Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) HSM válasza radi8tor (#25350) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne? Valamivel le kell szedni a régit, kevert paszta sose volt jó hővezető. Én foltbenzinnel mindig zsírtalanítottam és semmi baja nem lett sose. Mondjuk a körömlakklemosót és hasonló erős oldószereket én se erőltetném.

(#25352) radi8tor válasza HSM (#25351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tiszta zsebkendő eddig mindig leszedte a lapkáról a maradékot nekem.
Persze mindenkinek szíve-joga mivel áztatja el a GPU-t :)

⭐ Stella

(#25353) HSM válasza radi8tor (#25352) üzenetére


HSM
félisten

Akkor szerencséd volt, hogy nem találkoztál még ilyen félkemény pasztákkal, amit teljesen esélytelen zsepivel leszedni. Amúgy nem áztatom én se, miért tenném, benedvesítek vele egy zsepit, áttörlöm, aztán gyorsan letörlöm szárazzal és kész is.

(#25354) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Jómagam egy csepp műszerolajjal szoktam a beszáradt szürke pasztát feloldani. Egyszerűen rácseppentem és az ujjammal összedörzsölöm.
A benzint nem tartom indokoltnak, de ezt pasztája válogatja.
Ha egy kicsit szakmázhatok, akkor a körömlakk lemosó a kromofághoz hasonlóan a már megkötött festéket-lakkot oldja. Nem tudom mennyi műgyanta jellegű anyagot tartalmaz egy processzor, de lehető legtávolabb tartanám az egész géptől!!!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#25355) ffodi válasza Gróf... (#25354) üzenetére


ffodi
veterán

Ez is érdekes megoldás. Én a száradt pasztát egyszerűen, óvatosan lekaparom, majd a felületet letisztítom némi tiszta szesszel (sokszor csak tiszta zsepivel, mert másra nincs szükség). :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#25356) Macka válasza HSM (#25353) üzenetére


Macka
veterán

Féktisztító leoldja...

(#25357) eszakas válasza Gróf... (#25354) üzenetére


eszakas
senior tag

Én is távoltartanám :) anno az magnómon az üveglapnak hitt plexit tisztítottam vele, nem is láttam utána semmit a kijelzőn. Van műszaki zsírtalanító folyadékom azzal esetleg.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#25358) radi8tor válasza Macka (#25356) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lol, ilyen ötleteket inkább ne adjunk.

⭐ Stella

(#25359) Asbee válasza radi8tor (#25358) üzenetére


Asbee
veterán

Gondolom tisztában vagy vele, hogy a normális féktisztítóban semmilyen maró, mérgező aceton stb jellegű anyag nincsen. Előbb tisztítanám vele mint a körömlakk lemosóval.

(#25360) haddent válasza Gróf... (#25354) üzenetére


haddent
addikt

Hát kézzel dörzsölni egy mikrochippet nem éppen okos ötlet ha nem vagy földelve, de még úgysem...

(#25361) eszakas válasza haddent (#25360) üzenetére


eszakas
senior tag

Rézkábel a nyakba radiátorcsőre kötve és kész a földelés :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#25362) haddent válasza eszakas (#25361) üzenetére


haddent
addikt

Aha... én is úgy csináltam.. amíg ki nem derült, hogy a fűtéscső +40V potenciálon van :DDD

(#25363) Gróf... válasza haddent (#25360) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Igazad van. Nap mint nap hallani, hogy valaki a puszta érintésével hazavágott egy számítógép alkatrészt! Csodálom, hogy a bulvár média még nem ugrott rá a témára!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#25364) haddent válasza Gróf... (#25363) üzenetére


haddent
addikt

Hát nézd én nem vagyok elektromérnök, de a fontos alapokat tudom. Ha a te tudásod még az enyémnél is hiányosabb, arról nem tehetek. Nyugodtan kérdezz meg valakit aki ilyen területen dolgozik (akár innen) is, vagy egy profi szervízben nézd meg, a csuklójukon ott van rajta a földelés és rá van csatlakoztatva a null potra valahol...
De nem is igazán érdekel, ha te tönkreteszed a sajátodat, de ettől még nem kell terjeszteni és rossz tanácsokkal ellátni mindenkit, majd még felháborodva állítani, hogy hülyeség az egész és mítosz, egyszerű fizika (statikus feltöltődés, kisülés, potenciál különbség stb..)

