Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) hokuszpk válasza dances (#9450) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha nem allitottal fix frekit, akkor vagy a hatterben jaratja valami a processzort vagy az energiagazdalkodasi semaban van a bibi. Utobbi olyankor szokott lenni, amikor peldaul egy 2600 -at kicserelnek egy 5xxx procira, a windows meg marad a regi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9452) AxBattler


AxBattler
félisten

AMD Ryzen 8000G: Neue Hinweise auf Phoenix (2) für Sockel AM5 - CBase.de
Akkor mégsem hagyják az út mellett az APU-kat. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9453) viperabácsi válasza AxBattler (#9452) üzenetére


viperabácsi
addikt

A 8700g elég combosnak tűnik. Gondolom árban is az lesz .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#9454) Goose-T válasza AxBattler (#9452) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez szuper hír! Úgy tűnik, hogy a 8700G a 7840/7940HS desktop változata lesz, ami grafikailag elég komoly cucc. Végre értelmes procival tudom majd leváltani az 5700G-t. Kicsit rákaptam mostanában a játékokra (InfraSpace és Voxel Tycoon, nagyon addiktívak), tűrhetően viszi az 5700G is, de a Phoenixben használt CU-k sokkalta combosabbak. Nagy átlagban a 7840HS hozza a kétszeres teljesítményt az 5700G-hez képest, ami igen impresszív. Ha ezt még megtámogatják desktop szintű TDP-kerettel, az egy igen komoly APU-t fog eredményezni.

Más: most vettem csak észre, hogy nem világít az alaplapom és a ramom, mint a karácsonyfa, eddig nem is tűnt fel. Semmit nem állítottam a biosban. ASUS TUF Gaming B550M Plus WiFi a lap meg valami Crucial Ballistix RGB a RAM. Nem mintha érdekelne, hogy világít vagy nem, nem azért vettem, csak furcsa. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9455) Gyöször


Gyöször
senior tag

Én meg most vettem észre, hogy van az eszközkezelőben (win11 még 22h2) 2db unknown device az egyéb eszközök között, ahogy a realtek hangszóró vagy mi van.

Azt írja uefi, kimásoltam a hardverazonosítót, ilyen device id je nem volt csak valami 300010 az egyik a másik meg valami 148.... Majd este megírom pontosabban, csak most jutott eszembe.

B550 pg riptide asrock 5700G procival.
Legutóbb mikor néztem még nem volt. Kitöröltem őket, újraindítottam, visszajöttek, de nem települt fel. Lefuttattam a chipset telepítöt, azzal sem ismerte fel őket

Neten találom a bajt, de ezekkel a megoldásokkal amit másnak írtak nem oldódott meg.

Mit kellene tudnotok még, hogy esetleg ötleteljetek jókat? 2.71 biost tettem fel, megjött a 3.20 vagy mi is, de még nem volt időm feltúrni rá.

De elképzelhető, hogy a 2.71essel jöttek ezek, azóta nem figyeltem. Gondot nem okoz, hacsak nem azt, hogy a win11el a bluetotth stick nem ad ki hangot a bluetooth fülesseimbe. Win10el ugyan ez a gép kiválóan zenél.

Ja télleg megnézem win10ben van e ismeretlen eszköz...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9456) Gyöször válasza Gyöször (#9455) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem bírtam már szerkeszteni.
UEFI\RES_{f5536e63-e4c0-4e0d-84d4-e8e152b1ba65}&REV_30100
UEFI\RES_{f766f6e6-b43d-4acd-a4bd-80ff2f0af5cc}&REV_14020013
ez a kettő. Win10ben nincs.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9457) AxBattler válasza viperabácsi (#9453) üzenetére


AxBattler
félisten

5700G kb. az 5700X árában kezdett, szóval ezt a 7700X ára fölött várom picivel... 140k HUF. :B
Ár/értékben lehet jobban megéri AM4 + dGPU vonalon maradni, egy RX6600 már 60k HUF-ért megy aprón.

#9454 Goose-T
Ja, 125W-os TDP kerettel, és 6400MT RAM-al ütős lehet, ha tudja majd stabilan kezelni, de jövő nyár előtt nem várom, hogy kiforrott támogatást kapjanak, és az áruk is beálljon.

