Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Enter65 válasza supiX (#22900) üzenetére


Enter65
senior tag

Milyen chipes a ram-od?

(#22902) hackeeeee válasza BullKoxa (#22898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze, alacsonyabban kezd, de cserébe ott alig van légmozgás, és ennyire majdnem le tud menni a 143 is..

600-700rpm-en semmi hangja nincs a 143-nak sem.. Mondom ezt úgy, hogy Nekem 3 venti megy a bordán.. Most is itt megy ~650 rpm-mel a 3 venti, és hangosabb a ~450-en forgó 200-as venti a tetőn..

Sőt, lehet még lentebb is menni velük, azt hiszem 400 körül van a legalja. Csak, hogy legyen valami légáramlás is, ezért nagyjából a 600-700 a legjobb.

Mondom, Én így használtam őket a 4.8-on ketyegő 6700K-n is, Linx alatt kicsit odateker neki, de amúgy 1000 rpm alatt ment mindig, lényegében hang nélkül.

Szerintem ezért felesleges ventit cserélni az SA-n.. Én próbálgam, Nekem 140-es viperek voltak fent, és semmivel sem volt jobb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22903) hackeeeee válasza Plasticbomb (#22899) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát csak félek az AMD kontra Driver mizériától.. Ebben soha sem voltak jók.. Bár, ha ebbe beletörik a bicskájuk, biztos lesz kellő mérvű népharag. Reméljük nem lesz ilyen.. Most, hogy még a bios-ok is gyerekcipőben járnak, reméljük, hogy nem lesz gond a startnál.

Véleményem szubjektív...

(#22904) BullKoxa válasza hackeeeee (#22902) üzenetére


BullKoxa
őstag

Az a durva hogy BF1 multy alatt melegebb a Cpu mint LinX , Abx IBT , Prime95. ott is 1300 RPM-l mennek a ventik, és van olyan hogy 72-75C° a cpu, igen elég meleg van nálam. vagy nyitva az blak, vagy egy alsógatyában vagyok.

(#22905) JanR


JanR
addikt

Sziasztok,

1.375v LLC1-el sok nonstop beállításnak egy R5 1600 mellé? Így megy 3900 Mhz-et. 4000 Mhz-en is bebootol, de ott már crashel tesztek alatt.

Deszka MSI B350M Bazooka

Köszi előre is :R

(#22906) Beretvás válasza BullKoxa (#22904) üzenetére


Beretvás
addikt

Akad pár ilyen játék ami indokolatlanul fűt..:D Pl: Doom is kegyetlen fűti nálam a vga-t.

(#22907) Beretvás válasza JanR (#22905) üzenetére


Beretvás
addikt

Van aki efelett használja, ha tudod hűteni mehet.. :K

(#22908) JanR válasza Beretvás (#22907) üzenetére


JanR
addikt

Ó szuper, köszönöm.

Viszont még annyit, hogy CPU-Z-ben látom, hogy ha nem doglzoik a CPU, akkor visszaveszi a feszt. Ez valóban így van? Nekem nincs offset beállítás a lapomon, simán belőttem 1.375V-re és kész. De ha csak simán "megy" a gép, akkor CPU-Z szerint akár 0.6v-re is droppol a fesz. Ez valós?

Amúgy hőfokok idle: 27, load 56 fok. Egy Dark Rock 3-al hűtöm.

(#22909) Beretvás válasza JanR (#22908) üzenetére


Beretvás
addikt

az offszettnek semmi köze a fesz visszavételhez. ez normális..:D

(#22910) BullKoxa válasza Beretvás (#22906) üzenetére


BullKoxa
őstag

igazából szinte csak BF1 megy ment, a Doom-l csak 1-2 napot mentem azt hittem jobb.

Legyen On is ! Te tudtál valamit lazítani a mostani Biosban a ramon? Ahogy a régiekben.

(#22911) supiX válasza Enter65 (#22901) üzenetére


supiX
csendes tag

Nem tudom pontosan de ha tudod mivel vagy hogy tudom megnézni akkor megnézem neked

(#22912) Beretvás válasza BullKoxa (#22910) üzenetére


Beretvás
addikt

nem is próbáltam, örülök neki , hogy megy..:D

alapon xmp vel ezt rudja..:D

(#22913) oravecz56 válasza Beretvás (#22912) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Mekkora feszültséggel?

