Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) #65675776 válasza pipo112 (#9700) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztonságos volt OS alól frissíteni már 17 éve is. A lényeg, hogy stabil legyen a rendszer. Amióta felfedeztem az Award WinFlash-t*, azóta egyszer sem frissítettem BIOS-t DOS alól, pláne nem BIOS-ból. Csak ősöreg alaplapokon, amelyeket nem támogatott egyetlen Win-es flash program sem.

* - természetesen csak olyan lapok esetén használtam, amelyeken Award vagy Phoenix BIOS volt. Amelyik lapnak volt saját gyártói megoldása, azoknál meg azt. 10 éve használok Giga lapokat, első perctől kezve @BIOS-szal frissítem a BIOS-t.

(#9702) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! A Ryzen energia sémát hogy lehet előhozni? Ez felrakva , ha jól tudom ez kell hozzá, de nekem a szokásos 3 séma van csak ! Kiegyensúlyozott , Teljesítmény centrikus , Energiatakarékos

(#9703) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Nálatok mik a tapasztalatok Tomahawk téren az új biossal? feltettem a ramokat 3200-ra de még most se akarja igazán az igazságot :( 3066mhz-n ugyan úgy fasza minden de valahogy a 3200 még mindig nem megy neki
OC téren még nem próbáltam feljebb menni.

(#9704) nyul105 válasza SECTORnooB (#9703) üzenetére


nyul105
senior tag

szia,
3066-on hogyan stabil neked? Elsőre bootol mindig ?

(#9705) SECTORnooB válasza nyul105 (#9704) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Az előző biossal is stabil volt, mondjuk a 3200 is stabil és sose omlik össze a rendszer vagy ilyesmi csak míg a 3200 nál áramtalanítás után vissza állítja a 2133mhz-re 3066mhz-nél pedig minden sima nem dobja vissza az alap frekit, nem nyavajog.

(#9706) GFerr56 válasza pipo112 (#9587) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Teljesen jó ez az eredmény! Egyébként nem kell ezzel annyira foglalkozni (na jó, ha fele lenne minden érték, kivéve párat...tudod:"menlássák elvtársak, ma még csak a Föld egyharmada, de jövőre lehet, hogy egynegyede vagy akár egyötöde is kommunista lössz!"). Nekem is a "szar" MSI eddig a bios-ig "csak" 2933-on ment (nem buheráltam). Most sem veszek észre átütő változást, inkább csak megnyugtató, hogy normálisan működik (mintha eddig nem tette volna), főleg egy másik márkához köthető előzmények miatt. Az, hogy nem 1.0.0.6-ot ír, kit érdekel, ha mükszik? A memóriám AMD-re van optimalizálva, ez sok mindent elárul. XMP i szabadalom, nem garantált, hogy 100%-ban (csak pl. 90) működik, de, mint írtam, nem fogsz különösebb változást a teszteken kívül észrevenni. Szóval ár-értékben még talán jobb is a Te memóriád, borsos árat kérnek ezért a kis különbségért...az jutott eszembe, hogy alig két éve volt egy csúcs gépem 800-as memóriákkal :K

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9707) RVR400 válasza Timer (#9613) üzenetére


RVR400
veterán

Jah, tegnap raktam össze egy gépet 970A Gaming Pro Carbon lappal, ami alulmúlja a PC Mate POST sebességét, így én be is fogom a számat. :)

(#9708) nyul105 válasza SECTORnooB (#9705) üzenetére


nyul105
senior tag

Le tudnád írni milyen beállítások mellett stabil?

xmp, timing, dram voltage, soc voltage, vdroop, stb.

Procit alapon járatod?

Köszi

(#9709) Molyzsa válasza BullKoxa (#9702) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Hali!

Én anno külön letöltöttem az energia séma mini telepítőjét. Már a neten nem elérhető, mert elvileg benne van az általad jelzett telepítő csomagban.
De ha gondolod át tudom küldeni délután e-mailben. Pár kilobájt.

..o.O..

(#9710) Zotya84 válasza #65675776 (#9701) üzenetére


Zotya84
őstag

Biztonságos ide, biztonságos oda, én úgy vagyok vele, hogy oprendszer alól csak és kizárólag DualBIOS-os lapokat vagyok hajlandó frissíteni, mert ha valami belenyúl, és megakadályozza a hibátlan frissítést, akkor ott az nem végzetes, mint a fentebb említett esetben...

