Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) Cathulhu válasza Walter_White (#8550) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha nem ugrottam volna fel a ryzen vonatra, akkor valoszinuleg arra ujitottam volna, de igy mar nem erzek akkora kesztetest. Esetleg ha a cegnel epitunk egy workstationt, akkor abba ugyis azt rakok majd :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8552) HavocS válasza Lukitomi (#8542) üzenetére


HavocS
senior tag

Egyébként még ha nem is fix a pcie órajel, ennyitől akkor se lesz baja. Anno az athlon XP korban amikor a szutyok ECS lapomon csak fsb állítás volt, az is 8 MHz-es lépcsőkben, fix 37.5 MHz - és PCI órajellel ment a cucc és semminek nem lett baja. Ne aggódj a tüskék miatt szerintem.

(#8553) Lukitomi válasza Walter_White (#8541) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Megnéztem, minden úgy van most is, ahogyan leírtad.
Sajnos ez van, bármit bárhová állítok ugrál, de nem foglalkozom vele tovább.
Azt mondták visszavihetem, de minimum 15 nap a kivizsgálása az alaplapnak, addig meg nem szeretnék gép nélkül lenni.

(#8554) Lukitomi válasza Timer (#8543) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Ki van kapcsolva ez a funkció is, azt hiszem performance boost clock néven fut a bios-ban.

(#8555) Walter_White válasza Lukitomi (#8553) üzenetére


Walter_White
senior tag

Bios a legfrissebb?
Ha igen, a frissítés után CMOS Cleart csináltál?

(#8556) Lukitomi válasza Walter_White (#8555) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

2.3-as van rajta, mert a 2.4-el ugyanezen a beállításon fagyott a gép, még magasabb feszkón is így visszamentem 2.3-ra.
Igen csináltam.

(#8557) Gungnir válasza HavocS (#8503) üzenetére


Gungnir
csendes tag

Az 1500/1500x gyakorlati telejsítménye OC-val , hogy viszonyul egy sima 1600x-hez? Vagy amennyibe egy korrekt hűtés kerül, annyiért már az 1600x-et kapom?

(#8558) Lukitomi válasza Walter_White (#8555) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Megtennéd nekem, hogy leveszed a frissítési gyakoriságot 500ms-ra a HWINFO-ban és stresszeled egy kicsit a procit prime95-el? Alapon 2000ms-on van, írd át 500-ra és nyomj a set-re!
Előre is köszönöm!

(#8559) Walter_White válasza Lukitomi (#8558) üzenetére


Walter_White
senior tag

(#8560) Lukitomi válasza Walter_White (#8559) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Köszönöm!

(#8561) wsanyi válasza R3laX (#8544) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Csak én érzem úgy, hogy ott próbálják gáncsolni vkik az AMD-t, ahol csak tudják? Ez a kérdés csak félig off, mert egy ilyen kérdés után nehéz másra gondolni. OK, hogy még nem forrott ki, és az intel új dolgai mindig teljesen kiforrva jönnek ki? ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#8562) Molyzsa válasza R3laX (#8546) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Cool & Quiet bios-ban be van kapcsolva?

..o.O..

(#8563) Molyzsa válasza wsanyi (#8561) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Szerintem nem jól látod. Ha OC-zva van a proci, akkor csak utána kell járni, mit kell még finom hangolni, hogy minden funkció megfelelően működjön.
Ha alapjáraton lennének ilyen anomáliák (auto beállítással) na akkor már problémásabb lenne a dolog.

..o.O..