... és ugye jól értem, 7x00G nevezéktant átugorják, és helyette 8x00G lesz? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9458) viperabácsi válasza AxBattler (#9457) üzenetére


viperabácsi
addikt

Meg jövő nyárra lehet lesz normális választék deszkából is alá.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#9459) Goose-T válasza AxBattler (#9457) üzenetére


Goose-T
veterán

Nálam nem játszik a használt cucc, amikor gyakorlatilag ÁFA nélkül és adózatlan céges pénzből tudok venni hardvert. Másrészt egész nap a gép előtt ülök, mivel itthonról dolgozom, és marha jó, hogy hangtalan az egész, nem akarok még két-három újabb ventilátort a gépembe, nem beszélve arról, hogy a megugró fogyasztás miatt a meglévő ventilátoroknak is hangosabban kéne dolgoznia. Szóval diszkrét VGA kizárva.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9460) AxBattler válasza viperabácsi (#9458) üzenetére


AxBattler
félisten

Addigra remélem teljes lesz az AM5-ös ITX választék, beáll az áruk, és a RAM támogatással sem lesznek gubancok.
... és nem a 700-as sorozat lesz Phoenix APU-hoz kötelező, mert az bebaxna. :U

#9459Goose-T
Igen, ezt már kifejtetted, de itt a többségre inkább az apró a jellemző.
Ja, egy Deskmini kategóriás gép nagyon adja. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9461) viperabácsi válasza AxBattler (#9460) üzenetére


viperabácsi
addikt

Apropo itx választék. Nem nagyon látok plyan AM5 ös deszkát amin van natív OPTIKAI kimenet , ennek mi az oka ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#9462) AxBattler válasza viperabácsi (#9461) üzenetére


AxBattler
félisten

B650E chipsetes deszkákon ot van, fizessük meg értük a €300-t. ;)
A videókimenetek megnyírbálása inkább rosszul esik számomra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9463) viperabácsi válasza AxBattler (#9462) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen , gyakorlatilag nem is értem miért csak egy HDMI-t tesznek a lapokra . Remélem , ha kijönnek a " G " -s procik tesznek alá deszkát is.
Mondjuk már AM4 en is nehéz találni valamire való B550 itx deszkát.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#9464) AxBattler válasza viperabácsi (#9463) üzenetére


AxBattler
félisten

50-ért van ASRock, 80-ért meg Aorus és Phantom Gaming... azért lehet válogatni B550-es AM4 lapok között.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9465) sb válasza AxBattler (#9452) üzenetére


sb
veterán

Kellett fanyalognom a másik topicban, hogy úgysem érkezik értelmes megoldás (leak alapján úgy tűnt) és arra is mindig a végtelenségig kell várni... :D

Először félrenéztem az oszlopot és azt hittem a hatmagos is 12CU-val jön, a nyolas pedig 16-tal. :D De ezek elég ütős cuccok jó oszlopot nézve is, sajnos árban is várható, hogy nem lesznek olcsóak. De legalább lesznek.

@Goose-T
Bár nekem épp nincs szükségem a gpu erőre de érdemben a 12CU miatt eddig a 7840HS-t tartottam jó választásnak. 7640 (760M) még most is alig elérhető, de azért már kezdenek jönni eredmények, innen nézve az sincs nagyon lemaradva, mint ahogy elképzeltem. Sőt, pár hsz-el fentebb nekem a 7735HS-em RNDA2-vel is kellemes csalódás, pontszámokban nem sokkal van lemaradva.

TDP-ben szerintem kevésbé, de ram sávszélességben még lökhet rajtuk egy jobb desktop setup. SO-DIMM-el én most ott tartok, hogy csak bedobott DDR5-4800-al kb. azonos sávszélességet mérek mint finomhangolt (AM4) DDR4-4000-el. Ezek jelenleg 60GB/s körül vannak. Látszik, hogy compute-ban sokkal erősebbek ezek a gpu-k, számításigényes játékban egy szinttel fentebb lévő dgpu-kat hoznak mint ahol kevésbé számít az erő. Ha ezek helyett kapnak egy rendes 100-120GB/s ramot akkor még van hova gyorsulni.

(#9466) AxBattler


AxBattler
félisten

AMD Ryzen 8000G: Phoenix (2) für Sockel AM5 kommen Ende Januar 2024

Már nem kell sokat aludni, 2024 január végére várhatóak az új APU-k. :))
Remélem a Valve belehúz a STEAM OS-el, durva lenne egy ilyen SoC-on!

