Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) anola válasza haddent (#28199) üzenetére


anola
csendes tag

Pont ez fíling nekem benne,hogy standard vagyis nem fizetős accounttal is szarrá lehet szedni a prémium accos-sok pénzt belefeccoló gyerekeket...;-),persze ha elég ügyes vagy...szóval jó az ha szereted a tankszimulátorokat meg hasonlókat..
Kihívás vazze...
;-)
Pug-Igen ez a része nem annyira szimpatikus,de pont ezért kaptam vérszemet,ráálltam a prémium tankok levadászására a T28 Prot-tal.:-)

[ Szerkesztve ]

Ez van...

(#28202) ÁdiBá válasza haddent (#28199) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nézegettem teszteket.
CrySis3 ra kerestem rá. Elég jelentős 90% közötti különbség van a 7970-6970 között...
Durva azért, egyik kártyák eléri a játszhatatlan szintet 18Fps, míg ugyan ott a 7970 35 fps.
Azért nem mindegy számomra 2560 felbontásban.
Nem gondoltam volna hogy ekkora különbség is adódhat egy generáció miatt.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#28203) haddent válasza ÁdiBá (#28202) üzenetére


haddent
addikt

Hát a felbontás növekedésével (főleg FHD fölött, esetleg 4K) a 7970 nagyon ott van. Töredékét veszti a teljesítményének, még a Titánt is megviselik ezek a dolgok. (Na persze tudom, hogy ettől még több FPS van titánon ott is, csak az előny jelentősen csökken.)
Nagyon kiváncsi vagyok az új Radeonra, jól eltalált széria a 79xx és csak kicsit tuningolni kell itt-ott, de ha valóban olyan árcédulát kap, mint amit jósolnak neki, akkor számomra véget ért a PC géming :U

(#28204) ricshard444 válasza haddent (#28203) üzenetére


ricshard444
veterán

Nyilvánvaló, hogy olyasmit kap, mivel a Tahiti marad ott ahol most van és a 150k+-s kategóriának állítanak konkurenciát.

Vannak dolgok...

(#28205) VGYke válasza KAMELOT (#28185) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm hogy szóltál, javítottam! ;)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#28206) VGYke válasza ÁdiBá (#28186) üzenetére


VGYke
addikt

Ha mérvadó a 3DMark11, akkor én ezeket mértem ugyanolyan konfiguráción (azaz csak VGA csere volt, cpu, alaplapi memória tuning nem, azok azonos értékek), Performance beállítással:
HD6970=P5772, HD7970=P9391. Mondjuk ez "csak" 63% növekedés....
Érdekesebb lehetne az Extreme teszt, ha kíváncsi vagy rá, egyszer azt is előkeresem a régi kártyáról, de úgy emlékszem, ott már gyalázatosan kevés pontot kapott.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#28207) HSM válasza VGYke (#28206) üzenetére


HSM
félisten

Nem akarok kötekedni, de az 5646 graphics score és a 10292 akárhogy számolom, +82%, ami már elég derék sebességnövekedés. Az összpontszámodat úgy látszik, ebben a hülye tesztben visszafogja a CPU-d. ;) Ezért se nézem soha, csak a graphics score-t, mert ennek a 120 magos proci sem elég. :D

(#28208) ZetorGumi válasza VGYke (#28206) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igaza van HSM kollégának.
Csak a Graphics score-t figyeld, mert az összpontszám más dolgoktól is függ.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#28209) haddent válasza ZetorGumi (#28208) üzenetére


haddent
addikt

Mondjuk elég érdekes, hogy a physics score is nőtt elég szembetűnően (cpu score) :DDD
Ennyit nem "leng ki" csakúgy, valami változott :U

[ Szerkesztve ]

(#28210) HSM válasza haddent (#28209) üzenetére


HSM
félisten

Azt hiszem, a fizik-szkórba beleszól a GPU is kicsit. ;)

