Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27401) Steve198310 válasza Algotis (#27398) üzenetére


Steve198310
őstag

A BS nem most kezdődött és valószínűsítem , hogy a most kiadott Sapphire karikat sem hibásan dobálják ki

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#27403) kickboxko


kickboxko
tag

Üdvözlet!
Nincs véletlenül valakinek akármilyen jellegű (valós) tapasztalata 7870 Tahiti-Le -s kártyáról?
Gondolok itt Teljesítmény/Hang/Tuningolhatóság/Tartósság.
Nézegettem teszteket a neten , de a valós tapasztalatot többre értékelem.A tesztekből az derült ki hogy jól tuningolható de nagyon hangos.
Nincs információja esetleg valakinek hogy fog e a közeljövőben két ventilátoros "fejlettebb" hűtésű modell megjelenni?
Powercolor és VTX3D között vacilálok utóbbi 58k- ért már van.

"Life is simple"

(#27404) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló! Valaki meg tudná mondani h a Tahiti LE alap referencia feszültsége mennyi Köszi

(#27405) Algotis válasza ALONSO11 (#27402) üzenetére


Algotis
addikt

Hosszú távra a GCN Architektúra miatt a 7850-t érdemesebb venni.
Régebben a gtx 660 erősebb volt, mostanra azonban sorban jönnek az új driverek, amikkel több FPS-t is hoznak a 7850-ek.
Újabb játékokban pedig már mindenképpen a 7850 a jobb. Tomb Raider jó példa rá.
Gigabyte-ra nincs panasz, csak az újabbak nem annyira tuningosak.
MSi-re venti miatt van panasz, az ASUS-ra pedig még nem volt.

Androidos Outlookból küldve

(#27406) lowzor válasza Gtaati (#27404) üzenetére


lowzor
veterán

1,25V a boost miatt.

(#27407) Gtaati válasza lowzor (#27406) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm:)!

(#27408) belinho válasza Algotis (#27405) üzenetére


belinho
senior tag

Szerintem nézd meg az új játékok tesztjeit, mert még véletlen sem úgy van ahogy írod!
A 660 szinte minden játékban veri a 7850-et, közel 7870 szint, még Tomb raider-ben is jobb!

(#27409) Algotis válasza belinho (#27408) üzenetére


Algotis
addikt

Akkor nézd meg pl. ezt...
Még a 660Ti-t is veri, akkor az AMD Gaming Evolved játékokban miért ne lehetne jobb? :U

Androidos Outlookból küldve

(#27410) odorgg válasza - = Zk = - (#27399) üzenetére


odorgg
addikt

Bf3 multi legyen a tesztben pls, érdekelne tapasztalsz e mikrolaggot. Zibatower a legmikrolaggosabb, többin nem mindenhol jön elő. :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#27411) lowzor válasza - = Zk = - (#27399) üzenetére


lowzor
veterán

Skálázódásra a kíváncsi lennék BF3 multiban. Nálam nagyon gagyi volt 7850 CF-el.

[ Szerkesztve ]

(#27412) marcusa válasza Algotis (#27409) üzenetére


marcusa
addikt

Nem is azzal van a baj, hogy azt írod, hogy TR-ben gyorsabb(ami mondjuk a 314.22-vel már>>itt<< és >>itt<< is látszik, hogy nem feltétlenül igaz), hanem ez:
"Régebben a gtx 660 erősebb volt, mostanra azonban sorban jönnek az új driverek, amikkel több FPS-t is hoznak a 7850-ek.
Újabb játékokban pedig már mindenképpen a 7850 a jobb."

Pont hogy régen volt egy szint a 660 a 7850-nel, az új játékokban már gyorsabb... Crysis 3 és a Bioshock is GE cím, még is gyorsabb a 660 még a 7870-nél is... :U

[ Szerkesztve ]

:-)

(#27413) belinho válasza Algotis (#27409) üzenetére


belinho
senior tag

Más tesztek: Link1 , Link2, Link3
Attól még, hogy Gaming evolved az nem jelent semmit! Csak AMD-s gépen lehet demózni vele!
Az Alien colonial marines is Gaming Evolved, a többit mindenki tudja, a játék pocsék grafikailag, de szerződésbe van az AMD a Sega-val, ezért rajta van a Gaming Evolved matrica!
A Crysis 3 és a Bioshock Infinite is Gaming Evolved!

