Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) katt777 válasza szasanyi (#27199) üzenetére


katt777
félisten

Letöltöttem egy teszt win 8.1-et, előbb-utóbb muszáj lesz. Viszont semmit nem tudok róla, bár lehet, hogy rosszul kerestem. :B

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27202) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Konzolos témát minimalizáljuk, thx!

Van erre topic.

⭐ Stella

(#27203) E1even válasza HSM (#27200) üzenetére


E1even
senior tag

Nézzük már meg, hogy újonnan 5-6 éve mennyi volt egy csúcs, egymagos VGA kezdő ára, és most hol kezdődnek/kezdődtek. Még ha beleszámoljuk az inflációt is, akkor is nagyon drágák, pont a piac beszűkülése miatt.
Nekem sem volt soha konzolom, de most egyértelmű, hogy lesz, mert egy pénztemető a csúcs gamer PC. Márpedig én full beállításokkal szeretek/szeretnék játszani, ahoz pedig kell egy csúcs VGA, ami nem olcsó. És akkor még ott van a többi komponens (CPU + lap + RAM + táp + monitor + egér + stb.), ezek így együtt elég költségesek.

Hát PC-n mostanában elég gyenge az optimalizáció, kell is rá várni, úgyhogy elég jó érv, főleg, hogy a legtöbb játék már csak konzolport PC-n.

Na most a PS4-gyel kiküszöbölik ezt a csorbát is, a hírek szerint elég könnyű lesz rá programozni.

Az a PC-s játékostábor egyre jobban csökken.

De sajnos úgy lesz, ahogy a fórumtárs és Abu is leírta, mert pont a gyártók nyomják a felhasználókat a konzolok felé.

Ebben sajnos nem téved, hidd el, hogy én örülnék neki a legjobban.

radi8tor1: Sry, ez volt az utolsó. :R :K ;)

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#27205) HSM válasza E1even (#27203) üzenetére


HSM
félisten

Mindig is többe került a PC, mint a konzol de azért a pénztemető túlzás. :N
5-6 éve olyan 60K-ért vettem csúcs-egymagos GPU-t, egy 3870-et. ;) Ma is kapok majdnem csúcs egymagos GPU-s kártyát nem sokkal többért (7950 mondjuk 75K körül). A hozzávaló mondjuk közepes i5 konfig se egy hű, de nagy költség, ha nem veszel hozzá flancos lapot meg memóriát. ;)

Egyikünk se jövőbelátó, de jelenleg bőséges felhasználóbázisa van a PC-s játékoknak. Arról nem is beszélve, hogy bár egyre kevesebb új VGA-t adnak el, de a játékosbázisba bele kell számolni azokat is, akiknek régebbi kártyájuk van, pl. barátom mai napig egy 4850-el tolja, egy Phenom2 720-al, anyagi okokból, de jól elvan vele. Saját tapasztalat, hogy egy 5800-6800-6900-as kártyákkal is remekül el lehet lenni. Szóval az, hogy nem rohan hirtelen mindenki új VGA-t venni, és egyre több IGP-t adnak el, attól még rengetegen tolják régebbi vassal is. Pl. én is egy éve gyarapítottam az IGP eladásokat a 3570K-val, mégse használom az égvilágon semmire. ;) Persze, ingyen hasznos, hogy van.
Én látok fantáziát PC-re a Kaveri-szerű APU-kban, de azok jók lesznek GPGPU-nak, grafikára továbbra is szükség lesz egy épkézláb dGPU-ra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27206) haddent válasza HSM (#27205) üzenetére


haddent
addikt

A baj csak az, hogy nem ingyen kaptad te azt az IGP -t az i5 -be, intel bácsi beleszámolta neked :DDD

(#27207) ÁdiBá válasza HSM (#27200) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Rengeteg felhasználót ismerek aki kifejezetten a PC részesítí előnyben. Ahogy a barátomat is, kérdeztem őket hogy mit fognak választani az év vége felé.
Ők egyből leszőgezték, maradnak PCnél.

ÁdiBá

(#27208) katt777 válasza HSM (#27205) üzenetére


katt777
félisten

Sajnos egyre nagyobb az emberek hülyeségfaktora, azaz, ha azt mondják nekik, hogy a jövő útja az iGPU, akkor minden idióta azt fog venni, ha azt, hogy játékra konzol kell, akkor azt, és így tovább. A lényeg, hogy a fogyasztónak (és nem felhasználónak) ne legyen saját tapasztalata, mert akkor pl. megmaradna a PC-nél (bakelitlemeznél, stb). Ha van valami, ami miatt rühellem a konzolokat, az a mentési lehetőségek megszüntetése és az lqrt irányítás, főleg, amikor konzolos gombok ugrálnak be PC-s játékokban.