(#28211) haddent válasza HSM (#28210) üzenetére


haddent
addikt

Ez új :Y Bár ki tudja mit mókoltak még összevissza :DDD

(#28212) deadwing


deadwing
addikt

1 a lényeg. A 7970 sokkal jobban odaver az előző szériának, mint ahogy eddig megszokhattuk. Legalábbis én így látom. Az 5 és 6 széria között alig volt különbség, de itt... óriási.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28213) daveoff válasza deadwing (#28212) üzenetére


daveoff
veterán

Ezért készült a 78xx széria, hogy kitöltse a rést....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#28214) HSM válasza daveoff (#28213) üzenetére


HSM
félisten

Eddig is 3 szint volt... 6700, 6800, 6900.... :U
Hamar rájöttek, hogy az 5000-es szériánál hagyott űr túl nagy az 5700 és az akkori 5800-ak között. :)

(#28215) ZetorGumi válasza haddent (#28209) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Beleszól a VGA is egy kicsit, mert besegít a számításokba ő is (nV-nél jobban, AMD-nél kevésbé).

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#28216) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Szerintetek van valami értelme ennek az ASUS GPU Tweak programnak? Megnézettem vele, nincs BIOS frissítés, egyéb iránt meg nem ugyan azt lehet vele piszkálni mint a Catalyst-tal?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#28217) ricshard444 válasza VGYke (#28216) üzenetére


ricshard444
veterán

Lehet feszt emelni ha olyan, nem Lockos a VGA-d, ha nem lehet akkor Lock-s és nincs értelme az ilyen programoknak.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#28218) KAMELOT válasza VGYke (#28216) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindegyik progival ugyan azt tudod csinálni. ASUS VGA lockos a tied is szerintem MSI afterburnerben nézd meg ha nem tudod állítani a voltot akkor LOCK-os.
Annyit tudsz csinálni talán mint én. 1000/1400 az alap és tudod emelni 1100/1500-ra. Ennyi szerintem a vége. Ramot lehet hőzni de nem sokat segít a teljesítményben.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28219) E1even válasza KAMELOT (#28218) üzenetére


E1even
senior tag

Én az Asus (Matrix Platinum) kártyámnál csak (az akkoriban) legújabb GPU Tweak-kel tudtam a feszt állítani, AB-vel nem. :N

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#28220) KAMELOT válasza E1even (#28219) üzenetére


KAMELOT
titán

Az MATRIX fiam! :) TOP-nál nem lehet. Ennyit lehet tuningolni rajta. Azaz védve van nehogy széthúzd a kártyát. Mondjuk okos megoldás.

Itt hol lehet állítani a BOARD POWER LI-t?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28221) DroiDMester válasza KAMELOT (#28220) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

jól mondod hogy védve van, de nem azért hogy tönkre menne tőle a kártya, hanem az Asus védi magát hogy ne tudd tuningolni mert akkor senki nem venne MATRIX.ot 1,5.X annyiért!!

az más kérdés hogy egy kis bios módosítással simán lehet a DC2.est is húzni!

(#28222) KAMELOT válasza DroiDMester (#28221) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja azt tudom! De én inkább hagyom így ugyebár a VRM hőfokokat nem látom és nehogy túlmelegedjen.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28223) haddent válasza KAMELOT (#28222) üzenetére


haddent
addikt

Attól, hogy te magas szinten szoftverrel nem látod nagyon valószínű, hogy a vga maga látja és szabályozza. Ha nem így van akkor bizony ássa el magát...

(#28224) KAMELOT válasza haddent (#28223) üzenetére


KAMELOT
titán

Természetesen a VGA tuti, hogy szabályozza, hiszen ha érzékeli a magasabb hőfokot akor rákapcsol kicsit erősebb ventire. Ez természetes, csak én nem látom szoftverrel. :) Azért egy nem olcsó kártyát tesztelés és beállítások nélkül nem fognak asusék a kezedbe nyomni aztán 1-2 hónap után meg viszed vissza. Nekik is a megelégedettség a fontos. Jó páran vásárolnak asus terméket talán a legjobbak ők.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28225) dandy91


dandy91
tag

Üdv terhelés alatt sapphire 7950 vapor-x milyen hőfokot mutat ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#28226) KAMELOT válasza dandy91 (#28225) üzenetére


KAMELOT
titán

1. függ az hogy milyen gyártó
2. függ a háztól
3. függ a házban lévő elemek hőtermelésétől

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28227) szasanyi válasza KAMELOT (#28226) üzenetére


szasanyi
félisten

Az csak Sapphire lehet, mivel Vapor-X.

