Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) velizare


velizare
nagyúr

az AsRock X370 Gaming K4ről kezd az asszony pletyi terjedni, hogy EOL lett. pcb design okokra viiszavezethetőleg a deszka nem képes a magas dram sebességre.
reddit

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8952) Timer válasza Skynet258 (#8944) üzenetére


Timer
veterán

Szia!

Milyen processzorod van? A POST folyamata mennyi idő gigánál ezzel a lappal? Köszi a választ! ;)

(#8953) pitiless válasza chopin42 (#8948) üzenetére


pitiless
senior tag

Csak két dolog. Procira 2.5 év gari. Nem is tűnt fel, hogy március óta így elrepült az idő. Alaplapra pedig 2 év 5 hónap.

(#8954) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Egy ilyen ramot vajon mennyire lehet húzni?
[link]

..o.O..

(#8955) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Kicsit hirdetés kategória, de remélem belefér, mert 0 Ft hasznom lenne rajta.
66.000 Ft-ért úton van hozzám egy új,bontatlan kiskergaris(Kander.hu) R5 1600, de mivel már egyet beszereztem, így nekem ez felesleges lenne. Szóval ha valakinek kellene, akkor átveszem és megy is tovább 66.000 Ft + postáért. Így valaki spórolhat kb 1.500 Ft-ot a legolcsóbb Árukeresős árhoz képest. Ha esetleg valakit érdekelne, akkor légyszi csak akkor jelentkezzen, ha 100%-ra kell neki. :R
Remélem így belefér a topikba.

Üdv.

(#8956) komi77 válasza chopin42 (#8947) üzenetére


komi77
senior tag

Hali! Múltkor már volt szó erről a lapról. Nekem ilyen van. A tuningról nem tudok nyilatkozni mert nem értek hozzá és nem is szoktam. A venti irányításról annyit, hogy bios-ból is vagy Ai sute III progival windowsból is tudod állítgatni őket. Én a bios-t használom. Ott egyértelműen - minden hűtőnél egyenként, beleértve a cpu hűtőt is - ki tudod választani, hogy pwm vagy dc. Mivel az alaplap több pontján vannak érzékelők és biosból - is - le tudsz futtatni egy fan tesztet - ami felméri egyenként megpörgetve a ventiket, hogy mekkora fordulatúak és melyiknek milyen hatása van a hőfokokra - ami után már könnyedén be tudsz állítani gyári vagy manuális profilt. Nálam nagyon bejött ez a dolog. A gép hangtalan de hűs. Tuninghoz az Ai Sute III programot használtam egyszer. Itt bejelöltem az extreme tuningot és az 1600-os procimat felhúzta 3975-re. Amíg az automatikus tuning zajlott felment 4 ghz fölé is de tapasztalatból tudom, hogy ez a progi mindig túlfeszel és inkább kisebb értéken állítja be a véglegest mint amit maxban láttál. Ezt csak azért írom le mert bár én nem vagyok tuningos de ha a gyári túlfeszelt beállításokkal ezt tudja, akkor szerintem egy hozzáértő simán jobb eredményt is ki tud hozni. Szóval ebből gondolva nem lehet rossz tuningban. Annyit még, hogy nálam az Agesa-s beta bios van fenn. Corsair 3200 Mhz memóim vannak. Ezeket szépen futtatja is 3200 Mhz-n, viszont játékok alatt többször ledobott már a windows. Igaz ez lehet, hogy a vga-m hibája miatt van így - nem tudom. Egyelőre a korábbi Fx-es gépemen is ledobál játékok alatt ugyanazzal a vga-val. Lehet, hogy meghalt a vga-m.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#8957) Crytek válasza szente (#8955) üzenetére


Crytek
veterán

Juj,jujujujj de nagyon látványos lett most a megkülönböztetés.
Mindegy most már ez van

Next PC Upgrade: 2022

(#8958) #65675776 válasza szente (#8955) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maximum akkor férne bele ha ingyen ajánlanád fel. Így viszont nem. Töröltesd!

(#8959) HavocS válasza Molyzsa (#8954) üzenetére


HavocS
senior tag

Annyira lapfüggő hogy erre nem lehet választ adni. Látod, ugyanaz a lap-ram kombó valakinél stabil 2933-on, nálam csak trükközéssel indul el ennyin, másnál 3200-on is röhögve megy és már 3466-os húzáson gondolkodik.

