Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) lowzor válasza joysefke (#27300) üzenetére


lowzor
veterán

Nyilván arra is. Akkor még még jobb minőségű darabok készültek, az áreséssel meg jött a minőségromlás. Persze az újak között is vannak olyanok, amik jók tuningban, de a régiek között sokkal több volt.

(#27302) csucsbicep válasza Pug (#27298) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ennyi. Pár az I betűs boltnak ez már a sokadik ilyen esete.

(#27303) Pug válasza csucsbicep (#27302) üzenetére


Pug
veterán

Nekem is volt már velük ilyen jellegű problémám. Sajnos.

(#27304) Looserke válasza Pug (#27303) üzenetére


Looserke
őstag

és hogy végződött?

(#27305) sssskull


sssskull
csendes tag

Sziasztok :D
7850 sapphire oc modellekből ugye már nincs blackscreen-es az iponnál? Mert elvileg a márciusi szállítmány volt az ha jól emlékszem.

(#27306) Looserke válasza sssskull (#27305) üzenetére


Looserke
őstag

januárban vettem az BSes volt, most írogatok a garanciáztatásáról

(#27307) Anaren91 válasza Looserke (#27306) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem tudom mennyire laksz Budapesttől de ha nem olyan messze akkor szerintem menny be személyesen és mondd meg nekik hogy addig te onnan el nem mész amíg nem adnak neked egy olyan kártyát amilyet anno vettél mert ez így nem kóser. ha ez nem hatja meg őket akkor mondd meg nekik hogy a következő utad a fogyasztóvédelemhez vezet.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27308) sssskull


sssskull
csendes tag

Hát nekem a visszavitel annyira nem opció mert külföldön lakok :D
Az msi-vel van gond? Az 1 venti miatt lehet hangos/meleg?

(#27309) Looserke


Looserke
őstag

Megjött a válasz az emailemre, cserélik olyanra amit akarok, akár másik márkára is.
Így már korrekt...

(#27310) Zippair válasza Looserke (#27309) üzenetére


Zippair
aktív tag

szuper :C esetleg kérhettél volna tőlük ingyen port átalakítót is! azért jó hír, hogy meghallgatták a kérésedet!

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#27311) gbors válasza Anaren91 (#27307) üzenetére


gbors
nagyúr

miután a szóban forgó bolt just-in-time módon működik, és nem tart készletet semmiből, ez a megoldás nem a legcélravezetőbb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27312) joysefke válasza gbors (#27311) üzenetére


joysefke
veterán

Ha reggel hétkor kezd ott el szobrozni, akkor délután kettőre akár meg is kaphatja a cserekártyát, ellenkező esetben egy napot várni kell :)

Viccet félretéve nekem még nem volt velük semmi bajom (ami HW ésújonnan veszem, azt onnan veszem meg) bár igaz, tőlük még semmi nem ment tönkre gariidőn belül. Ráadásul olyan extra kéréseim is szoktak lenni, hogy "nézzék meg a rendelt ház hűtőventijét, mert ha nem rev2-es, akkor nekem a ház se kell" és rugalmasan álltak hozzá, megcsinálták. Aztán volt olyan, hogy mérjék meg a WD20EXRX-et mérlegen, mert csak akkor kell ha 640 gramm környékén van, itt is viszonylag rugalmasak voltak...

J.

(#27313) sssskull


sssskull
csendes tag

ASUSsal van valami gond ? melegedés vagy hang?

(#27314) ->Raizen<- válasza sssskull (#27313) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nincs vele különösebb baj. Az asusra nem is nagyon olvastam panaszt itt. 7850-hez jól megrántva mondjuk úgy hogy elégséges lesz az a proci.

955BE vs fx 6300. [link]

[ Szerkesztve ]

(#27315) sssskull


sssskull
csendes tag

x4 965 öt öt tervezek majd venni hozzá az elég hozzá nem? az alaplapom nem támogatja az fx eket..
és akkor asus msi v sapphire a legjobb? melyiknek a legkisebb az esélye a bs re?

(#27316) zserbox válasza sssskull (#27315) üzenetére


zserbox
őstag

csak a sapphire-nél volt BS, egy x4 955 már nem mindig lesz elég neki....