Az sem véletlen, hogy az AMD előszeretettel avultatja el a hardvereit akár deklaráltan (HD4xxx), akár burkoltan (ahogy a CF támogatás megszűnt anno az 580X alaplapokhoz fű alatt).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27209) HSM válasza ÁdiBá (#27207) üzenetére


HSM
félisten

Szerencsére vagyunk jópáran. :) És amíg akad fizetőképes kereslet PC-re, addig lesz mivel játszunk. :R Én tuti maradok, amíg csak lehet. :)

(#27206) haddent: Na ja, bár én igazából csak a prociért is megadtam volna azt az árat és nem volt opció olcsóbban IGP nélkül megkapni, így kvázi ingyen volt. ;]

(#27208) katt777: Azért szerencsére akadnak még emberek, akik a saját útjukat járják. Én 4 éve is mosolyogtam a PC-gaming halálát előrevetítő írásokon, most is mosolygok. ;] Bár már igazából kezd kicsit idegesíteni, hogy már lassan a csapból is ezt a baromságot hallom vissza...

Az AMD-féle avultatásra nekem nincs panaszom, barátom ma is jól elvan a 4850-ével is (nyilván örülne, ha gyorsabb lenne, de egy több, mint 5 éves kártya azért már elég koros), nekem is jó volt még fél éve mindenre az 5850.
Pedig simán driverből elronthatnák, hogy ne lehessen használni, mégis minden működött eddig rajtuk.

Nekem skkal antipatikusabb, hogy pl. az Intel HD2000-3000 EOL lett kvázi 2 év alatt, amikor még rengeteg sebből vérzik a driverük. Na, az avultatás, nem az AMD-s.... :U

[ Szerkesztve ]

(#27210) katt777 válasza HSM (#27209) üzenetére


katt777
félisten

Akkor áruld el, hogy a Crysis 3 hogyan fut rajta, mert én is szívesen kipróbálnám! :P
Intel IGP-ről tudom, hogy csak VGA-csere idejére való, nem is várok tőle többet. :)
Amúgy a jelenlegi konfigomon is szinte mindennel szépen tudtam játszani, Metro LL-tal persze nem, de Sam 3, Far Cry 3, Bioshock Infinite, Tomb Raider és társaik szépen elfutottak a 70-75%-ban kihajtott HD4650-en is bármiféle optimalizálás nélkül.

Minden baromságot addig sulykolnak, amíg már minden mafla elhiszi, így az értelmes userek már nem alkotnak akkora tábort, hogy érdemes lenne velük foglalkozni. Elég csak megnézni a netbook, majd a tablet piacot.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27211) HSM válasza katt777 (#27210) üzenetére


HSM
félisten

Nem volt rajta C3 próbálva. :)
De magad írtad le, mennyi mindennel tudtál játszani az 1000 éves HD4000-eddel, szerintem z tök korrekt. :P Hát nyilván nem egy 5-6 éves konstrukcióra fognak rámenni driveroptimalizálás tekintetében, remélem ezt nem is várnád el. :U
De ne OFF-oljunk tovább. :B

(#27212) szasanyi válasza katt777 (#27210) üzenetére


szasanyi
félisten

Tessék, ez alapján meg tudod saccolni. ;)

(#27213) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

ez itt 7950/70-es topik ne az igpu-rol beszéljünk már.

(#27214) ricshard444 válasza fatal1ty1984 (#27213) üzenetére


ricshard444
veterán

Radi már szólt látod, de elvannak :N

Vannak dolgok...

(#27215) Cole86 válasza fatal1ty1984 (#27213) üzenetére


Cole86
senior tag

Pankráció! ;]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#27216) fatal1ty1984 válasza ricshard444 (#27214) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

kikell tiltani egy orára és kész,mais kaptam olyan picsa dolog miatt kitiltást ,hogy csak pislogtam :)

(#27217) Gippo


Gippo
senior tag

Sziasztok!

Mi okozhatja azt, hogy néha beremeg a képernyő? Terhelés nélkül, terheléssel, akárhogy... Vga szemetel vagy kábel? Esetleg a monitor? :D A vga egy Sapphire 7950 egyébként

(#27218) Cole86: Nem tudom melyiknek örülnék jobban... talán a vga-nak, mert arra elvileg van garanciám... :DDD A monitor sem egy régi darab egyébként, de a vga az kb néhány hónapos

[ Szerkesztve ]

(#27218) Cole86 válasza Gippo (#27217) üzenetére


Cole86
senior tag

Halodik a gpu.. esetleg a moncsi képcsöve... :U

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#27219) fatal1ty1984 válasza Gippo (#27217) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

vagy a kábel sz.r

(#27220) ZetorGumi válasza Gippo (#27217) üzenetére


ZetorGumi
addikt

A beremegést hogy érted? Kicsit vibrál folyamatosan, vagy rezzen egyet a képernyő, or what?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#27221) Gippo válasza ZetorGumi (#27220) üzenetére


Gippo
senior tag

Rezzen egyet, középen tán egy pillanatra ilyen "törés" is látszik... de nem annyira gyakori, hogy nagyon idegesítsen, viszont nem is annyira ritka, hogy ne vegyem észre.