(#27414) Algotis válasza marcusa (#27412) üzenetére


Algotis
addikt

Esetleg még számíthat az is, hogy AMD procija van.
Mellesleg tuningban picit meghúzva, még alapfeszen jobban tud teljesíteni.
a GE címekben nem is, de az AMD címekben biztos.
Példa:
asdxv talált egy durván tuningolt gtx660 tesztet, ugyanazzal a procival amit ő használ.
Azonos órajelen sokkal jobb a 7850, de még alapon is csak pár ponttal marad le tőle.
1050mhz-n meg már ugyan az, és azt keni a legtöbb kártya alapfeszen.

NEM mondom, hogy 7850-et vegyen, de azért figyelembe kell venni ezt-azt is...

Androidos Outlookból küldve

(#27415) Gtaati válasza lowzor (#27406) üzenetére


Gtaati
őstag

A problémám az hogy lehet állítani AB-ben feszt de közben Gpu-Z-vel nézem az értékeket és látom h a 12v-s táp értékem leseik 11.3-11.5 környékére meg eközben változik a gpu feszültsége is, hiába húzom fel AB-ben fesz 1.3-ig +20% mellett akkor is ilyen 1190mv és max 1235mv között mozog az érték nem tudok több feszt adni neki! És mindeg y szinte hogy hova állítom az AB-ben a csúszkát a feszültségnél olyan minth anem reagálna rá és nem is látszik ez a GPU-Z-ben! Mitől lehet? A boost miatt, vagy kicsi a tápom és nem jut annyi kaja neki vagy miért? Köszönöm!

(#27416) marcusa válasza Algotis (#27414) üzenetére


marcusa
addikt

3DMark-ban valóban jobbak a 7850/70 is, saját tesztem szerint is, viszont Heaven és Valley Bench-ekben alapon kapok olyan eredményt, mint a 7850 1100/1450-en...
És bár jó dolog a tesztelés, számomra játék miatt fontos a vga. :K

:-)

(#27417) - = Zk = - válasza odorgg (#27410) üzenetére


- = Zk = -
félisten

BF3 alap. azért akarok CF-et vagy 7970-et :C...

Ziba?.. ok, mindenképp... ha van speckó pályád erre, akkor jöhet a link róla. addig nekiesek az egy kártyás teszteknek (Y)

(#27411) asdxv
ezt mivel kell nézni? :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27418) odorgg válasza - = Zk = - (#27417) üzenetére


odorgg
addikt

Ziba Conquest Domination 32 playerrel, vagy a felett. Laggosabb helyek: A-rol kiugorva C-re nézve, B feletti balconos rész, és A hosszúfolyosó vége nagy előtér. :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#27419) - = Zk = - válasza odorgg (#27418) üzenetére


- = Zk = -
félisten

right Sir!... (Y)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27420) ->Raizen<- válasza - = Zk = - (#27417) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Reméljük nem koppansz majd nagyot a cf-el meg a bf3-al.

(#27421) - = Zk = - válasza ->Raizen<- (#27420) üzenetére


- = Zk = -
félisten

..érted ez alatt azt, hoyg az FX kevés lesz?

nekem az lenne a legjobb, ha a min FPS-em megemelkedne. a többi már csak hab a tortán ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27422) odorgg válasza - = Zk = - (#27421) üzenetére


odorgg
addikt

BF szereti az FX-et, attól én nem félek. Viszont a CF/SLI-vel nem annyira barátkozott össze.
A kedvencem, mikor low grafon kevesebb fps-t adott cf-el mint egy vga-val :DDD

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#27423) - = Zk = - válasza odorgg (#27422) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megláSSuk... (Y)
:DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27424) gbors válasza Algotis (#27409) üzenetére


gbors
nagyúr

több, mint 1 hónapos ez a teszt, azóta sok víz lefolyt...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27425) lowzor válasza - = Zk = - (#27417) üzenetére


lowzor
veterán

Úgy, hogy beesik 30-40-re az FPS, mert mindkét kártyát 30-40%-on használja néha. Nekem is több 1 kártyával az FPS-em, mint 2-vel volt.