Oszika

(#22914) Beretvás válasza oravecz56 (#22913) üzenetére


Beretvás
addikt

auton 1,360 ad neki..

(#22915) supiX válasza supiX (#22911) üzenetére


supiX
csendes tag

Nem tudom hogyan tudnám megálapítani a chip tipusát de sikerült egy automatikus beálítással oc-zni a ramot, most stabil csak nagyon nagy szerintem a cl meg a többi , van ötletetek milyenre álítsam be mert xmp profil alapján csak ujraindulgat ?

(#22916) pipo112


pipo112
senior tag

nálam most így megy a-xmp2 -vel szerintem fog ez még javulni majd ha lesz időm még finom hangolom
a ryzen timer checker -ben néztem nálam a gear down mode -ot enabled re rakja meg a bank Group swap-ot is valószínű ezek vissza is fognak valamennyit a memória teljesítményen

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#22917) Komplikato válasza Plasticbomb (#22890) üzenetére


Komplikato
veterán

Az milyen már, hogy a Raven február 6-i driverét az Asus oldaláról kellett leszednie, mert AsRock oldalán nem volt fent? És vajon AMD oldalán miért nem volt kint? Az meg szomorú, hogy a gép legdrágább alkatrésze a ram. Viszont előtte való napi videó alapján ha vennék egy ilyen procit, előtte kölcsön kéne kérnem egy régi AM4 procit a Bios frissítéshez.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22918) norti válasza Komplikato (#22917) üzenetére


norti
addikt

Nyilván a holnapi hivatalos megjelenés után kint lesz mindenhol a driver, addig kár sírni miatta. Az hogy az ASUS előbb kipakolta, az ő dolguk, valószínűleg a fizetett tesztelők miatt tették, ahogy mindig is szokták.

A BIOS frissítésre nem lehet mit mondani: vagy vár az ember az új chipsetekre és azok már alapból kompatibilisek lesznek vele vagy megkéri az alaplapot forgalmazó boltot, hogy frissítse a vásárolt lapon a biost a cpuhoz Nyilván nem kérnek érte a legtöbb helyen egy fillért sem. Béna, de aki 0-day vásárló akar lenni, annak mindig lesznek teendői új platform esetén.

(#22919) hokuszpk válasza raubisoda (#22895) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

procinkent valtozo, ki kell tesztelni.
nalam a sima 1700 3.8 1.3750V -nel stabil, de ez egy eleg sokvaltozos egyenlet, ha jo hutod van, ket memoriamodullal vagy ( 4 modul mellett tobbet ker es jobban melegszik a soc ) akkor a 3.6 -os 1.215 -bol kiindulva 1.3 - 1.325 kozott lehet a 3.8.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22920) Plasticbomb válasza Komplikato (#22917) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Fogjuk rá, de érthető is, hisz a termék még meg sem jelent...

Engem inkább érdekelne a PCIe sávok kiosztása, ugye Godavari esetén pl csak 8 sávod volt, viszont nem emlékszem, hogy az IGP hogy volt bekötve ott.... és érdekel, hogy hogy lesznek elosztva azok a sávok, ha valami pluszt akarsz használni..

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#22921) hokuszpk válasza Plasticbomb (#22899) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ugye hivatalos start az holnap lesz, de amazonék elcseszték,"

biztos nem a postara biztak, es meg nem szoktak hozza a dronos kiszallitasuk gyorsasagahoz :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22922) hokuszpk válasza BullKoxa (#22904) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

melyiket nezed, a tctl -t vagy a tdie -t ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22923) hokuszpk válasza JanR (#22908) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha a cool'n quiet engedelyezve van, akkor teljesen jo.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22924) hokuszpk válasza supiX (#22911) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a kulcsszo : taiphoon burner

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22925) hokuszpk válasza Komplikato (#22917) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de meg meg sem jelent a proci. majd holnap...
biztos mindenhol kintlesznek a driverek is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22926) Komplikato


Komplikato
veterán

Lehet túl aggódom csak, de van egy fél gépem, még pár dolog hiányzik hozzá és nem is tudom valahogy az AsRock support nem tűnt annyira fényesnek, konkrétan a srác is megemlíti és nem, nem a hétfőig titkos Raven driver miatt. Márpedig nálam egy 350m Pro4 van, ugye. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22927) BullKoxa válasza hokuszpk (#22922) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Mindenhol a Tdie-t nézem mert a másikat ki is vettem a HWinfo-ból.