Sőt, DOS alól is csak ritkán, amióta van InstantFlash és társai, amik még akár UEFI alól is le tudja rántani magának a friss verziót netről, majd lefrissíteni, (esetleg a komolyabb lapokon, amiken még proci meg ram sem kell hozzá csak egy pendrive meg táp, és kikapcsolva is megoldja) azóta meg pláne nem használok semmilyen olyan környezetet, ahol nagyobb eséllyel lehet gond.

De ez is csak egy vélemény. Előtte én is bátran használtam @BIOS-t, de nem is tudom hány éve nincs feltelepítve...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9711) SECTORnooB válasza nyul105 (#9708) üzenetére


SECTORnooB
addikt

3200 as korszar kitem van mivel ugye a 3200mhz a natív frekije ezért nincs ram tuning csak cpu ami 1.225vcore on 3.6 Ghz en ketyeg

(#9712) zozyk válasza Molyzsa (#9709) üzenetére


zozyk
addikt

Hello

A ryzen energiaséma telepítőt én is elkérném,ha lehet.
Előre is köszönöm.

(#9713) BullKoxa válasza Molyzsa (#9709) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello. elfogadom a linkedet. Még délután kicserélem az elemet a lapon. Nem indul el soha a gép csak minden 4. indulásra. Hátha nekem is segít az elem.

(#9714) SECTORnooB válasza BullKoxa (#9713) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mennyin pörög a Ramod? Nem a túl magas freki a baja? Nekem is ezt műveli 3200mhzn eggyel lejjebb vettem és fasza minden

(#9715) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hat ez franko, van hivatalosan uj BIOS a C6H laphoz, de nincs a C6H WI-FI AC-hez :W :W :W

Most komolyan, az Asus viccelodik? :O :(((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9716) GFerr56 válasza Zotya84 (#9710) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Csatlakozom ahhoz, hogy win alól csak dual bios-al érdemes frissíteni. Jó-jó, megbízható?!, de csak egy újabb hibaforrás...
Én Ryzen-ig SOHA sem frissítettem basic-et (pedig csak giga lapjaim voltak). Immáron harmadszor újítottam, leírom, én hogyan csinálom:
Szünetmentes (nem kötelező, de ajánlott, mivel sosem tudhatod mi múlik majd el...), régi jó 100MB pendrive, leformázva FAT32-re, erre kitömörít végleges BIOS (nem béta, inkább várok), majd az alaplap leírását követve frissítés, DE ez előtt reboot és F6 (load safe settings...)!!!

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9717) #65675776 válasza MiklosSaS (#9715) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindig is azt csinálta.

(#9718) pitiless válasza GFerr56 (#9716) üzenetére


pitiless
senior tag

Szerintem meg nyugodtan neki lehet állni Windows alól is. Még valamikor a 2000-es évek elején nem figyeltünk oda és win98-as gépen úgy mentünk dos módba, betöltött a hangkártya driver. Bios frissítés nem sikerült, de volt bootblock, floppyról simán visszahozta a lapot. ASUS-nál is van CrashFree. De egyre több olyan megoldást látok, hogy elindítod a folyamatot windows alól, majd reboot után flasheli ténylegesen.

(#9719) Molyzsa válasza GFerr56 (#9716) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Én meg mindig win alól frissítettem :D
Egyszer próbáltam BIOS-ból egy AM2-es giga lapot, de meg is halt az alaplap... mint utólag kiderült azért, mert az egyik RAM hibás lett....

..o.O..

(#9720) #57527808 válasza pitiless (#9718) üzenetére


#57527808
törölt tag

egy p5b-t nyírtam ki win 7-es frissítéssel. utólag persze okosabb lettem, mert a hivatalos fórumon is rengetegen írtak erről (elvileg csak xp alól ment). szóval azóta szintén csak dupla bios-os giga lapokat mertem win alól frissíteni, amúgy csak biosból frissítek pendrive-ról, és imádkozom, hogy ne legyen egy pillanatnyi áramszünet.
egy szerencse volt a p5b-vel kapcsolatban, hogy volt egy ugyanilyen megsütött lapja havernak (eredetileg azt cseréltem), és átforrasztotta egy helyi kolléga a biost.

