedtem hogy a Giga Gaming 5-lappal kitudok hozni egy 3,9GHz-t de 1,3V-on sem volt stabil.
De legalább a Flare-x ramjaim gond nélkül mennek 3200-ön 1,35V-al.

(#9624) Televan74 válasza Timer (#9621) üzenetére


Televan74
nagyúr

X370 -es.Nem csak a a cf/sli miatt esett rá a választásom,ami nem lesz nálam.Én jobbnak láttam egy picivel többet kiadni egy jobb chipset -ért. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9625) Timer válasza Televan74 (#9624) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, nálam is az tűnik esélyesnek, csak nem tudok dönteni, hogy ASUS PRIME X370-PRO legyen, vagy ASROCK X370 Killer SLI.

(#9626) Szeszkazán válasza Timer (#9625) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Asrockra szavazok!

[ Szerkesztve ]

(#9627) GFerr56 válasza Frogged (#9623) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Szerintem nincs jelentősége az ekkora tuningnak, nézted már, hogy pl. 3500-3600-on mennyivel kevesebb az fps, főleg, hogy a memóriák így dolgoznak? Folyamatos használatra pláne nincs értelme, csak jobban melegíted a rendszert (persze, ha tesztekben akarsz fél % javulást, akkor ok :K ).
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9628) Cathulhu válasza Pacee87 (#9620) üzenetére


Cathulhu
addikt

Próbálgatsd az AXMP profilokat a memóriádnál, azok lettek kitalálva a nagyobb sebességekhez. MSInél ez meg fogja növelni a RAM feszültséget és a SoC feszültséget is (aminél 1.1 ajánlott a gyári 0.9 helyett).

A proci hőmérséklet Xes procinál normális a +20°C offset miatt. Vonj le 20 fokot fejben belőle :) a valós hőmérsékletet hwinfoval tudod nézni pl

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9629) Okami68 válasza Cronerator (#9612) üzenetére


Okami68
csendes tag

Szia! :)
rx460 alá nem akarok menni, éppen a tervezés miatt. Ha ez alá mennék, szinte biztosan szükségem lenne újabb vga beruházásra, az ssd és a memória bővítésével pedig eleve számolnom kell. Bár eddigi gépeimben még soha nem ment tönkre semmi, azt is bele kell kalkulálnom, hogy érhet valami váratlan esemény, amire azonnali reagálást követel.
Kérlek, felejtsd el a játék szempontot, mert az nem létezik.
A vasat kép- és videószerkesztési műveletekre akarom összeállítani, ebbe a játék semmilyen formában nem szól bele.
Ha fogok tudni emellett játszani, az jó. Ha nem, az is jó!
A külső vinyómon hétről-hétre növekszik azon videók száma, melyeket a jelenlegi konfiggal már nem tudok szerkeszteni. EZ idegesít és zavar, az teljesen hidegen hagy, ha a Star Wars Battlefront játékkal majd csak 5-7 év múlva fogok tudni játszani a gép felújítását vagy teljes cseréjét követően.
Mellesleg éppen azért rx460, mert azon van esély, hogy elfogadható kompromisszumok mellet tudok játszani (nem érdekel az fps szám, vagy hogy mennyire kristálytiszta, 4k-s felbontásban láthatnám a hátteret, mert ha játszom, akkor a játékélmény miatt teszem, a körítés hidegen hagy).

180 ezer forint. A lehető legjobb kép- és videószerkesztési konfiguráció.
Ez a szempont.

(#9630) Cronerator válasza Frogged (#9623) üzenetére


Cronerator
tag

Szia!
Az AMD hivatalosan max 1,35V-ot javasolt mindennapi használatra, ettől eltérni természetesen lehet. 3,8 felett már nagyon rosszul skálázódik a proci. Szerintem e fölött már csak az járassa, akinek tényleg szüksége van a kraftra. Teljesen felesleges plusz 100-200Mhz-ért 0,1-0,2V-ot adni. Teljesítményben nem hoz annyit, mint amennyit pluszba fűt.
Mondom én, hogy a Gaming 5 szinte mindenevő ramokkal kapcsolatban :)

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#9631) Frogged


Frogged
aktív tag

Köszönöm a válaszokat
Teszt programokat nem szoktam futtatni max 10 perc stress test Cpuz-n utána pár óra játék ha ez alatt nincs gond akkor nagyjából stabilnak vélem az adott beállítást.
Kicsit tervezem meg rángatni a vga-t most hogy újj a rendszer szíve ezért próbáltam minél többet kihozni normális hőfokok és feszültség mellet.
Bár gondolom bőven kiszolgálná az 1070-est kisebb tuningal is .