(#27222) ZetorGumi válasza Gippo (#27221) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ha tudod, próbáld ki más környezetben a hardvereket (Másik VGA a te gépedben, és más gépében a te VGA-d), és ha ott valamelyik hibádzik, csinálja ugyanezt megint, akkor azzal a hardverrel lesz gond.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#27223) Gippo válasza ZetorGumi (#27222) üzenetére


Gippo
senior tag

Jelenleg nem hiszem, hogy lenne ilyen lehetőségem, max belövöm az igp-t dvga helyett... de akkor egy napon keresztül legalább figyelni kellene, mert elég ritka. Persze akkor csak a vga-t tudom kizárni, de ha hibázik, akkor lehet még a kábel vagy akár a monitor is ludas... Azt várom, ha tényleg hiba van, akkor legyen gyakoribb ez a jelenség, mert így kb lóf*sz még garanciára is... főleg arra :D

[ Szerkesztve ]

(#27225) Gippo


Gippo
senior tag

Ejj, kaptam egy fagyást képernyőjel megszűnésével ahogy a gpuz-t megnyitottam... GPUz render test meg valamiért nem indul el most.

(#27226) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok. A régi házamban kicsit sokalltam a vga hőfokait, ezért lecseréltem egy másikra, amiben 7 rendszerhűtő van.
Ennél feljebb nem is nagyon akar menni, igaz most "csak" 25 fok a szobahőmérséklet.

A GPU VRM az a vram hűtőjének hőmérsékletét mutatja?
A gpu clock 1000mhz-re van állítva. Viszont a képen csak 850-et mutat. Én azt hittem, hogy ha fel van húzva a vga, akkor az folyamatosan az emelt órajelen megy, jelen esetben 1000mhz-en. Ismét tévedtem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#27227) katt777 válasza HSM (#27211) üzenetére


katt777
félisten

HD4650-em van.

szasanyi: NoAA nem játszik nálam. Min 4X kell.

Gippo: Tuning, degradálódás? Próbáld meg csökkentett órajelekkel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27228) Gippo válasza katt777 (#27227) üzenetére


Gippo
senior tag

Most azt vettem vissza... eddig nem volt ilyen probléma magasabb órajelen sem, de hátha ez a baj... ezt a fagyást meg nem tudom mire véljem, nem volt még ilyen.

(#27229) szasanyi válasza katt777 (#27227) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor egy nagyon tuningos kártyát válassz, az sem árt ha 7970.

(#27230) fatal1ty1984 válasza sixpak (#27226) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha jol csináltad az oc-t akkor nemszabad ugrálnia az orajelnek.powertune kitvan tolva a +20-ra?

(#27231) szacsee


szacsee
nagyúr

Melyik drivert érdemes feltenni egy 7950/70-hez?
13.4 óta van valami érdemleges változás?

(#27232) haddent válasza sixpak (#27226) üzenetére


haddent
addikt

A VRM az a tápkör, és emiatt is ugrálhat az órajel. Ezek általában 110C -ra vannak hitelesítve, ennek közelében ledobálja az órajelet, de akár ki is fagyasztnhatja a kártyát, újraindíthatja a gépet stb...
Nálad ennek nem áll fenn a veszélye ahogy nézem, tehát próbáld meg a power limitet 20% -ra kitolni. Ha úgy sem megy, akkor kéne valami értelmes bios erre a kártyára :DDD

szacsee 13.6 beta mehet nyugodtan, nincs vele gond...
Jó, pontosítok mielőtt lekapod a fejem, ha mégis lesz :DDD : nálam nincs, mióta fennt van, és a többiek sem panaszkodnak itt a fórumon..

[ Szerkesztve ]

(#27233) szacsee válasza haddent (#27232) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz! :R

(#27234) katt777 válasza szasanyi (#27229) üzenetére


katt777
félisten

7970 abszolút nem éri meg az árát. Inkább 7950, és alkalomadtán egy kis tuning. 560 is szépen vitt mindent, 7950 erősebb egy kicsivel, sztem jó lesz. ;) Inkább visszaveszem az árnyékokat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27235) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Kicsit unalmas ez a 7970 nem éri meg duma...
Persze olcsóbb a 7950,meg természetesen kicsit visszaveszel ebből meg abból és jó is,de ebben a kategóriában gondolkodó ember se sajnálja rá a pénzt,ha már venni akar egy jó vga-t.
Ha spórolni akarok akkor én is maradhattam volna a 7770-nél,azzal is tudtam tolni az FC3-at,igaz kicsit visszavettem ebből meg abból,meg ez se kell meg az se...
Baromság...