(#25365) Macka válasza radi8tor (#25358) üzenetére


Macka
veterán

Szakszervizben ajánlották, ott is ezt használják. 3770K kupaktalanítása után ezzel mosták le a magról a száradt trutymót...

(#25366) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ma delutan a havernel jatszotunk egy kis Crysis3-at. Minden rendben, egyszer csak leesik a FSP. Elinditottam a Furmark-ot, indul normalisan, a hofok lassan kuszott folfele, aztan csak 58-60 FSP-rol leesett 37-40-re, a venti kisebb fordulatszamon forgott es igy tovabb vitte a tesztet, a hofok elerte a 85-ot, aztan stabilan maradt 75-78. Ujbol elinditottam, csak igy csinalt.

Ez mitol van ? Tul melegszik a kartya ?>

7970-es referencia, 2500K@4.5 ghz + asus maximus IV Gene-Z a konfig.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25367) Asbee válasza MiklosSaS (#25366) üzenetére


Asbee
veterán

VRM hőmérséklet? Power limit?

[ Szerkesztve ]

(#25368) xatos3 válasza MiklosSaS (#25366) üzenetére


xatos3
senior tag

próbáld ki hogy a catalyst driverbe az overclocking-nál a power limitre tesz +20%ot, akkor elvileg megszűnik ez a gond

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25369) MiklosSaS válasza Asbee (#25367) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Normalis, vagyis 90 alatt marad.

@xatos3: ki volt nyomva a plussz 20 % mert mult heten OC volt, aztan visszavette mert hangos volt az meg ugy maradt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25370) radi8tor válasza Macka (#25365) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szakszerviz asszisztált a kupaktalanításban? Szép. :W

⭐ Stella

(#25371) xatos3 válasza radi8tor (#25370) üzenetére


xatos3
senior tag

szerintem az nem gondd :D csak épp amikor nekem is kitalálta egy ügyfél hogy falra tenné fémlemezre a gépét amit tőlem vesz, közöltem hogy PERSZE felteszem neki de bármi gyanús lesz a géppel későbbiekben bukja a garit!!!!!!

belement..... :DDD

[ Módosította: radi8tor ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25372) Macka válasza radi8tor (#25370) üzenetére


Macka
veterán

Nem, konkrétan ők csinálták, mivel megkértem őket. :R

[ Szerkesztve ]

(#25373) Weareus


Weareus
addikt

Azt tudja valaki, h. miként lehetne a 300 MHz-es GPU órajelet feltornázmi 925-re, ha a GPU úgy látja, hogy nem játszok, de mégis játszok?
Van egy régi kedvencem (Quake 3 motoros game), és ha elindítom, akkor 10-50 között mozog az fps, mert a GPU 300 MHz-en "teker"...
Elég vicces.
Próbáltam Youtube-videót futtatni a háttérben (mondják, hogy ilyenkor 500 MHz-re megy fel), de ugyanúgy 300-on marad...
Ha egy újabb game-t elindítok és leteszem háttérbe, akkor is 300-on marad, ha tolom ezt a régi game-t...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#25374) asdf2 válasza Weareus (#25373) üzenetére


asdf2
tag

Beteszel egy 2D profilt MSI AB-ben? :U

(#25375) Gróf...


Gróf...
aktív tag

A 25354-es hozzászólásom módosítva így hangzik: Mielőtt maszatolni kezdenétek a gépben valamit, gondosan láncoljátok magatokat a radiátorhoz, vagy a vízcsaphoz! Mert különben villanysámli lesz!

Így rendben lesz?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#25376) eszakas válasza Gróf... (#25375) üzenetére


eszakas
senior tag

De nem az admin radira gondolsz ugye? :DD

/ez vicc nem személyeskedés :)/

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#25377) HSM válasza Gróf... (#25354) üzenetére


HSM
félisten

Én ugyan nem vagyok szakmabeli, de ilyenkor nem okoz gondot az ottmaradt műszerolaj? Mert a paszták elvileg a zsírmentes felületen működnek a legjobban.

Jól gondolod, a szilícium-mag mellett lakkozott a felület amit remekül megmar a körömlakklemosó. Sajnos egyszer egy nagyon makacs paszta miatt kénytelen voltam ahhoz folyamodni, és minimális mellément mennyiség is kicsit "megkóstolta". Baja nem tudom, mennyi lehet tőle, de nem is akartam kipróbálni. A magnak úgy tűnt, nem ártott.