Vagyööö... lemaradtam valamiről? :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9467) hokuszpk válasza AxBattler (#9466) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a spec alapjan a 8700G lesz az en procim ; majd eladom a vga -t, annak az araert jol megveszem ; vegulis az 5700G -nel is ezt terveztem, csak amikor megjott a proci, elfelejtettem, hogy a Radeont el kene adni :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9468) AxBattler válasza hokuszpk (#9467) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, már én is régóta készülök a full APU váltásra, csak nem sikerül... :D

Abu szerint 2024 lesz a nyílt Steam OS éve.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9469) hokuszpk válasza AxBattler (#9468) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en most elszantam magam, sikerulni fog :D
mar az 5700G is eleg lett volna mindenre is, csak a 20+ eves tvkartyam kepe csikozott az integralt vegaval.
viszont am5 lapban nincs olyan, amin van sima 32 bites pci slot, szoval tvkartya megy, -- ugyis lejart a garnciaja ;] -- majd ami erdekel nezem netrol ; AM5 korszak meg az apukkal bekoszont hozzam is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9470) Gyöször válasza hokuszpk (#9469) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem 5700Gvel sem megy a pcie x1 tv kártya. Főleg talán win10-11 miatt.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9471) JHC válasza Gyöször (#9470) üzenetére


JHC
tag

Én direkt azért köttettem tkom ip tv-t, mert nekem mindig szar volt a kép a tv kártyával, persze nem azért mint neked. Mivel analóg volt, ezért f csatlakozós elosztó volt beiktatva. 2 tv volt, plusz a gépem, mindhárom különböző fajta kábellel bekötve. A 2 tv-nek szerencséje volt, nekem nem, de csak jóformán akkor derült ki mikor már én nem használtam az analóg tv-t. Pedig én olyan kábel kaptam amivel behúzták a tv-t a házba, jó vastag réz harisnya volt a külső rétege a vezetéknek. Mikor össze hoztam a 3 helyiséget egyforma kábellel, akkor tükör tiszta lett e kép a 3 helyen. Nálam is jó volt néha, ha megfelelő csatorna kombinációt néztünk a 3 eszközön. Szerintem földhurok is volt nálam, de valahogy mindig elmaradt a 3db leválasztó vásárlása, mert én csak a Forma1-et néztem már csak a tv-ben. Az iptv aztán megoldotta ezt a gondomat, és ugyanúgy tv kártyával néztem a tv-t, a tvbox-ból a kártya videó bemenetén keresztül, de így valahogy nem volt annyira éles a kép, később átmentem svideo-ra, na az már jó volt.

Visszatérve a tvkártya bajra, nekem már win7 alatt előjött némi driver mizéria, de azrt 100ból 99szer ment indítás után elsőre. Nekem nem is a tv nézéssel volt gondom, hanem a felvétetellel volt gondom. Szoktam esküvői, családi videót digitalizálni, csak mindig gond volt nekem olyan progit találni, amivel kedvem szerint tudtam felvenni. Érdekes módon nálam win101-en működött minden elsőre. Én tv nézésre ATV2000-t használtam, az egyszerű kezelése miatt, amúgy ezzel is vettem fel videót. Az mpc-vel is próbálkoztam de valahogy teljesen másképpen piszkálja a tunert, és vagy volt kép vagy nem, vlc-vel szintúgy. Aztán Virtualdubbal szoktam felvenni nagy részben, mert a valahányas verziótól tökéletesen tudtam vele venni a tv kártya képét röccenés nélkül.

Aztán az RX470 helyére jött a 2070Super, és őfőméltósága eggyel slottal szélesebb, így kikerült a gépből az analóg kártya, amúgy sem ezt használtam már. Az IPtv-t Avermedia Livegamerrel nézem tvboxról HDMIn keresztül, nagy ez már egészen más. Egy félévig próbából linuxoztam, de ott ez a kártya nem mükszik. Vettem egy USB HDMI cuccot, és azt használtam tökéletesen OBS-sel. Érdekes módon win10-en pl vlc-vel is ment de mpchc-val nem tudtam hangot csiholni a képhez, valamint ha mond valamit, akkor az mpchc szerintem a kütyü nem jó pinjét használta mert nem overlay volt a kép hanem csak preview. VLC-nél meg minden egyes indításkor össze kellett kattintgatni a konfigot, pedig asszem mentettem a beállítást. Win10-en OBS-t nem raktam fel de sokan használják azzal a YT szerint, de csak tv nézésre kicsit ágyúval verébre érzés ezt felrakni.

