Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28452) Werkly


Werkly
őstag

Az a helyzet, hogy 3D Mark alatt a gép random kikapcsolt. Melege lett vagy gyenge a táp a gépben? Adatlapomn megtaláljátok. Ezenkívűl a 3. teszt alatt csíkok villództak össze vissza. Ez az alulfeszelés miatt volt? Normál gyári feszen volt a kikapcsolás.

(#28453) KAMELOT válasza Werkly (#28452) üzenetére


KAMELOT
titán

Normál gyári feszen kikapcsolt???
1. ide jobb lenne valami minőségibb táp
2. melege lett a kártyának és kikapcsolt habár VAPOR-X esetében nem szabad, hogy legyen ilyen.

Amúgy igazán nem értem minek aluleszelni! Hadd úgy és kész vagy nyomj rá kis kakaót, ameddig bírja gyári feszen proci és a vga is.

(#28454) haddent: Írta gyári feszen volt minden. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28454) haddent válasza KAMELOT (#28453) üzenetére


haddent
addikt

A CTG-550-80p az minőségi darab... Nem luxus platina 80p meg stb.. De jó darab, nem hinném, hogy elfogyott volna... Alulfeszelés miatt viszont csinálhat bármit, instabil tuning..

(#28455) fatal1ty1984 válasza haddent (#28454) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

az lehet,hogy jo darab,csak éppen majdcsak maxon van hajtva és tulmelegedhet a tápis.nekem anno a 450-es chieftech volt ilyen,aztán begurultam és felhuztam,procit,ramot,vga-t aztán bf3 és 10 perc után elfüstölt xD

(#28456) haddent válasza fatal1ty1984 (#28455) üzenetére


haddent
addikt

Hát egy i7 3820 akár kétszer annyit is megeszik mint egy i5 3570k :DDD
Meg Chieftechből sem mindegy milyen, csak annyit tudok, hogy CTG-550-80p az jóféle, ezt tapasztalatból is mondom. A többit nem ismerem. De ettől függetlenül felőlem vehet nagyobbat, nem árthat..

(#28457) KAMELOT válasza fatal1ty1984 (#28455) üzenetére


KAMELOT
titán

Erről van szó. Ha már HC gépet rakunk össze akkor a fő dolog is legyen minőségi.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28458) fatal1ty1984 válasza haddent (#28456) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Az még egy x6 1090t volt +560ti soc kártya :) mostaniban Tt evo blue 750 van.

(#28459) p87


p87
senior tag

13.8 BETA

Kíváncsi vagyok. Hamarosan lesznek hivatalos tesztek is.

(#28460) N.Ferry válasza p87 (#28459) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nah megvárom kinek mit produkál,aztán majd felrakom ha jó :DDD
Beta driverekkel kicsit óvatosabban bánok :)

Walking Dead

(#28461) ricshard444 válasza N.Ferry (#28460) üzenetére


ricshard444
veterán

Már rég nem azt jelenti gyakorlatban a Beta, hogy félkész, hanem, hogy nem nyomatták rá a Microsoft által a WHQL pecsétet. 1 éve csak Beta drivert használok és semmivel nem instabilabb, mint a WHQL.
Amúgy feltettem, de nemtudom mik az újítások, mert semmit nem látok

Vannak dolgok...

(#28462) HSM válasza ricshard444 (#28461) üzenetére


HSM
félisten

Najó, de vannak belső béták, meg amik kikerülnek a honlapra. Nem ugyanaz a kettő.
Amúgy nem tudom, ki hova siet a driverekkel, nekem legalábbis teljesen jó minden, asszem a 13.6 beta2 van fenn, de azt is csak "miért ne" alapon tettem fel.... XD

[ Szerkesztve ]

(#28463) KAMELOT válasza HSM (#28462) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 13.4 van minden okés. Általában a catalyst frissít magától mindig.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28464) belinho válasza p87 (#28459) üzenetére


belinho
senior tag

Ez az AMD új drivere a Crossfire és a dual gpu-s kártya tulajdonosoknak, tehát a stutter és latency hibákat orvosolja.
Július végére igérték, nem késtek sokat!