1.

2.

[ Szerkesztve ]

(#22928) raubisoda válasza hokuszpk (#22919) üzenetére


raubisoda
senior tag

:R rálesek.Fura már nekem ez az AMD-s korszak régen még csapattam anno 8350 és tsi de azóta intel volt.Aztán most ismét elkapott a Piros kór. ;]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#22929) Chaser válasza raubisoda (#22928) üzenetére


Chaser
titán

az amd ződ'...max vga-ban piros:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22930) SECTORnooB válasza Chaser (#22929) üzenetére


SECTORnooB
addikt

ződ és fökete :D

(#22931) raubisoda válasza Chaser (#22929) üzenetére


raubisoda
senior tag

:D :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#22932) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Hogyan tudom az energiagazdálkodást beállítani ?Biosban hiába állítok be értékeket a Pstate menüben újraindítás után azokat nem aktiválja .A másik kérdésem meg hogy a Cm hyper tx 3 evo hűtésemet hogyan tudnám úgy felhelyezni hogy ne fölfele tolja ki a levegőt a gépházból hanem hátra felé ? Mi a legmagasabb feszültség amit biztonsággal elbír tartósan egy r3 1200 ? Asrock ab350m pro 4

[ Szerkesztve ]

(#22933) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Felraktam ezt a 3803 -as BIOS-t és nincs változás nálam.
Annyi, hogy azonos beáll. alatt kicsivel több pontot ér el 3.975GHz alatt.

A CPU OC megint változott és ezek a megnevezések számomra érthetetlen (FID vagy mi ami 199-es értékre van állítva (így van meg a 3975MHz..meg a másik ami max 8-as érték, mert az felett már vissza vesz a Frequencyből) Az EPU is ugyanaz, semmit sem ér (nem vesz vissza látszólag a CPU Frequency) úgy mint eddig... de jól megy a CPU amúgy. Nem értem ezeket az "új" BIOS kiadásokat...és kezd is elegem lenni ebből, no de mind1, mert amire használom a gépet, úgy jobb mint kell lennie... :DD

Fogyasztás (full tesztek után, 3.975GHz -n)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22934) Plasticbomb válasza MaxxDamage (#22933) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kiindulva a 7870ks tapasztalatból a FID az frequency ID, a VID meg Voltage ID. Gyakorlatilag adott frekvenciákhoz egy ID-et, egy azonositót társit a proci, nem csak igy hivja meg natúran a PState táblából, hanem a PState táblából az adott pstatehez tartozó FID és VID alapján választja ki, hogy melyik FID-hez+VIDhez melyik érték is tartozik, majd azt beállitja.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#22935) MaxxDamage válasza Plasticbomb (#22934) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
A Kettőt miként célszerű "össze hangolni" ?
Azért a sima Frequency / Manual / Érték megadása jobb volt, vagy szorzót állítani...mint ilyen dolgokkal játszani (szerintem)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22936) Plasticbomb válasza MaxxDamage (#22935) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mint bármilyen másik overclock/underclock/undervolt esetén. De még nincs meg az én Rzyenem.. Csak egy kis memorizálás kell neki max, vagy egy megfelelő alkalmazás, mint pl az alábbi:

Ellenben mibe akadtam bele:

K17TK

Ennek a Kaveri-s Godavari-s verziójával (K15TK a neve) nagyon szépen lehetett beállitani az emlitett APUkat, pl azoknál ha bármilyen 3D/GPU terhelés érkezett az IGPre, akkor a P4 PStateben megadott értékre váltott a CPU rész, igy tökmindegy volt, hogy milyen OCt és hűtést alkalmazott az ember azt csak a P7 State-re alkalmazta a rendszer, vagyis úgy tűnt, hogy throttlingol az APU, holott csak hülyén volt meghatározva a CPU és IGP PStatek kapcsolata. Óóóóó kezdek rápörögni, hogy vegyeg egy 2400G-t.......