(#9472) hokuszpk válasza JHC (#9471) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sokaig en is virtualdubbal vettem fel tvbol ; ma mar ritkan van ilyen igeny + az osszes vhs kazettat is bedigiztem mar es a haverok se hoznak ujabb es ujabb csaladi felveteleket, amit at kene tolni digitalisba.
de ha megis, akkor kitolom a masodik kepernyore a dscalert aztan ctrl+shift+r az amd driver siman felveszi ; -- mondjuk at kellett allitani hevc -re, mert az avc tomoritese az tenyleg maga a borzalom -- aztan majd feljavitom ha massal nem, akkor a topaz video aizevel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9473) Gyöször válasza JHC (#9471) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem itt teljesen másról van szó, egy pctv (pinnacle) 7010ix pcie x1 digitális tuner kártyám van, 2 vevős, tehát ha egyik csatin felvettem a forma1et akkor bármelyik másik csatornát nézhette a család a másik muxon/frekin is. És mivel digitális (volt/lenne) nem kellett dscaler meg analóg konvertálással rossz minőséggel szórakozni.
Csak az új gép nem eszi meg. Ha a feje tetejére állok se. Van neki úgy ahogy driver, fel is ismeri, játszottam sokat a bda.inf vagy .ini nemtom már mivel. Egyszer elindult két kékhalál közt néztem az m4 sportot win10 alatt majd soha többet.
De ez nem ebbe a topikba való bocs az offért. A megfelelő topikba megírtam senki nem válaszolt. Lehet soha nem fog már menni win10/11 alatt ez a kari. Az asszony gépére tettem 10est azon nem hajlandó, de a win7en meg simán megy.

De mivel forma1en kívül soha nem nézünk semmit elengedtük. Meg volt winlircel távirányítóm is, dvbviewerrel frankón ment minden, imádtam a reklámokat ágyból áttekerni gombbal. De mivel com portok már nincsenek a deszkámon, usb serial átalakítóval meg nem megy a winlirc így ennek is búcsút kellett inteni. De a tévé hiányával eddig is tudtam, hogy nem vesztek semmit, csak szerettem volna átmenteni a jól bevált cuccaim.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9474) JHC válasza Gyöször (#9473) üzenetére


JHC
tag

Nálam is a LiveGamer-rel volt próbléma és jó sokáig tartott mire rájöttem. Nálam az volt a jelenség, hogy a lejátszás elkezdett akadozni változó időtartam után, úgyhogy még az egérkurzor is elkezdett akadozni, ha időben leállítottam akkor nem fagyott le a gép, de újra kellett indítani. Ha mégis akkor, indítás után az eszköz sem látszott az eszközkezelőben. Csak akkor ismerte fel újra, ha kikapcsoltam a gépet, és a tápegységet is áramtalanítottam utána. Ez valami PCI Express hiba lehet. Nálam nagyon tele van a gépház, úgyhogy szinte az összes sáv használatban van. Nem próbáltam ugyan korlátozni a busz sebességét. De lényeg a lényeg, arra jutottam, hogy csak akkor működik tökéletesen a dolog, ha olyan slotba kerül a kártya amit a processzor hajt meg, és nem a déli híd osztja tovább neki. A PCI Express energia gazdálkodással is próbálkoztam, de nem használt. Amennyire ki tudtam hámozni a netről, az én kártyám 1.0x1-es, onnan nem tudom hova tud még lejjebb menni, de a GPU Z-vel nézve pl az 2070-nel az történik, hogy amúgy az enyém 3.0x8 módban megy ha szükséges, de ha nem kell a lóerő akkor visszamegy 1.0x8-ra. Azért megy amúgy x8-ban a 2070, mert csak ennyi sáv jut neki. Ha neked mondjuk APU-d van akkor te halmozottan hátrányos vagy, mert ott még annyi sáv sincs, és nem tudom tudja többfelé osztani az x8-at.

(#9475) Gyöször válasza JHC (#9474) üzenetére


Gyöször
senior tag

Kössz ez jó tipp lenne, de asszem próbáltam minden slotban a tv kártyát. Meg mivel az asszony gépén nem megy win10el csak 7essel így ott lesz a bibi.
De majd télen nem egyszer még ráfekszem erre. Ja apu van, 5700G de vettem bele egy 6700xt-t mert kellett :-) de a tv kártya hamarabb volt benne mint a dvga, mert megnéztem milyen az apu.