(#9632) Cronerator válasza Okami68 (#9629) üzenetére


Cronerator
tag

Az a baj, hogy 2010 előtt 40 ezer körül tudtál venni egy alsó középkategóriás kártyát, most csak egy "felső" középkategóriásat. 5-6 évre a 460 és a 450 is kevés lesz, főleg 2 giga rammal. Ez van sajnos. Ezért tartom a javaslatom, mivel írtad is, hogy a játék harmadrangú, ezért inkább erősebb proci.
6 mag 12 szál, videóvágás közben lehet filmet nézni vagy mást renderelés közben. Én ezt tenném, de ugye szerencsére nem gondolkodunk egyformán :)

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#9633) nubyy


nubyy
aktív tag

Vegre visszajott garibol a RAM, 2 stick is megy 1bol 3200-on. TridentZ F43200C16D-16GTZB ha erdekel v.kit, C6H lapban, 1401-es BIOS van rajta. Ettol fejlebb nem probaltam meg, alacsonyabb CL-t sem.
Procit probalgattam, 4050 1.35 mellett meg jo - de ott mar megjon a hangja a hutonek nagyon mert 68fok a proci es olyan 66-67 korul porog fel a venti. Viszavettem 3900 1.275-re es itt csendes is es nem is igazan erezni teljesitmenyben. Nem neztem alacsonyabb feszen, fogyasztas igy is jo es 59-60 fok AIDA stress teszt alatt a cucc.
Jo ez az R7 :DD

[ Szerkesztve ]

(#9634) Yany


Yany
addikt

A Rev2-es magok mikor szivárognak le a consumer Ryzen családba?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#9635) zozyk válasza Pacee87 (#9620) üzenetére


zozyk
addikt

Na végre valaki,aki Krait gaminget vett...már kezdtem magányosan érezni magam.. :D

(#9636) 360xbox360


360xbox360
tag

Timer: A te pc mate lapodra mivan irva? MS7a34 ver 2.0?

(#9637) Timer válasza 360xbox360 (#9636) üzenetére


Timer
veterán

Huhh, így fejből nem tudom, de majd megnézem, ha legközelebb szétkapom a gépet. Miért, van ezzel kapcsolatban valami lényeges információ? Egyébként ez szerintem 1-es revízió lehet, tekintve, amekkora sz@r.

Az ASUS ROG STRIX B350-F GAMING lappal van valakinek személyes tapasztalata? A tesztek az egekig magasztalják ebben az ársávban, és csak azért nem venném meg az X370 Pro-t, hogy gyorsabb boot időt, stabilabb memória kezelést kapjak, ha ez is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#9638) 360xbox360 válasza Timer (#9637) üzenetére


360xbox360
tag

Nincs, csak most lattam olyat, amire ez van irva. Gondolom akkor letezik valami ranc felvarrott verzio, ezert kerdezem neked melyik van.

Bar bios attol meg ugyanaz. Na furcsa, de ha lesz idod rapillantani a lapra olvasd mar majd le rola. :)

[ Szerkesztve ]

(#9639) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

B350 Tomahawkra kint van az új bios.