(#28465) N.Ferry válasza KAMELOT (#28463) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nekem is 13.4 van,azóta nem raktam fel újabbat,de úgy látom most se kell ezen fáradoznom :)

Walking Dead

(#28466) daveoff válasza N.Ferry (#28465) üzenetére


daveoff
veterán

pedig mára hivatalos oldalon is fent van
catalyst 13.8 beta

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#28467) Pug válasza KAMELOT (#28463) üzenetére


Pug
veterán

Általában a catalyst frissít magától mindig.

Ez alatt mit is értesz? :U

(#28468) N.Ferry válasza Pug (#28467) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Ha jól emlékszem nekem is egyből írta op. úrarakása után,hogy van frissebb cata,de ezt beta driverekre nem írja ki :DDD

Walking Dead

(#28469) KAMELOT válasza Pug (#28467) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha van újabb driver a hivatalos oldalon akkor kiírja nekem amikor indítom a gépet és automatikusan frissít csak OK gombra kell menni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28470) ÁdiBá válasza KAMELOT (#28469) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez elég felelőtlen dolog nem?!
Soha nem szokott problémád lenni? Én az utobbi időben csak akkor rakom fel az új drivereket mihelyt megbizonyosodok róla hogy a kollégáknak, itt hibátlanul működik.
Bár az utóbbi napokban non-stop StarCraft2 kampányt játszok. Két napja történt egy grafikai javítás is játékon megint.
Kétlem, hogy új drivert igényelne a dolog. Úgy hogy egyenlőre hanyagolom a BETA-kat. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#28471) BeLucZ válasza ÁdiBá (#28470) üzenetére


BeLucZ
addikt

milyen grafikai javítás került bele? :D mert én a fejlesztés logók változásán kívül semmit nem vettem észre, uj menüpontot se a graphics menüben

(#28472) KAMELOT válasza ÁdiBá (#28470) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért lenne felelőtlen! Csak a tiszta új drivert teszi fel azaz ami pár havonta jelenik meg. Ha meg valami gond akkor visszateszem a régit. Nekem eddig soha nem volt gondom AMD driverekkel. Talán a 10-nél voltak valami gondok, de azokat gyorsan javították is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28473) haddent


haddent
addikt

Béta driver kapcsán azt se felejtsük el, hogy nem egyszer volt, hogy a WHQL "hibás" volt...A béta (vagy általánosságban új ) driver nem feltétlenül csak újítások, optimalizálások. Simán lehet, hogy a beta a stabil a whql meg nem. Tehát szórakozásból és unalomból senki nem írogat új drivereket... Nem azt mondom, hogy kötelező felrakni minden pre-alpha frissítést, de biztosan nem nevezném felelőtlennek.

(#28474) taranis


taranis
addikt

Na ez a driver is akkor jön, amikor már nincs CF-em. Valaki próbálta már, tényleg megszűnnek a lagok?

colorizer.net

(#28475) ÁdiBá válasza BeLucZ (#28471) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nálam úgy indult el a játék eleve hogy új grafikai beállítást érzékelt és még valamit állíthattam is rajta.

CF-el megszűnnek e a lagok?! = S O H A
Ezeket a kártyákat 7950-7970 nem crossfire tervezték... vagy csak a gyártó hanyag és nem foglalkozik a többkártyás rendszerekkel.
Én nagyon hosszú időt töltöttem CF táborban, de mióta 1 kártyát használok, elszálltak a problémák.

