Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) GFerr56 válasza SP4C3 (#8296) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hi!
Nekem rendesen ott van a videó kártya...
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8302) #57527808 válasza SECTORnooB (#8297) üzenetére


#57527808
törölt tag

ram miatt csinálja, de már szállingóznak az agesa 1.0.0.6 bios-ok, amivel elvben már nem kéne ilyet csinálnia.
asus b350 lapokál még csak béta bios van, és az előző bétából kiindulva azt hittem, hogy ebből is lesz pár nap alatt végleges, de tévedtem. szóval meg akartam várni a véglegest, így még nem próbáltam. a többiek beszámolója alapján elvileg már 3000-3200 mhz-ig kezeli rendesen a ramokat.

(#8303) GFerr56 válasza SP4C3 (#8296) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hi!
+ hogy ne kelljen vacakolni: Boot Menu - Auto Clear Cmos...
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8304) SECTORnooB válasza #57527808 (#8302) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kiszedtem az xmpt így hajlandó volt elindulni normalisan, xmp nélkül is gond nélkül megy 3200 ön

(#8305) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Sziasztok! Le akarom cserelnia a jelenlegi i5 procimat. Jol jonne a tobb szal. Kinéztem a népszerű sima 1600-as processzort. Ehhez tudnatok ajanlani valami jo B350-es lapot ajánlani? Illetve az lenne a kérdésem, hogy mennyire stabilak ezek a rendszerek? Szenvednek gyermekbetegségektol? Mert a masik opció, hogy veszek egy i7est a mostani lapomba.

(#8306) HavocS válasza SECTORnooB (#8304) üzenetére


HavocS
senior tag

Jah, az XMP még csak nagyon kevés szerencsésnek működik gond nélkül. Kézzel beállítva 2666-on nekem is pöccre bootol az 1.0.0.6-os beta BIOS-szal, előtte itt is volt 2-3 boot cycle.

(#8307) wsanyi válasza Szaki00 (#8293) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ha nincs jumpered, csavarhúzó feje is megteszi. Én is azzal csináltam. :-) De a gombelem kivétele az tuti eredményt hoz. :D

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#8308) SECTORnooB válasza HavocS (#8306) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Amúgy lehet hülye vagyok, de mi az xmp szerepe? Mikor intelem volt akkor se tudtam :D

(#8309) Televan74 válasza SECTORnooB (#8308) üzenetére


Televan74
nagyúr

[link] :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8310) wsanyi válasza csucsbicep (#8305) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Szia!

Gigabyte AB350 Gaming 3, vagy AB 350M Gaming 3. Ha szeretnél SLi-t, vagy crossfire-t, akkor érdemesebb az X370-es Gaming 5-öt. Fontos, hogy ha gyors RAM-okat használsz, csak 2 DB-ot tegyél DUAL Channelbe, mert 4-et max 2667-en visz. i7 drágább, és nem biztos, hogy jobban jársz vele, még úgy sem, ha vannak még kiforratlanságok. Vagy várj még egy kicsit. i7-re kényelmesebb váltani, mert nem kell újratelepítened, de az a plafon, AMD-nél meg még lesz 2., 3. generáció, és 8 magosat is rakhatsz bele később. Ezt is érdemes megfontolni. Plusz, intel 6/12-ese augusztusban érkezik, tehát teljesen át lesz szabva és árazva a teljes termékpaletta, ha most adod el, még jó áron le tudod adni. ;)

És mire szeretnéd használni? Játékra az 1600X jobb. Persze drágább is. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#8311) Molyzsa válasza csucsbicep (#8305) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Amennyiben jó be van állítva a rendszer, úgy a stabilitással nincsen probléma. Konkrétan nekem amióta megvan nem is volt fagyás.

Egyedül a RAM kezelés ami még hagy maga után némi kívánni valót, de ez is inkább csak akkor, ha magas (2666Mhz feletti) órajelű modulban gondolkodsz. De már szállingóznak az új 1.0.0.6-os AGESA bios-ok, amivel jelentős javulás tapasztalható.

Tehát inkább a RAM-hoz kell jó alaplapot választani, ugyanis egy 1600-os proci általában mindegyik B350-es lapban jól muzsikál.

A RAM már adott? Ha igen milyen a típusa?
Vagy miben gondolkodsz?

Több szálas számításoknál a Ryzennel nem jársz rosszul, de a te döntésed, hogy maradsz-e az I7-es már teljesen kiforrott vonalon.

..o.O..