(#27317) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,

Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam infót.

Asus 7850 DCUII V2 + Asus Gpu Tweak

Csak 1,165-ig engedi emelni a feszültséget - holott olvasom, hogy 1,2 még lazán vállalható lenne.
Mi ennek az oka? Tudok még valamit állítani?
Advanced módban van és a target meg a range is pipálva.
Köszi :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#27318) Looserke válasza leonel (#27317) üzenetére


Looserke
őstag

+20% powert adtál neki?

(#27319) HSM válasza csucsbicep (#27302) üzenetére


HSM
félisten

Azért azt tegyük hozzá, hogy az I-betűs bolt csak kisker, ráadásul nem raktáras fajta, ők azt küldik neked, amit nekik küld a nagyker/forgalmazó. Sajnos itthon sok márka nagykere, forgalmazója, khm, nem éppen korrekt gari terén, és ezzel a kisker (I betűs bolt) se nagyon tud mit kezdeni. :( Sajnos ezt tapasztalatból írom.
Azt pedig nem várhatod, hogy az inkorrekt nagyker miatt az (I betűs bolt) nyelje be a karidon a kárt, és vegyen neked újat, és szívjon a használt kártya értékesítésével. Szar helyzet, mert a vásárló meg csak az I-betűs boltot cseszegetheti, de csak azért mondom, nem tartom valószínűnek, hogy ők a leginkább sárosak ebben a dologban.
Velem eddig mindig maximálisan korrektek voltak, amennyire tőlük telhető volt (leszámítva, hogy nálam is a nagykeres dolog ismét befigyelt, de az nem az ő saruk volt) pedig volt velük garis rendezésem nem is egy.

[ Módosította: radi8tor ]

(#27320) leonel válasza Looserke (#27318) üzenetére


leonel
aktív tag

:K igen

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#27321) Looserke válasza HSM (#27319) üzenetére


Looserke
őstag

korrektek lettek/voltak velem is a végére, de a kisker-nagyker viták tényleg nem rám tartoznak, én csak azt szeretném kapni a pénzemért amit vettem, nem pedig hasonlót

egyébként valszeg tényleg a disztribútor sumákolt

[ Szerkesztve ]

(#27322) HSM válasza Looserke (#27321) üzenetére


HSM
félisten

Persze, akkor vissza kell juttatni nekik, hogy bokszolják le a nagykerrel, mivel ez nem olyan, ami volt, és így nem felel meg neked. Csak azt mondtam, nem őket kell emiatt szidni, én úgy látom, hogy ők amit lehet, azért megteszik.
Sajnos viszont a saját bőrömön tapasztaltam anno, milyen bizonyos nagykerek hozzáállása, és bizony sokszor nem kicsit nézik hülyének az embert (vagyis ilyen esetben céget), és tagadják meg akár a nyilvánvalóan hibás kártya normális tesztelését, és garanciális rendezését... :(((

(#27323) Looserke válasza HSM (#27322) üzenetére


Looserke
őstag

félreértés ne essék, végig tisztelettudóan és udvariasan leveleztem az iPonnal, nem pedig lekezelően és hőbörgősen...

...azt csak a fórumokon szoktam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27324) do3om válasza Looserke (#27297) üzenetére


do3om
addikt

Légy szíves mondanál egy boltot ahol ez így megy?
Ahol egy bontatlan dobozos terméket kapsz, de nem a bolt cseréli ott helyben hanem a gyártói garizás után.
Biztos csak én hallatom még ilyenről.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27325) Looserke válasza do3om (#27324) üzenetére


Looserke
őstag

Nem tudom mit értettél félre, de ha pontosan olyan terméket kaptam volna mint amit leadtam garira egy szavam se lenne,DE NEM azt kaptam. Nem a dobozoláson megy a vita, tőlem egy tesco-s szatyorban is küldhették volna

[ Szerkesztve ]

(#27326) sssskull


sssskull
csendes tag

akkor x4 965 + asus 7850 oc v
x4 965 + sapphire 7790 dual x oc ? gyorsabb lenne a 7850 azzal a procival, mint a 7790?(kösz a sok helpet :R )

(#27327) do3om válasza Looserke (#27325) üzenetére


do3om
addikt

ok
Ha csak nem a bolt cseréli ak OEM terméket kapnak a gariból.
Biztos nem gonlták a cserélők hogy kel az a kimenet, de valóban küldhettek volna egy másikat abból a szériából hátha az is bs-es.

sssskull
Ha az árkülönbség nem vészes ak a 7850 egyértelműen, szerintem gyorsabb lesz a pociddal.
Am nem tuningolod a CPU-t?