(#27426) Algotis válasza marcusa (#27416) üzenetére


Algotis
addikt

Így van, de szerintem jó vétel volt ez is. 2 év múlva majd lesz cserélve, addig jó lesz ez. Úgyis csak BF3-mal meg pár régebbi játékkal játszom, arra meg jó ez is :)

!SZERINTEM! Nem volt ez se rossz választás.
Kicsit amúgy is húzatom, és így tud már annyit, mint egy 660.
PONT.

Androidos Outlookból küldve

(#27427) marcusa válasza Algotis (#27426) üzenetére


marcusa
addikt

Nem kell kiabálnod, senki nem állítota az ellenkezőjét annak, hogy nagyon is jó vétel a 7850, videókaris topic-ban is rendszeresen azt ajánljuk 50k-s kategóriában. Csak arra reagáltam amit írtál, hogy az új játékokban hú de sokkal jobb a 7850 a 660-nál, ami nem igaz, pont fordítva van. pont. :DDD

[ Szerkesztve ]

:-)

(#27428) - = Zk = - válasza odorgg (#27418) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ombre, van egy kis gond...

ilyen pálya nincs.. max 24 fős.... e felett meg lehetetlen megállni és nézelődni..... :DDD

szal megyek egy AK pályára és ott nézelődőm.. ha tudok

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27429) Algotis válasza marcusa (#27427) üzenetére


Algotis
addikt

Amúgy a technológia fejlettebb benne, mint a GeKártyák.
RAM Vezérlő, számolóegységek stb.

Androidos Outlookból küldve

(#27430) odorgg válasza - = Zk = - (#27428) üzenetére


odorgg
addikt

Jah hát pörgés van :D

Tökmindegy végülis, nálam minden mapon mikrolaggolt, szal az kérdés tapasztalsz e mikroakadást vagy nem? Illetve lowon mit produkál a cucc?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#27431) KYZRR


KYZRR
őstag

Sziasztok!
Matol en is belepnek a topikba, Mivel egy Sapphire HD7850 Dual-X OC boldog tulaja lettem.
Tuningban kb meddig tudok elmenni alapfeszultségen?
CCC Max. megengedett orajel stabil.

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#27432) - = Zk = - válasza odorgg (#27430) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meglesem...
de a low engem hol érdekel? :C.... miért kéne hoyg izgasson?.. ultrát neki :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27433) odorgg válasza - = Zk = - (#27432) üzenetére


odorgg
addikt

FPS huszárokat a low graf érdekli, szal engem is :B

:R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#27434) macy


macy
addikt

Uraim tapasztalt már valaki közületek olyan jelenséget, hogy játék alatt"megtelik" a VRAM? Tehát kezdéskor mondjuk 1200 MB, aztán ez szépen kezd felfelé kúszni és nem üríti a kari a felesleges cuccokat.
Itt egy képecske:

(#27435) - = Zk = - válasza odorgg (#27433) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen?.. ok :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27436) mcmike


mcmike
őstag

Ez a 3DMark11 érték jónak számít egy Giga HD 7850 OC 1GB kártyától? VGA alapon (900/1200), CPU 4.0 GHz-en, konfig adataimnál... :U

Válaszokat előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#27437) Anaren91 válasza odorgg (#27430) üzenetére


Anaren91
senior tag

Én még azt tudnám ajánlani hogy nézdd meg win 8 alatt hogy hogy megy. Nekem kevésbé jött elő úgy rémlik a mikrolagg win 8 alatt mint win 7 el. De holnap írok pontosabbat mert holnap húzom vissza a gépre a win 8 at.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27438) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

noh, akkor noob-kodok :B

no CF... why? :U...

minden látszólag smakkol, a GPU-Z látja a két 7870-est, ellenben nem tudom aktiválni a CF-et... AMD VE Overdrive menüben nem jelenik meg....