[ Szerkesztve ]

(#9721) MiklosSaS válasza #65675776 (#9717) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem ez lesz az utolso Asus lapom...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9722) pitiless válasza #57527808 (#9720) üzenetére


pitiless
senior tag

Én már láttam a Giga dual-bios rendszerét működés közben. Nagyon szépen visszarántotta a backupot. Mondjuk a backup biost is kellett frissíteni, mert ha valami gebasz van és olyan procid van, amit nem támogat a backup bios, akkor megint cumi van. Meg pont az @BIOS nem volt hajlandó frissíteni a lapomat, biosból meg ment.

(#9723) GFerr56 válasza pitiless (#9718) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Ennyire nem akarnék belemászni, így sikerült eddig. Lekopogjam, most jutottam el arra a pontra, hogy "amikor minden rendben működik, F E L E S L E G E S frissíteni"!!!!!
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9724) Pacee87 válasza GFerr56 (#9622) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Sajnos megint alig volt időm foglalkozni a géppel és legközelebb csak köv héten lesz rá lehetőségem. Valószínűleg majd akkor jövök megint kérdezni... :)

GFerr56: Köszi szépen, magam is úgy éreztem, hogy továbbra sincs szükség ezekre... Hőmérsékletet csekkolom majd a Pinky Demon által ajánlott hwinfóval, további lépéseket az eredménytől függően teszek!

Pinky Demon: Időmből annyi tellet, hogy megpróbáltam bekapcsolni az AXMP profilt (máshoz nem nyúltam), illetve megpróbáltam 2400Mhz-re állítani a memória órajelét (máshoz nem nyúltam) mindkét esetből jumperes BIOS reset lett... Ez nem igazán tetszik, ellenőrizni és szükség esetén frissíteni szándékozom első körben a BIOSt.

Hőmérsékletre vonatkozó infót köszönöm, ellenőrizni fogom!

zozyk: Akkor már nem vagy egyedül! Neked mi épül rá és milyen BIOS verziót használsz, hogyan frissítetted?

(#9725) GFerr56 válasza Pacee87 (#9724) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Hogy ne kelljen jumperelgetni, BOOT menüben auto clear Cmos-enabled...
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9726) Zotya84 válasza pitiless (#9722) üzenetére


Zotya84
őstag

A 790FX-es lapomnál a DualBIOS mindenét láttam: hibásan sikerült Win alóli frissítés (@BIOS ugye...) miatti visszaállítást Backupból, de AGESA (vagy egyéb, de az is volt) frissülés miatti automatikus Main->Backup BIOS frissülést is. Meg is lepődtem, hogy olyan verziót adtak, hogy a MAIN frissítése utáni első POSTnál, miután sikeresen lefutott, közölte, hogy kis türelmet, a Backup BIOS frissítése, majd újraindult és minden ment tovább a maga rendje és módja szerint. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9727) BullKoxa válasza SECTORnooB (#9714) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello. A ramok 3000-k Ryzen Linx lement 2933-n , most este 2800- ra tettem . hátha. melo elott gep bekapcs szokásos 4* probalkozas 5. re indul. ha haza megyek veszek egy elemet, hatha segit. ramot 2133-n hagyom és megnézem mit mutat. ha igy sem jo teszem fel az utolso elotti Biost beta-t., hatha igy lesz jo.Remelem nem lap, eleg volt a rammok mizeriaja.

bocsi telorol irtam, vezetes kozben, targonca.

(#9728) HavocS válasza BullKoxa (#9727) üzenetére


HavocS
senior tag

Ácsi, nektek van 2800 meg 3066? Nálam nem is enged ilyet, 1866-2133-2400-2666-2933-3200 van és szevasz, 266-os lépcsőkben.

(#9729) Molyzsa válasza HavocS (#9728) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Az F7 BIOS-al már 4000-ig van, de valóban nincs 2800 és 3066-os lépcső.

..o.O..