(#8960) wassabi11 válasza szente (#8955) üzenetére


wassabi11
aktív tag

64-ért dobálják apron de mind1 :D

(#8961) R3laX


R3laX
addikt

Szerintetek ha beállítok 3 szint P-State-et. 0=3800, 1=2800, 2=1550, miért csak az 1-esen 2800-on hajlandó menni? Próbáltam már fixed, offset voltage-gel is a fő OC menüben, de csak az 1-esen hajlandó menni, ha beállítom. Próbáltam állítgatni utána winen belül a Ryzen balanced módot, de az sem segített. Volt aki már próbálkozott a P-State-el, vagy ez még homály mindenkinek? :)

(#8962) HavocS válasza R3laX (#8961) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha rendesen kiterheled mondjuk cinebench-csel, akkor is csak 2800?

(#8963) Cathulhu válasza R3laX (#8961) üzenetére


Cathulhu
addikt

tipp, de a 0-as pstate az nem az XFR vagy valamelyik nagyon turbo amire csak ritkan kapcsol?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8964) HavocS válasza Cathulhu (#8963) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez se hülye ötlet, kézzel CPU0-ra az affinityt cinebenchre és úgy nézd meg.

(#8965) szente válasza #65675776 (#8958) üzenetére


szente
addikt

Ingyen van, sőt még én fizetek 25 Ft-ot, mert nekem 66.023 Ft-ot kell a futárnál hagynom. A hardverapró árakat meg nem értem minek kellett ide keverni, mert nem használt, és nem is magánszemélytől van. De oké töröltetem.

(#8966) Compika


Compika
aktív tag

Tölthető PRIME B350-PLUS BIOS 0805 Update AGESA to 1.0.0.6a

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8967) pitiless válasza Compika (#8966) üzenetére


pitiless
senior tag

És X370-PRO-ra is.

(#8968) #65675776 válasza szente (#8965) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha pénzt kérsz érte, akkor nincs ingyen. Az, hogy te korábban mennyiért vetted senkit sem érdekel.

De ha tényleg ingyen van, akkor megadom a címem és már küldheted is.

(#8969) R3laX válasza Cathulhu (#8963) üzenetére


R3laX
addikt

Ránézek, de lejjebb se kapcsol vmiért. Je azt nem is írtam, hogy a feszültséget se veszi vissza, azt viszont egyáltalán nem, az annyin teker, mint amennyi a 3.8-hoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#8970) bandika0626 válasza Compika (#8966) üzenetére


bandika0626
senior tag

Te próbáltad már? Én csak este tudom. Valami változás van a bétához képest?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#8971) Cronerator válasza Skynet258 (#8944) üzenetére


Cronerator
tag

Elsősorban én is az integrált hangkeltő miatt választottam. Van egy Creative x-fi Gamer hangkarim és nem érzek különbséget a kettő között egy Sennheiser Pc360 fejessel. Hab a tortán, hogy valóban minden pöccre megy. Neked milyen értékeken megy a procid? Enyém 3800 @1,2625V. 1,25ön prime megfagyott 10 perc után, bár akkor még a gyári hűtő volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#8972) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na. Akkor itt az első darab :D, alaplap meg az EK lefogó úton.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8973) Televan74 válasza MiklosSaS (#8972) üzenetére


Televan74
nagyúr

Gart hozzá, legyen szerencséd vele! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8974) komi77 válasza MiklosSaS (#8972) üzenetére


komi77
senior tag

1800X az igen, gratula hozzá! :R Több éve vártuk szerintem többen is a Zen/Ryzen megjelenést. Most minden megérkezett proci meg lap után is szinte hihetetlen, hogy már itt van. Nekem egy nappal előbb jött meg a proci mint az alaplap. A fiam háromszor kinyitotta a nagy proci dobozt, hogy biztos nem kamu. Utána szinte a dobozzal aludt el - na annyira azért nem de ott volt az éjjeli szekrényen. Én meg hajnalig nézegettem az alaplap teszteket videókat. Amikor minden megjött, régi Fx platform ki, ház miszlikre szed, minden zeg-zúg nedves hardver tisztítóval kipucol, összeszerel, telepít, ámul. Sok sikert, jó használatot a rizsához :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#8975) R3laX


R3laX
addikt

Én ezt nagyon nem értem már.. :)

Bios beállítások:


Itt ugye a "CPU Frequency And Voltage Change" -nél lehet auto, meg manual, ha manual, akkor meg tudod adni a feszültséget is alatta, viszont lent is van fix, meg offset.