(#28476) SSJmeszes Én 7970 szinte nem is használtam egyedüli kártyaként.
Most hogy tudom milyen egy kártyával játszani, eszembe se jut a CF.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#28476) SSJmeszes válasza ÁdiBá (#28475) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

:D Milyen CF ellenes lettél! :DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#28477) BeLucZ válasza ÁdiBá (#28475) üzenetére


BeLucZ
addikt

és melyik ez a beállítás? megnézem majd én is

(#28478) Cole86 válasza ÁdiBá (#28475) üzenetére


Cole86
senior tag

Hát igen.. ezt meg kell élni ,h elhidd mennyire használhatatlan illetve rosszabb mintha egy erősebb karid lenne..

Egyenlőre a multi gpuk kora még nem érkezett el, szerintem a másik oldalon sem.. vannak gamek ahol jók ,de többségnél valóban csak a problémák és az ideg.. :W

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#28479) BeLucZ válasza Cole86 (#28478) üzenetére


BeLucZ
addikt

ha eddig nem jött el akkor már nem is fog, mert a jövő motorjai egyre kevésbé lesznek afr barátok, aki játszani akar vesz 1 bivaly gput aki meg szopni az vesz CF/SLI-t :D tapasztalat....

legjobb megoldás: szénné húzott 780as :D vagy amd fronton 7970-es 24/7-re

[ Szerkesztve ]

(#28480) Cole86 válasza BeLucZ (#28479) üzenetére


Cole86
senior tag

vagy egy 7950es 1250mhzes gpun és 1600as memórián.. ezt kihagytad! :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#28481) Weareus válasza Cole86 (#28478) üzenetére


Weareus
addikt

Hát én nem tapasztaltam lagot a cf-em miatt, FPS-többletet viszont annál inkább, főleg ahol kellett. (Metro, Crysis 3, etc.)
Egy játékban jelentkezett micro stuttering, a FarCry 3-ban, de - mint ahogy az ki is derült - a játék sajátja volt, később orvosolódott.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#28482) SSJmeszes válasza Weareus (#28481) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

+1 arra a szavazatra, hogy sz*r a CF.. Nem keveset szívtam vele, + sok játéknál kevesebb FPS em volt, mint egykártyával.. a villogás ide, oda nem is beszélve.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#28483) MrPetya19 válasza Weareus (#28481) üzenetére


MrPetya19
addikt

Jobb a helyzet, mint előtte? Kevesebb a micro lag?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#28484) Pug válasza KAMELOT (#28469) üzenetére


Pug
veterán

Ja én csak bétát használok, akkor nem csoda, hogy ezzel nem futottam még össze :D

(#28485) Weareus válasza MrPetya19 (#28483) üzenetére


Weareus
addikt

Mikrolag nem jelentkezett egy és két kártyánál sem nálam. Érzékeny vagyok az ilyesmire. A helyzet nem jobb és nem rosszab, hanem változatlan, ami a mikrolagot illeti.
Az FPS-ek meg jól megnőttek.
Ha a helyemben lennék, akkor most örüljek?
Örülök. :))

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#28486) ricshard444 válasza Weareus (#28485) üzenetére


ricshard444
veterán

90%ban nekem is csak pozitiv tapasztalatom van a cfel, pedig evekig voltak slis rendszereim is.

Vannak dolgok...

(#28487) KAMELOT válasza Cole86 (#28478) üzenetére


KAMELOT
titán

Te multi GPU-t említettél. AKkor HD7990 vagy ARESII esetében is fent áll a lagg?!
Mert ott 1 nyákon van a 2 GPU.

(#28488) TTomax: Értem! Csak azért kérdeztem rá mert ott nincs CF híd. Akkor ugyan úgy jelentkeznek /-hetnek ilyesmi gondok?!?!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28488) TTomax válasza KAMELOT (#28487) üzenetére


TTomax
nagyúr

Annak nincs jelentősége...ugyanaz a megoldás...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28489) Pug válasza KAMELOT (#28487) üzenetére


Pug
veterán

A "CF híd" ebben az esetben lényegében a nyákon található összeköttetés.