Walking Dead

(#27237) HSM válasza N.Ferry (#27235) üzenetére


HSM
félisten

Azért eléggé hasonló minőséget lehet elérni a két kártyával, míg a 7770-el butíthatod le a béka segge alá.... :U
Nem mindegy.
Ha fontos a jó ár, érdemes elgondolkozni az 50-esen, ha nem olyan fontos, akkor meg nyugodtan mehet a 70-es. Szerintem.

(#27238) radi8tor1: Ettől én is a falra tudok mászni, rosszabb, mint a lájkolás... :)

[ Szerkesztve ]

(#27238) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeket a +1-eket hanyagoljuk szakmai topicokban, ez nem a Google +

⭐ Stella

(#27239) N.Ferry válasza HSM (#27237) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Hozzászólásomat arra értettem,hogy ennyi erővel bármelyik vga-ra mondhatjuk,hogy nem éri meg,mert kis kompromisszum kötésével mindig van olcsóbb.
Személy szerint először én is 7870ben gondolkodtam,majd 7950ben,de úgy gondoltam,ha már veszek egy ilyen erős vga-t,nem azzal kelljen kezdenem,hogy mit kapcsolok ki a beállításokban...

odorgg : Ebben igazad van,de ha mindkettő hasonlóan tuningos akkor az az előny lehet több is mint 10% ,azt meg már mindenkinek magának kell eldönteni,hogy mi mennyit ér meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#27240) odorgg válasza N.Ferry (#27235) üzenetére


odorgg
addikt

Ha kifog az ember egy antituning 7970-et, akkor azt egy tuningossabb 7950-el überelni lehet. És átlag 20k-val olcsóbb. Persze antituning 7950-et is kilehet fogni, de 1000-1100-et mind megy GPU-ban. Azonos órajelen meg 5-10% pluszért, nem mindenkinek éri meg az az átlag +20k. Amelyik játékban meg a beállításokat butítani kell 7950-el a játszhatóság érdekében, ott 7970-el is ugyan ezt kell tenni, abban biztos vagyok. :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#27241) fatal1ty1984 válasza radi8tor (#27238) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

majd legközelebb leirom,ugyanazt

odorgg : azért nemkell ennyire álltalánositani,mert elég ha okosan választod meg a 7970-et és 90%,hogy kifogtál egy jo darabot,de ehez leginkább referencia nyákosat kell venni

[ Szerkesztve ]

(#27242) HSM válasza N.Ferry (#27239) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos a 7970-el is ugyanúgy van, amit nem lehet kimaxolni, mint az 50-essel. :(
Nem olyan, mint hogy a 7870 után egyből éreztem a difit a 7870XT-nél, vagy a 7950-nél, a 7950 után nem igazán érzem a különbséget azonos órajelen a 70-esen. Itt van egy a gépben, kipróbáltam. :)

(#27243) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

most kicsit lemaradtam az olvasásban,de amiröl nemrég szovolt,az UEFI-röl az mire is lenne jo? ill. van ref nyákos 7970hez is?

(#27244) daveoff válasza fatal1ty1984 (#27243) üzenetére


daveoff
veterán

ref nyákosra lehet felmegy az asus UEFI bios, meg kell próbálni. én tegnap tettem fel az UEFI bios-t a dc2-re, és durván lecsökkent a boot idő!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#27245) fatal1ty1984 válasza daveoff (#27244) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

linkeld már be légszives :R

(#27246) glspeter1 válasza fatal1ty1984 (#27245) üzenetére


glspeter1
őstag

Megkérdezhetem, hogy mi ez az UEFI bios már (Asus ?) vga-ra is ? :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#27247) daveoff válasza fatal1ty1984 (#27245) üzenetére


daveoff
veterán

Én ezzel a progival tettem fel! Próbáld meg, ha nem jó max átküldüm az én bios-om, de ez egy fesz lock-os DC2....

ASUS_VGA_UEFI_VBIOS_Update

(#27246) glspeter1: a lényeg hogy, ha asus UEFI lapod van, és asus 7xxx vga-d, és win8-ad, akkor bekapcsolod a bios-ban a fast boot opciót, és kb 2sec alatt betölt a win asztal! :K

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#27248) radi8tor válasza glspeter1 (#27246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak olyan alaplapokkal működik együtt, ami UEFI-s.

⭐ Stella

(#27249) fatal1ty1984 válasza radi8tor (#27248) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

gondolom a ampage iv extreme jo lesz akkor :DDD

(#27250) Tarill válasza daveoff (#27247) üzenetére


Tarill
őstag

a win asztal egy jobb ssd-vel is 2sec, vagy ti a win bootidőt mondjátok?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.