Illetve, ha be akarnék keverni, akkor most mi is van, melyik vcore, melyik fix, offset is mehet, fent manualnal meg közben fix?(ez már nem az első képhez tartozó bios beállítás) :)


Illetve még1 kép, hátha itt kell vmit benyomni?:

[ Szerkesztve ]

(#8976) R3laX válasza R3laX (#8975) üzenetére


R3laX
addikt

1. Próbáltam már úgy is, hogy fent a Boost-nál is benyomtam 3.8-ra majd 1.331V-ra, meg lent fixre állítva is benyomtam 1.331V-ra, majd a P-State beállításoknál is a P-State 0-t 1.331V-ra, így nem vette vissza a feszültséget.

2. Próbáltam úgy, hogy auton hagyom a boost alatti beállításokat, lent fixen 1.331-re raktam, majd a P-State 0-nál is 3.8 és 1.331.

3. Próbáltam úgy, hogy a boost alatti beállításokat auton hagytam, majd OFFSet kapott +0,093-at, vagy mennyit, úgy mint az előző hozzászólásomban. PState 0 1.23 alapfeszen hagyva, mert ilyenkor az offset hozzáadódik.

....... már mindenhogy próbáltam, sehogy nem veszi vissza a feszültséget, illetve a magokat is összevissza. Sztem maradok fixen egyelőre, aztán majd fény derül mindenre remélem nemsokára :) .

(#8977) Compika válasza bandika0626 (#8970) üzenetére


Compika
aktív tag

Talán annyi hogy nem kell +feszt adnom ramnak xmp betölt és indul eddig.

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8978) chopin42 válasza komi77 (#8956) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm! Lehet ilyen lapom lesz (mert kicsit sokallom az x370 pro jelenlegi árát, talán ha ismét tudok 45-ért szerezni). A vrm hőfok érdekelne komolyabb tuningnál, de mástól kiderítem , köszönöm :)
#8949 #8953
Bocsánat, fáradt voltam és az olcsóságfaktor előbb kapcoslt a józan észnél, bár sejtettem, hogy kamu. Amit a #8948-ban linkeltem, KAMU, kérem törölni

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8979) pitiless válasza chopin42 (#8978) üzenetére


pitiless
senior tag

Már ki is van tiltva :D

(#8980) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

ASUS X370 Prime-hoz kint az új BIOS:

Link

[ Szerkesztve ]

(#8981) chopin42 válasza pitiless (#8979) üzenetére


chopin42
őstag

Még egyszer elnézést, a jó szándék vezérelt, de odaírtam a kamu lehetőségét, nem akartam senkinek sem rosszat, fáradt voltam szimplán. Túl szép volt, hogy igaz legyen mondjuk :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8982) komi77 válasza chopin42 (#8978) üzenetére


komi77
senior tag

Nekem is csak azért nem lett x370 prime mert ez megjelent és elég jó árban meg tudtam venni. Nem sokkal kevesebb a nagy prime-tól és talán a gémer dolgok miatt az alkatrészek sem rosszabbak. Szolgáltatásban pár csatlakozótól eltekintve kb. ugyanaz. Ennek lesz majd egy x370-es változata is, na az lehet majd a majdnem Hero. Véleményem szerint nyugodtan vehetsz ilyet, nekem eddig nem okozott bosszúságot. Talán nem sokára ennek is javítanak az Agesa-s bios-án és akkor még jobb lesz.

Szegény ember kézzel nőz.

(#8983) Amn3sia válasza velizare (#8951) üzenetére


Amn3sia
újonc

Ez azt jelenti, hogy nem gyártanak többet az alaplapból, de a support marad. Jól értem?

(#8984) chopin42 válasza komi77 (#8982) üzenetére


chopin42
őstag

Csak a kedvemért letesztelnél rajta egy prime 95-öt 1.35ös fix feszültséggel olyan 3.8 ghz körül? Rxyzen masterben próbálkozz, ha nem megértem, csak szívesség :) hwinfóban ellenőrizd a cpu, alaplap, vrm hőfokokat

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8985) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

van valahol olyan kompakt vizhütés amit rá lehet erőszakolni egy ch6 ra de nem azzal az idétlen kétoldalon leszoritós lemezzel hanem rendesen 4 ponton rögziteni.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8986) R3laX


R3laX
addikt

Na egyelőre ennyi, a feszt nem veszi vissza, viszont az órajelek egész barátiak P-State-tel. Remélem egy következő bios megoldja. Ha vkinek sikerülne Asrock X370-nel, vagy vmi Asrock lappal, hogy visszavegye a feszt is, az majd jelezze :R .

(#8987) Molyzsa válasza Apucy01 (#8985) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Valami ilyesmire gondolsz?
[link]

..o.O..