(#8564) R3laX válasza Molyzsa (#8562) üzenetére


R3laX
addikt

Be van nyomva. Sztem maradok bios oc-nál, nekem ez az igazi. Jó lesz így offsettel, csak nem tudom akkor mi a különbség a fix és offset között :) .

wsanyi: Én nem fikázom az AMD-t, meg vagyok teljesen elégedve a proci+lap kombóval, csak ki szeretném ismerni. :K

(#8565) nyul105


nyul105
senior tag

Hi,

nem reklám miatt, de a
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16R

ramok 45k-ra leárazva (arukereső). Hátha valaki pont ramokra várt. Még jó, hogy 49ért megrendeltem tegnap :W

(#8566) jedis válasza nyul105 (#8565) üzenetére


jedis
senior tag

45 ropi 16GB ram ? :U Jesszus ! :Y Hol voltam én eddig ? :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#8567) stratova válasza R3laX (#8564) üzenetére


stratova
veterán

Emlékeim szerint korábban Asusnál, pl annyi volt az eltérés, hogy fix feszültségen nem vette a beállítottnál alacsonyabbra a feszt a lap, offset mellett viszont a gyári CPU p-state-ekhez tartozó feszültségszinteket emelte meg vagy csökkentette a beállított értékkel.

[ Szerkesztve ]

(#8568) Compika


Compika
aktív tag

Aki RAM választási dilemmában van innen válasszon

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8569) scarabeus86


scarabeus86
tag

Sziasztok!

i7 6700K+ASUS Z170-A kombóról váltanék Ryzenre, mert video konvertáláshoz keveslem a 4 magot. 1600/1600X-et néztem, utóbbit jó áron kapnék apróról, viszont ahhoz nem jár hűtő. Alig kellene ráfizetnem, ha a régi konfigot eladnám, sőt az 1600-al pluszban is lennék. Visszaolvastam pár oldalt, de nem láttam itt ezekről tuningot. Alaplap MSI B350 PC MATE lenne, mert olcsó, hűtött a VRM és van rajta 4 házventi csati.
Enyhén húzott RAM van: HyperX Fury 2133-as (2300-on), proci tuningmentes, mert gyenge az egyik mag, jól kifogtam.
Mennyire lehet tuningolni az 1600/1600X procikat? Jó a fentebb említett lap a memóriával, és szerintetek érdemes váltanom?

Szerk: úgy látom a RAMom támogatott. :)

[ Szerkesztve ]

(#8570) Molyzsa válasza Compika (#8568) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Hinnye...
Nekem 2666-os Hyperx HX426C15FBK RAM-om van. Az alaplap honlapján lévő QVL lista szerint ez a kompatibilis.
[link]

Itt meg:
[link]
Azt írja ez a kompatibilis: HX426C16FB2K.

Most már így vágom miért indul nekem is C16-os időzítéssel....

Ez egy cseppet átbacás az alaplap gyártóktól, hogy ott nem pontosan írják...

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#8571) Zotya84 válasza Molyzsa (#8570) üzenetére


Zotya84
őstag

De, ott pontosan írják, keress vissza, korábban leírtam, hogy mi a kettő között a különbség: a HX426C15FB ramok, 2R modulok, míg a HX426C16FB2 ramok meg 1R modulok 8GB felett, és azt biza nem ugyanaz.

Az meg, hogy neked miért indul CL16-tal az jó kérdés. De lehet, hogy köze van a 2R modulhoz tartozó 2T időzítéshez.

(Nekem is 2* HX426C15FB/8 ram várja a proci megérkezését. De az még odébb van, így addigra szerintem neked megoldódik a dolog.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8572) Molyzsa válasza Zotya84 (#8571) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Nekem 4 * 4 Gb van, tehát vitatkoznék azzal, hogy ez 2R-es lenne. Ráadásul most is simán megy 1T-s időzítéssel.
(1T és 2T esetén is CL16-al megy, CL15-el nem indul).

..o.O..

(#8573) bandika0626


bandika0626
senior tag

Valaki találkozott már ilyennel?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#8574) Skynet258 válasza jedis (#8566) üzenetére


Skynet258
veterán

Én 52-ért vettem a 16GB G.Skill Trident-Z-t... :DDD Mondjuk biztosra akartam menni, hogy működni fog minden hókuszpók nélkül 3200-on (így is lett).