(#28229) KAMELOT válasza szasanyi (#28227) üzenetére


KAMELOT
titán

Fenébe! Gyorsan olvastam észre sem vettem. Akkor VAPOR-X :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28230) HSM válasza KAMELOT (#28224) üzenetére


HSM
félisten

"Azért egy nem olcsó kártyát tesztelés és beállítások nélkül nem fognak asusék a kezedbe nyomni aztán 1-2 hónap után meg viszed vissza."

Nem annyival drágább a többinél, hogy bármi extra tesztelésen essen át. :N Nem rossz az Asus, de ők is csak egy gyártó a sok közül. Bár aláírom, általában egy hajszállal jobb a minőségük, mint a konkurenciának VGA-k terén. :R Ettől függetlenül a konkurenciának is vannak igencsak jól, ha nem jobban sikerült konstrukciói a 7900-as szériából. ;)

(#28231) haddent válasza KAMELOT (#28224) üzenetére


haddent
addikt

Na ez viszont nem így van :DDD A 79xx széria legalábbis csak GPU hőfokot figyel ventivezérlésnél. Nyilván ez arányban áll a VRM hőfokkal is, csak nem egyenes arányosság, hanem valami elcse**szett parabola. Na de a lényeg, hogy ettől még a VRM simán megfőne. A védelem rendkívül egyszerű: throttling. Amint eléri a VRM a hőfokot amit nem kéne szépen veszi vissza az órajelet. Ha ez sem segít vagy nagyon drasztikusan lépné át akkor meg gondolom lelövi az egész gépet pánikjában. :DDD

#28225 dandy91 ugyanolyat, ha nem rosszabbat, mint az olcsóbb Dual-X

#28230 HSM Nincs semmiféle extra tesztelés természetesen. Erre jó példa az Asus HD7950 DC2T V1. Gyári hibás szenny... Asus is hibázik, csak sok gari van rá, illetve az alkatrészek a DC2Top (és felette... Matrix.. stb..) esetében minőségiek. De náluk is becsúszik, hogy szarul használják fel őket..
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy Asust sem lehet vakon venni. A legjobb ha utánnaolvas az ember több helyen, és ezután választ kártyát. Arányaiban azért jobb az Asus, mint a többi gyártó, az tény.

(#28232) KAMELOT válasza haddent (#28231) üzenetére


KAMELOT
titán

Jóvan akkor nyugodtan lehet tuningolni. Max lekapcsol és restartol a gép! :)

(#28230) HSM: Ezt értettem a többi gyártóra is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28233) Tarill válasza dandy91 (#28225) üzenetére


Tarill
őstag

nálam 1000/1300 on 25-6fokos szobában idle 35 környéke terhelve 60 fok környèke 55 fokos vrmekkel

(#28234) E1even válasza KAMELOT (#28220) üzenetére


E1even
senior tag

Elvileg pont azért van így kialakítva, hogy tudd széthúzni (már, ha lehet ;] ). :DDD
Én ezt írtam:
...legújabb GPU Tweak-kel tudtam a feszt állítani..., a képed alapján az nem a legújabb GPU Tweak. :N :D
...és nem volt benne, hogy 100% lehet feszt állítani rajta, csak az, hogy meg lehet próbálni. :K ;) :D

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#28235) KAMELOT válasza E1even (#28234) üzenetére


KAMELOT
titán

És melyik a legújabb GPU TWEAK?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28236) E1even válasza KAMELOT (#28235) üzenetére


E1even
senior tag

Itt megtalálod.
Jelenleg a 2.4.1.0-ás a legújabb.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#28237) HSM válasza haddent (#28231) üzenetére


HSM
félisten

Ezekben a védelmekben egészen biztos vagy? Csak azért kérdezem, mert nekem a Sapphire Tahiti-LE a kistesó Chil8225 vezérlővel esze ágában sem volt 107 fokos VRM-nél throttlingolni vagy kikapcsolni, én throttlingoltam vissza a 2D órajelekre, hogy lekapcsoltam a kombustort.... :D Logout tesztemben ott a képmentés róla. Pedig a GPU teljesen jó hőfokokkal elvolt ahhoz képest... Márpedig ilyen 100-110 fok közötti működés elég csúnyán megrövidíti a kari élettartamát, ha rendszeresen előfordul...