(#25356) Macka: Persze, de sokkal könnyebben kezelhető és sokkal sokkal olcsóbb a foltbenzin. :) Illetve a foltbenzin maradék nélkül elpárolog, a féktisztítóban nem vagyok biztos.

(#25360) haddent: Az égvilágon semmi baja nem lesz tőle. Akkor van baj, ha fémfelületet érintessz a NYÁK-on.

(#25364) haddent: Soha nem volt rajtam földelés, pedig dolgoztam a szakmában. Persze, nem műszálas ruhában csinál az ember ilyet, illetve gyakran fogdos munka közben valami földelt tárgyat. Egyszerűen tudni kell, mit és hol szabad/nem szabad tapizni, ennyi a lényeg.

(#25358) radi8tor1: Egy jóminőségű féktisztítóban szénhidrogének vannak, hajtógáz, meg izopropil alkohol. Semmi ami ártana a csipnek. Ellentétben a körömlakklemosóval, ami azonnal megmarja a csip környékét, ha rámegy.

[ Szerkesztve ]

(#25378) gaben82 válasza Gróf... (#25375) üzenetére


gaben82
tag

Én 10 évet húztam le egy elektronikai gyárban, műszerészként, elektronikai termékeket gyártottak, és mi azokat javítottuk, mobiltelefon, tv, beltéri egység...

Az egész csarnokban esd padló volt, a munkaasztalok is esd védettek voltak, szóval minden ilyen gyár nagyon ad a védelemre, súlyos pénzekről van szó, szóval biztos hogy van jelentősége a védekezésnek.

ESD védelemre szükség van. Itt olvashattok róla röviden.
Lehet ellene védekezni, direkt erre a célra vannak eszközök.

Hülyeségnek ez az egész nem hülyeség, de így utólag bevallhatom, mivel már nem dolgozom ott, sokszor a 10 év alatt nem volt bedugva az esd karpántom, kényelmi okokból :D, és egy alkatrészt nem vágtam, vágtunk agyon, pedig jó pár ic-t kicseréltünk egy nap.
A mérnökség mindig azzal jött hogy nem biztos hogy egyből elszáll az az alkatrész, csak károsodik, majd a vevőnél megy tönkre, én hittem nekik egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#25379) HSM válasza gaben82 (#25378) üzenetére


HSM
félisten

Persze, hogy tök fontos védekezni az ESD ellen, de azért az úristen, kössük magunkat a radiátorhoz, mert húdemennyire baj lesz is túlzás. :)

A mérnököknek is igazuk volt, de tegyük hozzá, sokkal rosszabb dolog is történhet, minthogy a usernél tönkremegy az ESD után, például az, hogy nem megy tönkre, és elkezd mondjuk egy bizonyos funkciónál bohóckodni. :) Instabilitás, egy-két apróbb furcsaság, bármi előfordulhat. Én az ilyen meghibásodásokat rühellem a legjobban, marha nehéz előidézni, bizonyítani, de az életed meg tudja keseríteni. :)

Egyszer sikerült is amúgy egy jó kis ESD csapást mérnem gondatlanságból egy memóriamodulra, hú de nagyon beszartam, de szerencsére nem lett baja, egy egész hétig teszteltem utána memtest-el... :D

(#25380) haddent válasza HSM (#25379) üzenetére


haddent
addikt

Na ugye :K Nekem teljesen mindegy, mindenki azt csinál amit akar, tapizzátok, dörzsöljétek (zsíros, olajos) kézzel a processzor lábait, a szilikon tetejét, a ramokat amit értek :DDD Igazából garis meghibásodás, mivel nem látszódik rajta majd semmi... Csak éppen ha az üt be, amit HSM is írt, hogy csak egy része hibásodik meg (pl.: egy memória chip egy része a sokból, a gpu egy része stb..), akkor aztán meg megy, hogy na hogy gariztassuk, mert iPon azt mondja nem tudta előidézni... :U

(#25381) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Szevasztok!

Valaki hasít 7970el BF3-ban?

A Ghz edition hogy van? Csak egy húzott 7970 vagy kicsit jobb lapkák kerültek fel?

Ghz editionból csak referencia van vagy van másfajta is?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25382) HeZzZ válasza SkyS1gn (#25381) üzenetére


HeZzZ
senior tag

nemrég volt róluk szó.

nem feltétlen másak a chipek egy Ghz-be mint egy simába, max fogyasztásbéli cserélt modulok vannak rajtuk

és természetesen nem csak ref hűtősök vannak. megtalálod minden nagyobb márka hűtős megoldásával

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#25383) SkyS1gn válasza HeZzZ (#25382) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Van valami külön jelzésük a Ghz kiadásoknak pl egy DC2-es verziónál?