BTW nekem a gyári hűtő eddig tartott, mivel mellettem van fent az asztalon a gép, nem bírtam elviselni a mormogását (pedig alapvetően nem szar konstrukció azt kell mondjam, gyári hűtő létére). Kapott a rendszer egy Fractal Design Celcius 24-et, mert az eddigi Enermax-om nem volt out of the box Rysen kompatible.
Csönd van, hűvös van, de a rendszer még kap szerintem pár Eloop ventit. Na akkor lesz teljes a kör. :D

https://geekpulse.hu

(#8575) HavocS


HavocS
senior tag

Uraim,

A Gigabyte AB350-Gaming 3 softbrick probléma úgy néz ki véget ért. Az elmúlt pár napban 6-8x volt kikapcsolva a gép teljes áramtalanítással, azóta minden lehetséges ok végig lett pörgetve: OC BIOS-ból, OC Ryzen Masterből, futó HWINFO64, minden amire gyanakodtam: a gép vasárnap óta hibátlanul és pöccre bootol 10+ órás teljes áramtalanítás után is. A megoldás pedig, aki nem olvasta: új CR2032 elem.

Ennyi.

A poén az, hogy a "rossz" gyári elemen SEMMI nem látszik. A feszültsége 3.14V, ehelyett egy 2.98V-os használt Sony elem van most az alaplapon. A régi elemet imádja a fürdőszobamérleg amiből a mostanit szedtem ki, imádja a digitális hőmérő, egyszerűen halvány fogalmam nincs mi a baja vele az alaplapnak. De valami van. Úgyhogy aki ebbe belefut, ne higgyen a multiméterének: tessék egy új elemet venni, és berakni az alaplapba. Valószínűleg tényleg az lesz a rejtély megoldása, hogy a Giga kapott egy szállítmány hibás gombelemet, amik a frissen gyártott AM4 lapokba kerültek véletlenszerűen, ezért is van elszórtan szinte az összes Giga AM4 alaplapnak ilyen nyűgje pár embernél. Hogy pontosan mi történik, nem tudom. Lehet, hogy bootkor nagyobb áramot húzna az elemről a deszka amit nem tolerál, és a saját védelme blokkolja, másra nem igazán tudok gondolni. Mindenesetre érdekes kalandtúra volt. :D

(#8576) wsanyi válasza scarabeus86 (#8569) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Szerintem az X-szel jobban jársz, ha elfogadod a gyári tuningot, és veszel hozzá vmi jó hűtőt. RAM-ból pedig szintén érdemes valami gyorsból venni 2 db-ot. Ne 4-et, ez fontos. A 2133-as RAM lassú lesz neki. A RAM gyorsulásával együtt nő a proci sebessége. Ez tapasztalat... Nézelődj angol nyelvű fórumokban is. Youtube csatornákon. Arra a célra keresztbe megeszi a Ryzen az intelt. Cinebench R15-ben 7700K kapott talán 9xx pontot, 1600X pedig 12xx-et még az elején. Azóta gyorsabb RAM-ok is vannak, újabb BIOS-ok, és rengeteg szoftverpatch. Mosgt pl. a sima R7 1700 3,95 GHz-re húzva hoz 1725 pontot, ami az 1800X bemutatójában mutatott 16xx pontnál is több... Nyilvánvalóan ezt az intel HEDT 8 magosa meg fogja verni 599 USD-ért, a quad channel memóriavezrélővel, csak hát annyiért AMD 10/20-as CPU-t fog adni, szintén quad channel-lel, és 28 helyett 64 PCIE Lane-nel, akinek az fontos... De aki csak játszi, az is nyerhet a quad channellel, Mindegy, hogy intel, vagy AMD. Ami nem mindegy, az az ár. Persze lesz oda 389 USD-ért 6/12-es intel, ami nagyon játékbarátnak tűnik nekem. Az kb. 20%-ot fog verni az 1600X-re, ami most 249 USD, de szerintem le fog menni 239 körülre addigra.

i7-et meg addig add el, amíg lehet, mert nagyot fog esni az ára 2 hónapon belül.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#8577) Timer válasza HavocS (#8575) üzenetére


Timer
veterán

Az igen. Ilyenkor kellene a Gigabyte-nak kiszámlázni a beleölt munkaóráid díját. Legalábbis, egy jobb világban ez így történne.