(#8312) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Elkezdtem játszadozni kicsit a RAM beállításokkal.
(Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FBK4/16)

Auto beállításon eddig a Commad Rate 2T-n volt.
Gondoltam átállítom manuálisan 1T-re, mert olvastam, hogy ez befolyásolja a műveleti sebességet.

A módosítást simán vette az alaplap, semmi gondolkodás, egyből boot.. királyság.

Nyomtam egy tesztet, és kb. 2,5% sebesség növekedést tapasztaltam.

Eddig 40000MB/s volt az olvasás, most már kicsit 41000MB/s felett van.

Egyébként azt honnan lehet megtudni, hogy egy bizonyos RAM szereti az 1T-s beállítást? A gyártó honlapján erről nincs infó.

..o.O..

(#8313) nyul105 válasza Molyzsa (#8311) üzenetére


nyul105
senior tag

Hali,
fentebb a gigabyte ab350 gaming 3 lapról rosszakat írtak, HavocS fórumozónak pedig állandóan soft brickel.
Ezek szerint nálad tökéletesen működik :F

[ Szerkesztve ]

(#8314) csucsbicep válasza wsanyi (#8310) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen az i7-re váltás mindenképpen kényelmesebb. Természetesen azt használtan gondoltam( sima i7 6700, többire nekem nem éri meg váltani az ára miatt). Ez a plafon, a 6 magos i7, ami jönni fog nem fog bele menni az én Z170-es lapomba.

Nekem nem éri meg a felárat az X-es verzió. Ha jól tudom a sima 1600-as is húzható. Nem tervezek komoly tuningot sem memória, sem cpu vonalon. Nem kell többkártyás rendszer, ezért is vennék inkább egy jobb tápellátású B350-es lapot, ami a 8 magossal is elbír.

Vegyes felhasználatra: kis játék, programozás, ps. Mind hobbi szinten.

Molyzsa: 4x4GB 2400-as HyperX Fury ramokat használok jelenleg 2666-on. Nem is tervezem nagyon ezt feljebb tornázni, mert 2800-nál már kb. végük van.

[ Szerkesztve ]

(#8315) Televan74 válasza csucsbicep (#8314) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem bőven el lehet lenni még a i7 6700 -al is.Felesleges lenne a platform csere.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8316) Molyzsa válasza nyul105 (#8313) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Nekem QVL listában szereplő RAM van a lapban, illetve ez a RAM natívan is támogatja a 2666Mhz-et.tehát ha ilyen RAM-mal is szórakozna az alaplap, akkor elmondható lenne, hogy rossz. De mivel a gyárilag támogatott egységek jól muzsikálnak, így inkább csak azt mondanám, hogy át kell gondolni mit rak bele az ember.

Az F7b BIOS-sal ráadásul a feléledési sebesség megtáltosodott.
FAST boot is szépen működik.
Várom a végleges F7-t BIOS-t utána biztos nem bántom egy darabig még ha jön ki újabb is.

F5 BIOS-al voltak még gondok. Hidegindításkor volt, hogy többször újra konfigurálta magát, de ez számomra már a múlt.

..o.O..

(#8317) Molyzsa válasza csucsbicep (#8314) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Azoknak a RAM-oknak alapsebességen (2400) menniük kell AM4 platform alatt is. Viszont én még nem olvastam itt, hogy valaki próbálkozott 4modulos konfigurációnál feljebb menni a gyári értéknél.

Nekem is 4 modul van, de nekem eleve 2666-osak, és a gyártó szerint 4 modul esetén ez a max.
De majd ha lesz egy kis szabad időm lehet rápróbálok a 2933-ra.

B350 lapnál a BLCK-t nem lehet emelni, tehát az apránként történő sebesség növelés felejtős.
Ehhez már az X370-es lap kell.

Helyedben amúgy nem feltétlen váltanék, tökéletes az I7 is.

..o.O..

(#8318) Dtomka


Dtomka
veterán

A napokban gondolkodtam el...és egy kérdés merült fel bennem.
Az alábbi tesztet megosztom veletek, nem trollkodás miatt! 6700k procim van, alapon használom:

Szerintetek érdemes lenne lecserélnem egy vele egy árban lévő AMD procira? Leginkább BF1 & GTA V -tel játszom.
Köszönöm szépen a válasz(oka)t! :R

(#8319) R3laX válasza wsanyi (#8310) üzenetére


R3laX
addikt

Biztos h ez a jó lap neki? :) gigának egyik leggyengébb a VRM-je nem? Rögtön memória gondokat emlegetsz, ez sem pozitívum :) . X370 Gigának már jó a VRM-je és nem azért jó, mert crossfire-t is tud.