(#8988) Apucy01 válasza Molyzsa (#8987) üzenetére


Apucy01
őstag

igen ilyesmire ez milyen hütő és mennyiért vetted?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8989) velizare válasza Amn3sia (#8983) üzenetére


velizare
nagyúr

afaik jól érted. bár hogy a support meddig fog maradni ezek után... :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8990) Molyzsa válasza Apucy01 (#8988) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Enermax Liqmax II 240 ELC-LMR240S-BSA
[link]

Ehhez gyárilag csomagolják már az AM4-es keretet.
Az alaplap hátoldalához helyezendő vaskeretet viszont még célszerű szigetelni, mert ráfekszik a lapra. De van a csomagba szigetelő ragasztó.

..o.O..

(#8991) _Horka_ válasza Molyzsa (#8990) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Megerősítem! Nekem is ilyen játékvíz van. Korrekt darab. Csendes és jól hűt. Nem nehéz szerelni. Mellesleg a játékvíz fórumon is ajánlott darab.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#8992) _Horka_


_Horka_
aktív tag

Na közben egy kis eredmény:

1.286 Vcore mellett 3.8Ghz stabil (feljebb nem próbáltam). Max terheléssel nem megy 60 fokig a proci.
A Flare X-ek 1466-on 16-16-16-36 mellett stabilak és rettenet gyorsak.

Amit nem értek, hogy a - szerintem - fix Vcore és szorzó ellenére is van energiatakarékos downclock és veszegeti le a Vcore-t is. No nem baj, csak nem értem, hogy miért?

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#8993) Apucy01 válasza Molyzsa (#8990) üzenetére


Apucy01
őstag

köszönöm szépen :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8994) R3laX válasza _Horka_ (#8992) üzenetére


R3laX
addikt

Egy 64.000-es ramtól elvárjuk az 55ezret :D. Így 3.8-on, ilyen ram sebességgel mennyi Physics-et dob 3DMark Fire Strike-ban, esetleg Time Spy-ban?

[ Szerkesztve ]

(#8995) HSM válasza _Horka_ (#8992) üzenetére


HSM
félisten

Erős eredmény, grat hozzá! :Y :C

(#8996) varmi2 válasza varmi2 (#8741) üzenetére


varmi2
nagyúr

Na megelégeltem, az új f7 biossal is rossz. Ma vettem új ramot. Pénteken jön. Ha nem javul, akkor jövőhéten új lapot veszek,

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8997) Levwi válasza varmi2 (#8996) üzenetére


Levwi
aktív tag

Nekem ugyanaz a lap f7b bios és szépen megy 2933 a ram igaz nekem 2x8 GB van. És stabil. Szerintem te kifogtál egy hibás lapot.

Huawei P20 Pro Black

(#8998) Atti777 válasza varmi2 (#8996) üzenetére


Atti777
senior tag

Próbáld meg manuálisan beállítani, lehet csak az XMP-t nem szereti (ha már próbáltad, akkor bocs a belevau-vau-ért). Esteleg egy cmos reset, és mindent beállítani újra.
Egyébként mi a RAM verziószáma? Nekem is ilyen típus van, ver 3.21
Elvileg holnap lesz hozzá procim, csütörtökön pedig alaplapom :DD

Путин, иди нахуй!

(#8999) sutyi^ válasza Levwi (#8997) üzenetére


sutyi^
senior tag

...vagy döglött RAM-ot. Ha 2133-on nem megy stabilan JEDEC szabvány órajelen már régen rossz szvsz.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9000) HavocS válasza varmi2 (#8996) üzenetére


HavocS
senior tag

Nálad mi nem jó pontosan? A profilodon még kb az első gyerekkori géped van :DDD

szerk: ja látom már, arra a posztra válaszoltál. Ezzel a kombóval nincs túl nagy szerencsém nekem se egyelőre, bár 2666 16-15-15-36-on egyelőre frankón megy, 2933-on sikerült már bootolni de cmos resetenként csak egyszer :U Milyen RAM-ot vettél? Úgy nézem ez a lap a HyperX-eket, meg a G.SKILL F4-eseket bírja leginkább.

Levwi: na bakker akkor már csak én maradtam... sutyinak F7a-val megy, nálad F7b-vel, nekem végleges F7-tel még szívózik, csak akkor bootol ha előtte már kézzel beállítottam 2133-on az 1.35V-ot és utána eresztem rá az xmp-t. Ha ezután rebootot nyomok egyből bootloop, hidegen se indul...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.