Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Timer válasza Törzsúr (#8250) üzenetére


Timer
veterán

Sok sikert, az ottani szervizesek nagyképűségben amúgy sem szenvednek hiányt (kedvelem a boltot, majdnem mindent onnan veszek, de a szervizesek...na, az Ő komunikációjuk kritikán aluli).

[ Szerkesztve ]

(#8252) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Egy kis áttekintő a 7LP-re való ugrásról

Pletykaszinten hasonló ugrás lehet ez az AMD-nek, mint ami az Intelnek volt Nehalemről Sandy Bridge-re. (Nem lesz többé 4 Ghz-es fal, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#8253) Omli85 válasza R3laX (#8237) üzenetére


Omli85
őstag

Egyből küldtem cimborának ahogy láttam a linket meg is rendelte vissza is igazolták neki a megrendelést utána látom a termék már nem elérhető.

Most várjuk mit lép esetleg a bolt vagy megkapja ennyiért :)

Majd megírom a fejleményeket :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#8254) R3laX válasza Omli85 (#8253) üzenetére


R3laX
addikt

Na, akkor ott a pont :). Oké!

(#8255) Szaki00


Szaki00
csendes tag

Sziasztok!
Van köztetek olyan, aki szombathelyi vagy Szombathely környéki, hajlandó lenne segíteni és rendelkezik R7-es Ryzen CPU-val? Az a helyzet állt elő hogy az MSI B350 PC Mate alaplap nem eszi meg az R5-ös 1500x-et és kellene egy bios frissítés... (90%-ban ez lehet a gond, mert az EZ debug LED is cpu "hibát" jelez és több mint valószínű hogy alap bios van rajta ami nem támogatja az R5-öt) Válaszaitokat illetve a segítséget előre is köszönöm! További szép napot! :)

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#8256) Molyzsa válasza Szaki00 (#8255) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Az A.1-es BIOS-nak már támogatnia kell az R5-öt, amit viszont már 2017.03.20-án kiadtak.
Az elég gáz ha még a legelső (A.0-s) BIOS-al árulják a lapot.

Nekem a GA-AB350-Gaming 3 lap a 3. bios (F5-ös) verzióval jött ki a boltból, ami hivatalosan még nem támogatja az R5-öt (F6 van megjelölve a CPU supportban), de ettől függetlenül elindult vele a gép.

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#8257) BiP válasza R3laX (#8237) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenkor légyszi írjatok árat, vagy screenshotot, mert így, hogy most már nem elérhető,
nem tudjuk, mennyi az annyi, mitől is volt ez akkora nagy vétel vagy mi volt az érdekesség...

[ Szerkesztve ]

(#8258) Molyzsa válasza BiP (#8257) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Itt még látszik az ár:
[link]

A Merlin ajánlata (GIGABYTE AORUS GA-AX370-Gaming K7 - 37 719.-Ft:)

..o.O..

(#8259) Szaki00 válasza Molyzsa (#8258) üzenetére


Szaki00
csendes tag

Hát sajnos igen, bár ki tudja mi volt épp raktáron... :/ Ha nem tudok megoldást találni akkor csere lesz :/

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#8260) sutyi^ válasza Molyzsa (#8256) üzenetére


sutyi^
senior tag

Elvileg az egész Ryzen lineupnak mennie kell a legelső BIOS kiadásokkal is.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#8261) Törzsúr válasza Timer (#8251) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Igen.
Elképesztő arrogánsak voltak velem. Pedig mondtam nekik, hogy a megoldást keresem nem azért jöttem ide mert nem volt jobb dolgom.
Éves szinten több százezer forintot hagyok ott náluk és ahogy az ügyfelekkel bánnak a szervizben vagy garanciás rendezéskor az valami elképesztő.
Általában kicserélik, de az a verbális terror... :U
5x mondtam el, hogy a segítségüket kérem csak megoldani ezt a problémát így-úgy vagy amúgy.

Mindegy ne ragozzuk.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#8262) Szaki00 válasza sutyi^ (#8260) üzenetére


Szaki00
csendes tag

Elvileg igen, de rengeteg ilyen hibát találni a neten, amit elvileg BIOS updattel megoldottak.