Amúgy nekem most a legújabb bios frissítéssel is az egér tűnik el néha egy kicsi időre. Régi biossal használhatatlan lett egyszercsak a gép, nemtom mi lelte újkorában is rossz volt de úgy megyegetett annyira, hogy épp nem vágtam ki az ablakon. Aztán kiderült, hogy a bill/egérnek dedikált zöldre színezett usb hátlap szerint egér logóval félreérthetően megjelölve az nem az, könyv szerint eggyel lejjebbi sor lenne az egéré abban jobban működik.
De pld gpst nem tudok térkép frissíteni semelyik slotban mert órákig tart 1.1es USBn és megszakad. Hol 90%nál, hol 10%nál, de az usb az nem egy megbízható az asrock b550 PG riptide -omon. Hogy miért nemtom.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9476) hokuszpk válasza Gyöször (#9475) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a leiras alapjan a tapegysegre kezdenek gyanakodni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9477) JHC válasza Gyöször (#9475) üzenetére


JHC
tag

Nos áttanulmányoztam a lapod manual-ját, és feltéve ha a te kártyádnak is az a gondja mint nálam, hogy csak a procid sávjairól hajlandó menni, akkor szerintem nem fog ebben a lapban működni, és ismétlen SZERINTEM. Persze nincs a laphoz blokk diagram, de ahogy ki tudtam hámozni, a procid hajtja a felső nvme slotot, és a felső x16 slotot, a többi a déli hídról megy. Ez valószínűleg azért van mert a PCIe 4.0-át nem tudja osztani a chipset, meg nem tudták messzebbre elvezetni.

(#9478) Gyöször válasza JHC (#9477) üzenetére


Gyöször
senior tag

De ha ez lenne a megoldács akkor kivenném a vga-t akkor jó lenne. Meg fogom próbálni! Talán a jövő héten lesz idő szórakozni vele..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9479) Gyöször válasza hokuszpk (#9476) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ezt az egér mizéria miatt mondod? A tápegység veszélyes üzem, használok egy kváziszinuszos szünetmentest, és ezzel a táppal párosítható. Vagy visszaküldöm ha vennék újat 14 napon belül, de nem szeretek szívózni a kereskedőkkel ilyenek miatt..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9480) hokuszpk válasza Gyöször (#9479) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, a regi am2+ lapommal is volt ilyen hibam, a B350 Tomahawk is a Zen+ -Ryzennel produkalta ezt ; es erdekes modon mindaketto "megjavult" a tapcsere utan.
idoben ez ugynezett ki ( a datumok nem pontosak, de nagyjabol )

2010 am2+ lap beszerez
2014 marcius korul eger idonkent meggargyul, eltunik, egercsere nem oldja meg.
2014 majus-junius tap kicserel eger meggyogyul
2019 vegefele am2+ lap megdoglend, az akkor mar regen meglevo B350 Tomahawk kinevez fogepnek a 2014-ben beszerelt tappal parositva picit kesobb egereltunesek es kulso usb-s diszkhibak kezdodnek
2020 eleje tap kicserel, egeranomaliak es kulso diszkhibak megszunnek

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9481) TeeBee73 válasza hokuszpk (#9480) üzenetére


TeeBee73
addikt

"megdöglend"...
Úgy látom, nem csak ez én egyik kedvencem a Gyalog-galopp... ;)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#9482) Goose-T


Goose-T
veterán

Friss hír a 8000G sorozatról, igen ütős lesz a játékokban!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9483) Goose-T


Goose-T
veterán


Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9484) hokuszpk válasza Goose-T (#9482) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat. az 5700G-vel el lehet jatszogatni, ha az embernek nincsenek nagy igenyei, de azert a ddr4 -> ddr5 ; vega -> rdna3 ; 8->12 cu ; tippre nagyobb cache ; erosebb prociresz megteszi hatasat. Bevallom tobbre szamitottam, talan a belepo szintu vga mostmar tenyleg elfelejtheto.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9485) jokeph válasza hokuszpk (#9484) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kár, hogy csak DDR5.... :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9486) sb válasza hokuszpk (#9484) üzenetére


sb
veterán

Szerintem ez nagyon jó eredmény.
Ilyesmiről írtam, hogy desktopon többletet hozhatna a jobb ram a mobilhoz képest, stb... de egyáltalán nem voltam benne biztos.