(#9730) BullKoxa válasza HavocS (#9728) üzenetére


BullKoxa
őstag

szerintem van az uj biossal. de otthon megnezem ea teszek be kepet is

(#9731) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
ITX lapok nincsenek még? mATX-ben, B350 chipsettel melyik lapok az ajánlottak, melyik milyen VRM, egyáltalán ennél van akkora jelentősége, mint AM3+-nál volt?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9732) MiklosSaS válasza ViZion (#9731) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eltevedtel. Az FX topic nem erre van :D :P

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9733) ViZion válasza MiklosSaS (#9732) üzenetére


ViZion
félisten

OK, modik vagy a totyikgazda töröljék. :B

Ahogy benéztem pár hsz-be, lehet megvárom a rizsa II-t...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9734) #57527808 válasza ViZion (#9733) üzenetére


#57527808
törölt tag

általában azok írnak a topikba, akiknek valamilyen problémájuk van.
gondolj bele, hogy mi lenne ha az összes elégedett zen tulaj beírná naponta, hogy mennyire tuti a dolog.
amúgy főleg az lpx ramokkal van para. a mérete (elfér a toronyhűtések alatt), az ár és a beszerezhetőség miatt sokan belefutottak. sokáig nálam is csak 2666-on mentek a gyárilag 3000-es ramok, a legújabb biossal már egy ideje 2933-on használom. még nem az igazi, mert belefutottam 3x bootol dologba, de kb egy hete nem tudom reprodukálni cold boot-nál sem.

(#9735) Televan
hehe, akkor innentől minden nap írjuk be, hogy adott napon hány centit nőtt az e-pen ;]
kezdem én: már félbehajtva sem látok tőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9735) Televan74 válasza ViZion (#9733) üzenetére


Televan74
nagyúr

@DonSas is csak kínlódik a sajátjával! Szar alaplapja van pocsék biossal. ;]

(#9734) b(Ad-m)an Én tutira boldog vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9736) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok
Ryzen7 1700 MSI b350 Tomahawk
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK16GX4M2B3200C16R
(qvl listán 3200 at tud...
A problámám a következő

Az előző Biossal 7A34v15 1,295 vcore mellett 3,800 mghz és a ramok is mentek 16-18-18-36 2933
Kijött az új bios.
7A34v16
Régi bálítások, el sem indult. Bios reset...
Most ott tartok hogy 1,35Vcore 3800ghz (3,9 játék alatt fagyott) és a ramok 2666 16-18-18-36
Képtelen vagyok 3200 at kihozni a ramokból. Mit rontok el ? Manuálisan állítok mindent. a listából és halál.
B350 Tulaj tudna helpelni? hogy kb mekkora vcore kéne 39 hez vagy. meddíg tudok alulfeszelni 3,8al hogy stabil legyen ( csak KB érték kéne, hogy honnan indujak. nem akarok 2 napot bios resettel eltölteni)
És a ramok 1,35Voltal 2666 szégyen :( 3200 helyett.
Privátba tud valaki helpelni? merre keressem a megoldás kulcsát?

vagy az az opció lehetséges hogy visszarakom a régi bios-t?

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#9737) SECTORnooB válasza BullKoxa (#9727) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Milyen lapod van?
Ja làtom, és ebben a lapban nem megy 2933 at?
Érdemes feltenni a legújabb biost

[ Szerkesztve ]

(#9738) Cronerator válasza turistakolbi (#9736) üzenetére


Cronerator
tag

Szia!
Öcsémnek is Tomahawk lapja van, r5 1600-zal. Ramok corsair lpx 3200. 2933-nál többet én se tudtam kihozni belőlük. Proci egy egészséges 3,7Ghz-en megy 1,25V-tal, gyári hűtővel. Nálam Giga Gaming 5-ben kézzel állítva minden frankó ezekkel a ramokkal.
Köszi, hogy kipróbáltad az új bioszt :) , én nem fogok vele vesződni.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#9739) Jacktor


Jacktor
tag

Besza-behu. MSI PC MATE Agesa BIOS (7A34vA5)!
Byte-ra ugyanakkora mint a VA53-as béta fájl, de tartalomra mégis eltér picit.

[ Szerkesztve ]

www.wotinfo.hu

(#9740) SECTORnooB válasza turistakolbi (#9736) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ugyan ez a ram kit nekem 3066 on megy minden tuningot nélkülözve az 1600 asom 3.6 on megy 1.225 ön
Legújabb biossal

[ Szerkesztve ]

(#9741) sb válasza Timer (#9676) üzenetére


sb
veterán

Erről sem felesleges beszélni szerintem, mert a win töltés is lehet lassú eszközkezelés miatt is akár. Persze azok már sw-sen javíthatóak, de lehet köze a laphoz, bioshoz. De ha ott nincs gond az már jó.

