Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9465) sb válasza AxBattler (#9452) üzenetére


sb
veterán

Kellett fanyalognom a másik topicban, hogy úgysem érkezik értelmes megoldás (leak alapján úgy tűnt) és arra is mindig a végtelenségig kell várni... :D

Először félrenéztem az oszlopot és azt hittem a hatmagos is 12CU-val jön, a nyolas pedig 16-tal. :D De ezek elég ütős cuccok jó oszlopot nézve is, sajnos árban is várható, hogy nem lesznek olcsóak. De legalább lesznek.

@Goose-T
Bár nekem épp nincs szükségem a gpu erőre de érdemben a 12CU miatt eddig a 7840HS-t tartottam jó választásnak. 7640 (760M) még most is alig elérhető, de azért már kezdenek jönni eredmények, innen nézve az sincs nagyon lemaradva, mint ahogy elképzeltem. Sőt, pár hsz-el fentebb nekem a 7735HS-em RNDA2-vel is kellemes csalódás, pontszámokban nem sokkal van lemaradva.

TDP-ben szerintem kevésbé, de ram sávszélességben még lökhet rajtuk egy jobb desktop setup. SO-DIMM-el én most ott tartok, hogy csak bedobott DDR5-4800-al kb. azonos sávszélességet mérek mint finomhangolt (AM4) DDR4-4000-el. Ezek jelenleg 60GB/s körül vannak. Látszik, hogy compute-ban sokkal erősebbek ezek a gpu-k, számításigényes játékban egy szinttel fentebb lévő dgpu-kat hoznak mint ahol kevésbé számít az erő. Ha ezek helyett kapnak egy rendes 100-120GB/s ramot akkor még van hova gyorsulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.