Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15201) SzlobiG válasza tom_tol (#15200) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ennyi feszt mivel adtál vmod? Jó sok amúgy mind2.:D

(#15202) Dreamie


Dreamie
őstag

sziasztok!

Van egy Asus 5850-em (ref.), ha lecserélem a gyári hűtést rajta akkor buktáztam a garit?

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#15203) Daffni2 válasza Dreamie (#15202) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha gondosan csinálod, és nincsenek leragasztva a csavarok, akkor nem.
Persze az eredetit rakd el szépen. :D

"Aki ad,az nyer"

(#15204) Sárpac válasza keIdor (#15193) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Látom mennek még az apróba a javított és vagy egyéb okból visszahívott kártyák 6hó garral való eladásai!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15205) Dreamie válasza Daffni2 (#15203) üzenetére


Dreamie
őstag

Thx, én is pont így gondoltam! :D :D :D

Meglesem ezt a Zalman VF3000-et, mert a mostani hűtő, marha hangos és alap helyzetben is a kártya 48-50 fokos. Remélem beválik.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#15206) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15198) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ekkora fesz még 24/7-re is elmegy, főleg ha vízzel löveted! ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15207) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#15206) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van erről valami hivatalos infó, hogy meddig szabad elmenni fesz ügyileg? Mer csak a szóban forgó max 1.2v-ról tudok.:)

(#15208) tom_tol válasza SzlobiG (#15201) üzenetére


tom_tol
addikt

nem is annyira sok mint amennyire lehetne :D

1,4v-ról halottam valami infót mit max feszültség

[ Szerkesztve ]

(#15209) SzlobiG válasza tom_tol (#15208) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah, asus progival az más.:)

Nekem valami hivatalos infó kéne, lehet írok az xfx-nek mit mondanak.

(#15210) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15207) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Jó hűtés mellett még 1,3v-ot is simán elvisel a kari hosszú távon, az tuti, hogy 1,4v fölött már rohamosan csökken az élettartam.
A memóriát én meg nem szenvedtetném a gyári specifikációk felett (5870 esetében a samu ramok 1250-re vannak hitelesítve, szerintem ez a 5970-nél is így van), de főleg nem feszelném, mert azzal a pár mhz-el nem nagyon leszel előbbre, max tesztben hoz valamit, de gamék közben tuti nem nagyon veszed észre a tuningolt mem álltal előidézett teljesítmény növekedést.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15211) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15207) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Dupla post, elnézést!

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15212) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#15210) üzenetére


SzlobiG
félisten

A jó hűtés megvan furmark alatt a magok 50 fok fölé nem mennek, úgy hogy alig forognak a ventik a radin. Közbe írtam az xfx-nek kíváncsi leszek mit mondanak.:D

(#15213) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15212) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát tuti azt fogják mondani, hogy ők csak a gyári feszen garantálják a hibátlan működést, nem hinném, hogy azt fogják mondani, hogy feszeld szét, de próba szerencse. :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15214) Giot válasza SzlobiG (#15212) üzenetére


Giot
addikt

Úgy tudom 1.4V a max a Cypress.nek.

(#15215) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#15213) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valami ilyesmire számítok én is, de gondolom nem véletlen adnak a kártyához oc tool-t és miel 1.165 a max ami adható vele valszeg ezt fogják írni, csak akkor nem tudom minek írnak itt olyat, hogy 1ghz-ig a mag a ram meg 6ghz-ig.:D

(#15216) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15215) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az 1ghz-es mag még oké(mondjuk nem 1,165v-on az tuti :DDD ), de a 6ghz-es memória már azért túlzás, ha jókora feszel el is lehetne érni akkor is max 1-2 tesztet bírna ki, aztán vagy meghalna vagy olyan mértékben degradálódna, hogy még az alap órajelet is sírva vinné.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15217) tom_tol válasza Robi BALBOA (#15210) üzenetére


tom_tol
addikt

hát asus a matrixon a ramoknak alapból ad 1,65v-t pedig ezek is samsung ramok a gpu "alapfesze" pedig 1,2v