A mobil 7840HS-ek (ugyanúgy 12CU RDNA3 és DDR5) nem gyorsabbak ennyivel az 5000-eseknél. Ráadásul ami ki szokott jönni nagyobb különbségben az a compute erejük, a régi GTA V szintű cuccokban közel sem annyival erősebbek.

Remélem nincs vmi trükk a grafikonon, pl. vmi kisebb 5000-eshez nézték.

[ Szerkesztve ]

(#9487) TeeBee73 válasza hokuszpk (#9484) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mikor nem volt dGPU a nagyobbik gépben, bepattintottam egy 5600G-t.
Forza Horizon 4/Medium, WoW/High-on, 60 FPS-re RTSS-ben korlátozva, 2560*1080-on tökéletesen futott 2*8GB SR 3600MHz/CL16-os RAM-al, B450-es deszkában.
El lehet még a régi szériával is játszogatni, ha nem nagyok az igények.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#9488) JHC válasza Gyöször (#9478) üzenetére


JHC
tag

Igen, a vga-t átrakod az alatta lévő hosszú valójában x4 slotba, így lesz ami képet adjon, és nem kell a procit is cserélni, de még kérdéses, hogy a 4.0x16 slot tud-e 1.0 vagy 2.0 sebességgel működni, na meg hogy az alsó slotban felismeri-e a vga-t.

(#9489) konci79


konci79
őstag

Én az 5600G-vel is elvagyok, mire ez kevés lesz, addigra remélhetőleg ezeknek is az árazása emberi lesz...
Mert arra kíváncsi vagyok mennyibe fog fájni, gondolom a legkisebb is lesz 100 körül, csúcs meg vagy 160-180.
Szerintem, tippre.. Aztán majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#9490) Gyöször válasza JHC (#9488) üzenetére


Gyöször
senior tag

De 5700G a procim, megvan mi adja a képet. Még nem volt idő vele próbálkozni. Az usb vel szórakozom.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9491) Lamonso


Lamonso
kezdő

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Ryzen 5 5600G-vel?

Köszi

(#9492) solfilo válasza Lamonso (#9491) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Van itt egy pár tulaj, mi lenne a kérdés?

solfilo

(#9493) palfitom válasza Lamonso (#9491) üzenetére


palfitom
félisten

Hááát, konkrétan a processzor topikjában elég fura lenne, ha nem lenne...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9494) Gyöször válasza Lamonso (#9491) üzenetére


Gyöször
senior tag

Van konkrét kérdés? Nekem 5700G van.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#9495) TeeBee73 válasza Lamonso (#9491) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mire vagy kíváncsi? Most épp arról gépelek.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#9496) jokeph


jokeph
nagyúr

Elhatároztam magamat, a 3300X helyére egy 5600G fog kerülni (48e-ért már szimpibb lett), remélem holnap de legkésőbb 27-én meg is jön.
Kíváncsi vagyok az IGP-re nagyon, meg arra is hogy az IMC mit fog mutatni.
Próbának van G.Skill Trident Z RGB ram, 2*16 GB KIT 3600CL18 és 4400CL19. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9497) Nimda válasza jokeph (#9496) üzenetére


Nimda
addikt

Én 4600G- re cseréltem a 3400G -t. Muszáj volt, már csak az IMC miatt is. Ez mellé már egy diszkrét vga is elfér majd, ha úgy alakul.

(#9498) jokeph válasza Nimda (#9497) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az IGP-t a GT1030 és az RX550 közé számítom, azaz már a minimumot teljesíti számomra az SC2-höz.
dVGA-t attól még később szerintem teszek mellé.
B350-be próbálom ki első körben, ha nem leszek elégedett megy a B550-es lapba.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9499) TeeBee73 válasza jokeph (#9498) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az 5600G IGP-jén sokat dob az órajel növelése.
(+200MHz többet jelentett, mint, hogy a RAM-okat 3466-ról felküldtem 4133-ra.)
UWFHD-n a Forza Horizon 4-et simán vitte, amíg nem volt dGPU a gépben.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#9500) jokeph válasza TeeBee73 (#9499) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mármint a GPU részen ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.