(#28490) Cole86 válasza KAMELOT (#28487) üzenetére


Cole86
senior tag

sajnos igen, a melegedésről/fogyasztásról és a hangról nem is beszélve, ha 1 ventis modellről van szó, bár 7990es és az asus ares pont nem oda tartozik..

Nem mindenkinél és mindenhol ,de elő jöhetnek komolyabb problémák... szvsz nem véletlen adják el ezeket a karikat sokszor pár hónap után "meguntam és elég kisebb is" címszóval.. :U

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#28491) Whit3Rav3n válasza taranis (#28474) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Én kipróbáltam és tényleg nagyon sokat számít. Sokkal simábban megy a game mint régen föleg alacsonyabb fps-nél lehet észrevenni. Persze single gpu még mindig a legproblémamentesebb de a frame pacing-el nagyon szépen megközelíti a single gpu érzést a cf.

(#28492) KAMELOT válasza Cole86 (#28490) üzenetére


KAMELOT
titán

De, hogy lehet egy brutál erős kártyát megunni? Előjönnek valami gondok?

(#28489) Pug: Azt tudom, hogy a nyákon van a CF híd.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28493) ÁdiBá válasza KAMELOT (#28492) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ha élvezhetetlen az a játék rajta amit szeretnél játszani, hidd el. Simán meglehet unni a dolgot.
Nem beszélve a hibákról amit csinált nálam a 7970CF.
Felraktam egy driver-t ami javította a többkártyás teljesítményt, egy két játék tényleg jó is lett, míg a harmadiknál kevesebb FPS kaptam mint 1 kártyával.
Ilyenkor szállt el az agyam, és eladtam.
Persze, tőlem is kérdezték hogy miért adom el? Én nem tagadtam le hogy CF el voltak gondok.
A kolléga nem igazán hallgatott rám aki megvásárolta hiszen ő is CF-be tervezte, így a 7970 párját kapta meg tőlem.
Valakinek bejött valakinek nem. Mindenesetre én másfél évig vártam marha jó CF drivere... Beleuntam...
Az alatt már az SB rendszeremet is teljesen lecseréltem egy Ivy rendszerre...
Deszkával se spóroltam, és egyéb kiegészítőkkel, de nem igazán változott a helyzet..

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#28494) KAMELOT válasza ÁdiBá (#28493) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd meglátjuk a HD9xxx szériát. Gondolom ott lesznek jó erős kártyák. Remélhetőleg valami driver javítás is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28495) Weareus válasza ÁdiBá (#28493) üzenetére


Weareus
addikt

Több tucat felhasználónak van csak itt a ph-n cf-je vagy sli-je és biztos vagyok benne, hogy legtöbbjük meg van elégedve a teljesítménytöbblettel és tisztában van a kompromisszumaival, ahogy én is.
Nem jó neked, hogy nem jött be, de hát sajna ez van. ;)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#28496) xatos3


xatos3
senior tag

kis érdekesség: nekem win8 alatt eredeti crysis 3 a 13.8 driverrel 16fpst produkált multiban, és laggolt
gyorsan repült vissza a 13.6 beta2

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#28497) Varázslóó válasza xatos3 (#28496) üzenetére


Varázslóó
senior tag

ez nem csoda... win8 ra nem nagyon tesztelik... nekem sok gond volt win8 al :O
már le is töröltem... majd 8.1 et nézem meg... win8 nem éppen játékra való :U

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#28498) KAMELOT válasza xatos3 (#28496) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindig azt kell használni ami már le van tesztelve. WIN 7 Ultimate 64bit. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28499) Whit3Rav3n válasza Varázslóó (#28497) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Pedig annyira nem rossz a helyzet ha megnézed a legtöbb tesztoldal is már win 8 alatt tesztel.

(#28500) ricshard444 válasza Whit3Rav3n (#28499) üzenetére


ricshard444
veterán

+1 :K

Vannak dolgok...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.