Mondjuk Asus-tól a feszültségzáras, monitorozhatatlan 7970 azért lássuk be, elég övön aluli lépés volt ennyi pénzért, az én véleményem szerint. Persze, aki nem power user, azt nem fogja zavarni, ez is egyszer biztos. :D

(#28238) radi8tor válasza HSM (#28237) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a VRM-et védi a védelem. Nekem egy félre sikerült ventiprofil beállítás után nem kezdte feljebb venni a fordulatot AB, aztán csak annyit vettem észre hogy visítanak a ventik és szaggat a kép.
Kilépve asztalra azt láttam a programban, hogy 20%-ról felvette 100%-ra a hűtést, mert GPU nyaldosta a 100 fokot, de a kártya belső védelme felülbírálta a venti fordulatot és 100%-os tempóval lehűtötte.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28239) KAMELOT válasza HSM (#28237) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja! Ha nem piszkálod a kártyát akkor semmi gond. Úgyis ezek a extrém hőfokok csak tesztprogiknál vannak. Unigine valley alatt 60-63fok a GPU és a szobában elég meleg van. Játékok alatt 50-54fok a kártya. Tesztprogiknál 73fok. Normális esetben a GPU 29fokos IDLE-ben, amikor 22-24fok van a szobában. Most olyan 28-30 lehet.
Mert pl. a rendszer HDD-m 44fokos ami általában 36 max 38 fokos szokott lenni.
Proci is normál esetben 29-30 fokos jelenleg idle-ben 40fok.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28240) HSM válasza radi8tor (#28238) üzenetére


HSM
félisten

Azt én is úgy tudtam, hogy a GPU-ra van védelem, köszönöm a megerősítést, ezekszerint szuperül működik is. :D :R
De itt arról volt szó, vajon a VRM-re is van-e bármiféle védelem, és én aggódom, hogy nem igazán, és ha van is, csak olyan későn avatkozik be, hogy simán pár hónap alatt elfárad közben a VGA....

(#28239) KAMELOT: Ja, az elég korrekt. :K Bár továbbra is tartom, hogy a VRM hőfokok teljesen különálló életet is tudnak élni a kártyától sajnos. A Sapphire 7970-em pl. simán tud olyat, hogy 70 fok GPU mellé 100 fokos VRM, pedig jó nagy fémplatni van rajta, bordákkal, és izmos VRM-el....

[ Szerkesztve ]

(#28241) dark_hmz válasza HSM (#28240) üzenetére


dark_hmz
tag

Eszerint van többek között túlmelegedés elleni védelem (OTP) is, a chl8225/8228-nál. Igaz, a kari BIOS-ában is engedélyezettnek kell lennie ennek.

(#28242) DroiDMester válasza HSM (#28240) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van védelem a VRM -ben is de az csak 130.foknál avatkozik bele a dolgok működésébe! :K Persze ez nem azt jelenti hogy állandóan erre kéne bízni a kártyát hogy majd csak leszabályoz ha melege van!

Amúgy ezekben a fesz lock os Asus karikban is CHL8228.as VRM vezérlő van csak valamiért el van rejtve, sejtem hogy miért pont azért hogy ne is próbálgasd a fesz emelést :W

Nemrég módosítottam Gróf... kollégának a HiS 7970 iCeQ-x2 kártyájára is egy módosított BIOS -t, és neki sem lehet monitorozni a VRM értékeket pont úgy ahogy a DC2 -eseknél sem!

Egy másik PH -s kollégával már elkezdtük megírni a BIOS EDITOR progit! ez is szépem megmondja hogy CHL822x VRM vezérlő van az adott bios ban!

íme a Asus 7970 DC2 UEFi biosa!