DTomka: Akkor kicsit rántsd meg azt a procit, mivel K-s, az a dolga :) . 2. 3. generációról érdemesebb váltani. Én pl most cserélem az i7 3770k-t. De egyébként pont ezt vesézik a többiek is.

[ Szerkesztve ]

(#8320) HavocS válasza nyul105 (#8313) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez a soft brickelés amúgy elég keveseknek van, túrom pár napja a hivatalos Gigabyte fórumot, tudnak róla és hivatalosan is fel van véve mint a top3 issue közé, ők az OC-vel kötik össze, mondjuk nálam csak a RAM van 2666-on... mindenesetre 37-et biztos nem ér a gaming 3 úgy, hogy a PC Mate-tel megy ugyanez a RAM gond nélkül 2933-on és az égvilágon semmi rosszat nem hallottam róla. De amúgy ezen kívül nem egy rossz cucc, csak kiforratlan. Legalább a support jó, egy Gigás srác napi szinten többször válaszolgat a fórumban.

(#8321) bivalyolo válasza HavocS (#8320) üzenetére


bivalyolo
őstag

áramtalanítani szoktad a gépet? vagy nem csak hidegindításnál jelentkezik?

"Let's agree to disagree!"

(#8322) HavocS válasza bivalyolo (#8321) üzenetére


HavocS
senior tag

Mindig hosszabb áramtalanítás után történt, de pont itt írta valaki, hogy éjszaka csak soft-offban hagyta ott, és reggelre kialudt a lapon a LED, és ugyanígy softbrickelődött...

DTomka: 6700k-ról én nem váltanék. Húzd meg 4.4-4.5 környékére ha bírja a hűtőd, aztán kiszolgál az még egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#8323) Dtomka válasza R3laX (#8319) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem vagyok nagy tuningos :B
Mire fogod cserélni?

(#8324) bivalyolo válasza HavocS (#8322) üzenetére


bivalyolo
őstag

azért kérdeztem mert korábban is írtam már neked, hogy a giga lapok ilyenek. :) bármit húzol bennük, és hideg indítással kell felállnia a rendszernek, akkor behal az egész cucc. az eddigi giga lapoknál én csak a dupla boot-ot tapasztaltam, úgy néz ki most már továbbfejlődött betegsége..

"Let's agree to disagree!"

(#8325) R3laX válasza Dtomka (#8323) üzenetére


R3laX
addikt

--Itt, klikk-- sztem segítenek. 1600-ra.

Többiek: Holnap összeáll a Ryzen 1600, Asrock X370 Killer SLI, Kingston Predator 2800-as 4x4-es rendszerem. Írok a fejleményekről rammal mire jutok. . Mára megérkezett végre minden komponens :K

[ Szerkesztve ]

(#8326) Molyzsa válasza HavocS (#8320) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Én úgy gondolom, hogy mindegyik lapnál meglehet az a RAM kombináció amivel probléma van. Sajnos te belenyúltál, de amíg ilyen aktív a support én nem adnám fel a reményt.

Egyébként ha ki tudod használni a laphoz járó steam kupont akkor máris barátibb az ára :)
[link]

Én még csak másfél hete küldtem el az igényt, remélem 30 napon belül megjön a kupon :)

Na bakker pont most jött az e-mail a Gigabyte-től, megvan a kupon :)

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#8327) Dtomka válasza R3laX (#8325) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm, de nem a tuning miatt jöttem át ebbe a topicba. :) Ismerem, pár eredményt is megosztottam ott ;) De szerintem, hogy érdemes e váltani, nem fogják tudni megválaszolni az Intel tulajok. Szerintem...
Gondoltam, biztos akad itt olyan tag aki Intelről váltott.

(#8328) R3laX válasza Dtomka (#8327) üzenetére


R3laX
addikt

Fölösleges váltanod, egy intel jobb GTAV-ben. Meg még ennek a gépnek sem használod ki teljesen az adottságait. Sztem feküdj rá az OC-ra jobban. +még a youtube is a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#8329) Molyzsa válasza Dtomka (#8327) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Ha csak játékra akarod használni akkor szerintem ne válts.

Ha komoly számítási feladatok is szóba jönnek, akkor lehet gondolkodni a témán.

..o.O..