(#8578) Szaki00


Szaki00
csendes tag

Sziasztok!
Pár nappal ezelőtt írtam hogy nem POST-ol a gép, és hogy valószínűleg az alaplap nem eszi meg az 1500x-es procit a jelenlegi BIOS-al. Nos a gyanú beigazolódott. R7-es procival egyből indult és az update után az 1500x-el is :).

Szerk: Mivel a lábak elhajlottak rajta, de sikerült szépen visszaegyenesítenem, azért majd lefuttatok egy prime95-öt illetve valamilyen szintetikus tesztet is... :)

[ Szerkesztve ]

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#8579) sutyi^ válasza HavocS (#8575) üzenetére


sutyi^
senior tag

Láttam megírtad a BETA BIOS forumban is. :R

Érdekes, lehet hogy van valami defektje az elem házának és kitestel az elemtartón? Ezért úgy veszi a deszka mintha CMOS jumper rövidre lenne zárva? :\

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#8580) bandika0626


bandika0626
senior tag

Üdv!

Ha valaki hűtő vásárlásán gondolkodik annak egy kis segítség.
BROCKEN2

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#8581) RVR400 válasza bandika0626 (#8580) üzenetére


RVR400
veterán

Gyári órajel, vagy van rajta tuning?

(#8582) bivalyolo válasza bandika0626 (#8580) üzenetére


bivalyolo
őstag

Nem sok az a 1.3v a 3.6ghz-hez egy kicsit? :F Enyém ugyanennyin megy 1.2v-al.

amúgy megnéztem az eseménynaplót nálam is ilyen hibákkal van tele.

"Let's agree to disagree!"

(#8583) oravecz56 válasza bandika0626 (#8580) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Nálam szintén televan ugyan úgy.

Oszika

(#8584) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok!

Milyen hűtőt ajánlatok egy r5 1600-ra? szeretném 50fok alatt tartani játék közben.

(#8585) Molyzsa válasza wassabi11 (#8584) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Hali!

Nekem egy Enermax Liqmax II 240 ELC-LMR240S-BSA vízhűtés van. Ezzel játék közben még sosem értem el az 50 fokot úgy, hogy a ventillátor a legalacsonyabb fokozatra van kapcsolva (+ még az alaplappal is szabályozva van a sebesség).

[link]

Léghűtőt én nem merek ajánlani.
Arról ebben a topikban kérdezzél rá:
[link]

..o.O..

(#8586) BiP válasza scarabeus86 (#8569) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha már videokonvertálásra kell, esetleg egy 1700-assal nem járnál jobban?
+2mag/4szál, és csak 17e a felára (1600x 77-78e, 1700: 94-95e)
És ehhez hűtő is van. És tényleg érdemes valami jobb memóriát venni, gyorsulni fog.

(#8575) HavocS: Vicces, hogy ilyen banális kis apróság mennyi gondot tud okozni, és mekkora fejfájást.
Nem tudom, a Giga hogy kezeli le a helyzetet, visszahívja az alaplapokat? Vagy ők is rájöttek, hogy ez a gond, és cserélik az elemeket?

(#8587) oravecz56 válasza wassabi11 (#8584) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Ha nincs oc jó a gyári.