(#28243) HSM válasza DroiDMester (#28242) üzenetére


HSM
félisten

Ez marha érdekes.... Ott a csip, de nincs kitéve az I2C buszra, vagy mi? Érdekes, mert a Sapphire 7970-emen is ez a vezérlő van, és minden szirszart tudok monitorozni, ahogy a powercolor 7950-en is. Nem értem, egyes gyártók miért tiltották le, ráadásul nem is olcsó típusokon, érthetetlen.... :W

(#28244) DroiDMester válasza HSM (#28243) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Reggel már leírtam miért van, meg az előbb is! DIREKT van el rejtve hogy azt hidd nem CHL vrm vezérlő van a kártyán, így bele törődsz hogy NEM lehet feszt állítani! és megveszed a MATRIX ot amin lehet!

Csak akkor tudnám miért :F reklámozzák a HotWire képességét a DC II -eseknek! :W Bár erre is tudom a választ, azért hogy vegyél az asus VGA -d mellé egy jó drága ROG -os alaplapot is! :C így 1 csapásra 2 legyet ütnek!

Mert ehez meg feltétel hogy ilyen VRM vezérlő legyen az adott VGA -n!

[ Szerkesztve ]

(#28245) HSM válasza DroiDMester (#28244) üzenetére


HSM
félisten

Persze, az OK az Asus esetén, de a HIS-nél? Bár végülis ott is van egy kari eggyel feljebb... Nem korrekt dolog ez. Amúgy HotWire-ben lehet,h ogy megy, nem? :D Csak gondolom akkor no gari... ;]

Szerk.: Pontosan, ahogy írod... De hogy a HIS is... :( Komolyan, ilyenkor kezdem csak igazán becsülni a jó kis BOOST-os Sapphire 7970-em... :DD +50%-ig húzható ,power limit, és állítható fesz, semmi trükközés, minden megy, ahogy kell neki, semmi boost-para meg hasonlók. :D

[ Szerkesztve ]

(#28246) haddent válasza DroiDMester (#28244) üzenetére


haddent
addikt

Asus HD7970 DC2 -ből kétféle van. Nincs semmi revízió se semmi, csak onnan lehet tudni, ha megnézed a backplatet (hátulját). A képen amit beraktál látszik is, hogy a VRM "hátoldalán" ki van vágva a lemez teljesen széltében ("Directcu" szóban az E betű fölött). Van egy másik verzió, ahol ott sincs kivágva (csak lyuggatva, mint máshol). Szóval lehet, hogy a másikon másmilyen a vezérlő is? :F Magyarországon én még csak "nem lyukas" verziót láttam.

Egyébként miért ne lehetne hardveresen, odaforrasztva a feszültséget szabályozni? Hát végülis bármilyen chip megfelelő lábára csatlakozva azt tudok neki adni egy külső VRM -ről / trafóról amit akarok nem? :F
Vagy a HotWire is csak egy jelet küld, konkrétan töltést, áramot nem?

[ Szerkesztve ]

(#28247) daveoff válasza haddent (#28246) üzenetére


daveoff
veterán

Nem tudom az enyém milyen verzió, de DrioDMester szerint chil vezérló van rajta, és így néz ki:

és így megy: :DDD

Én elégedett vagyok az ASUS termékével.... ;]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#28248) HSM válasza daveoff (#28247) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon frankón megy, de ehhez tuti nem ilyen 1-1,1V környékén kap gyárilag. ;] (Csakhogy kötözködjek is kicsit. :DDD )

(#28249) haddent válasza HSM (#28248) üzenetére


haddent
addikt

A trükk ott van, hogy nem gyári feszen jár és a bios sem gyári (szerintem), de mindjárt megerősít, csak figyeld, hogy kb. 2V -ot fog kapni :DD
De valóban gyönyörű darab!

(#28250) dandy91 válasza Tarill (#28233) üzenetére


dandy91
tag

alapon megy annyit nekem igaz picit rossz a légáramlás na meg itt melegebb is van meg izzasztja az fx 8350 is :) de lehet ha húznám nekem is maradna majd kiderül egyszer :)

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.