(#15218) keIdor válasza SzlobiG (#15212) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem 24/7-re fölösleges elmenned "messzire" a kártyával, mert alapon is elégnek kell lennie.:D Ha meg játszani akarsz 3DMark meg ilyenekre rövid időre megpróbálhatod az 1,4V-ot is ha bátor vagy.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15219) SzlobiG válasza keIdor (#15218) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah persze nyilván nem akarom szétküldeni, csak ha most van egy hivatalos adat akkor azon belül belőni egy stabil értékre most a 950-et 1.164-el viszi furmark stabilan tippre az 1000Mhz olyan 1.25 körül lenne meg stabilan ami végül is már igencsak nagy többlet fesz és lehet meg se érné már csak a fogyi miatt is, de végül is ezért cseréltem a tápot is, hogy majd bírja...:D

(#15220) Robi BALBOA válasza tom_tol (#15217) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A gpu-nak az 1,2v az oké, de a memóriának kicsit sok a 1,65v, ez a samsung álltal kiadott specifikációból van: 1.5V ± 0.045V, én tuti nem feszelném a ramot, amúgy az asus meddig tesztelte vajon ezen a feszen?, tuti nem hónapokig vagy évekig, de az adott usernél akár éveket is ki kell bírnia.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15221) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#15220) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem 1.165-re gondolt csak elírta, 1.6v-tól szvsz azonnal eldurrannának a ramok.

Bár, ahogy nézem a Tracker-es progit a képen, lehet még se...:D

[ Szerkesztve ]

(#15222) SzlobiG válasza SzlobiG (#15221) üzenetére


SzlobiG
félisten

Közbe rájöttem, hogy a vddci-vel kevertem, mer nálam még azt lehet állítani, azt is az xfx-es tool-al, kérdés azt van egyáltalán értelme feszelni? A ramnak mennyi az alapfesze(1.5)?

(#15223) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15222) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"ez a samsung álltal kiadott specifikációból van: 1.5V ± 0.045V"

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15224) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#15223) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah onnét gondoltam, hogy 1.5.:B VDDCI-nek van értelme feszt adni? Elvileg attól is jobban megy a ram, nem?

(#15225) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15224) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Valamivel jobban menne, de a lényeg a gpu tuningon van azt érdemesebb inkább jobban megcibálni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15226) arn


arn
félisten

ATI tuning az új Powerplay-jel

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15227) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#15225) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát nálam nem ért semmit annak az emelése főleg, hogy most 1200-n járatom mer furmark lehal 1300-on meg még 1250-en is pedig más más tesztekbe nincs gondja.:U

Arn: Ez se jó megoldás mivel a 400MHz asszem a hd gyorsításhoz kell cáfoljon meg valaki ha nem.

(#15228) tom_tol válasza Robi BALBOA (#15220) üzenetére


tom_tol
addikt

asusnál bármi elképzelhető
1,5v-os ramfesz beállításához bele kellene nyúlnom a biosába amivel csak annyi a probléma hogy nem igazán működik egyik flash progi sem
de adnak rá 3 év garit ami talán elég idő hogy kiderüljön ha nem bírják a ramok

(#15229) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

beléptem a klubba egy asus 5850-tel. teljesen referencia. egy gtx285-öt hivatott váltani. nagyon meg vagyok vele elégedve, igaz még csak pár órája van a gépben.

ami viszont nem hagy nyugodni:
a gpu órajelet 400-ra, a memót pedig egyáltalán nem veszi vissza 2D-ben. legfrissebb driver van fent...

ez vajon mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#15230) LW válasza mandju (#15229) üzenetére


LW
őstag

Üdvözlet köztünk!
Hány monitor van rákötve?
Nálam 1 megjelenítőnél leveszi, 2nél viszont csak mérsékelten. Még így is meg-meg szokott fagyni egy-két app amikor átráncigálom a monitorok közt. (pl videólejátszás)

[ Szerkesztve ]

(#15231) mandju válasza LW (#15230) üzenetére


mandju
senior tag

próbáltam egy megjelenítővel is, de akkor sem akarja a jót... :D ez a 2 megjelenítő már a gtx-nél is téma volt... az sem működött ebben az esetben...

bios editorral megnéztem az asus biosát, ott jól be vannak lőve a profilok. csak épp nem hajlandó használni...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#15232) SzlobiG válasza mandju (#15231) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha húzva van a kártya, akkor nem is fogja levenni csak 400-ra.