ez akkor most gáz, mi? -.-

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27439) Anaren91 válasza - = Zk = - (#27438) üzenetére


Anaren91
senior tag

CF hidat rátetted a kártyákra?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27440) - = Zk = - válasza Anaren91 (#27439) üzenetére


- = Zk = -
félisten

annyira nem vagyok noob... :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27441) HSM válasza kickboxko (#27403) üzenetére


HSM
félisten

A logout blogomban komplett, részletes tesztet is találsz egy ilyenről. Összefoglalva, a Sapphire kártya alulfeszelve rendkívül csendes, gyakorlatilag néma, de gyárilag is abszolút elfogadható a hangja, egyáltalán nem tartozik úgyse a zajos kártyák közé, csak nem néma csendes. A kártya építési minősége is szerintem kitűnő, ha nem húzod ész nélkül tuti sokáig fogja bírni, ha amellett döntessz.
Ja, és két ventis. :P

A Powercolor/VTX kártyák bár ugyanarra a NYÁK-ra épülnek, korántsem olyan igényes megoldások, egyventis hűtő, nincs árnyékolás a DVI csatin, lespórolták róla a DUAL-BIOS-t.... :U

(#27434) macy: Amiatt e aggódj, majd kiteszi a memóriából a felesleges dolgokat, ha kell a hely. Addig úgyse zavarnak senkit, ha benn maradnak, amíg másnak nem kell hely... Ennek így kell működnie. :K

[ Szerkesztve ]

(#27442) lowzor válasza - = Zk = - (#27438) üzenetére


lowzor
veterán

Jól tetted rá a hidat? Szedd ki és rakd be újra a kártyákat, hátha megoldja. Nálam is szarakodott az elején, aztán ez volt a kulcs.

(#27443) kovsol válasza - = Zk = - (#27438) üzenetére


kovsol
titán

Drivert újratelepítetted ?

(#27444) - = Zk = - pedig nekem addig nem ment a CF amíg nem frissítettem a drivert. A CAP -t is lehet máshogy rakja fel hozzá ha CF ben van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27444) - = Zk = - válasza kovsol (#27443) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem (nehogy már 2013-ban még egy friss Wint is fel kel ltennem egy CF miatt :DD)

(#27442) asdxv
igen, 2x is lecsekkoltam

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27445) KYZRR válasza - = Zk = - (#27444) üzenetére


KYZRR
őstag

Csereld meg a Vga-kat.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#27446) - = Zk = - válasza KYZRR (#27445) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megtörtént, semmi

"kikapcsolt adapter"-ként kezeli az AMD Vision... warum? :U :W

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27447) Looserke


Looserke
őstag

Hali!

Az iPon gariban cserélte a BS hibás SAPPHIRE 7850 OCmet és van lehetőségem másik típust választani helyette.
Ahogy láttam a sapphire 7870ek ára jelentősen esett mostanában.
Van valakinek tapasztalata a mostani SAPPHIRE 7870 OC-kel? Elvileg a január 23 után gyártottakat már nem érinti a BS hiba. Vett azóta valaki ilyet meg tudná ezt erősíteni? Nem akarok még egyszer BS-es karit kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#27448) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Most néztem meg a TOMB RAIDER-t.

Jó értéknek számít, ha full hd ultimate beállítások mellett (tress fx nélkül) egy giga 7850 1GB 37-52 fps-t dob?

Mert nekem meglepően jónak tűnik egy intel g2020 mellett.

(#27449) Looserke


Looserke
őstag

erre gondoltam

[SAPPHIRE 11199-19-20G HD7870 2GB GDDR5 OC GHZ EDITION PCIE]

SAPPHIRE Technology has confirmed that a technical issue has been identified in two models of its HD 7870 series graphics cards, specifically SKU numbers 11199-16 and 11199-19 that were manufactured before Jan 23 2013 and before serial number A130300061911.

Cards with serial numbers after A130300061911 (ie A130300061912, A130300061913, etc) have already had the correction implemented.

(#27450) lowzor válasza Looserke (#27449) üzenetére


lowzor
veterán

Azt mondják ezekkel a zöld csíkosokkal már nincs gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.