(#8330) SECTORnooB válasza Dtomka (#8327) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én 4690K-ról váltottam, elsősorban azért mert elfogyott a processzor BF1-ben és jövőt állóbb megoldás 6/12 Ryzen és IPC-ben is hozza amit kell. i7 6700 ról nem váltanék csak úgy alá nátűr, erős processzor az mindenhogy feltéve akkor érheti meg a váltás, ha kitudod használni a 6/12 vagy a 8/16 os kialakítást, ha csak játék megy, akkor ne válts :)

[ Szerkesztve ]

(#8331) Dtomka válasza R3laX (#8328) üzenetére


Dtomka
veterán

"Sztem feküdj rá az OC-ra jobban"
Ha kevésnek érzem akkor mindenképp! ;)

youtube is a barátod.

+a Google is! :) Tudom, de annyira nem, mert állandóan letiltják azokat a videókat melyeket lefordítok...licensz :)

(#8329) Molyzsa
Leginkább játék, néha videókonvertálás.

(#8330) SECTORnooB
Értem

Köszönöm szépen a válaszaitok! Akkor nem váltok! Jah, és hajrá AMD! :K

(#8332) HavocS válasza bivalyolo (#8324) üzenetére


HavocS
senior tag

Na de érted, heti egyszer softbrickel, és heti 10x van hidegen bekapcsolva. Amit te írsz, azt a régi inteles Asus P5B-m csinálta, ha húzva volt, elindult, leállt, 5 mp gondolkozás, majd bootolt rendesen. Még szabályos reboot esetén is leállt, és úgy indult újra (imádták a HDD-im biztosan). Az utána következő Gigabyte GA970-UD3 viszont a szénné húzás esetén is pöccre indult hidegen is MINDIG, ahhoz képest hogy mennyit szidták, a régi Abit NF7-S-em óta a második legmegbízhatóbb lapom volt.

(#8333) bivalyolo válasza HavocS (#8332) üzenetére


bivalyolo
őstag

Volt 970 ud3p-m, de azzal csak, akkor nem csinálta ha beállítottam a turbót szorzót, persze valójában az nem ment, az amp ki volt kapcsolva..

egy régi core 2 duós p35-ös lapban meg addig volt jó amíg a ramok visszaosztásánál a 2-es osztót használtam.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#8334) Sir81


Sir81
aktív tag

Ha lesz valakinek tesztje az új ASUS ROG STRIS 350-el azt szeretettel várom! :)

(#8335) chopin42 válasza Sir81 (#8334) üzenetére


chopin42
őstag

Nekem attól a laptól félig meddig egyelőre elment a kedvem...a 6 ventiajzatból csak 2 pwm, a többi csak fesz alapú, valószínűleg a tápellátás is dettó olyan, mint a prime b350 plusnál ami 10k-val olcsóbb, a hang cserébe sokkal jobb, meg csilli-villi ledes, és szürke...kérdés megérnek-e ezek+ a "rog strix" név 10k-t... :(
nem valószínű tehát egyelőre, hogy ezt vegyem, ráadásul a róla fellelhető egyetlen teszt kb...nem jó semmire. Leírják h szuper a hang, meg hogy a hasonló inteles deszka sokkal drágább...Tuningról írnak pár sort, olyan mint a tomahawk...aha, azaz milyen? Hőfok? feszültségszabályzás?
0/24 tuning? Kb semmi nincs ezekről...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8336) Sir81 válasza chopin42 (#8335) üzenetére


Sir81
aktív tag

Tudom, én is olvastam, talán később jönnek más lapok is. Jó lenne megtalálni az arany középutat olyan max 40-ért...

(#8337) 용 Bob válasza HavocS (#8264) üzenetére


용 Bob
senior tag

Ez már volt téma...ha a BIOS-ban fixálod a processzor frekit, akkor automatice kikapcsolja az AMD Cool n Quite opciót, aminek szintén vonzata, hogy a Zen Balance-ból eltűnik az opció.

Megoldás: Fixálod a frekvenciát és utána azonnal visszakapcsolod a CnQ opciót. Így fix órajel mellett, terheletlenül is vissza fogja venni a szorzót. Nekem x38-ról x22-re veszi vissza, pedig fix órajelen hajtom.

Egyedül a feszültséget nem fogj szabályozni, az is fix lesz (+ a drop).

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#8338) HavocS válasza 용 Bob (#8337) üzenetére


HavocS
senior tag

Köszi, ez eszembe se jutott, hogy visszakapcsolhatóan kikapcsolja a CnQ-t.

(#8339) RVR400 válasza 용 Bob (#8337) üzenetére


RVR400
veterán

Ha nem állítasz be kézzel feszkót, csak az LLC-vel játszol, akkor visszaveszi a feszültséget is. Nekem 1550 MHz-ig és 0.77 V-ig is lemegy, egyébként 3700-on pedig 1.26 V.