Gyak úgy nézett ki, hogy amint az IGP terhelést kapott, akkor a CPU P4 PState 3 GHzre kapcsolt le, mig az IGP 940 valami MHzre fel (Az ok az a TDP keret és a hűtés volt, hogy azokba beférjen), sajnos ez egy nagyon szerencsétlen összeállitás lett, ugyanis minden review throttlingként adta el a jelenséget... Mig, IGP terhelés nélkül 4,5 GHz a legtöbbnek gond nélkül ment. Az emlitett PState buherálással be lehetett állitani P4re azt a CPU frekit, amit akartál, és az IGPre meg mehetett 940MHz+ (1040 MHz körül volt a max, ha jól emlékszem), és igy már nem volt annyira siralmas.. Az más kérdés, hogy hűteni is kellett, és azért CPUban továbbra sem volt elég izmos.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#22937) IO.sys válasza MaxxDamage (#22935) üzenetére


IO.sys
őstag

Asszem itt van leírva ez részletesen: [link]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#22938) MaxxDamage válasza IO.sys (#22937) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi mind2-nek! :R
Hasznos! Holnap ha lesz időm, részletesen átnézem.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22939) hackeeeee válasza IO.sys (#22937) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm.. Egy dolog itt feltűnt, ahogy beleolvastam, mégpedig:

There is also a formula for finding your VID
Core Voltage = 1.55-0.00625*VID
Running through it with the stock values returns 1.35v which is what the BIOS says it is just above 1350000 uV or 1.35v. I know from testing I require ~ 1.4v for 4.0 GHz. This means I'll need a 0.05v+ offset added to the CPU Core voltage which I input on the tweaker page of the BIOS

Ez minden lap esetén így számolandó, vagy csak itt?

Véleményem szubjektív...

(#22940) IO.sys válasza hackeeeee (#22939) üzenetére


IO.sys
őstag

Csak tanulok, fogalmam sincs, nincs még ryzenem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#22941) Lendova válasza MaxxDamage (#22938) üzenetére


Lendova
őstag

Stabil OC mellett C6H esetén csak enable-re kell állítani a Global C-state control-t és kész. Legalább is a legutolsó BIOS mellett nem kell többet csinálni.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#22942) MaxxDamage válasza Lendova (#22941) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Már akinek van ilyenre lehetőség, azt is tedd hozzá. :D

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22943) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

MSI Mortar Arctic (B350) új bios.

- Improved memory compatibility.
- Improved PCIE device compatibility.
- Update AGESA Code 1.1.0.1 to support Raven Ridge CPU.

Üdv

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#22944) hokuszpk válasza Törzsúr (#22943) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vegulis csak 1 hete matekolnak vele a sracok.

nemtom ki hogy van vele, engem altalaban bosszant, ha valaki write only.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22945) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Aki Asrock lapra feltette a legfrissebb 4.50 biost nem tapasztalat anomáliákat, fagyásokat ? azóta már kaptam pár BSOD.-t :W +feszt is adtam a procinak

PAGE FAULT IN NONPAGED AREA illetve TIMED OUT .

Régi 3.40 biossal atom stabil volt .

Szinyák

(#22946) Törzsúr válasza hokuszpk (#22944) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Elnézést. Csak a jó szándék vezérelt.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#22947) oravecz56 válasza Törzsúr (#22946) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Köszönjük,hogy szóltál.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#22948) salaud válasza Szinyák (#22945) üzenetére


salaud
aktív tag

4.50 van fent, kb a megjelenés napjától fogva, 0 anomáliám van.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#22949) lemusz


lemusz
addikt

Ryzen refresh mikorra várható?

(#22950) pipo112 válasza lemusz (#22949) üzenetére


pipo112
senior tag

Április

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.