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27328) PandaMonium válasza Looserke (#27297) üzenetére


PandaMonium
őstag

Én ahogy már korábban említettem egy GTX660 -at vittem be hozzájuk kb. 2 hónapja, 3 hét múlva visszaküldték, hogy semmi bajt nem találtak a kártyánál és érdekes módon utána nekem is jó volt (pont mint valakinek itt a fórumon, már nem tudom ki írta, hogy ő is pont így járt), ez után kb. másfél héttel megint elkezdődtek a bajok a kártyánál. Ismét visszavittem hozzájuk és ma, egészen pontosan kicsit több mint egy hónap után képesek voltak visszaadni a kártya árát mert legnagyobb szerencsémre nem voltak képesek se megjavítani a kártyát, se kicserélni (amit amúgy nem értek mert forgalmaznak ugyan olyat a webshopjukban).
De mindegy, személy szerint én így "szerencsésen" megúsztam, visszakaptam a pénzt, de ettől függetlenül nem változik a tény, hogy röhej ez az iPon... :W :(((
(#27319) HSM: Korrekt gesztus lett volna a csak névre való utalás (én azért ennyire nem tisztelem őket) de egy helyen kiírtad és így bukta az egész. ;]

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#27329) Looserke válasza do3om (#27327) üzenetére


Looserke
őstag

értem, mekkora egy patkány vagyok, hogy merek reklamálni, hogy nem azt kaptam vissza mit megvettem... :F

(#27330) do3om válasza Looserke (#27329) üzenetére


do3om
addikt

Ha küldenek egyet abból a szériából jobb lenne?
De úgy is megmondták hogy elintézik. A kimenetre biztosan nem számítottak, vagy hogy nincs HDMI.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27331) HSM válasza PandaMonium (#27328) üzenetére


HSM
félisten

Köszönöm, hogy szóltál, direkt nem akartam leírni, kértem javítást. :R

(#27332) Looserke válasza do3om (#27330) üzenetére


Looserke
őstag

nyilván nem BS-es darabot akarok visszakapni, és nem is a boltot ekézem, de lehet hogy én vagyok hülye hogy ha úgy gondolom hogy pontosan ugyanazt a típust kellene visszakapjam mint amit leadtam...

(#27333) sssskull


sssskull
csendes tag

hát 965 nél azt írják hogy elég hangos és meleg nem nagyon akarom cseszegetni hogy porszívó hangja legyen :D egy COOLERMASTER Hyper TX3 EVO t talán veszek hozzá

(#27334) leonel válasza leonel (#27317) üzenetére


leonel
aktív tag

Na hát bármit próbáltam nem enged 1,165 fölé. :W
Ezzel a feszültséggel az 1150 még lefutott, de nem hozott jelentős különbséget - így visszavettem 1100-ra a gpu-t.
Ez lett a 24/7 beállításom.
Annyira azért nem rossz. :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#27335) kovsol válasza leonel (#27334) üzenetére


kovsol
titán

Pont a lényeget takartad ki, a részpontszámokat.

May the Force be with you!

(#27336) do3om válasza sssskull (#27333) üzenetére


do3om
addikt

Ja gyári hűtővel nem is jó tuningolni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27337) sssskull


sssskull
csendes tag

his gigabyte asus vagy msi?:D melyiknek van a legjobb hűtése? newegg en elég sok 5 csillagot adtak a hisnek és az ára is 46 a 2gb osnak HIS 7850 Fan 2GB GDDR5 (H785F2G2M) ------------ amúgy a fan az ott ugye nem az hogy csak a ventillátor van a dobozban ?-.-

(#27338) do3om válasza sssskull (#27337) üzenetére


do3om
addikt

Mindhárom jó, de csak a HIS.ből adtál meg pontos típust! Jó lenne a többől is hogy miket néztél ki.
Talán az giga oc mert magas orajelek vannak rajta, és jó a hőtése, Asus is jó, az MSI meg TF vagy sima egyventis?