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#8263) Kotopulo


Kotopulo
csendes tag

Sziasztok,

Abuslut noob kérdésem lenne, első tunigolásomat próbálgatom és kicsit összezavarodtam
ASUS PRIME B350-PLUS alaplap
Ryzen 7 1700 CPU -gyári hűtővel
16GB 3000MHz DDR4 RAM G.Skill Ripjaw V CL15 (2X8GB) memória
Evga 500B 500W tápegység

A CPU-t próbálgatom kicsit feljebb húzni, megpróbáltam rendesen utánaolvasni hogyan kell tesztelni stb.
A tesztek során 3.4 re ill 3.6 ra felhúzva a Ryzen Masterben Prime95 stressztest, és CInebench alatt sem megy 75 fok fölé, ami azthiszem a Gyári hűtővel még megfelelő. (feljebb nem is szándékozok jelenleg menni)

Viszont sehol nem találok infót azzal kapcsolatban hogy a Bios beállításai és a Ryzen Master / Asus AI Suite 3 beállításai mennyire kompatibilisek...
Módosítást csak a Ryzen Masterben végeztem (ott is konkrétan csak a core speeden változtattam),
az AI Suitben csak a ventiket állítottam Turbó fokozatra.

Van ennek valami optimális állapota? Esetleg valamit rosszul csinálok? :B

(#8264) HavocS válasza Kotopulo (#8263) üzenetére


HavocS
senior tag

Épp tegnap írtam, ha szeretnéd hogy terheletlenül visszavegye az órajelet a CPU, akkor azt hagyd Auto-n, és Masterből állítsd be. Amúgy fix órajel/feszültség lesz, terheletlenül is.

Közben a Gaming 3-mal megvolt az F7b BIOS-szal is az első softbrick ma reggel, megint elemrángatósdi lett a vége :(((

roedie: én ezért szoktam át a vizesekhez, kicsit drágább de a szervizükre nem volt még panaszom.

[ Szerkesztve ]

(#8265) Sir81 válasza Törzsúr (#8261) üzenetére


Sir81
aktív tag

Magyar mentalitás!

(#8266) Omli85 válasza R3laX (#8254) üzenetére


Omli85
őstag

Nos varázsló vissza dobta az amúgy vissza igazolt rendelést hibás árra hivatkozva. Cimbora fel hívta őket, hogy hát igazából visszaigazolt megrendelés után elvileg ki kéne szállítaniuk a megrendelt áron a terméket ect pár percet ment a vita de aztán végül is hagyta a fenébe az egészet.

Hozzá tenném hasonló esetben pl a PCX a kiközölt és megrendelt áron szállítja a terméket szóval ha elárazzák és úgy rendeled meg akkor ez az ő saruk benyelik és annyiért szállítják. Erre volt már párszor példa minden esetben korrektül jártak el. Varázsló úgy néz ki nem ennyire korrekt minden esetre egy próbát megért bár nem jött össze :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#8267) HavocS válasza Omli85 (#8266) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez nem korrektség kérdése, csak még senki nem mert perre egy ilyen miatt, és bátrak.

(#8268) Szeszkazán válasza Omli85 (#8266) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Törvények kötelezik őket ha azon az áron teszik ki és te megrendeled , nincs kecmec.

(#8269) FollowTheORI válasza HavocS (#8267) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szabályzat függő... online szerződéseknél az első email általában sosem visszaigazolás a rendelésről beleegyezően és le is van írva ez a szabályzatba a legtöbb boltnál, illetve a törvény is engedi az online felületen az árhibák javítását.

Általában a második email szokott lenni rendelés visszaigazolása és rögzítése (beleegyezés).

Az első csak arról visszaigazolás, hogy beküldtél egy kérést/igényt, ha úgy teszik és arról egy visszaigazolás.
Szóval kár ezen problémázni... perelni meg egyenesen hülyeség lenne nyilván.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8270) -Solt- válasza Sir81 (#8265) üzenetére


-Solt-
veterán

Itt tudnak neked segíteni a magyar fóbiád kezelésében: [link]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#8271) Cathulhu válasza Szeszkazán (#8268) üzenetére


Cathulhu
addikt

Elvileg a torveny vagy rendelet csak akkor kotelezo ervenyu, ha az ar hiheto. Ha nyilvanvaloan hibabol ered a tul alacsony ar, akkor a rendeles torolheto, multkor a bestbyte-nal volt ilyen kavaras.

szerk:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8272) Törzsúr válasza HavocS (#8264) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Lehet, hogy én is át fogok menni oda. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#8273) BiP válasza Szeszkazán (#8268) üzenetére


BiP
nagyúr

Biztos van valami csillagozott pont a szabályzatban, hogy egyértelműen téves ár esetén (pl. az ilyen eset) megtagadhatják a rendelés visszaigazolását/teljesítését.
Meg ugye senki nem kezd izmozni, hogy márpedig neki annyiért küldjék és pont.

szerk: közben látom, ki lett ez már vesézve.