Mindenképp vizesblokk menne rá egyből, ezért tervezgetek, de lehet megvárom a HD89xx

Blokk meg DC2-re, Mátrixra, meg ref-re van.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25384) HeZzZ válasza SkyS1gn (#25383) üzenetére


HeZzZ
senior tag

valahogy meg kell különböztessék mindenképp :)

asusból csak ROG-ot keress ha Ghz GPU-t akarsz. gigának van, sapphirenak van, van amd ref változat, club3d, xfx. fejből hirtelen ennyit tudok.

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#25385) SkyS1gn válasza HeZzZ (#25384) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25386) daveoff válasza SkyS1gn (#25383) üzenetére


daveoff
veterán

Az összes ilyen kiadásnak benne van a nevében a GHZ edition, és BOOST-os (1050MHz boost clock). ASUS-nál nincs GHz 7970, tudtommal. De szerintem bármilyen márkát veszel szinte mindegyik tudja az 1050-1100MHz-et alapfeszen, így hozza a GHz edition teljesítményét!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#25387) HeZzZ válasza daveoff (#25386) üzenetére


HeZzZ
senior tag

és igen, hozzáteszem én is hogy szinte lutri szerencse sem kell hozzá, hogy egy 7970-et felhúzz Ghz szintre.

powered by Tiger Lake & GA10x

(#25388) SkyS1gn válasza HeZzZ (#25387) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Persze én azt tudom hogy simán elmennek 1,1-1,2 vagy tovább is Ghz-ben csak gondoltam azokon valami spécibb gpu van picivel :)

-mellesleg a 6950-em is házi ghz edition, most 1000Mhz/1500Mhz, feloldott shaderekkel :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25389) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Az MSI Afterburnerben beállítottam a 2D/3D órajeleket, még is a Windows betöltése után a 3D órajelekre vált át.

MSI Afterburner 3.0.0 beta 10, Catalyst 13.5 beta 2-öt használok.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#25390) demmer22


demmer22
csendes tag

Vettem egy 7970 asus directcu 2 kártyát minden ok de most vettem észre egy program csak 1024mb ir rá 1gb memóriás lenne?

bf3 full maxon full hd-ba csak 1150memoriát vesz fel gyári hibás lenne itt a kép?

aida64azt irja 3gb most mivan?

ITT A KÉP

[ Szerkesztve ]

(#25391) radi8tor válasza demmer22 (#25390) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CPUz nem való VGA kártyák mérésére. Ahogy a neve is mutatja CPU-khoz való.
Használd GPUz-t erre. ;)

Ne +1 -ezzünk plz, ez nem a Google. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25393) demmer22


demmer22
csendes tag

amugy proci limittem van?

metro last light 2update.

Very high minden tesselation is csak ssao physx off

full hd-ba 45fps kint miért???

itt a benchmark is:

kép
procim i5 2500k kari gpu 1000 memoria 5600

[ Szerkesztve ]

(#25394) Motion_Blur válasza demmer22 (#25393) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tuningban meddig tudsz felmenni?

http://unigine.com/products/valley/download/ - ezzel elég jól ki lehet tesztelni (Extreme HD)

Nálam ennyit dobott:

1125/1700 - hozzá se kell tennem hogy alapfeszen :DDD :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25395) fatal1ty1984 válasza Motion_Blur (#25394) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

és mennyi az alapfeszed?

(#25396) Motion_Blur válasza fatal1ty1984 (#25395) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1075mV

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25397) fatal1ty1984 válasza Motion_Blur (#25396) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ez már a droppolt amit terhelés alatt kap a vga?

(#25398) Motion_Blur válasza fatal1ty1984 (#25397) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Így van.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25399) sixpak válasza Motion_Blur (#25394) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én még Extreme HD-ban nem futtattam, ezidáig. 7950 gpu clock 1050, minden más default.
Az normális, hogy a teszt közben két scene közt nagyon leesik az fps és ez látható a min. értékeknél, ami nagyon lerontja az eredményt. Tehát bug or feature? :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25400) TTomax válasza demmer22 (#25393) üzenetére


TTomax
nagyúr

Frapsot kapcsold ki ha ment, a harmadik updatet rakd fel,mert nincs fenn...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.