(#9640) Okami68 válasza Cronerator (#9632) üzenetére


Okami68
csendes tag

Szia! :)

2010-ben 25 ezer forintért vettem egy Gigabyte Radeon HD5550 1GB DDR3-as kártyát. Most is az "dolgozik" a gépemben. Ezzel, valamint 3GB 1333MHZ-es memóriával, és egy i3-530 2.93GHz-es 4MB Cache-es procival szerkesztek azóta is.
Ebben az évben kezdtem beleszaladni olyan helyzetekbe, amikor ez már sehogyan nem elegendő.
Ha 7 évet kihúztam a jelen vassal, bevallom, bármennyire is felgyorsult a világ, nem tudom elképzelni, hogy egy B350-1500X-rx460 2GB-8GB 3000Mhz RAM kombinációval annyira megszorulhatnék, hogy kénytelen legyek belenyúlni. Eredetileg egy 1400-ast néztem ki, de az 1500X-ig engedtem a csábításnak.
Egyetértünk, hogy a több mag, és több szál mindig jobb,de ezt nem lehet a végtelenségig csinálni, mert mindig van jobb lehetőség. Egyébként tényleg azt gondolom, hogy teljesen mindegy, hogy melyik R5-öst választom, mert a jelen állapothoz képest még egy alapvetően gyenge processzor (mondjuk egy Intel Pentium G4560 - már bocsi) is hatalmas előrelépés lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#9641) sarti válasza 360xbox360 (#9638) üzenetére


sarti
csendes tag

Szia! Nekem is PC MATE van, most megnéztem ez a szám van az enyémen is. Viszont nekem Timer-el ellentétben semmi bajom vele. Áprilisban raktam össze elsőre ment minden és azóta is folyamatosan játszok rajta. 1600-as proci 1060 GTX, Adata 256 ssd, 2400-as 2x4 gb hyperx fury Ram. A post nálam kb 25 sec a bekapcsolástól.

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#9642) Timer válasza sarti (#9641) üzenetére


Timer
veterán

Csak hogy jól értem-e: POST alatt ugye azt érted, ami a bekapcsológomb lenyomásától a képernyőn megjelenő Windows betöltő képernyőig tart?

(#9643) Z_A_P válasza Okami68 (#9640) üzenetére


Z_A_P
addikt

i3-530 --> 1500X
:Y :R

Majd meselj mar be a valtas utan a tapasztaladodrol.

OK

(#9644) sarti válasza Timer (#9642) üzenetére


sarti
csendes tag

Bocs. nem. A jelszó beírásáig.

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#9645) Yany válasza sarti (#9644) üzenetére


Yany
addikt

Az már a teljes boot, nem a POST képernyő. Power-On-Self-Test

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#9646) salaud válasza Okami68 (#9640) üzenetére


salaud
aktív tag

Én egy Atlon II x4-es konfigot váltottam le a mostanira, a régi konfig: Athlon II x4 640, 2x4 Gb DDR3, GTX 560 vga, szintén 2010-es konfig volt. Az 1500x-et az ASrock lapban lehet húzni, ki is próbáltam, simán megy 3.9 GHz-en, de mi a fenének? Minden megy tökéletesen alap MHz-eken is, bekapcsológomb után fastboot nélkül 24 s a login screen.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#9647) sarti válasza Yany (#9645) üzenetére


sarti
csendes tag

Lemérem.

18 másodperc a post
43 másodperc mire a Windows jelszót kér

[ Szerkesztve ]

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#9648) Timer válasza sarti (#9647) üzenetére


Timer
veterán

Na, ez éppen olyan sz@r, mint nálam. Tényleg csak halkan jegyzem meg, hogy a 4gen Intel konfigomnak 18 másodperc sem kellett a teljes bootig. Nem igaz, hogy nem tudnak ezzel valamit kezdeni, vagy minden B350 lap ilyen retek ezen a téren?! Csak ezért kezdtem el X350-et nézni, állítólag azok gyorsabbak.

(#9649) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Halli mindenki! Nálam van a 3. Ram páros is ! Rendelve Corsair LPX 3000-s .
Érkezett HyperX Fury 2666MHz, utána csere Corsair RGB 3000-s Magas de a Bolt nem tudta hogy nem fér be , én azt hittem LPX. Csere ismét most már az volt a lényeg alacsony legyen és 3000-s így lett HyperX Savage 3000-s ami megy 2933-n , még csak be vannak dobva a gépbe. Aida64 kulcsot kér ,erre nincs nekem 10k-m .

[ Szerkesztve ]

(#9650) sarti válasza Timer (#9648) üzenetére


sarti
csendes tag

Most, hogy lemértem, az első 8-10 másodpercben mintha nem is csinálna semmit....

Minden nézet, nézőpont kérdése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.