[ Szerkesztve ]

(#8340) chopin42 válasza Sir81 (#8336) üzenetére


chopin42
őstag

Érdeklődj aprón lecnél, gianninál, meg a többi am4-es eladónál (lapok/am4) mennyiért van msi b350 pro carbon, szerintem 40-ért megkapod 3 év papíros garanciával. Legalábbis feltétlen azzal vedd. Ezen van jó tápellátás (4+2 duplázva), meg sok ventilátorhely, alc 1220, intel lan stb. Ár/értékben ennyiáért nagyon jó,
lehet nekem is az lesz, bár lehet én inkább asus prime x370 prot veszek, felszereltség hasonló, csak az valós 6+2 fázis, aprón talán 45-ért megvehető. Annyiért bestbuy, ha tuning, stabilitás, jó minőség a cél.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8341) Sir81 válasza chopin42 (#8340) üzenetére


Sir81
aktív tag

Na igen ő volt a másik választottam, nem értem egyébként, hogy idehaza miért nem forgalmazzák sokan...

(#8342) chopin42 válasza Sir81 (#8341) üzenetére


chopin42
őstag

Árúkeresőn perpill 43k a bluechiponél a b350 carbon. ha van pénzed, vedd meg.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8343) Szaki00 válasza wsanyi (#8307) üzenetére


Szaki00
csendes tag

Kivettem a gombelemet, de sajnos nem segített... Gyerekek ez a nap nagyon borzalmas volt. Amikor bios reset után össze akartam rakni újra a konfigot (előtte már bent csücsült a dobozában minden szállításra készen..) leejtettem a processzort... természetesen elgörbült pár lábacska... jó pár órámba beletellett mire tökéletes lett újra... remélem nincs semmi baja.

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#8344) -Solt- válasza Dtomka (#8318) üzenetére


-Solt-
veterán

6700K-ról szerintem nem érdemes... én a 4770K leváltását tervezem, de naponta változik a véleményem... egyszer jó ötletnek tartom, egyszer nem, képtelen vagyok dönteni! :)

www.smart-bus.hu

(#8345) csucsbicep válasza Molyzsa (#8317) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha 2400-on fog menni az sem tragédia. Koszonom a segítségeteket.

B350-esek kozul egyebkent van olyan amelyiknek kicsit acelosabb a tapellatasa?

(#8346) Televan74 válasza -Solt- (#8344) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a 4790k -t váltottam le.Nem bántam meg,de ilyen magas ram árak mellett már nem tenném meg.Túl magas árat fizettem a váltásért. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8347) -Solt- válasza Televan74 (#8346) üzenetére


-Solt-
veterán

Hozza ugyanazt a szintet? Nekem a 4770K 4.4GHz-n ketyeg, de ami videókat találtam ott fej-fej mellett volt az 1600-l... a TPU-s teszt alapján viszont érdemes lenne váltani, mivel a 4.2-s 7700K csupán 7%-l gyorsabb a 3.6-s 1600X-nél 1080p-n... 1440p-n meg csak 2%-l, és akkor még a minimum FPS értékeket szóba sem hoztam. :) [link]

Viszont a 980Ti nálam menni fog... vagy a nagy Vega, vagy 1080Ti jön a helyére... ide meg már lehet, hogy kevés lesz... nem tudom, meghülyítem saját magam ezzel a sok agyalással! ;]

www.smart-bus.hu

(#8348) martonx


martonx
veterán

Sziasztok! Asrock AB350-HDV lapom van R5 1600-al. Az a problémám, hogy mióta beállítottam UEFI-ben a fast bootot, azóta az istennek nem tudok visszajutni az UEFI-be. Próbáltam a reboot to Uefi tool-lal, próbáltam Windowsból helyreállításból újra indítással, semmi eredmény.

Jumperelés, meg elem kiszedés nélkül mégis, hogy a francba tudnék az UEFI-be lépni? Kérlek segítsetek!

Én kérek elnézést!

(#8349) Televan74 válasza -Solt- (#8347) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én gyorsabbnak érzem a szintén 4,4Ghz húzott 4790k után.De ez a memória választás az őrületbe kergetett.Még meg sem volt a proci és a lap,de már a második csomagot adtam el némi veszteséggel.Bár ez az én agyament hülyeségem,nincs mentség rá.Most várom az új AGESA -s biost az MSI -től,hogy ne 2993 hanem 3200Mhz -n vagy esetleg fölötte menjen.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8350) chopin42


chopin42
őstag

Egyébként a jelenlegi ryzen tulajok leírnák, milyen lapokkal milyen eredményeket értek el tuning terén, főleg a hőfokok érdekelnek (a vrm leginkább)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.