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27339) joysefke


joysefke
veterán

HSM-en kívül más is próbált Tahiti LE-t alulfeszelni?
Milyen tapasztalatok vannak?
Építhetek arra, hogy, ha Tahiti LE-t veszek, akkor alulfeszeléssel gyári órajelen a Pitcairn 7870 szintjére, vagy az alá jutok?
HSM alulfeszelt LE-je hatékonyabb lett, mint a gyári 7870...

(mindenképpen halk kártyát akarok, többletsebesség csak akkor kell, ha az hangtalanul, és alacsony fogyasztással jön)

HSM: interneten nézted, hogy másoknak milyen tapasztalatai voltak a Tahiti LE alulfeszelésével?

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#27340) ->Raizen<- válasza sssskull (#27333) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A gyári hűtője kritikán aluli és majdnem el is melegszik vele érdemes egy combosabb hűtőt venni.

(#27341) leonel válasza kovsol (#27335) üzenetére


leonel
aktív tag

Lefutattam még egyszer. :DDD

77C volt a max. Meddig ok a hőmérséklet?

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#27342) ->Raizen<- válasza joysefke (#27339) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tahiti LE-ről tapasztalatok: [link]

(#27343) sssskull


sssskull
csendes tag

HIS 7850 Fan 2GB GDDR5 (H785F2G2M)
ASUS HD7850-DC-1GD5 HD7850 1GB GDDR5 PCIE
Gigabyte ATI HD7850 OC 1GB DDR5 GV-R785OC-1GD
MSI HD 7850 1GB OC R7850-1GD5/OC

ez a 4 :D

a giga a 2 ventis csak

[ Szerkesztve ]

(#27344) kovsol válasza leonel (#27341) üzenetére


kovsol
titán

Pont megfelel az elvárhatónak szerintem. CPU mennyin megy itt neked amúgy?

77 fok az már kicsit meleg szerintem, de még a nem káros sávban helyezkedik el bőven. Házad gondolom nem túl jól szellőzik.

May the Force be with you!

(#27345) leonel válasza kovsol (#27344) üzenetére


leonel
aktív tag

4500-on.

Elég jó a szellőzés - de elég meleg is van a szobában - besüt a nap. :DDD

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#27346) do3om válasza sssskull (#27343) üzenetére


do3om
addikt

De csak a HIS 2GB!!!!
Így nincs min beszélni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27347) joysefke válasza ->Raizen<- (#27342) üzenetére


joysefke
veterán

olvastam :)
sajnos hozzászólások kevés konkrétummal szolgálnak.

azért köszi

(#27348) leonel válasza leonel (#27334) üzenetére


leonel
aktív tag

Közben sikerült megoldani a max 1,165V fesz rejtélyét.
Új GPU-Z vel monitorozva 1,21V a max holott a Tweak szerint 1,165.

Szóval Bug - pedig a legújabb Tweak van fent.

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#27349) sssskull válasza do3om (#27346) üzenetére


sssskull
csendes tag

köszi szépen :R

(#27350) HSM válasza joysefke (#27339) üzenetére


HSM
félisten

Eddig még senki sem panaszkodott, hogy miket írok, vagy hogy neki nem jött volna össze. :D

Valamennyire szinte biztos, hogy mind alulfeszelhető 800-900Mhz körül, ahol már biztosan hozza az alap 7870 sebességét, de nyilván van valamekkora szórás, garancia meg ugye csak a gyári értékekere van. A 7900 topicban amúgy elég jól bírják az alulfeszelést a Tahiti-k azoknál, akik próbálták. :K

De van a topicban néhány Tahiti-LE tulaj, majd olvassák, és reagálnak. :D
Addig amikre én emlékszem: [link] :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.