[ Szerkesztve ]

(#8274) Omli85 válasza HavocS (#8267) üzenetére


Omli85
őstag

A korrektséget úgy értettem, hogy PCX nem is próbált meg egy esetben sem kibújni a dolog alól szó nélkül teljesítették a megrendelést. Bár tudtommal törvény szerint is ilyesmire vannak kötelezve az már más dolog hogy legtöbb esetben keresik a kibúvókat és kiskapukat boltok tisztelet a kivételnek.

No de mindegy is nem jött össze oszt ettől még nincs világvége :D.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#8275) Kotopulo válasza HavocS (#8264) üzenetére


Kotopulo
csendes tag

Köszi a gyors választ :)
Akkor hagyom így !

(#8276) FollowTheORI válasza Omli85 (#8274) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez szerintem csak úgy lehet hogy nem hibás volt az ár, hanem akkor tényleg az volt érvényben (pl adott beszállító/nagyker azon árulta - csak elfogyott a készlet, de veled már azon az áron állapodtak meg, tehát kaptál rendes visszaigazolást is hogy ők is belementek). Ez egy tök másik eset. És az PCX le is írja, hogy a megrendeléskori ár számít, viszont a "rendszerhibákból" történő árváltozás esetén ők is fenttartják a jogot, hogy nem teljesítik. :)

Na de azt hiszem erről ennyi off elég is... én sem folytatom, ti is szerintem engedjétek el a témát a boltokról. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8277) Sir81


Sir81
aktív tag

Ki ez faszkalap?

[link]

(#8278) R3laX


R3laX
addikt

Akkor ennyi :)

(#8279) ovics


ovics
aktív tag

eléggé off, de azért megkérdezem itt is hátha valaki tud valamit írni hozzá.
egy ideje világít az alaplapomon egy led, de eddig nem foglalkoztam vele, most viszont megnéztem hogy melyik az, és a gpu led világít. mi lehet ennek az oka? működni működik rendesen minden
ennyit írtak rá másik topikban hogy csináljak egy CMOS cleart.
esetleg valami más?

(#8280) Szeszkazán válasza Sir81 (#8277) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

:W :W

(#8281) olle válasza Sir81 (#8277) üzenetére


olle
senior tag

Csak egy random Kretén. :D :(((

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#8282) Cathulhu válasza Sir81 (#8277) üzenetére


Cathulhu
addikt

kommenteles es ertekelesek kikapcsolva, biztosan azert mert sok volt a like es a tamogatas. Eleve nem engednem a youtubeon az ertekelesek kikapcsolasat, hagy lassa mindenki, milyen egy tragya videora kattintott.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8283) GhanBuri Ghan válasza joysefke (#8216) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszönöm a választ! (salaudéit is)

Most egy Silencio 352-m van, abban nagyon könnyű az első és alsó szűrőket kivenni, tisztítani, viszont mindenki azt mondja, hogy sokkal zajosabb, mint a Define sorozat, ez nem jó hír mondjuk.

(#8284) GFerr56 válasza ovics (#8279) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Milyen gyártótól származik a lap?
Nekem Msi-nél kezdetektől világít, azt jelzi, hogy nincs alaplapi (CPU-ban) VGA, és logikusan szükséged van egy videó kártyára. Ebben az esetben ez nem hibát jelez.
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8285) ovics válasza GFerr56 (#8284) üzenetére


ovics
aktív tag

MSI PC Mate, de akkor ezzel megnyugodtam hogy semmi gond nincsen vele, valószínűleg itt is ezt jelzi :)
még jó hogy valaki utánanéz az ilyeneknek :D
köszönöm szépen!