Világos, hogy a posttal van akkor baj. Ott már csak ez az uefi/legacy dolog kavarhat be, ami OS függő és nem csak a lapon múlik. De itt már esélyesebb, hogy bios frissítésen kívül más nagyon nem fog rajta segíteni. Vagy az se.

Nem tudom egyébként mit tökölnek ezzel a gyártók. HTPC-nél AMD-n nekem is lassú volt, de az még ősrégi lap volt. Azóta Intellel tök jó, hogy villámgyorsan indul a gép. Legutóbb meg Intel notin futottam bele ebbe a 10mp-s post-ba. Ráadásul minőségi is, mert Dell és üzleti noti. Bosszantó...

ON: Köszönöm mindenkinek az SSD-s méréseket. Ez alapján vegyes a kép, de van akinél egyáltalán nincs lemaradva 4k-ban sem a platform.

A többi kérdésem átfordítom kicsit:
Ki milyen beállítást használ: Win10: HPET On/Off? OC? Power schema melyik?

(#9742) Omli85 válasza ViZion (#9731) üzenetére


Omli85
őstag

Érkezőben van pár mATX lap de konkrétum nem sok van. VRM itt már nem olyan para mint AM3 széria esetén a leg fapadosabb lapba borda nélküli vrm mellé is bepattinthatod a nagy kockákat is mindenféle különösebb probléma nélkül.

(#9734) b(Ad-m)an : nekem nincs problémám még is írogatok :P.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#9743) Timer válasza Jacktor (#9739) üzenetére


Timer
veterán

Jiháááá! Ez se lesz sz@rabb, mint az előzőek, biza! Majd este kipróbálom, de ha nem javítja a tetű bootot, esküszöm, 1 héten belül eladom a pics@ba.

A kérdés, hogy milyen ASUS legyen helyette, szemre a B350-F GAMING tetszene (ezt csesztem el MSI-nél is), az eszem meg inkább az X350 Pro-t mondja...Az ASROCK X350 Killer SLI-hez meg olcsón hozzájutnék, de már nem is merek kockáztatni vele, mert a memória támogatás nem terjed ki a moduljaimra, szemben az ASUS-szal.

[ Szerkesztve ]

(#9744) Zotya84 válasza Omli85 (#9742) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem meg még kész sincs a cuccos, majd aug-szept - addigra talán normalizálódnak az árak; már azért alakul... -, mégis itt vagyok. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9745) Törzsúr válasza ViZion (#9731) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én a B350 MATX Mortar Arcticot ajánlom. Béta biossal teljesen stabil. (1.0.0.4a)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9746) Madmax81 válasza Timer (#9743) üzenetére


Madmax81
aktív tag

MSI B350M Mortar AM4 Motherboard Review

Prime X370-Pro

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#9747) pitiless válasza Timer (#9743) üzenetére


pitiless
senior tag

Jó lesz az X370-nek is :). Amúgy eddig semmi gond a PRIME X370-PRO-val, bár OC-hoz hozzá nem nyúltam. Így is nagyon gyors.

(#9748) Timer válasza pitiless (#9747) üzenetére


Timer
veterán

Ja, oké, benéztem, már fel sem tűnt sajnos! ;) Nálad a POST ideje milyen? Azt ne mondd, hogy felhős.

:R

@Madmax: köszi a linkeket, de MSI-t nem veszek egy darabig, németül meg nem beszélek! ;) ASUS lesz, az biztos, csak kérdés, hogy megéri-e a Pro-t venni, vagy elég a B350-F is... Ha utóbbival kapcsolatban valaki végre megerősítené, hogy igen, annál sincs gond a POST idővel, és igen, nem indul újra hatvanháromszor cold start-nál, mert nem tetszik a memória, az is bőven megfelelne az igényeimnek, plusz, jobban tetszik, mint a nagytesó.

[ Szerkesztve ]

(#9749) MiklosSaS válasza Televan74 (#9735) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vicceltem csak vele, ott a szmájli is....de ugy látszik nem érti.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9750) pitiless válasza Timer (#9748) üzenetére


pitiless
senior tag

Kb. 5 mp a csippanásig, onnan 8-10 mp lehet a jelszókérés. UEFI only, secure boot, SSD bitlockerrel titkosítva, fast boot. Az SSD egy mezei Kingston UV400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.