Oszika

(#8588) wassabi11 válasza Molyzsa (#8585) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Kérdeztem a hűtős topikban, de én úgy gondolom hogy tőletek érdemesebb ezt kérdezni, mivel ti használjátok is a ryzent :D és többet tudtok róla mondani mint az ottaniak :) .

(#8589) Zotya84 válasza Molyzsa (#8572) üzenetére


Zotya84
őstag

Lényegtelen. Ilyen RAM nincs: HX426C15FBK

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8590) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Régen jártam erre, milyen fejlemények vannak? Ami konkrétan érdekelne:
- Régebbi tesztekben NVMe 4k r/w-ben eléggé gyengék voltak az AM4 lapok, ebben történt esetleg vmi előrelépés? Mondjuk ez annyira nem gáz, csak érdekel...
- Energiagazdálkodás megy normálisan vagy vannak még anomáliák? Láttam, hogy talán a ryzen profile se mindig vesz vissza órajelet/feszt, vannak ütemes "felpörgések", core parking? Teljesítmény oldalon, high perf profil/hpet vacakolás kell még?
- Win ütemezővel lett valami?

Visszaolvasgattam, de nem volt egyértelmű minden. Azt láttam, hogy a ram frekik egész jól megindultak mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

(#8591) GFerr56 válasza wassabi11 (#8584) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Kérdés, hogy mennyire akarod húzni, no meg függ az egyéb szellőzéstől is.
Nekem volt egy MSI CoreFrozrL léghűtőm, előtte CM Hyper 212X. Az MSI 3-5 fokkal volt jobb (3900 Mhz-nél 51 fokig ment fel). Nyilván egy víz még jobb (az MSI-t nem azért cseréltem, mert rossz volt-sőt marha jól is nézett ki, meg a szerelése minta értékű volt-, hanem mert "megengedhettem" magamnak. A jelenlegi állapotnál "küzdeni kell" a 40 fok eléréséért, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy 3700-3750 - 8 mag, amin járatom 1.250 V-al. Úgy tapasztaltam, hogy elenyésző a különbség a magasabb órajelekhez képest játékokban. Most azért nem fogom szénné húzni (közben imádkozni, hogy bírd ki...), hogy tesztekben pár ponttal magasabb eredményem legyen :P ! Egyébként a VRM-re is érdemes odafigyelni, meg az egyéb szellőzésre. Az én házam nem alapeset, de a tények kedvéért leírom a konkrét értékeket a tegnapi "fogvacogtatós" napra vonatkozóan 2-3 óra hajtás után:
CPU:38-41 fok
VRM max..48 fok
RAM-ok max.: 41 fok
GPU max.:56 fok
MoBo max.:33 fok
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8592) jovás


jovás
aktív tag

Hétvégén volt egy kis időm, ASUS PRIME B350-PLUS alaplap Beta Bios 0803 + Kingston ValueRAM KVR21N15S8/4 2 db, picit megpiszkáltam a ramot:





2800-tól 1.4 V-ot adtam neki. Csak az Aida64-et futtattam rajta, nem volt semmi tartós teszt.
3333-on is próbáltam de akkor már lefagyott a Biosban, is, és default-on kellett indítani a lapot, azt hozzáteszem, utána csak alapórajelen indult, még 2400-on sem akart elindulni :(
Plusz azóta bedöglött az alaplap is, nagyritkán elindul rendesen, de legtöbbször csak felpörög és nem csinál semmit akármi csinálok, lehet én is kipróbálom az elemcserét.

(#8593) wassabi11 válasza GFerr56 (#8591) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Hello!

Oc-t nem akarok mert nem is értek hozzá :D viszont az sem szeretném ha nyáron túlmelegedne majd. Sokan mondják hogy fos a házam:Deepcool tessaract bf, sajnos a zaj eléggé halatszik, és halk hűtőt is szeretnék ez miatt.A CM-es hűtő az nem hangos véletlen? Sok helyről hallani hogy azok hangosak.És köszönöm a válaszod! (vízzel nem akarok játszani).