(#8286) Timer válasza Törzsúr (#8261) üzenetére


Timer
veterán

Ó, az az érték nekik nem tétel, különösképpen akkor nem, ha a korrektség a tét. Három cégnek szerzek be tőlük immáron több éve eszközöket és alkatrészeket, plusz ugye a saját fogyasztásom. Ez így éves szinten nagyjából 5-6 millió forint. Ennek fényében, amikor visszaküldök egy SSD-t, hogy ez retek, visszaküldik két hét múlva, hogy nem tapasztalják a hibát. Küldök mellé Eseménynapló képet, hogy ott van b@szdmeg, hibázik, majd 2 hónap múlva kapok egy teljesen más márkájú egységet vissza, nulla magyarázat mellett. Következő alkalommal már fineszes vagyok, úgy küldöm el a szintén kuka SSD-t, hogy ott van mellette Eseménynapló, plusz még két program teszteredménye, hogy kuka a meghajtó. 1 hónap múlva jön a cseredarab, a munkalapon a megjegyzés rovatba bevésve, hogy kár volt ennyi lapot kinyomtatni, mert egyértelmű, hogy a meghajtó rossz. A szövegezésre már nem emlékszem, de volt benne oltás rendesen. Na, legközelebb én sem fogtam vissza magam, amikor kommenteltem a BENÉZŐ nevű sz@rságukat FB-n.

(#8287) Törzsúr válasza Timer (#8286) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ki lehet az ügyvezető? Írnék neki pár sort a dolgozóiról. (Nem bunkót.)

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#8288) Omli85 válasza Törzsúr (#8287) üzenetére


Omli85
őstag

Kérd el a panaszkönyvet mikor be mész a gépért ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#8289) GFerr56 válasza ovics (#8285) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Azért olvass bele a kézikönyvébe...bár, ha egyébként rendesen mükszik, 99%, hogy azt jelzi.
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8290) sutyi^ válasza Szaki00 (#8262) üzenetére


sutyi^
senior tag

Corrupt BIOS beállítások, lehet olyan deszkát kapott amit valaki visszaküldött és előtte egy R7 volt benne.

Egy CMOS clear vagy esetleges gombelem kivétel csodákra képes.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#8291) wowpegazus válasza Törzsúr (#8287) üzenetére


wowpegazus
tag

Ha megvan a cégnév, menj fel a magyarorszag.hu oldalra. Kérd le a vállalkozás online céginfóját, és ott lesz benne az önálló képviseletre jogosult fül alatt a képviselő. Nyilván a legutolsó hatályos lesz a nyerő személy.

(#8292) wsanyi válasza Cathulhu (#8282) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ezt küldjétek el neki:

https://www.youtube.com/watch?v=WvxV5n23eK0

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#8293) Szaki00 válasza sutyi^ (#8290) üzenetére


Szaki00
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :)
Másik topicba is írtam, ott is volt ilyen probléma és egy bios frissítés oldotta meg csak sajnos. :/

Még egy nekifutást csinálok akkor, és megpróbálom a gombelem kivételével, mert jumperem nincs sajnos... :)

[ Szerkesztve ]

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#8294) gabi123 válasza Törzsúr (#8250) üzenetére


gabi123
senior tag

Final nem, de béta BIOS jött ki friss.

Forza Ferrari!

(#8295) GFerr56 válasza Szaki00 (#8293) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hi!

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8296) SP4C3 válasza GFerr56 (#8295) üzenetére


SP4C3
veterán

Hi!

Sokkal egyszerűbb az elemmel.

Üdv.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8297) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok! Fenn áll egy probléma, amikor elinditom a gépet a boot elött újraindul 3 -4 szer egymás után utánna zokszó nélkül belép a windowsba, miért csinálhatja ez illetve mi lehet a probléma?

(#8298) Cathulhu válasza SP4C3 (#8296) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mar hogy lenne egyszerubb az elemmel szerencsetlenkedni (+aramtalanitani es varni), mint par masodpercre osszerinteni ket pockot egy csavarhuzoval?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8299) HavocS válasza GFerr56 (#8295) üzenetére


HavocS
senior tag

Na ez érdekes, én mindig kikapcsoltam a tápot CMOS_clearhez...

(#8300) GFerr56 válasza HavocS (#8299) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hi!
Az enyémé is azt írja, hogy még a hálózatról is válaszd le...nemtom. Én már semmin sem csodálkozom...meg semminek az ellenkezőjén.
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.