(#15233) mandju válasza SzlobiG (#15232) üzenetére


mandju
senior tag

nincs húzva a kártya. teljesen referencia 725/1000

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#15234) CptMisi


CptMisi
őstag

hülye voltam :B

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#15235) Giot válasza mandju (#15233) üzenetére


Giot
addikt

Pedig ez arra utal hogy tuningolva van a kártya. Akkor nem veszi vissza magát 157/300-ra.

(#15236) lsc válasza Giot (#15235) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem fontos tuningolni, elég ha "nyitva van a lakat", tehát engedélyezve van az overdrive. A 10.4 még mentes ettől.

Az élet kegyetlen .

(#15237) mandju válasza lsc (#15236) üzenetére


mandju
senior tag

vissza lehet valahogy zárni a lakatot, vagy driver sweeper és reinstall?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#15238) Giot válasza lsc (#15236) üzenetére


Giot
addikt

Ezt nem tudtam! :U

(#15237) mandju: Szerintem reinstall.

[ Szerkesztve ]

(#15239) lsc válasza mandju (#15237) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg ha a lakat alatti pipát kiveszed és alkalmaz akkor visszaáll, de ki kell próbálnod.

Az élet kegyetlen .

(#15240) Gerisz válasza arn (#15226) üzenetére


Gerisz
addikt

Én meg az emelt órajelet írtam a bios-ba és minden működik tökéletesen. Az szerintem jobb megoldás, mint "elvenni" a köztes órajelet. Ha Bios babrálunk akkor már a terhelt órajelet, ne ezt.

lsc: A lakat nem áll vissza ha egyszer kinyitod (reinstall után sem, lehet rendszer újratelepítés esetén igen), de nekem ha rányomtam a defaultra és elfogad akkor midig jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#15241) mandju válasza Gerisz (#15240) üzenetére


mandju
senior tag

nekem default beállítás után sem működik... :W

de ezért én nem húzom újra a wint... :(

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#15242) arn válasza SzlobiG (#15227) üzenetére


arn
félisten

erre gondolsz, vagy talan erre? :) [link] [link]

"raktam" ra mindent: 300/157 idle, 900/1100 jatek, 550/1100 csokkentett 3d, 400/900 uvd

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15243) arn válasza Gerisz (#15240) üzenetére


arn
félisten

probaltam, de nekem ugyanugy nem allt vissza.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15244) tom_tol válasza mandju (#15241) üzenetére


tom_tol
addikt

nálam elég a "pipát" kivenni

(#15245) SzlobiG válasza arn (#15242) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az UVD-re, de akkor ha nem akad össze nincs para úgy látom.:)

lsc: Nekem amikor kivolt nyitva a lakat akkor is vissza vette 2d-re.

[ Szerkesztve ]

(#15246) CptMisi válasza SzlobiG (#15245) üzenetére


CptMisi
őstag

nekem is.... :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#15247) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15227) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát ha nem ér semmit akkor hadjad is, még z-el többet semmit nem érnél vele, szerintem járasd 1200-on főleg, hogy az még furmark stabil is, amúgy sem érnél sokat azzal a pár mhz-el.
Vga kártya memória tesztelésre ez [link] mondjuk jobb mint a furmark.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15248) kasa85 válasza mandju (#15241) üzenetére


kasa85
őstag

Hali.Nekem is csinált 2-szer ilyet.Töröltem a Ati drivert + a MSIAfterburnert.Csökkentet mód Driwer Sweeper 2.1 Ati Cat törlése restart.Utána CCleaner,Windows könyvtárakból ki törölni a hátralévő profilokat,megint CCleaner,újra indít,friss driver felrak,és ha szerencséd van megy, nekem így sikerült.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15249) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#15247) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja hagytam is, bár érdekes az is, hogyha a procit megrántom 4gigára, akkor a furmark pár perc után eldobja magát, 3.8-on meg egy óráig is futott meg több óra játék után sincs gond, nem értem ezt, hogy mi köze van a vga stabilitásához a procinak.:U

Megnézem a progit. :R

(#15250) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#15249) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát ilyen nekem is volt, de én sem tudom pontosan, hogy mitől lehet ez csak találgatni tudok. :F

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.