(#8594) Molyzsa válasza Zotya84 (#8589) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Utána olvastam és a következő a felállás.

Ahogy írtam korábban nekem ez van most: HX426C15FBK4/16
A specifikáció szerint ez 512M x 8-bit FBGA components per module, tehát 1Rx8-as.
[link]
Az alaplap gyártó ezt írta Ryzen kompatibilisnek a QVL listában.

A másik ram, amit a gyártó jelölt Ryzen kompatibilisnek az ez: HX426C16FB2K2/16
A specifikáció szerint ez 1G x 8-bit FBGA components per module, tehát ez is 1Rx8-as.[link]

Magyarul mindkettő egyoldalas ram.
Ezért írtam, hogy szerintem az alaplap gyártó QVL listája nem a legkompatibilisebb RAM-ot ajánlja.
És szerintem emiatt megy nekem CL16-on.

..o.O..

(#8595) apa111 válasza wassabi11 (#8584) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia! Én úgy gondolom bármilyen komolyabb hütő tökéletes ha csak játékban gondolkozol,azonban ha olyan programot használsz ami 100% -on pörgetné a 12 szállat jobb egy játékvíz amit a kolega is irt vagy ami nekem van cololer master liquid 240 ez csak 25 misi .Egy komolyabb léghütő is 15-től a csillagos ég annyiba kerül .Szóval ha már ki dobsz pénzt egy hűtöre én vizest vennék akár még késöbb hátha bövited r7 -re megtérül.Egyépként víz mellett jobban elviseli a tuningot akár 4ghz is pörgetheted normális hő fok mellett.Még egy tegnap közel 6óra játszás Kedvenc LEFT 2 játékkal 20 fös csapat tudom nem mostani de én csipem 41c fokos volt a proci mikor kiléptem belöle. A kártya 64c fokos Deep cool kendom házban ,ja és 31c fokos tetőtéri szobában.Én rá biztam alaplapra a ventik szabályozását ilyen estben olyan 1500rpm forog a két venti a radiátoron,nem hangos.Böngészésnél 900-1000rpm 32-34c fok

Üdv : Gábor

(#8596) apa111 válasza jovás (#8592) üzenetére


apa111
aktív tag

Ez igen ezek szép eredmények :C :C A ramod 2133?Ezt írtam le egy jó pár hsz -el ezelött ,hogy nem kell tuning ram a sima rammal is szép eredmény születik,de azért kell hozzá a 1.0.0.6 agise .Viszont én nem a lapodra gyanakodom ,hogy bedöglött inkább a ramra :F

(#8597) wassabi11 válasza apa111 (#8595) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Szia!

Oc-t nem tervezek semmi féle képpen. és úgy tudom egy normális vízhűtés kerül annyiba mint egy léghűtő és kb ugyan azt hozzák. Vagy esetleg 20k-ért érdemes venni vízes hűtőt? Ha igen tudnátok mondani? Inkább titeket kérdezlek mint a hűtős topikot szóval előre is bocsi :) :R

(#8598) RVR400 válasza jovás (#8592) üzenetére


RVR400
veterán

Én meg itt örültem, hogy a 2400-as RAM-ok simán mennek 2800-on. Na holnap én is megrángatom a bajszukat. :)

(#8599) Skynet258 válasza wassabi11 (#8597) üzenetére


Skynet258
veterán

20-ért max használtan kapsz, én minap adtam el 22-ért az Enermaxot... 120-as radival persze lehet, de azokat sosem próbáltam, nekem kevésnek tűnnek.

https://geekpulse.hu

(#8600) olle válasza wassabi11 (#8597) üzenetére


olle
senior tag

+1 a légnek

A játékvízzel több lehet idővel a gond. :) Míg a légen csak 1 ventilátor mehet tönkre. :)

Be quiet! nek van egy hűtője ami nem olyan horror áron van. [link]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.